Autor Wątek: Forza Motorsport 3  (Przeczytany 161624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 25, 2009, 14:54:32 »
przy wyborze trasy mozna wejsc na leaderboard.

Jak to? Ja wczoraj miałem tylko jedna trasę, nie mailem żadnego wyboru,

Jak będę miał czas pojeździć to pojeżdżę ;)

niech ktoś pacnie screena z wynikami jakie są teraz :D

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 25, 2009, 14:55:05 »
Aha, ja miałem tylko 1 trasę wczoraj i tylko 1 tryb gry, a żadnych leaderborsdsów nie widziałem :( Od czego to moze zależeć?

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 25, 2009, 14:56:07 »
Jeszcze serwery wczoraj nie działały - prawdopodobnie

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 25, 2009, 14:57:12 »
Leaderboardsy dodali dopiero wczoraj wieczorem. Po wyborze ustawień, przyciskiem Y wchodzicie do rankingu. Tam możecie ściągnąć czas kogoś innego i jedziecie sami. Rankingi są osobno do driftu i hot laps.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 25, 2009, 20:36:04 »
Pograłem i ... przypomniał mi się szał kiedy odpaliłem pierwszego NFS'a, te deski rozdzielcze  :P
Gram z płyty i najdłużej dogrywa mi samochody, przy zmianie koloru dogrywa na nowo, kaszana ... muszę kupić golda. Dla tego dema warto.
Jakoś nikt z Was nie wpomniał o opcji cofania czasu  ??? Mnie się podoba.
Kiedy ustawię w rankingach znajomych to mam jedną trasę na czas - górską ... ładna.
Nie mam czasu odpalić wyścigu. Jest inna trasa ??
Można Was dodać do znajomych ?? Chciałbym się z kimś porównać.
Nie lubiłem samochodówek. Forza 2 odrzuciła mnie oprawą. Tu jest ok. Kupię tą grę. Może nawet kierownicę.
(kliknij)

Offline Kac309

• Badass
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 26, 2009, 15:30:06 »
Mozesz dodac mnie do znajomych. Mam zamiar torche pojezdzic. Moj GT to - DorotkaPL - :D

Swoja droga ja zakochalem sie w drifcie. Piekielnie trudny, biorac pod uwage to w co wczesnie gralem. Satysfakcja jest ogromna kiedy cos wyjdzie od poczatku do konca, tak jak sie to planowalo.

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 26, 2009, 16:19:13 »
jaki dritft, jakie hotlaps w demie?

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 26, 2009, 16:45:33 »
jaki dritft, jakie hotlaps w demie?
Jest opcja drift, wchodzac w wyscig wciskasz x i w tablicy z rankingami mozesz zmienic czy chcesz pojechac triala czy drifta.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 26, 2009, 18:21:01 »
vs
vs

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 26, 2009, 20:13:34 »
abc:
Co to ma na celu ?? Wyjdzie pełna wersja to skonfrontujemy. Jeśli ktoś myślał, że na 360 gra tak będzie wyglądać to niech dziś zagra w totolotka ... jest kumulacja ... ma szanse.
(kliknij)

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 26, 2009, 21:13:42 »
No fakt,"trochę" się to różni od tych renderów. ::)

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 26, 2009, 21:44:00 »
I kolejny screen ktory jakos dziwnie wyglada, u mnie na tv jest o wiele lepiej. Nie chce mi sie wierzyc zeby to byla znaczaca roznica od tv. Moze od kabla?

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 26, 2009, 21:58:46 »
To nie są rendery, to tryb photomode...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2009, 22:01:28 wysłana przez jarken »

Offline mck

• Junior
  • *
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 26, 2009, 22:22:01 »
Nie wiem jak oni na gamersyde robili te screeny, że tak tragicznie wyglądają. W rzeczywistości jest duuuuużo lepiej, aliasingu prawie w ogóle nie ma.

Jedyny minus to, że kolory są imho zbyt nasycone. Muszę TV regulować, żeby przyjemnie to wyglądało. Mam nadzieję, że w pełnej wersji w opcjach będzie się dało to zmienić.

PS
Weźcie poprawkę na to, że demko jest wczesnym buildem. To nie jest finalny produkt.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2009, 23:58:06 wysłana przez mck »

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
  • You'll never walk alone
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:37:00 »
Ta gra to będzie MASAKRA!!!
Mimo że niedługo będę w końcu szczęśliwym posiadaczem PS3,to muszę oddać pokłon "TURN 10"!
Jeśli "GT5" się zbliży do tego poziomu...tym lepiej dla nas graczy!!
Dla mnie killer!!!

Offline martin1841

• Badass
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 27, 2009, 03:06:56 »
Co do aut w Forzie 3. Wyglądają inaczej niż Gt5 ale napewno nie plastikowo, wyglądają ślicznie.
Tak niektóre kolory wyglądają lepiej niż inne.

Polecam kombinacje:
-EVO X w czerwonym, białym
-R8 w białym, srebrnym, czerwonym, ciemnym srebrnym i w ostatnim chyba ciemny szary
-california w srebrnym, ciemnym srebrnym, biały

Odpalałem demko w różnych kombinacjach i wg mnie te kolory wyglądają najlepiej.
Zdecydowanie najgorzej wypada california w jasnym czerwonym, poprostu szajs.
W niektórych ujęciach F3 wygląda zupełnie jak GT5p i tylko hud zdradza że to Forza3. Brawa dla Turn 10. Naprawde.

Gdy odpaliłem po demku F3, Forze 2 to nie kryłem zdumienia. PRzy Forzie3, Forza 2 wygląda jak z Xboxa 1.
Zdecydowanie jest to zasługa oświetlenia HDR.

Jednak czuć też rozczarowanie. Tak chodzi o modele aut. W demku widać wyraźnie dwa zestawy modeli jakie są w użyciu.
W menu wyboru - modele High poly
Podczas wyścigu - lower poly

Może to tylko przypadłość dema, sam nie wiem.
Che na Neogaf pisał że photomode nie podmienia modeli.
Napisał że Photomode to poprostu gra na pauzie i dodane bajery graficzne takie jak AA, DOF, blur, motion blur etc.
Pełna wersja wszystko wyjaśni.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:18:58 »
Nie wspomnielismy jeszcze o jednym aspekcie,  czego  w demku nie ma, a bedzie w fullu. Mam tu na mysli dowolnosc w nakladaniu warstw lakieru.Mozliwosci beda wrecz NIEOGRANICZONE! Juz Forza 2 pokazala bardzo wiele w tym aspekcie, a F3 zapewne pojdzie wiele krokow dalej...

Offline leoncio

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 27, 2009, 08:42:33 »
Panowie, ja mam pytanie trochę OT ale związane z tematem. Otóż chciałem sobie założyć konto gold, żeby ściągnąć demko (bo chyba do 3 włącznie dostaje się "złotego członka" na miesiąc) ale po raz 30 wywala mi komunikat "zalogowanie do usługi live jest obecnie niemożliwe" w momencie potwierdzania hasła do kona email... WTF?! Próbowałem z drugiej strony i założyłem, sobie LiveID przez www ale tutaj z kolei komunikat, że usługa live jest niedostępna dla danego regionu (rozumiem, że live.com samo rozpoznaje region i nie da się tego ręcznie zmienić...?) Ehhh...obywatele 3go świata... Będę wdzięczny za pomoc.

Offline mck

• Junior
  • *
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 27, 2009, 09:07:15 »
leoncio, zmień język i region w konsoli na np. USA

Offline leoncio

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 27, 2009, 09:27:56 »
Dzięki mck! Już się ściąga :)!!

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 27, 2009, 09:56:05 »
Nie wspomnielismy jeszcze o jednym aspekcie,  czego  w demku nie ma, a bedzie w fullu. Mam tu na mysli dowolnosc w nakladaniu warstw lakieru.Mozliwosci beda wrecz NIEOGRANICZONE! Juz Forza 2 pokazala bardzo wiele w tym aspekcie, a F3 zapewne pojdzie wiele krokow dalej...
To zawsze mi sie podobalo wlasnie, niektore samochody do kupienia na "rynku" byly niesamowicie pomalowane. Szkoda tylko, ze osiagaly takie chore ceny ;p to mnie za zarobione kredyty w wyscigach nie bylo stac.

Offline Crazy Butcher

• Badass
  • NO PAIN, NO GAIN
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 27, 2009, 10:16:59 »
Dopiero dzisiaj zassalem demko i po przejechaniutrzech wyscigow dochodze do wniosku iz jest to naprawde dobrze zrobiona gra mechanika jazdy jest idealna, grafika super, mozliwosc "przewijania" bardzo mi sie podoba.
Jedna wada to tak iz nie da sie wogle grac na padzie, ale moze to i dobrze.  :)

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 27, 2009, 15:09:50 »

No i ok. Może i było gdzieś, ale ... widzę na allegro mocno tanie kierownice zwane: Logitech DriveFX Axial.
Warte one są coś ?? Czy jedynie oryginalna z M$ ??
(kliknij)

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 27, 2009, 15:31:15 »
Jeśli ktoś planuje zakup edycji limitowanej, polecam ten sklep (shopto.net z UK): http://tinyurl.com/y94cxhl
Z przesyłką wychodzi ok. 230zł, a mamy pewność, że dostaniemy kody w pudełku. W polskiej wersji prawdopodobnie ich zabraknie...

Offline Kac309

• Badass
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 27, 2009, 15:52:22 »
Dobra oferte edycji limtowanej ma sklep PSX Extreme. Tam gra kosztuje 219zl. + ewentualne koszty wysylki.

Offline rzaba

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:17:33 »
a czy czasem nie miała tez wyjść nowa kierownica razem z FM3?

Michael_999

• Gość
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 27, 2009, 18:16:14 »
Na razie najlepiej mi idzie jazda Lancerem. Nawet niezłe czasy kręcę. Porsche za to już inna liga. Ciężko się jeździ bez wspomagaczy. Co trochę mnie zarzuca na pobocze. Jednego jestem pewien, że pełniak zagości w mojej konsoli. Edycji limitowanej jednak nie zamówię. Nie mam aż takiej chętki na tą grę ;)

Offline Azakiel

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 27, 2009, 20:01:48 »
Co do aut w Forzie 3. Wyglądają inaczej niż Gt5 ale napewno nie plastikowo, wyglądają ślicznie.
Tak niektóre kolory wyglądają lepiej niż inne.

Podstawowa różnica (czy raczej wada) aut w forzie3 to kiepskie odwzorowanie lakieru samochodowego (światło otoczenia nie wpływa tak na jego barwę jak w GT5), auta są metaliczne pod warunkiem dobrania odpowiedniego koloru, jesli dobierzemy jakis intensywny kolor stają sie plastikowe, dodatkową sprawą są bliki światła na karoserii- są zbyt intensywne przypominają przepalone zdjęcie. Panowie Z Polyphony są na tym polu nadal niedoścignieni w każdym z tych aspektów (nie ma gry w której lakier zachowywał by się tak jak w GT5).

O to parę porównań doskonale oddających to co mówię:

http://www.gameswire.net/comparisons/comparison_170-0001-23944396_forza-motorsport-3_167-0004-16663208_gran-turismo-5-prologue_stack.html

http://www.gameswire.net/comparisons/comparison_170-0009-83512268_forza-motorsport-3_167-0018-40794677_gran-turismo-5-prologue_stack.html

http://www.gameswire.net/comparisons/comparison_172-0013-76104736_forza-motorsport-3_168-0019-85492553_gran-turismo-5-prologue_stack.html

reszta znajduje sie tutaj:

http://www.gameswire.net/comparisons/forza-motorsport-3-vs-gran-turismo-5-prologue-comparison_31.html

Jednak czuć też rozczarowanie. Tak chodzi o modele aut. W demku widać wyraźnie dwa zestawy modeli jakie są w użyciu.
W menu wyboru - modele High poly
Podczas wyścigu - lower poly

Dokładniej to wygląda tak (dyskutowali juz o tym na neogafie i na beyond3d-forum)

W menu: modele super high poly
w grze realtime: modele high poly
w replayu: modele low poly (nie jest to az tak wielka róznica w stosunku do realtime ale jest)

porównanie aut z menu i replay-a:

http://farm4.static.flickr.com/3198/3952962078_080b4041f1_b.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2467/3952952618_608f69a737_b.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2485/3952181137_d1bb3cc643_b.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2570/3952183377_d92d388b6e_b.jpg

Nie analizowałem zbyt dokładnie pod tym kątem GT5P ale wydaje mi się że tam jest podobny zabieg (byc moze nie ma roznic między realtime a replay)...spójrzcie na ten screen:

auto na 1 planie (wloty powietrza pod tablicą rejestracyjną), widac wyraznie oszczednosc w polygonach
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/821/821431/gran-turismo-5-prologue-20070920030131071.jpg

Offline Łuk4sZ

• Aktywny forumowicz
  • Pirotechnik amator ;]
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 27, 2009, 20:28:06 »
Co do kierownicy to strasznie mam nadzieje ze Fanatec, jako ze wychodzi gra ktora moze masowo sprzedawac jego kiere zrobi ja bardziej dostepna (a nie limitowane rzuty w niewielkich ilosciach) no i ze wkoncu ustawi jakas normalna cene a nie prawie 500 baksow. Co smieszniejsze to z kazdym rzutem zwiekszaja cene, bo przeciez ludzi i tak kupia. Denerwuje mnie to dlatego zalezy mi na tym zeby Forza zmienila ta sytuacje. Sam sie czaje na ta kiere glownie ze wzgledu na pogranie w Forze na naprawde niezlym kolku, ze sprzeglem, normalnymi biegami i takie tam. No i korci takze mozliwosc podlaczenia pod PS3 i PC wiec nie bede juz musial osobno nabywac G25 pod GT5 jak cos. Naprawde, mam ogromna nadzieje ze tak sie stanie jak napisalem wyzej :)

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 27, 2009, 20:39:00 »
Tutaj porównanie Shifta do Forzy 3:
http://www.videogameszone.de/[ciach]it-dem-Audi-R8-und-Porsche-GT3/News/

Przykładowa fotka:
kokpit R8

Offline dominbr

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 27, 2009, 20:41:11 »

No i ok. Może i było gdzieś, ale ... widzę na allegro mocno tanie kierownice zwane: Logitech DriveFX Axial.
Warte one są coś ?? Czy jedynie oryginalna z M$ ??

Ja własnie gram na logitech drive fx za 115zł i jest calkiem niezle. Niestety nie ma prawdziwego FF ale sterowanie o wiele dokladniejsze niz na padzie i za ta cene naprawde ok. Tym bardziej ze nie ma zabardzo wyboru jesli chodzi o kierownice do X360.

Offline martin1841

• Badass
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:16:19 »
@Azakiel
Masz racje z tym lakierem. Jednak screeny robione aparatem z tv to nie to samo ba nawet photomode i orginalne screeny z F3 tego nie pokazują. Chodzi mi o HDR. Odpalam demo i jade R8, wygląda naprawde świetnie. Wyjeżdzam z cienia i auto jaśnieje. Potem sprawdzam na necie screeny i ten efekt się traci. Nie wiem w czym tkwi problem.
Pamiętam że podobnie było w Halo 3, tam też można fotki pstrykać. W grze kiedy zerkne w niebo pojawia się ten efekt, pstrykam szybko fotke i to już nie jest to samo. Nie wiem czemu.

Co do kolorów w F3 to pastele wygladają lepiej niż kolory ciemne.
Odpalam R8 w białym lub srebrnym i wygląda świetnie gdy zmienie na czarny, czerwony już nie tak dobrze.

Co do geometrii aut to myśle że obie gry zaróno forza3 i gt5 używają dynamicznego Level of detail (LOD).
Z prostego powodu- oszczędności. Podczas grania auta wyglądają świetnie ale nie muszą być aż tak skomplikowane bo gracz jest zajęty jazdą i tak nie zobaczy drobnych szczegulików.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:19:27 »
Pojezdzilem ferrari, naprawde duzo frajdy daje to demko. Co do lakierow to wstrzymam sie do pelnej wersji z wypowiedzia jako, ze beda pewnie rozne ich rodzaje jak w fm2.

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:02:39 »

Czarny Lancer wygląda u mnie pięknie.

Grafika jest świetna. U mnie nie ma zadnych ząbków.

A propo zniszczeń mechanicznych. Uderzyłem w scianę i następnie przy kazdej zmianie biegu auto wydawało dziwny, piskliwy mechaniczny dzwięk, gorzej przyspieszało i sciągało na prawo jak szalone. Rewind jest swietny. Nie ma nic gorszego w grze wyscigowej niz mały błąd na koncu swietnego wyscigu i konieczny restart.

Offline martin1841

• Badass
« Odpowiedź #234 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:23:10 »
Więcej fotek prosto z dema, mały tip odpalcie demko i zredukujcie nasycenie kolorów tak o ok 10. Wygląda jeszcze lepiej. :)

Offline Kac309

• Badass
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 27, 2009, 23:00:44 »
Przestancie wreszcie "liczyc pixele" i zacznijcie grac ;)

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 28, 2009, 10:23:34 »
Tutaj porównanie Shifta do Forzy 3:
http://www.videogameszone.de/[ciach]it-dem-Audi-R8-und-Porsche-GT3/News/

Przykładowa fotka:
kokpit R8

NFS Shift pod kątem grafiki to dla mnie jedno z większych oszustw sezonu. Screeny, teasery i trailery albo powstawały na jakimś bardzo mocnym PC, albo mamy zwycięzcę w kategorii rajdowy bullshot roku.

Pogrywam sobie w Shifta (wersja Klockowa) i jeżeli ktoś w ogóle próbuje porównywać graficznie wersję konsolową z X360 z demkiem trzeciej Forzy to jest nie w pełni sił. ;) Otoczenie w NFS wygląda gorzej niż w drugiej Forzy! Screeny w tym porównaniu są wielce dziwaczne - walnięty filtr odwzorowujący pęd na trzy czwarte ekranu i bądź tu mądry, jak na ekranie kompletnie nic nie widać.

Oczywiście w przypadku nastawionego na szybkość Shifta nie razi to w oczy, bo na oglądanie grafiki i tak nie ma czasu, no ale bogowie, trzeba mieć jakieś proporcje, bo to jest porównywanie Lanosa z Lancerem. ;)

A zresztą, pograjcie sobie w Shifta w markecie, to nie przypadek, że jeszcze EA nie chwali się demkiem.

P.S
błagam abc, zagraj najpierw w tę przebrzydłą Forzę i dopiero wtedy narzekaj na grafikę.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:04:16 »
Niestety w weekend mieliśmy wypad z rodziną i nie miałem czasu pograć. Ale widzę, że 7 nowych osób dodało mnie do friendsów. Jeśli ktoś ma ochotę porównywać czasy, to dodajcie mnie proszę. Pewnie w tym tygodniu zabiorę się za forzę 3 i będziecie mogli sprawdzic jak mi idzie, a ja będę miał więcej motywacji do lepszyc osiągów :)

Offline yanogore

• Super Badass
    • something
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 28, 2009, 12:29:18 »
Dziwne sa te leaderbordsy bo mam lepszy czas niz skrzypas ( stan na wczoraj kolo poludnia ;) nie wiem jak teraz ) a jestem za nim na liscie, jest tam jakis znaczek ze niby z tym wlaczonym gram ale za h nie wiem co to? Czy jest jeszcze jakis czynnik wplywajacy na miejsce na ld?

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 28, 2009, 12:36:29 »
Niestety w weekend mieliśmy wypad z rodziną i nie miałem czasu pograć. Ale widzę, że 7 nowych osób dodało mnie do friendsów. Jeśli ktoś ma ochotę porównywać czasy, to dodajcie mnie proszę. Pewnie w tym tygodniu zabiorę się za forzę 3 i będziecie mogli sprawdzic jak mi idzie, a ja będę miał więcej motywacji do lepszyc osiągów :)

Ja próbowałem się porównać, ale ktoś z uporem maniaka kasował moje posty.

Z ciekawości, o ile sam katanka już podniosłeś temat leaderboards- dlaczego jeździsz z niemal wszystkimi asystami i równocześnie narzekasz na zbyt prosty model jazdy? I dodatkowo- z twoimi czasami nie masz prawa wygrać z AI "high". Nie ściemniaj aż w tak bezczelny sposób... ;)