Autor Wątek: Get Even  (Przeczytany 8189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sidyk

• Padawan
  • **
Get Even
« dnia: Styczeń 26, 2016, 19:22:18 »

Get Even to utrzymana w konwencji horroru strzelanina FPS, łącząca dwie przeplatające się ze sobą historie fabularne z najnowszymi osiągnięciami techniki komputerowej. Gra została opracowana przez rodzime, gliwickie studio The Farm 51, które znamy z przygodowej gry akcji Deadfall Adventures, strzelanki NecroVision czy ostatniej z odsłon serii Painkiller. Członkowie studia mają też za sobą współpracę przy takich eksportowych hitach, jak Wiedźmin i Two Worlds II. Gra opowiada historię człowieka o imieniu Black, który zajmuje się ukrywaniem rozmaitych informacji i niewygodnych faktów na zlecenie rządów oraz wpływowych osobistości tego świata. W jego rozumieniu pod pojęciem prawdy kryje się jedynie to, co uda się ujawnić bądź zataić przed ludźmi. Niestety, w niewdzięcznej pracy naszego bohatera bardzo często zdarzają się także niewinne ofiary. Do tej pory wszystko szło gładko. Sytuacja skomplikuje się jednak dość znacząco w chwili, gdy jedna z potencjalnych ofiar Blacka postanawia podjąć walkę?

Get Even nie jest typową strzelaniną, nastawioną tylko i wyłącznie na akcję. Fabułę gry poznajemy bowiem nie za pomocą typowych dialogów i scenek przerywnikowych, lecz poprzez eksplorację i interakcję z otoczeniem. Aby więc dogłębnie poznać losy bohaterów i sytuację panującą w świecie gry, musimy dokładnie przeczesywać teren, badać odnajdywane przedmioty i wnikać we wspomnienia innych ludzi. Cechą wyróżniającą produkcję The Farm 51 jest innowacyjny sposób prowadzenia całej tej historii. Gra składa się z dwóch, przeplatających się ze sobą kampanii, w których poznajemy te same wydarzenia z perspektywy dwóch, rywalizujących ze sobą postaci. Co warte podkreślenia, obie kampanie różnią się od siebie pod względem gameplayowych założeń i mechaniki rozgrywki.

Tytuł pozwala nam zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i w trybie wieloosobowym. Twórcy ze studia The Farm 51 postanowili jednak usunąć sztuczną granicę pomiędzy trybami single i multiplayer, proponując ich unikalne połączenie. Podczas kampanii przeznaczonej dla jednego gracza, żywi przeciwnicy mogą w każdym momencie rozgrywki dołączyć do zabawy, wcielając się w rolę postaci, kierowanych uprzednio przez AI. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozgrywka staje się mniej schematyczna i nieprzewidywalna. Podczas wykonywania misji możemy zatem napotkać nie tylko wrogów sterowanych przez komputer, lecz także postacie kontrolowane przez żywych graczy, którzy we właściwy sobie sposób będą próbować uniemożliwić nam wykonanie zadania. Get Even to produkcja nowatorska również pod względem zastosowanych rozwiązań technicznych.

Tytuł pracuje w oparciu o najnowszą generację silnika Unreal Engine, jednakże grafika gry opiera się na skanach 3D rzeczywistych lokacji i postaci. Technologia studia opracowana została we współpracy z placówkami naukowo-badawczymi oraz zewnętrznymi specjalistami i w takiej skali zastosowana po raz pierwszy w grach wideo. Jej efektem jest prawdziwie fotorealistyczna grafika, wysoko oceniana już od chwili pierwszej prezentacji tytułu.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=22989

Dziennik dewelopera - Mechanika strzelania 

Co wy na to ? Kolejna Polska gra (co prawda juz ok 3 lat w produkcji) z nowatorską technologią. Da radę?

Offline tytacz

• I Am Robot
Odp: Get Even
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2016, 22:49:21 »
A ta nowatorska technologia nie jest już wykorzystana w Battlefroncie?

Online Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2016, 22:53:27 »
To już chyba w Ethanie Carterze było.

Offline Sidyk

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2016, 23:44:40 »
W 2013/2014 była nowatorska xD

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:20:52 »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2016, 11:44:45 »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2017, 19:01:59 »
Wywiad z devem: http://polygamia.pl/wiem-ze-nie-bedzie-nam-latwo-rozmowa-z-wojciechem-pazdurem-o-get-even-fotogrametrii-i-konkurowaniu-z-najwiekszymi/

Gra działa na UE3  - "Chcieliśmy się przenieść na Unreal Engine 4, ale w połowie Get Evena, jak ?czwórka? zaczynała się nadawać do użytku, było już dla nas za późno." - jakoś Chmielarzowi się udało przejść na UE4 mimo że jego gra wyszła 2,5 roku temu (a wersja UE4 1,5 roku temu).

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2017, 20:15:38 »
Nie tak łatwo. Zwłaszcza, że zalety niekoniecznie są istotnie duże.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2017, 12:34:57 »
http://www.gram.pl/news/2017/05/24/polskie-get-even-opoznione-powodem-atak-terrorystyczny-w-manchesterze.shtml

Bardzo niefajny ruch. Żerowanie na tragedii dla podbicia mizernego buzzu wokół tej gry jest turbosłabe.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2017, 21:33:12 »
Dali sobie miesiąc na pracę nad Day1 patch, musi być tam mega grubo. I z promocją słabo skoro wydawca bez problemu przesuwa premierę, moim zdaniem za wiele to nie mieli zaklepanych na sztywno reklam.

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2017, 09:42:56 »
Ale wiesz, że recenzenci mają tę grę, bo przed opóźnieniem embargo na recenzje spadało w środę, rajt? To nie jest żaden potworek aka "mega grubo".
Czy musieli opóźniać? Nie. Czy mogli? Anglia to dla wydawcy drugi najważniejszy rynek, a wbrew temu co lubi się powtarzać kontrowersje i "niech piszą co chcą, byle pisali" nie sprzedają gier. Zapytaj Jarka Zielińskiego od Hatred.
Grając dwa dni temu jedną z misji miałem moment, w którym poczułem się mocno chujowo. Nie będę spoilował, ale jest okazja podejrzeć jak źli ludzie szykują się do złych rzeczy. I - skoro jestem takim wrażliwym płatkiem śniegu i niedoszłym filozofem - dość mocno to mnie uderzyło. A wtedy nie wiedziałem jeszcze, że gra jest opóźniona. Więc tak - Bamco (bo to decyzja wydawcy, a nie dewelopera) mogło chcieć odczekać ten miesiąc i mogę zrozumieć czemu. Screwballowe "robio se buzz" ma ten minus, że tak jak nie było wielkiego buzzu teraz, tak nie będzie za miesiąc. Budżet marketingowy pewnie poszedł na okładkę OXM i pjudupaja. Reckę ma Pixel, ale żal mi na to kasy, a naczelny nie chce powiedzieć co piszą, bo omija tam dział recenzji :)

Offline hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2017, 09:48:04 »
Czyli przynajmniej nie będzie powtórki z Huska i Inner Chains.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2017, 10:36:16 »
Ok Macieju, Twoja argumentacja ma sens i w sumie nie skleja się z powodu egzemplarzy recenzenckich moje "duży patch". Także odszczekuję.

Czytałem recki w EDGE i w PIXEL, dość mieszane uczucia w obu. Może wieczorem uda się przekleić na forum. Na pewno będzie to ciekawe doświadczenie i w obu przypadkach podkreślają, że widać wyraźnie próby szukania nowych dróg w narracji FPS. EDGE mocno chwali fabułę, krytykuje chaotyczne momentami tempo i burawą grafikę. Zachwyca się muzyką i audio, PIXEL też.

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2017, 10:42:11 »
To co cytujesz mniej więcej zgadza się z moją opinią. To eklektyczna gra.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 25, 2017, 10:49:56 »
Trofiki też już dodali.  ;D

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Online Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 27, 2017, 20:28:52 »
Pograłem tylko 30 minut na Pixel Heaven bo nie chcialem psuc sobie rozgrywki ale juz teraz wiem, ze bede grał. Oczywiscie byla wersja na PS4 i gra wyglada bardzo dobrze a technologia fotogametrii naprawde jest dobrze wykorzystana. Gra jest niezwykle klimatyczna i mroczna. Fabularnie jest intrygujaco a telefon i jego opcje milo urozmaicaja gameplay. Aczkolwiek szkoda ze czesto przypomina to sledzenie z Batmana czy Wiedzmina. Raz sledzilem slady stop a raz kable elektryczne z czujnikiem na cieplo bo korki walnely. Co mnie zdziwilo to to, ze od razu jest bron ale wraz z pewna akcja szybko sie to zmienia i zaczyna sie robic ciekawie.
Jednak z organizacja sali mogli sie bardziej postarac bo byly standy i jak sie stoi to spoko ale jak usiadlem to po pierwsze ekran byl za nisko a po drugie slonce z zewnatrz NAPIERDALALO w ekran przez co czesto sie gubilem bo nic nie widzialem.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2017, 17:19:48 »
Pograłem w to ze 2 godzinki i nie wiem do końca co myśleć. Z jednego strony jest intrygujące, z drugiej zaczęły mnie męczyć tunele i pomieszczenia obsmarowane graffiti. Dodatkowo sporo czasu się póki co po prostu chodzi, mimo wszystko fabularnie jestem dość zainteresowany. Klimacik wytworzony jest pierwsza klasa, ale sama broń i strzelanie już wydaje się jakby zabawkowa, ale na szczęście nie było jej dotychczas dużo. Chyba sprawdzę dalej, bo jednak coś w sobie ta gra ma.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Online Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 06, 2017, 17:20:55 »
Skąd masz? :(

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 06, 2017, 17:30:39 »
Emil pracuje w branżuni.

Online Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2017, 17:32:06 »
Wiem, ale żeby aż tak? :(

Czekam na wrażenia jak skończysz bo preordery chodzą za niewiele ponad 100zł więc jak naprawdę daje radę to raczej wezmę w ciemno.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2017, 17:34:19 »
@emil
Jak pewnie wiesz, Edge mialo pozytywny preview w dziale Hype, a potem dali 6/10.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 06, 2017, 17:49:45 »
Trochę tak właśnie się czuję grając w tę grę. Bardziej liczę, że będzie lepsza później niż rzeczywiście jest dobra teraz i pewnie po skończeniu już nie ma co się łudzić. Pogram dzisiaj więcej i zobaczymy.
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Online Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 21, 2017, 16:45:59 »
Koso ocenił na 8.5 i w sumie przekonała mnie jego recenzja. Wziąłem, bo cena dobra, a i naszych trzeba wspierać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 17:39:19 wysłana przez Biskup »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 21, 2017, 16:50:57 »
W końcu wychodzi, pojawiają się też recenzje.

http://opencritic.com/game/4362/get-even

Spodziewam się dużego rozrzutu, bo to jednak trudny temat. Ja mówiłem w Grysławie, że jednak obroniła się ta gra w moich oczach, choć nie jest pozbawiona wad.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 21, 2017, 18:14:13 »
Ktoś wie czy to można tanio kupić w polskiej dystrybucji, tak jak wiele polskich gier?
Edit: zapomniałem sprecyzować ze chodzi o wersję PC.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 18:39:54 wysłana przez Simplex »

Offline boski_karol

• Aktywny forumowicz
    • www.parkingokecie24.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 21, 2017, 18:19:38 »
Na alledrogo widziałem oferty po około 110pln pudełkowe, więc tanio wg mnie.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 21, 2017, 18:27:42 »
Jak za pecetową wersję indyka to moim zdaniem niezbyt tanio - zwłaszcza od deva ktory nie ma na koncie żadnego hitu, a jedynie sredniaki.
Jak to cena wersji konsolowej to faktycznie tanio.

Online Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2017, 18:32:04 »
Konsolowej oczywiście. Zapłaciłem 114,99zl w Media Expert, przejdę, sprzedam, cebula.

Na ile godzin, to jest ta gra właściwie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 18:35:25 wysłana przez Biskup »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 21, 2017, 18:54:20 »
Zależy, jak bardzo wkręcisz się w szukanie znajdziek. Ja bym powiedział 9-10 godzin, Maciu grał chyba 13, jeśli dobrze pamiętam z recenzji.

@Simplex: Ale to nie jest taki indyk normalnie, to bardziej takie mid AA, którego już się nie robi. W sensie gra ma zdecydowanie większe production value niż typowa gra indie, ale też dużo brakuje do pełnego AAA.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 18:58:55 wysłana przez Emiel »

Online Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 21, 2017, 19:26:01 »
Eee no to spoko, bo właśnie to "indie" trochę mnie zmyliło i myślałem, że coś przegapiłem w kwestii długości gry.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 21, 2017, 19:35:33 »
Zależy, jak bardzo wkręcisz się w szukanie znajdziek. Ja bym powiedział 9-10 godzin, Maciu grał chyba 13, jeśli dobrze pamiętam z recenzji.

@Simplex: Ale to nie jest taki indyk normalnie, to bardziej takie mid AA, którego już się nie robi. W sensie gra ma zdecydowanie większe production value niż typowa gra indie, ale też dużo brakuje do pełnego AAA.
No ok, ale za pudełkowego preya w okolicach premiery można było wyrwać za ok 125zł, więc moim zdaniem cena za get even powinna być odpowiednio niższa, również dlatego że to jest polska gra, a polscy developerzy od lat przyzwyczajają nas do tańszych gier w polskiej dystrybucji. Za Wiedźmina 3 dałem 119zł...

No i tak jak pisałem Farm 52 to jak dotąd farma średniaków ;)

Ale jak gra jest na 9-10 godzin no to przyzwoicie.

Online Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 21, 2017, 19:37:54 »
Na PC za 79.90zł Przyzwoicie.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 21, 2017, 19:39:23 »
Oczywiście, ja się zgadzam co do ceny. Chciałem tylko się odnieść, że to nie taki całkiem indyk jak to co wpada ostatnio do Plusa z telefonów ;). Oczywiście masz rację, że powinno być mniej na PC, na konsolach uważam, że ten przedział 25-30 Euro to rozsądna cena względem standardowego 60.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 21, 2017, 20:04:05 »

Online Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2017, 20:33:00 »
Konsolowej oczywiście. Zapłaciłem 114,99zl w Media Expert, przejdę, sprzedam, cebula.
To ja zaklepuję.  8)

Online Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 21, 2017, 20:42:01 »
Nie ma sprawy. Oczywiście wersja na lepszą konsolę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 20:49:05 wysłana przez Biskup »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 21, 2017, 20:45:31 »
Patriotycznie wspierać polskiego deva jak ja, a nie używkami cebulować!

Online Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 21, 2017, 20:47:29 »
Ja kupię nówkę, przepraszam bardzo, a rudego sumienie już mnie nie interesują  8)

Online Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 21, 2017, 20:48:32 »
Rudzi nie mają duszy a więc sumienia też nie. Jestem usprawiedliwiony.  8)

Online Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 21, 2017, 22:11:05 »
Czytam, czytam mysle moze kupie... ale jedno zostalo mi w glowie...
EMIEL! Gadaj mi tu od razu, Gryslaw wrocil? Wywalilem wszystkie podcasty w kosz i nic nie ruszylem w tym roku, ale dla Gryslawa znowu zainstaluje apke (facet kuma muzyke, choc o grach czasami mamy rozne zdania!).
W koncu to tylko godzina w tygodniu, gdzie czasem mozna wylapac dobry zespol o ktorym sie nie slyszalo!

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.