Autor Wątek: God Of War  (Przeczytany 73557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
Odp: God Of War
« Odpowiedź #960 dnia: Kwiecień 29, 2018, 12:33:13 »
Gra po to ma 4 poziomy trudności żeby i recenzent mógł sobie ja przeklinać jednym przyciskiem na easy i hardcoreowiec mógł poczuć wyzwanie grając na którymś z wyższych poziomów.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #961 dnia: Kwiecień 29, 2018, 12:38:50 »
Ciężko mi uwierzyć że recenzent Pixela grał na normalnym. Albo jest wymiataczem, albo w wersji recenzenckiej na normalu było dużo łatwiej niż obecnie.

Artykuł o mechanice przywolywania siekierki: https://combatrecall.blogspot.co.uk/2018/04/recalling-leviathan-axe-after-spending.html

Wczesny prototyp:

Wpis uświadomił mi że nad grą pracowali ok 5 lat. Siła!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2018, 12:40:41 wysłana przez Simplex »

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #962 dnia: Kwiecień 29, 2018, 12:46:25 »
Ale mówienie że to jest souls-wanna-be (i jeszcze nieudany, lol) to jest kompletny brak szacunku dla twórców i czysty xbocizm.

Z tym Souls-wanna-be to nie jest cytat, tylko taki mój skrót myślowy, ale sens tego co mówi Qbar jest właśnie taki - GoW garściami czerpie z Soulsów i robi to źle.

Śmiechłem jak Tartaq zasugerował Qbarowi przełączenie gry na easy. ;D Myślałem, że bycie weteranem Soulsów coś znaczy, a tu taki fail. W Niohu to ja go nie widzę. ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2018, 12:52:40 wysłana przez Czaju »
PSN ID: czajuprime

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #963 dnia: Kwiecień 29, 2018, 12:50:01 »
Ja wymiękłem przy Soulsach a w GoW na normalu nie mam problemów.
Moja teoria - problem wynika z faktu ze jak qubor gra w wyjebanego w kosmos eksa od Sony i jednocześnie ma świadomość jaka nędza jest na xboksie to dostaje z tego powodu drgawek i ginie. To jedyne logiczne wyjaśnienie.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #964 dnia: Kwiecień 29, 2018, 12:51:19 »
Gra czerpie z soulsow ale niekoniecznie jeśli chodzi o system walki.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #965 dnia: Kwiecień 29, 2018, 12:51:59 »
No żeby odbudowywac bazę co jakiś czas.
A w innym wątku mówią ze PS4 ma super system plików w którym defragmentacja nie istnieje ;)

https://www.psu.com/news/how-and-why-you-should-rebuild-your-ps4-database-regularly/
In the same way that you?re recommended to defrag your PC in order to improve overall performance, the same applies to your PS4. Files on your PS4 can become fragmented and disorganised causing performance issues. This particularly applies if your PS4 hard-drive is full of content ? game saves, apps, videos etc. This can result in longer loading times, and navigation through the menu system can seem clunky.

Jestem sceptycznyPodobnie jak kwestii optymalizacji rejestru w Windowsie czy defragmentacji dysków w innych formatach niż FAT

Co do Qbara i jego opinii o GoW, to nie można wymagać obiektywizmu/dystansu od kogoś, kto sobie pisze na tablicy w Forzie "PS4 ssie". Jeszcze gdyby napisał "Xbox rulez!" to bym zrozumiał

Gry jeszcze nie skończyłem, ale już dołączyła do mojego panteonu razem z: Rick Dangerous, Heimdall, KGB, Duke Nukem 3D, Half-Life i RtCW
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #966 dnia: Kwiecień 29, 2018, 13:24:47 »
Odnośnie rejestru się nie wypowiem, ale  defragmentacja na pc dziala i to jest naukowo udowodniona. Jak na dysku talerzowym masz plik poszatkowany na kilkaset części rozrzuconych po całym dysku to w czasie jego odczytu głowica będzie latać jak Żyd po pustym sklepie.
Windows od dawna ma wbudowane narzędzia do automatycznej defragmentacji.
Kwestionując cos tak oczywistego stawiasz się w moich oczach w okolicach plaskoziemcow i antivaxow.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2018, 13:27:22 wysłana przez Simplex »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
God Of War
« Odpowiedź #967 dnia: Kwiecień 29, 2018, 14:09:07 »
Odnośnie rejestru się nie wypowiem, ale  defragmentacja na pc dziala i to jest naukowo udowodniona. Jak na dysku talerzowym masz plik poszatkowany na kilkaset części rozrzuconych po całym dysku to w czasie jego odczytu głowica będzie latać jak Żyd po pustym sklepie.
Windows od dawna ma wbudowane narzędzia do automatycznej defragmentacji.
Kwestionując cos tak oczywistego stawiasz się w moich oczach w okolicach plaskoziemcow i antivaxow.

Nie kwestionuję istnienia zjawiska fragmentacji. Kwestionuję potrzebę manualnej defragmentacji dysków we współczesnych systemach operacyjnych. NFTS i linuxowe "exty" były projektowane ze świadomością istnienia tego problemu i nie są nim dotknięte tak jak np. FAT. Poza tym, jak sam piszesz, Windows defragmentuje dysk sam z siebie, w tle, na bieżąco i automatycznie, więc po co uruchamiać Magic Optimizer suite for Windows za jedyne $19.99 skoro nie da to żadnego efektu?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2018, 14:35:52 wysłana przez Qu84 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #968 dnia: Kwiecień 29, 2018, 15:07:14 »
A skąd wiesz że nie da?
Bo wiadomo ze darmowe narzędzie dorzucane do systemu jest najlepsze, tak jak Internet Explorer? ;)

Darmowy O&O Defrag Pro 18 - http://sharewareonsale.com/s/oo-defrag-pro-freebie-sale

Polecam, używam tego programu od lat, nieskończenie lepszy od tego co ma wbudowany Windows.

Jakoś bardziej wierzę JBzP niż Tobie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2018, 15:09:25 wysłana przez Simplex »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #969 dnia: Kwiecień 29, 2018, 15:46:51 »
OK. Wierz komu i w co chcesz. Ja tylko wyraziłem swoją opinię, ale jak zobaczę liczby pokazujące różnice w pracy dysków przed i po procesie defragmentacji takim narzędziem, to zmienię zdanie.

PS. W "zwiększa wydajność nawet do 100%" też wierzysz?

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #970 dnia: Kwiecień 29, 2018, 15:54:18 »
Sa nieliczne sytuacje gdy reczna defragmentacja hdd sie przydaje, np przy wymianie wiekszego dysku na mniejszy (talerzowy na ssd). Moj program do klonowania sie wywalal, dla siebie zrobil swierza installacje OS, ale dla sadziada nie chcialo mi sie.

Wlasnie sie wk***lem na Spartan Rage, Valkyria mi przerwala w polowie swoim specjalnym atakiem. Nie wiem czy to glicz? W poprzednich czesciach tego nie bylo. Wskakujacy na plecy przeciwnicy tez moga przerwac Rage.

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #971 dnia: Kwiecień 29, 2018, 17:41:40 »
Ciężko mi uwierzyć że recenzent Pixela grał na normalnym. Albo jest wymiataczem, albo w wersji recenzenckiej na normalu było dużo łatwiej niż obecnie.
Ale on nie napisał nic niezgodnego z prawdą. Większość przeciwników można pokonać używając tylko mocnego ciosu tylko to nie ma sensu bo walka wtedy staje się nudna i nie daje żadnej satysfakcji.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #972 dnia: Kwiecień 29, 2018, 19:04:22 »
Z perspektywy poziomu trudności Wyzwanie ten tekst jest totalnie z czapy. Jeśli dotyczy Easy, to można by go w recenzjach większości gier wykorzystać. Nie ma problemu, żeby przejść Dooma z Shotgunem, Street Fightera na samym Lightning Kicku itd. Tak czy inaczej nie widzę związku między głębią systemów w jakiejkolwiek grze, a lenistwem gracza. Jesli ktoś chce grać jednym przyciskiem, proszę bardzo, ale silny cios to wcale nie jest najszybszy sposób na zwycięstwo w GoW. Można znaleźć efektywniejsze sposoby. Jeśli ktoś ma ochotę, to jest się w co wgryzać.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #973 dnia: Kwiecień 29, 2018, 23:06:59 »
Ale on nie napisał nic niezgodnego z prawdą. Większość przeciwników można pokonać używając tylko mocnego ciosu tylko to nie ma sensu bo walka wtedy staje się nudna i nie daje żadnej satysfakcji.

Dark Souls można przejść bez żadnego uzbrojenia/odzienia, walcząc na gołe pięści. Czy to źle świadczy o tej grze?

Offline kamil950

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #974 dnia: Kwiecień 30, 2018, 01:04:22 »
O ile mi wiadomo locka włącza się ręcznie.

Jak dla mnie na normalu gra stanowi jakieś wyzwanie, na pewno nie jest samograjem, ale też nie jest bardzo trudna.
Ale ja jestem stary i niedołężny.
Qbar chyba mówił mniej więcej, że "locka" wprawdzie włącza się ręcznie. Jednak nawet jak się go wyłączy przyciskiem i pobiegnie Kratosem w innym kierunku po coś leczącego, to gra (wg niego) i tak automatycznie "zalockuje" na jakimś przeciwniku.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #975 dnia: Kwiecień 30, 2018, 05:15:04 »
Gra ma lekki "autoaim". Kiedy Kratos jest lekko pod kątem, bo np. biegliśmy to zamiast machać łapami w powietrzu postać się obróci w stronę moba. Kilka razy mnie to irytowało np. przy próbie obiegnięcia przeciwnika, czy walcząc z tymi co mają tarczę na plecach.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #976 dnia: Kwiecień 30, 2018, 08:29:01 »
True, miałem to wczoraj przy walce z jednym z większych przeciwników. Kamera podążała za nim, mimo że z góry łatało mnie dwóch innych draugrów. Miałem kontrolę nad kamerą, ale niepotrzebne to jest IMO.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #977 dnia: Kwiecień 30, 2018, 08:36:10 »
Za mało patchy wyszło!

https://www.youtube.com/watch?v=axyLVAdR5XQ

To chyba jedyny zauwazalny bug/glitch jaki napotkałem do tej pory.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #978 dnia: Kwiecień 30, 2018, 09:04:10 »
Poprosze o mala porade odnosnie ulepszenia ekiwipunku.

Pewnie gram calkiem inaczej niz wszyscy, bo zamiast trzymac sie glownego watku, to co chwila "plywam" sobie lodka. Jak mi sie jakiekolwiek nowe przejscie otworzy to od razu tam ide chocby to bylo na drugim koncu swiata :)

W pewnym momencie zebralem 4 czesci szyfru i odblokowal mi sie swiat "ognisty".
Dalej dam moze w spoiler dla tych co tam nie byli

(kliknij)

Offline komarek78

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #979 dnia: Kwiecień 30, 2018, 09:20:40 »
Musisz
(kliknij)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #980 dnia: Kwiecień 30, 2018, 09:27:08 »
Komarek

(kliknij)

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #981 dnia: Kwiecień 30, 2018, 09:31:53 »
Za mało patchy wyszło!

No to ja miałem wczoraj tak, że walczę z lodowym gigantem i pokonałem go mając bardzo mało życia. Niechcący podszedłem zbyt blisko niego, zginąłem i po zgonie zrespiłem się już po walce, ale lootu już nie było czyli pokonałem wroga nie dostając kompletnie nic. :/

Offline komarek78

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #982 dnia: Kwiecień 30, 2018, 10:02:34 »
@Mierniczek
(kliknij)

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #983 dnia: Kwiecień 30, 2018, 10:46:51 »
Za mało patchy wyszło!

No to ja miałem wczoraj tak, że walczę z lodowym gigantem i pokonałem go mając bardzo mało życia. Niechcący podszedłem zbyt blisko niego, zginąłem i po zgonie zrespiłem się już po walce, ale lootu już nie było czyli pokonałem wroga nie dostając kompletnie nic. :/

Sprawdź ostatnią zakładkę u krasnoludów, coś mi się zdaje, że to takie biuro rzeczy zagubionych. Miałem tam kiedyś jakiś przedmiot do odebrania za free, pewnie przegapiony podczas gry.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #984 dnia: Kwiecień 30, 2018, 11:01:37 »
Komarek - no to chyba za wczesnie tam na mnie, bo ja mam bodajze 4 level.
Jak powkladam "mody" do ekwipunku to mi ewentualnie wskoczy 5ty.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
God Of War
« Odpowiedź #985 dnia: Kwiecień 30, 2018, 13:18:41 »
Wreszcie moglem troche dluzej pograc i dostalem pierwsze misje poboczne. I teraz mam zagwozdke. Chcialbym juz zaczac eksploracje, ale mam np. jakies drzwi ktorych jeszcze nie umiem otworzyc - sa zamkniete taka ?zaslepka? niebieska. Podejrzewam, ze musze ruszyc fabule zeby nauczyc sie to otwierac. Jak mam eksplorowac to wolalbym nie miec takiej sytuacji, ze po 10 godzinach bede musial wrocic sie do lokacji X, bo dopiero wtedy cos mi sie odblokuje.

Slyszalem na miescie cos o buildach. Na razie bawie sie runicznymi atakami i mam bieda sprzet pod czas odnowienia. Rozumiem, ze do tego musze podpakowac statsa Runy?

Sprzet rozwijac jak mi sie podoba? Mam tej kasy z 40k i w sumie to mi materialow brakuje.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #986 dnia: Kwiecień 30, 2018, 13:28:16 »
Marcin - ta gra tak ma ze tu bedziesz widzial np dzwi ktora sa "zarosniete" czerwonymi pnaczami, tam bedziesz widzial jakies zielone "kule", ktore (tylko sie domyslam) tez sluza do jakiegos przemieszczania. Dopiero jak osiagniesz jakis etap w fabule to bedziesz mogl sie tam przeniesc plus pootwieraja sie nowe lokacje.

Ja lubie gry liniowe :) Jak mi sie otwiera wiecej drog to sie kurna nie moge zdecydowac gdzie isc w pierwszej kolejnosci.
Tak jak napisalem wczesniej w GoW jak mi sie cos nowego otwiera to sie cofam chocby przez pol swiata i ide sprawdzic co tam jest i nagle sie okazuje ze stoje przed zamknietymi drzwiami, ktore dopiero pozniej gra pozwoli mi otworzyc.

Dla przykladu
Nie mam zielonego pojecia czy fabula pcha Kratosa do tych wszystkich innych swiatow. Przypadkiem odblokowalem sobie wejscie do jednego z nich i choc fabula tam mnie nie pchala to sobie poszedlem pozwiedzac.
Caly dzien tam siedzialem, a fabuly nic nie pchnalem :)

Co do buildow to ja preferuje Sile i Obrone, wiec jak moge cos zalozyc/ulepszyc to w pierwszej kolejnosci patrze na to.
Ktos tu pisal ze bardzo oplaca sie isc w ataki runiczne i odnawianie tych umiejetnosci.
Rzeczywiscie sa bardzo efektowne i jesli bede dluzej bawil sie ta gra to i je sprawdze :)

Co do sprzetu to "piniadz" sie mnie nie ima. Jak zwykle wpakuje kupe kasy i materialow w jakis upgrade by za pol godziny wywalic ten sprzet w kosmos bo sobie cos nowego znalazlem :) Przez to ciagle brak kasy :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2018, 13:32:30 wysłana przez mierniczek »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #987 dnia: Kwiecień 30, 2018, 13:29:43 »
W grze są elementy metroidvanii, czyli wracanie do miejsc niedostępnych.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #988 dnia: Kwiecień 30, 2018, 16:53:15 »
Sterling nazywa grę Dad of Boy. Dobre. :)

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #989 dnia: Kwiecień 30, 2018, 18:20:17 »
Za mało patchy wyszło!

Mam coś lepszego. ;)

https://youtu.be/rIxEef6hHvE

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #990 dnia: Kwiecień 30, 2018, 20:48:14 »
God of War mnie striggerował, więc napisałem artykuł, pierwszy od roku.

Dla tych, co nie czytają rzeczy dłuższych niż 200 słów: GoW ma kupę wad, ale nie mają znaczenia, bo ich naprawa nie jest warta kosztu. Designerzy gry słusznie odgadli co jest ważne a co nie, i zrobili grę, która podoba się (prawie, zapewne) wszystkim i sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

No i tak, grać, grać. Jedna z najlepszych fabuł i jedne z najlepszych dialogów w ostatnich latach, a i napieprzanie potworów nienajgorsze.

Acz jeśli ktoś może, niech unika wersji polskiej. Posłuchałem pięć minut i żadna kąpiel mnie już nigdy z tego nie oczyści.
Adrian Chmielarz

https://medium.com/@adrianchm/god-of-war-did-many-things-wrong-and-it-does-not-matter-cfe5a6421bee

wpis naturalnie po angielsku, ale bez spoilerów. nie trudno się z tymi punktami nie zgodzić, w punkt ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #991 dnia: Kwiecień 30, 2018, 20:57:16 »
Co on tam robił 50 godzin? (pomijam pytanie jakim cudem mając życie ;) ) No chyba że drugie przejście na najwyższym poziomie trudności który nie jest dostępny od razu.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #992 dnia: Kwiecień 30, 2018, 22:18:58 »
Platynka bez żadnych poradników od samego początku to spokojnie ~50h.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #993 dnia: Kwiecień 30, 2018, 22:53:28 »
Mam z 17h, 50% na mapie i tak na prawdę nie czuję, że nie bardzo ruszyłem wątek główny :D

(kliknij)

Jak coś to mnie nie informujcie o tym ile mi zostało

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #994 dnia: Maj 01, 2018, 00:04:28 »
Pytanie: gdzie ja jestem i ile do końca?
(kliknij)

W pozostałych spilerach nie ma większych spoilerów ;D

Dodatkowo:
(kliknij)

Postać mam dosyć dobrze rozwiniętą (pod względem umiejętności, bo sprzęt słaby i nędzny lvl) więc walka to poezja i bywa, że da się ją wygrać bez żadnego uszczerku na zdrowiu co daje mega satysfakcję (bloki, kontry, ataki runiczne itd.). Relacja z "chłopcze" rozwinęła się moim zdaniem interesująco
(kliknij)

Z ciekawych rzeczy to:
(kliknij)

Odnośnie recenzji w Pixel, to cały ten Pixel to dno. Recenzje są tam ogólnie beznadziejne, gazeta tworzona przez staruchów, którzy żyją w dawnym świecie (programowanie w zapomnianych językach na jakichś spectrumach - WTF). Publicystyka nieciekawa, wspominki z dawnych czasów również (głównie gry amigowe i pecetowe, których nikt nie pamięta; wywiady z osobami których nik nie zna). Czasopismo zapowiadało się ciekawe, a stało się tak denne, że przestałem je kupować. W porównaniu do PSX Extreme to jest przepaść (pod obecnym redaktorem naczelnym PSX jest bardzo sensowne i na poziomie).

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #995 dnia: Maj 01, 2018, 08:29:01 »
Nie jesteś już daleko od końca.
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #996 dnia: Maj 01, 2018, 09:38:14 »
@Puchacz: Trzeci jest dość istotnym spoilerem. Skrzynki z upgradem życia i rage kończą sie w pewnym momencie, nie pamietam dokładnie gdzie. Max życia jest przed rage.

Przed valkyriami radzę wykończyć Travellers. U mnie ostatni dropnal przedmiot obniżający wszystkie obrażenia od Valkyrii.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2018, 09:41:11 wysłana przez jac3k5 »

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #997 dnia: Maj 01, 2018, 10:38:18 »

@Puchacz: Trzeci jest dość istotnym spoilerem. Skrzynki z upgradem życia i rage kończą sie w pewnym momencie, nie pamietam dokładnie gdzie. Max życia jest przed rage.

Kilka postów wyżej napisałem gdzie jestem. Chwilę później wpadło ostatnie jabłko :)

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #998 dnia: Maj 01, 2018, 10:52:20 »
Są jakieś misje poboczne, które z czasem przepadają? Chcę najpierw zrobić main quest, a potem pozbierać resztę szajsu.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #999 dnia: Maj 01, 2018, 11:13:00 »
Nic z tych rzeczy.