Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 957708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #1640 dnia: Listopad 26, 2010, 09:53:43 »
Wiecie za co jest dyskwalifikacja w wyścigu Lotusami na torze Top Gear? Wczoraj grałem, ostatni zakręt, musnąłem delikatnie przeciwnika i dyskwalifikacja. No, ale się wnerwiłem, tym bardziej, że wchodziłem na 3 miejsce. :/ Kocham tą grę. ;)
@Buster Dogg Wczoraj zdobyłem ten pucharek Human Stopwatch, gokartem. :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1641 dnia: Listopad 26, 2010, 09:55:37 »
Ja sprzedaje moja Logitech GT :) Grana z 10 razy w sumie, kupiona w Media. Ktoś chce? 350zł i wysyłam gratis kurierem.

Offline crow

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1642 dnia: Listopad 26, 2010, 10:03:17 »
Mógłby ktoś wypisać jakie kierownice są supportowane w ogóle przez gt5?

Chodzi mi głównie o MOMO Racing, ale takiego spisu w necie ze świecą szukać

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1643 dnia: Listopad 26, 2010, 10:05:54 »
Katanka - kurcze zaskoczyles mnie. Daj mi pol dnia (musze zone przekonac ze to bardzo potrzebny zakup) i odezwe sie

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1644 dnia: Listopad 26, 2010, 10:06:30 »
Spoko, kiera jest jak z fabryki :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1645 dnia: Listopad 26, 2010, 10:16:23 »
Powroce jednak do zapytania o kierownice logitech driving force wireless.

http://allegro.pl/kierownica-logitech-driving-force-ps3-swiat-gier-i1332610797.html

Mial ktos z nia do czynienia? Czy to badziew co rozpadnie sie po kilku godzinach "intensywnej" gry czy moze jednak warto zaplacic te 160 zl.

Pytam o to bo boje sie ze zona "rozciagnie" przede mna wizje, jak to mamy przed swietami milion innych wydatkow i nie zgodzi sie na propozycje Katanki (a 160zl urwac jest latwiej niz 350 :))

Offline amsnake

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1646 dnia: Listopad 26, 2010, 10:18:20 »
Ja sprzedaje moja Logitech GT :) Grana z 10 razy w sumie, kupiona w Media. Ktoś chce? 350zł i wysyłam gratis kurierem.

Za 300 z gratisowym kurierem biere z miejsca - moze byc? :)

Offline petrumi

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1647 dnia: Listopad 26, 2010, 10:18:44 »
@mierniczek

Pamietaj, żeby w małżeństwie trzeba mieć zawsze lewą kasę na takie wydatki. Nie mów wszystkiego żonie ;)
(kliknij)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1648 dnia: Listopad 26, 2010, 10:19:18 »
+1 Ja zonie mówie o wszystkich wydatkach, ale o ich ceny to zaledwie 25% faktycznej ;)

Offline petrumi

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1649 dnia: Listopad 26, 2010, 10:20:40 »
@Katanka, moja się wycfaniła i modele które kupuje wrzuca od razu do wyszukiwarki i cene zna...
sry za OT
(kliknij)

Offline amsnake

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1650 dnia: Listopad 26, 2010, 10:25:42 »
+1 Ja zonie mówie o wszystkich wydatkach, ale o ich ceny to zaledwie 25% faktycznej ;)

Za 300 z gratisowym kurierem biere z miejsca - moze byc? :)

to jak ? ;)

Offline damianoo666

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1651 dnia: Listopad 26, 2010, 10:34:01 »

http://allegro.pl/kierownica-logitech-driving-force-ps3-swiat-gier-i1332610797.html

Mial ktos z nia do czynienia? Czy to badziew co rozpadnie sie po kilku godzinach "intensywnej" gry czy moze jednak warto zaplacic te 160 zl.

Pytam o to bo boje sie ze zona "rozciagnie" przede mna wizje, jak to mamy przed swietami milion innych wydatkow i nie zgodzi sie na propozycje Katanki (a 160zl urwac jest latwiej niz 350 :))

Ta kierownica nawet pedałów nie ma ;D Także jedyny rozsądny wybór to DFGT.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1652 dnia: Listopad 26, 2010, 10:35:31 »
No wlasnie - pedalow nie ma :(, tylko jakies lopatki przy kierownicy.
Ale czy to naprawde taki wielki minus?

Offline damianoo666

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1653 dnia: Listopad 26, 2010, 10:39:30 »
Force Feedback też nie ma. Jak chcesz wyrzucić 170 zł w błoto to proszę bardzo.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #1654 dnia: Listopad 26, 2010, 10:49:00 »

IMO nie warto. Nie rozpadnie sie, ale mimo to nie warto. Vibration feedback =/= Force feedback. A FF na szutrach w GT5 i ogolnie model jazdy zwyczajnie gniecie jaja. Ostatnia gra konsolowa, ktora dawala mi tyle frajdy z jazdy na szutrze byl RBR. Co jest o tyle zaskakujace, ze GT nigdy nie slynelo z dobrego odwzorowania zachowania samochodow na off roadzie. Nie moge sie doczekac rajdow w karierze.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1655 dnia: Listopad 26, 2010, 10:49:57 »
340zł i nie mogę obnizyć bardziej. wystawię na allegro i sprzeda się za 370 od ręki :)

Offline amsnake

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1656 dnia: Listopad 26, 2010, 10:52:16 »
340zł i nie mogę obnizyć bardziej. wystawię na allegro i sprzeda się za 370 od ręki :)

To czekamy na linka ;)

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #1657 dnia: Listopad 26, 2010, 10:55:54 »

Tak - to już lepiej nie wyrzucać kasy i grać na padzie
Jak chcesz przyspieszać i kręcić kółkiem nie mając pedałów?
Nie bardzo sobie wyobrażam manewrowanie kierownicą i trzymanie jakiegoś guzika na niej cały czas.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #1658 dnia: Listopad 26, 2010, 11:01:04 »
mierniczek prosta sprawa:
Kupujesz od Katanki za 340, on zakłada wątek "Sprzedam DFGT" i daje w nim cenę, dajmy na to 250, i pokazujesz ten wątek żonie, że za tyle ją kupiłeś ;)

Jak zaprosic kogoz ze znajomych do wspolnej gry ?

Można założyć pokój w comunity i wtedy wszyscy znajomi, którzy grają w GT5 będą mieli do niego bezpośredni dostęp.

Tak - to już lepiej nie wyrzucać kasy i grać na padzie
Jak chcesz przyspieszać i kręcić kółkiem nie mając pedałów?
Nie bardzo sobie wyobrażam manewrowanie kierownicą i trzymanie jakiegoś guzika na niej cały czas.

Grałem kiedyś na jakiejś marnej kierownicy za 77 zł. Bez FF, a pedały nie działały i trzeba było przyspieszać/hamować łopatkiami. Jednym słowem tragedia.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1659 dnia: Listopad 26, 2010, 11:02:34 »
Dobra olac jakies kierownice bez pedalow ;)

Katanka jedno male pytanie.
Jesli zdecyduje sie na te 340zl, to czy za jakas mikro cene nie dorzucilbys jakies samochodowej gry (nie mam zadnej, bo jak pisalem wczesniej nigdy nie gralem w tego typu gry). Moze jak masz GT5 to ten wczesniejszy GT prolog nie jest Ci potrzebny (chyba ze to tez chcesz miec nadal na polce).

Edit
Najwyzej zona mnie zabije
Katanka biore te kierownice. Dogadamy sie na gg
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 11:05:38 wysłana przez mierniczek »

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #1660 dnia: Listopad 26, 2010, 11:11:29 »
Pograłem wczoraj trochę i kurde, jestem w raju. Grubo ponad godzinę wybierałem swój pierwszy samochód i padło na amerykańską wersję Primiery '91 (śliczne, proste autka). Spodziewałem się, że gra jest duża, ale nie że aż tak duża. Zresztą co ja mogę wiedzieć, dopiero ukończyłem Krajową B. W sumie wciągnąłem ją nosem, złotka wpadały za 2-3 podejściem, przy jednej czy dwóch próbach trochę dłużej się pomęczyłem, ale ostatecznie całość na gold. Jeszcze wszystko przede mną, ale już jestem pod ogromnym wrażeniem i pieję z zachwytu. Bałem się tych loadingów, ale nie jest tak źle chyba, czyżby naprawili? Czy może jestem tak ślepo zapatrzony, że nie dostrzegam wad? Jeśli tak, to nawet nie próbujcie mnie uświadamiać, ja chcę dalej sobie tkwić w tym błogim stanie ;)

No i Martyna rzeczywiście daje radę, super pogodny głos ma kobitka. Ktoś mówił, że małomówna jest, ale przecież w każdej próbie w licencjach ma dla nas cenne wskazówki, wystarczy włączyć "przykładową powtórkę". W ogóle jakość lokalizacji tej gry sprawia świetne wrażenie, jakby od początku była robiona po polsku.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #1661 dnia: Listopad 26, 2010, 11:13:27 »
Hehehehe, czyli stare dobre GT, tylko z setka nowych ficzerów :) Ta gra się po czasie dopiero rozkręca. Od zera do bohatera!

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1662 dnia: Listopad 26, 2010, 11:16:12 »
Bałem się tych loadingów, ale nie jest tak źle chyba, czyżby naprawili?

Przy wysypanych serwerach loadingi, podobno, trwały nawet po 2-3 minuty.

Prologa oddam w dobre ręce, za 35 zł, a jak jesteś z Wawy to za 30 przy odbiorze osobistym.

Offline mozgu

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1663 dnia: Listopad 26, 2010, 11:19:00 »
Ta gra się po czasie dopiero rozkręca. Od zera do bohatera!
W to nie wątpię. W którejś z zagranicznych recenzji (destructoid chyba), w podsumowaniu, było ładnie napisane, że GT5 to taki bardzo długi list miłosny do fanów poprzednich części i motoryzacji ogólnie. +1, co nie?

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1664 dnia: Listopad 26, 2010, 11:19:39 »
Bardzo przepraszam wszystkich (bo w sumie moje pytanie nie sa za bardzo w temacie watku)

Skoro nie gralem nigdy w zadne samochodowki to czy warto zaczynac od GT5 (lub prologa), czy to moze rzucanie sie z motyka na slonce (za trudne) i powinienen zainteresowac sie "prostszymi" grami?
Jesli nie GT5 to co na poczatek?

To juz moje ostatnie pytanie i nie bede wiecej bruzdzil w tym watku.

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1665 dnia: Listopad 26, 2010, 11:23:22 »
Skoro nie gralem nigdy w zadne samochodowki to czy warto zaczynac od GT5 (lub prologa), czy to moze rzucanie sie z motyka na slonce (za trudne) i powinienen zainteresowac sie "prostszymi" grami?
Jesli nie GT5 to co na poczatek?

pytanie jest proste, chcesz jeździć na poważnie - bierz GT, chcesz dużo zabawy, mało realizmu, obijania się o bandy i inne auta - bierz Ridge Racera albo NfS.

Pewnie ktoś jeszcze coś od siebie dorzuci.

Offline mozgu

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1666 dnia: Listopad 26, 2010, 11:29:07 »
pytanie jest proste, chcesz jeździć na poważnie - bierz GT, chcesz dużo zabawy, mało realizmu, obijania się o bandy i inne auta - bierz Ridge Racera albo NfS.
Ta, jeszcze OutRuna mu poleć do tej kierownicy ;) Ridge Racer jest niegrywalny na kółku, a NfS zależy który. Hot Pursuit nie obsługuje żadnej kierownicy, a Shift jest bardzo chaotyczny, dla początkującego może być trudniejszy niż GT5 z wyłączonymi wspomagaczami. Zainteresuj się Serią DiRT (rajdy), albo takimi jednymi bardziej arcade'owymi, ale zupełnie tytuł wyleciał mi z pamięci (drift?).

Dobra, już mam - GRID.

Bo GT5 to oczywista oczywistość, że musisz spróbować.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 11:34:16 wysłana przez Mariusz S. »

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #1667 dnia: Listopad 26, 2010, 11:32:45 »
...
Zresztą co ja mogę wiedzieć, dopiero ukończyłem Krajową B. W sumie wciągnąłem ją nosem, złotka wpadały za 2-3 podejściem, przy jednej czy dwóch próbach trochę dłużej się pomęczyłem, ale ostatecznie całość na gold. ...

Ale jak to zrobiłeś?
Czy ja taki cienki jestem, czy może to przez to, że nic nie zmieniałem w ustawieniach?
No bo pierwsze zadanie - z hamowaniem, to próbowałem chyba kilkadziesiąt razy i złota za huhu mi się nie udało.
Jakie masz ustawienia? (ABS, skrzynia, trakcja itd.)

Offline mozgu

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1668 dnia: Listopad 26, 2010, 11:38:59 »
...
Zresztą co ja mogę wiedzieć, dopiero ukończyłem Krajową B. W sumie wciągnąłem ją nosem, złotka wpadały za 2-3 podejściem, przy jednej czy dwóch próbach trochę dłużej się pomęczyłem, ale ostatecznie całość na gold. ...

Ale jak to zrobiłeś?
Czy ja taki cienki jestem, czy może to przez to, że nic nie zmieniałem w ustawieniach?
No bo pierwsze zadanie - z hamowaniem, to próbowałem chyba kilkadziesiąt razy i złota za huhu mi się nie udało.

Właśnie hamowanie na 200 to jedna z tych prób, z którymi się męczyłem trochę. W opcjach mam ustawione na symulację i wszystko oprócz ABS wyłączone/ustawione na 0. Z wyłączonym ABS'em nie mogłem zrobić złota, ale ustawiłem na 1 i dało radę od razu. Tak też będę jeździł w karierze, ABS na 1, a reszta na off. Skrzynia manual oczywiście.

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1669 dnia: Listopad 26, 2010, 11:39:25 »
Ta, jeszcze OutRuna mu poleć do tej kierownicy ;)
na ignoranta wyszedłem :/

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1670 dnia: Listopad 26, 2010, 11:41:17 »
GRID na PC miał beznadziejną obsługę kierownicy (na konsoli nie grałem) ale dało się pojeździć nawet znośnie.

ABS na 1, a reszta na off. Skrzynia manual oczywiście.

Tak jeżdżę od początku, a licencje mam na ogół na brąz pozaliczane :(

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1671 dnia: Listopad 26, 2010, 11:41:44 »
...

Ale jak to zrobiłeś?

A to nie tak że Maxiu i Mariusz to najlepsi we wszelkiej maści wyścigach są z naszej społeczności? Ja już się nie "jaram" ich wynikami ;) Pogodziłem się z tym że moje miejsce jest w przedostatnim szeregu, bo na ostatni się nigdy nie zgodzę! O!

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #1672 dnia: Listopad 26, 2010, 12:02:47 »

Bierz GT5. Ja tez mozna powiedziec jestem w samochodowkach swierzy (gralem tylko w Motorstorm i Wipeout ale to zupelnie inne gry) i w Gt5 jak narazie bez problemow sobie radze (level 8, license b z jednym bronzem). Najlepiej wez wersje z jakimis dodatkowymi samochodami, ja kupilem z Nissan GT-R GT500 i Mercedes Benz SLS, jestem bezkonkurencyjny gdy ich uzywam.

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1673 dnia: Listopad 26, 2010, 12:06:05 »
swierzy
nawet jak pisze się bez ogonków to takie babole słownik w przeglądarce wykrywa... ech...

Offline mozgu

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1674 dnia: Listopad 26, 2010, 12:13:48 »
A to nie tak że Maxiu i Mariusz to najlepsi we wszelkiej maści wyścigach są z naszej społeczności?

8)

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #1675 dnia: Listopad 26, 2010, 12:23:08 »
A to nie tak że Maxiu i Mariusz to najlepsi we wszelkiej maści wyścigach są z naszej społeczności?

8)

Właśnie od dzisiaj przez weekend jest w Arkadii :) Idziesz? Ja pewnie wpadne zobaczyc jak sie prezentuje w 3d.

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1676 dnia: Listopad 26, 2010, 12:23:29 »

8)

udał im się ten slogan :)

a tak na poważnie, jak jakimś cudem wygeneruje ekstra 500 pln to w ciemno biorę kierownicę i GT5. Ech...

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1677 dnia: Listopad 26, 2010, 12:24:30 »
Właśnie dzisiaj jest w Arkadii :) Idziesz?

do niedzieli jest. Ile tam jest stanowisk? Można grać online? Można by się poly ekipą wspólnie ustawić. Ja bym w końcu miał okazję poczuć czy to "to".

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #1678 dnia: Listopad 26, 2010, 12:26:42 »
Właśnie dzisiaj jest w Arkadii :) Idziesz?

do niedzieli jest. Ile tam jest stanowisk? Można grać online? Można by się poly ekipą wspólnie ustawić. Ja bym w końcu miał okazję poczuć czy to "to".

Już się poprawiłem ;) Ja najprędzej będę miał z żoną chwilę w sobotę po południu - niedziela rano.

Offline mozgu

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1679 dnia: Listopad 26, 2010, 12:30:35 »

8)

Właśnie od dzisiaj przez weekend jest w Arkadii :) Idziesz? Ja pewnie wpadne zobaczyc jak sie prezentuje w 3d.
To w końcu od dzisiaj czy od niedzieli? Dzisiaj nie bardzo mi się chce, jedyne na co mam ochotę to wyłączyć telefony, domofony i pozasłaniać wszystkie okna, i pograć w domowym zaciszu :) Ale w niedziele może bym się wybrał...