Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 771893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline abc

• Ultimate Badass
Gran Turismo 5
« dnia: Sierpień 21, 2009, 15:42:31 »
Wiemy już o zniszczeniach. Co prawda niektóre informacje się gryzą; nie wiadomo o co chodzi z tymi 170 autami. Raz mówią, że te auta są specjalnie robione dla GT5, a reszta to ulepszone modele GT4, była tez mowa, że tylko te 170 aut będzie miało dokładniejsze zniszczenia potem, że tylko one będą się niszczyły. Też gdzieś pisali, że auta zniszczalne z niezniszczalnymi nie będą mogły jeździć. Masło maślane ;).
Wiemy też co nieco o zmiennych warunkach pogodowych. Ponoć ma zmieniać się pora i pogoda.
Ale ja nie o plotkach chciałem pisać. Na GTPlanet (jedynym konkretnym źródle informacji) znajduje się filmik z Subaru, w którym... nie mogłem w to uwierzyć, autko uderzyło w barierę z opon, która się rozleciała.
Tutaj znajduje się ten filmik:
http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-gameplay-video-shows-environmental-details/

A zapierająca dech w piersiach scena znajduje się w minucie 2:50 (powtórka 4:51) :).

Offline Kraven

• Badass
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2009, 16:10:09 »
http://www.youtube.com/watch?v=1vYAggI8tgE

Masa pracy przy zniszczeniach jeszcze przed nimi.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2009, 16:46:11 »
Wiemy już o zniszczeniach. Co prawda niektóre informacje się gryzą; nie wiadomo o co chodzi z tymi 170 autami. Raz mówią, że te auta są specjalnie robione dla GT5, a reszta to ulepszone modele GT4, była tez mowa, że tylko te 170 aut będzie miało dokładniejsze zniszczenia potem, że tylko one będą się niszczyły. Też gdzieś pisali, że auta zniszczalne z niezniszczalnymi nie będą mogły jeździć. Masło maślane ;).

Z tego co czytałem, 170 aut będzie stworzonych specjalnie na potrzeby GT5, zaś reszta (830), to podciągnięte graficznie do standardów 'piątki' pojazdy z GT4. Zniszczenia mają obejmować tylko nowe samochody. Jest to moim zdaniem spowodowane tym, że Sony wymusza na develeporach wydanie tej gry jeszcze w tym roku. Nie wiem, czy Xbox ma jakieś mocne exclusive'y zapowiedziane na gwiazdkę, ale comba Slim + GT5 chyba nic nie pobije. Sam, mimo, że za tego rodzaju grami nie przepadam, to powoli daję się ponieść tej zbiorowej histerii pt. Gran Turismo. ;)

Offline Łuk4sZ

• Aktywny forumowicz
  • Pirotechnik amator ;]
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2009, 17:19:59 »
Ej no to jak? Robia gre juz tyle czasu i tylko podciagaja modele z GT4? Na dodatek tylko w nowych modelach zniszczenia i Sony musi ich poganiac? Predzej przyjalbym wersje ze robia od nowa te 830 aut z GT4 bo ta zakrawa mi na absurd. Jesli rzeczywiscie jest tak jak mowia ze tylko podciagaja modele to powinno sie nazywac GT4,5 a nie GT5. Tyle czasu robic cos tak smiesznego, w glowie sie nie miesci

Offline Genshin

• Aktywny forumowicz
  • quo vadis konsole
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2009, 10:42:02 »
Trzy razy przeczytałem wypowiedź Katanki, nie mogąc uwierzyć w to co czytam. I nie wiem jak to skomentować. A co do samego GT5 to jestem zachwycony tą grą i już odkładam na Slima. I nie rozumiem za bardzo skąd się biorą te negatywne opinie, np. filmik z targów na GOLu gdzie redaktor zjechał nawet stanowisko do grania. Każdy myślący człowiek wie że prawdziwe symulatory jazdy mają producenci samochodów w swoich labolatoriach albo jakieś bogate uczelnie. GT i Forza to takie arcade-symulatory. Mnie na przykład zniszczenia nie są do szczęścia potrzebne.
Aktualnie grane: Left4Dead

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2009, 12:21:20 »
Ej no to jak? Robia gre juz tyle czasu i tylko podciagaja modele z GT4? Na dodatek tylko w nowych modelach zniszczenia i Sony musi ich poganiac? Predzej przyjalbym wersje ze robia od nowa te 830 aut z GT4 bo ta zakrawa mi na absurd. Jesli rzeczywiscie jest tak jak mowia ze tylko podciagaja modele to powinno sie nazywac GT4,5 a nie GT5. Tyle czasu robic cos tak smiesznego, w glowie sie nie miesci

Pamiętaj o tym, że te nowe modele to jednak kupa pracy. Nad jednym modelem do GT i GT2 Polyphony Digital pracowało dzień, w przypadku GT3 i GT4 tym samym developerom zajmowało to miesiąc, a przy GT5 jeden samochód powstaje 6 miesięcy. Można narzekać, że długo dłubią nad grą, że tryb online w Prologue jest denny, że zniszczenia nie są idealne, ale w tej generacji nikt GT5 nie odbierze tytułu najładniejszych modeli w grach ever. A że biorą modele z GT4? Śmiem twierdzić, że do tej pory żadna gra nie miała tak dokładnych modeli, biorąc pod uwagę stosunek ilości polygonów do wyglądu auta w rzeczywistości. Teraz je doszlifowali, wciągnęli na nowy silnik graficzny i może być; w aktualizacjach będą dodawać wciąż nowe modele tworzone od podstaw, a pewnie w GT6 znajdzie się więcej na nowo zrobionych tych z GT4. Zresztą, GT HD zawiera tylko samochody z GT4, właściwie stary silnik, a wygląda świetnie. Chciałbym wiedzieć, ile studiów ma tyle czasu by odwzorować tak dokładnie 170 samochodów od podstaw. Wszystkie NFS-y, Gridy czy Forze korzystały z modeli z wcześniejszych odsłon; tylko lekko je szlifując.

Offline Nesti

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2009, 12:33:19 »
Kto się cieszy? http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-to-release-shortly-after-gt-psp/

Edit: a sorry, to już było na polygamii. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 12:35:30 wysłana przez Nesti »

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2009, 06:20:32 »
Ktos moze po malu rezerwowac bilet do Japonii. Gran Turismo 5 bedzie mialo 1000 aut

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2009, 07:34:27 »
Będę rezerwował :) Bardzo się z tego cieszę! Z tych aut oczywiście, z rezerwacji nieco mniej, ale przy okazji sobie wejdę do jednego z salonów Segi :)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2009, 08:08:20 »

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2009, 09:09:36 »
czwarty kwartal tak jakby potwierdzony

czyli co, mozna spokojnie sprzedawac prolog, czy myslicie ze cos sie jeszcze do niego pojawi?
4 kwartał oznacza gwiazdkę lub początek 2010, tak?

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2009, 09:28:07 »
4 kwartał oznacza gwiazdkę lub początek 2010, tak?

Dokladnie.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2009, 09:42:08 »
Inaczej ... kiedy premiera Forzy 3 ?

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2009, 09:42:56 »
W pazdzierniku.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2009, 09:44:06 »
W takim razie celuję na listopad/grudzień 2009.

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2009, 09:46:19 »
Ja stawiam na początek grudnia

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2009, 09:48:03 »
Jedno jest pewne, po premierze tej gry nic już nie będzie dla mnie takie same ;) Na nic nie mialem takiego ciśnienia jak na pełne GT5.

Offline ViktoR

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 24, 2009, 09:51:39 »
Jedno jest pewne, po premierze tej gry nic już nie będzie dla mnie takie same ;) Na nic nie mialem takiego ciśnienia jak na pełne GT5.

Jedno jest pewne, ocenisz tę grę na 10/10 :)
In the rain or in the snow
Got the got the funky flow

(kliknij)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2009, 09:57:18 »
Tak, to będzie rodbry rok ;) co do oceny gry ... okaże się ... najmniej podobają mi się "kartonowe" uszkodzenia.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 24, 2009, 10:28:47 »
Stay on topic, Luke!
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 24, 2009, 11:24:30 »
czwarty kwartal tak jakby potwierdzony

czyli co, mozna spokojnie sprzedawac prolog, czy myslicie ze cos sie jeszcze do niego pojawi?

nie wiem, czy sie pojawi, ja i tak nie sprzedaje ;-)
mam GT, GT2, GT3, GT2002T-G, GT4P, GT4, GTHD... az glupio by bylo miec GT5 i nie miec GT5P :D

swoja droga Emiel - jak mogles nie wylapac tej informacji na ultoce z GC? ;-)

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 24, 2009, 12:07:05 »
Te wszystkie 'doniesienia' potwierdzaja jedno: polyphony znowu bedzie udowadniac jakie ladne wyscigi robi - szkoda ze chociaz malej czesci tego co na modelownie aut nie poswiecaja na implementacje fizyki i multi, napewno kupie gt5 ale jesli to prawda z tym co tu wszystko jest napisane to dla jest to mega joke i z zakupem wstrzymam sie do nastepnego sezonu ogorkowego. Naprawde nie widze sensu spedzac takiej ilosc czasu na modelowanie aut, bo naklad prcy i zapewne pieniedzy nie przeklada sie na rezultaty moze nie samych modeli ale gry - chociaz i modele mimo ze wygldaja zaje..scie nie powiedzialbym ze nad kazdym z nich ktos pracowal 10 razy dluzej niz u konkurencji... ehh szkoda gadac. Czekalismy no cos nowego - dostajemu gre z recyclingu...

Offline Automator

• Junior
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 24, 2009, 12:18:08 »
Wg. tego wywiadu
http://www.gameblog.fr/news_10868_gran-turismo-itv-kazunori-yamauchi-en-video

Yamauchi-san explains in an interview with GamesBlog that the GT5 code brought to GamesCom "marks only the first step of what we want to achieve for damage."

It's also interesting to hear that Polyphony might be testing the damage out on gamers, since Yamauchi-san adds "we?re interested to know how far the players want to go."

W związku z czym teksty o recyklingu proponuje zostawić na czas zaprezentowania końcowej wersji GT5...
"If you can talk you can sing
If you can walk you can dance"

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 24, 2009, 12:24:43 »
W recyclingu nie chodzi mi o wprowadzenie zniszczen a o 'konwetowanie' gt4 do gt5 od 3 lat? Jak dla mnie to narazie gt5 zapowiada sie na gt5p + Gt4 car pack + damage patch. Mam nadzieje ze sie myle i gt5 bedzie tym czego wiekszosc graczy oczekuje i nie chodzi mi o tych co kupia byle g pod szyldem gt..

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 24, 2009, 12:25:24 »
no i tak na marginesie - na GT Planet jest informacja o tym, ze na japonskiej stronie oficjalnej Gran Turismo byla notka (ktora szybko zdjeto) o GT5, w ktorej byla min. informacja o tych 170 zupelnie nowych modelach aut, ale takze - i to IMO jest najwazniejsze - o zupelnie nowej fizyce. to mogl byc oczywiscie belkot marketingowy, ale juz model jazdy w GT5P jest IMO bardzo zadowalajacy - model jazdy, nie odbic ;-)
chociaz po przesiadce z bety SuperCar Challenge na GT5P udalo mi sie zrobic brakujace zlota w GT5P niemal z marszu :] co raczej nie najlepiej swiadczy o fizyce w tej grze (w porownaniu do tej drugiej gry ;-))

no nic - zapowiada sie zima za kierownica ;-)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 24, 2009, 12:37:08 »
SuperCar Challenge beta jak sie w to wkreciles? Mozna jeszcze na bete/demo jakos wkrecic ? :D ferrari bylo bardzo przyjemne nadal lezy i czeka na mnie ;) mam nadzieje ze z tym bedzie podobnie...

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 24, 2009, 12:49:28 »
SuperCar Challenge beta jak sie w to wkreciles? Mozna jeszcze na bete/demo jakos wkrecic ? :D ferrari bylo bardzo przyjemne nadal lezy i czeka na mnie ;) mam nadzieje ze z tym bedzie podobnie...

byla informacja nawet tutaj na Forum o tym ;-)
chyba juz nie beda rozdawac zadnych kluczy wiecej, bo beta konczy sie z koncem sierpnia.
SC Challenge to w sumie takie podrasowane nieco Ferrari Challenge - samochody sa jeszcze ciezsze, wyeliminowano ten wkurzajacy blad z FF, ktory dawal maly luz na srodku kierownicy gdy FF byl slabszy niz "hard, ogolnie - na 100% kupie gre, chociaz pewnie poczekam chwile, zeby staniala (FC kupilem w dniu premiery za 55 Euro, a miesiac pozniej kosztowalo 15 ;-))
aha - tory sa zywcem wyjete z FC (chociaz troche poprawili kolorystyke, jest teraz bardziej przyjazna dla oczu ;-)), modele aut tez sa chyba takie same (przynajmniej Ferrarka, bo pozostalych oczywiscie w FC nie ma). ale co najwazniejsze - pozostala ta sama frajda z jazdy, co w FC.

a skoro juz jestesmy przy FC to wkurza mnie jedna rzecz - albo bede musial zaczac gre od nowa (skasowac save), albo pogodzic sie z tym, ze zadnych pucharkow wiecej z tej gry nie dostane - gralem w to najwiecej jak bylem odciety od netu, potem konsola mi padla, save'a oczywiscie sobie skopiowalem, ale okazalo sie, ze pucharki sie nie przenosza z savem - i teraz zaliczam wyscig, za ktory jest pucharek, ale ze mam savegame z tym wyscigiem juz dawno zaliczonym, wiec pucharek mi nie wskakuje :-/
w sumie to troche irtyjace jest, mimo ze pucharki mnie nie kreca - ale jednak troche glupio to wyglada jak w grze, w ktora gram naprawde sporo mam ledwo kilka procent :D

a mialem pisac krotsze posty...

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:00:04 »
W fc mnie najbardziej denerwuje inna rzecz, 1 blad i musisz robic restart - przewaznie gry, bo w niektorych wyscigach nie mozna restartowac pojedynczego wyscigu. Takie to juz uroki symulacji...

Offline ViktoR

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:19:50 »
W fc mnie najbardziej denerwuje inna rzecz, 1 blad i musisz robic restart - przewaznie gry, bo w niektorych wyscigach nie mozna restartowac pojedynczego wyscigu. Takie to juz uroki symulacji...

Dlatego tak popularne robi się cofanie czasu w ścigałkach. Boje się tylko że gdy zaliczę dzwona moim Golfem to będę szukał przycisku "rewind".

(kliknij)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:28:07 »
Ja bym sie bardziej bal tego dzwona niz szukania przycisku rewind :D

Offline ViktoR

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 24, 2009, 13:34:33 »
Ja bym sie bardziej bal tego dzwona niz szukania przycisku rewind :D

To już mam opanowane :D

(kliknij)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 28, 2009, 07:19:41 »
Zastanawiam się czy pośród autek z Europy znajdzie się ford Mondeo :)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 28, 2009, 10:04:09 »
Jeździsz tym na co dzień i jeszcze ci mało? ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 10:06:10 wysłana przez yanogore »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 28, 2009, 11:16:52 »
Zastanawiam się czy pośród autek z Europy znajdzie się ford Mondeo :)

watpie. obstawiam raczej Focusa i Fieste.
chyba, ze jest jakas super-dopasiona wersja Mondeo na rynku ze sportowym zacieciem ;-)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 28, 2009, 11:24:57 »
Jest :) Titanium-S z silnikiem z Focusa ST.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 28, 2009, 13:45:22 »
Jest :) Titanium-S z silnikiem z Focusa ST.

i tak obstawiam, ze raczej bedzie wlasnie ten Focus ;-)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 28, 2009, 15:27:13 »
No własnie, Focus to autko sportowe, natmiast mondek nigdy taki nie był, wręcz był zawsze nudną limuzyną dla kapeluszników. Od wersji MK4 się jednak nieco usportowił.

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 28, 2009, 15:34:50 »
Nie mogę się zgodzić z jedna rzeczą,
...mondek ... był zawsze nudną limuzyną
nudną - tak, ale na pewno nie - limuzyną. Ford mondeo to tylko klasa średnia to że większy niż np. focus nie znaczy ze jest limuzyna... Mondeo porównał bym do Skody Octavii... nic więcej. sorry  :-[

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 28, 2009, 15:41:52 »
Od skody ma o wiele więcej miejsca w środku :) O wiele!

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 28, 2009, 16:01:56 »
Warszawski Torwar pomiesci wiecej ludzi niz nowojojrska Carnegie Hall ale limo wsrod "koncertowek" to z niego nie czyni :p