Autor Wątek: Forza Horizon 4  (Przeczytany 11541 razy)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Forza Horizon 4
« Odpowiedź #200 dnia: Październik 06, 2018, 23:39:06 »
No ale wiadomo że to ze na tym CPU działa w 60fps to i tak cud. Na nextgenie będzie 4K60 na ultra.
No mnie nie interesują. Wybieram opcję ładniej i tyle. Cyferki są dla garbopiwniczaków!

+1

No chyba, ze multi to wybieram 60 fps
60 to dwie cyfry!

Online Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 07, 2018, 09:51:51 »
Mówienie, że ta gra jest brzydka albo silnik nie daje rady to jednak bzdura. Oczywiście można zacząć zaglądać w jakieś tramwaje, gdzie motorniczy przypomina bitmabę z pierwszego Dooma, ale kto tak gra?). Na XoX w trybie 4K/30fps/HDR wygląda całość mega realistycznie i najzwyczajniej ładnie.

Red Dead Redemption 2 ma zepsuty HDR!

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 13, 2018, 18:41:40 »
Wyścig specjalny związany z Halo jest super. Kto grał w Halo na pewno wyłapie wiele smaczków. Nawet pora roku na jego potrzeby się zmienia.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 13, 2018, 19:10:35 »
W którym momencie gry jest?

Offline hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #204 dnia: Październik 13, 2018, 19:22:06 »
To ostatni wyścig z tych specjalnych, nr 5. Trochę trzeba pograć.

Mi się bardzo podobała linia wyścigów/zadań odwołujących się do klasyki jak Outrun, Daytona, PGR. Super.

Celowo nie pisałem wcześniej o aktywności związanej z Halo, bo nie chciałem spolierowac, ale jak już poszło to trudno. Nawet mi się uśmiech pojawił na twarzy, choć na Halo mam wywalone całkowcie :).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 13, 2018, 19:35:44 »
Chwalili się tym przed premierą.

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #206 dnia: Październik 17, 2018, 10:58:54 »
Dostałem wczoraj kod na McLarena Sennę za to, że grałem w demo gry -0 rozsyłają go wiadomościami prywatnymi, więc sprawdźcie na konsoli wiadomości.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #207 dnia: Październik 17, 2018, 15:31:33 »
Mclaren Sjena jak już

Offline gurafikku

• Stały bywalec
« Odpowiedź #208 dnia: Październik 21, 2018, 10:53:47 »
Sjena palona*

Cieszyłem się, że dali w gej(m) passie Horizona, bo szczerze mówiąc, aktualnie mam trochę inne wydatki. Niestety ta radość przeszła wraz z kolejnymi klaksonami i kieckami jakie wylosowałem. Tekstami na czata też. Do tego doszło wielkie rozczarowanie przy chęci zakupu Agery RS, za którą oprócz 2 milionów w grze trzeba zapłacić 12,49zł w sklepie MS. Ziarnko do ziarnka i wychodzi mi, że to najgorszy Horizon od początku. Graficznie lukier, tylko przyjemności z gry za mało. Największa rewolucja, czyli zmienne pory roku, są dla mnie równie wielkim przekleństwem gry, bo szczerze mdliło mnie już po zimie, która trwała cały tydzień. Na szczęście teraz mamy 3 tygodnie kolorowych obrazków. Czy wydałbym pełną sumę żeby mieć płytkę w domu? Myślę, że MS dobrze wiedział jaki produkt im wyszedł, dając go w swojej najlepszej usłudze.

ps. Brak Mitsubishi i Toyoty woła o pomstę! Muszę jeździć (tfu) Subaru!
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2018, 11:01:11 wysłana przez gurafikku »

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #209 dnia: Październik 23, 2018, 20:27:52 »
The point of all of this is, when we Brits (and presumably the rest of the world too) watch US media and play US games, we internalise all this, we suspend our disbelief and accept this fictional setting. It?s not until we physically set foot in that fiction that the jarring madness of it all becomes apparent.

https://www.rockpapershotgun.com/2018/10/23/forza-horizon-4-british/

Offline hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 23, 2018, 21:54:03 »
Co do Forzy i narzekania na pory roku - każdy jeden wyścig (chyba oprócz specjalnych) można zdefiniować pod siebie - zarówno porę roku, jak i godzinę czy pogodę. Normalnie grając online.

Offline gurafikku

• Stały bywalec
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 26, 2018, 17:18:52 »
Połowa aczików wpadła, singiel za bardzo powtarzalny - odpuszczam sobie. Wracam do trójki. Dziękuję za GamePass =)

Offline Estevez

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 26, 2018, 18:08:08 »
Jak ktos narzeka, ze auta drogie, to niech sprobuje wylicytowac - tam prawie zawsze mozna wyhaczyc dobre auto za smieszne pieniadze no i jak sie ostatnio przekonalem, mozna sprzedac wszelkie badziewie. Za psie pieniadze ale przynajmniej mozna sie pozbyc jakis Sirocco itd...

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 26, 2018, 23:59:33 »
Co do Forzy i narzekania na pory roku - każdy jeden wyścig (chyba oprócz specjalnych) można zdefiniować pod siebie - zarówno porę roku, jak i godzinę czy pogodę. Normalnie grając online.

Rozumiem jeszcze online, ale w trybie solo powinna być możliwość free roamu dla wybranej pory roku.

Offline hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 27, 2018, 00:00:29 »
Da się jakoś utworzyć przygodę i tam wybrać porę roku. Ja się w to nie bawiłem, bo wolę sobie zmienić sam od czasu do czasu pod event.

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #215 dnia: Październik 27, 2018, 00:07:10 »
Tylko trzeba co najmniej drugiej osoby. Samemu się nie da. Podobno da się zmieniać porę grając offline i ze zmienionym zegarem w konsoli.

Offline hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #216 dnia: Październik 27, 2018, 01:16:34 »
Jeśli tak to rzeczywiście niepotrzebnie to przełom inwalidów, fantastyczny feature, ale wolałbym gdyby pory roku w wyścigach były przeplatane. Albo chociaż tak dynamiczne jak na początku gry.

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #217 dnia: Październik 27, 2018, 11:35:34 »
Najlepiej jakby porę roku zmieniali co 3 miesiące. ;)
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
« Odpowiedź #218 dnia: Listopad 05, 2018, 16:55:44 »
Ależ ta gra jest dobra. Kupiłem na premierze wersję Ultimate, przeszedłem prolog i odstawiłem. Miałem wrażenie, że już mi się przejadło, szczególnie że prolog to to samo co demo (które przeszedłem dwa razy).

Tydzień temu wróciłem i strasznie się wkręciłem. To stara dobra Horza, za co jej chwała.

Ludzie tu narzekają, że nie podoba im się system progresji, który jest unikatowy dla gier wyścigowych. Generyczny system używany w prawie każdej ścigałce to odblokowywanie coraz to szybszych aut w celu dojścia do najszybszych. Dla mnie to straszna nuda (a do tego nie lubię ubercarów).

W Forzy mamy od razu dostęp do wszystkiego. Możemy wygrać lub kupić praktycznie każde auto (przynajmniej jak korzystamy z Forza Rewards), a co najważniejsze, gra do niczego nas nie zmusza. Jak nie lubimy jakiegoś typu aut czy rodzaju wyścigu, to nigdy go nie musimy robić, a dojdziemy do końca gry.

Dla mnie cały fun z tej gry to jazda autkami, którymi ja chcę jeździć. A lubię przede wszystkim starsze i wolniejsze (od klasy D do A). Do tego lubię samemu upgrejdować autka do maksimum w danej klasie, oraz pobawić się w tuningu.

A Wielka Brytania w tej grze bardzo mi się podoba. Świetnie zaprojektowany świat. A pory roku niesamowicie zmieniają rozgrywkę i podoba mi się, że zmiana jest co tydzień (oczywiście można samemu wymuszać inną porę w wyścigach, czego nie robię).

Forzathon również fajnie opracowany. Możemy zbierać punkty i wybierać jakie chcemy nagrody za nie. Kosmetyków trochę za dużo, ale na szczęście wheelspinów również jest na tyle dużo, że nie jest to irytujące. Mam prawie 100 aut w garażu, a samemu kupiłem mniej niż 5.

Ale najbardziej to mi się podobał Halo Showcase. Lepszy niż obie ostatnie gry w wykonaniu 343. Bardzo przypominał mi stare części od Bungie. Może to Playground powinni zrobić nowe Halo?

Mam w ostatnich latach lekki kryzys ze ścigałkami, a w sumie to ma go branża. Praktycznie nikt nie potrafi zrobić gry, która wciągnęłaby mnie na dłużej. I nie ma już w sumie dużych marek. NFS i Burnout jest martwy, The Crew nikogo, Codemasters się zgubili, a Sony ubiło już prawie wszystko. Zostały prawie same mniejsze "indyki" od studiów typu Milestone. Nawet Forza Motorsport nie potrafiła mnie porządnie wciągnąć w tej generacji (nie wiem czy nawet kupię 8-kę, jak to znowu będzie praktycznie ta sama gra).
Ale Forza Horizon dostarcza kolejny raz i jest to już dla mnie podstawowa seria wyścigowa, z którą mogę spędzić wiele miesięcy.

Ale mam nadzieję, że Turn 10 pokusi się o jakąś rewolucję. Tylko to pewnie najwcześniej po premierze kolejnego Xboksa. Za rok pewnie wydoją jeszcze jeden refresh.

Jaki mamy forumowy klub, który nie jest nikogogadką? ;)
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #219 dnia: Listopad 05, 2018, 21:53:17 »
Przyszły rok ma być bez Forzy, ja Horizonem jestem ZACHWYCONY. Gra na dziesiątki godzin, sam miód, system progresji jest świetny. Bawię się znakomicie, choć nie gram jakoś często.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #220 dnia: Listopad 06, 2018, 09:22:23 »
Forizon 4  jest tak dobry, ze tylko mi zostaly cziwosy z multi i za lv200 do calaka - bawilem sie swietnie i nadal sie bawie :D A ja MOCNO nie jestem scigalkowy - ostatnie tytuly ktore mi sie podobaly to NFS: Porsche Unleashed oraz NFSU/NFSU2.

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #221 dnia: Listopad 06, 2018, 09:23:12 »
Czwórka to najlepsza część w serii. Również jestem zachwycony i nie żałuję kupna najdroższej edycji gry.

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #222 dnia: Listopad 06, 2018, 10:04:31 »
Ja doszedłem do 120 poziomu i najważniejsze kategorie mam na 10 poziomie. Progres praktycznie się zakończył i za bardzo nie mam do czego wracać. Wszystko po 40h spędzonych z grą. W taką trójkę mam przejechane ponad 100h. Jestem ciekaw co wniosą DLC bo jak będą słabe to zakup Ultimate nie ma najmniejszego sensu. Na minus wymuszenie pory roku do grania Solo we free roamie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2018, 10:06:19 wysłana przez nier »

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #223 dnia: Listopad 07, 2018, 11:55:51 »
Masz do zrobienia 5 historii, a w każdej po 10 misji - niektóre są wymagające aby zdobyć trzy gwiazdki. Poza tym wszystkie fotoradary, strefy driftu do zdobycia trzech gwiazdek i bicia rekordów. Do tego sporo trybów multiplayer.

Offline nier

• Stały bywalec
Forza Horizon 4
« Odpowiedź #224 dnia: Listopad 07, 2018, 15:25:12 »
Misje porobiłem. 3 gwiazdki mnie nie interesują. Jedyne co sobie odpuściłem to drifty bo nigdy za nimi w żadnej grze nie przepadałem.

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #225 dnia: Listopad 07, 2018, 19:12:04 »
To jak nie chcesz robić trzech gwiazdek, to faktycznie końcówka...

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #226 dnia: Listopad 07, 2018, 20:54:50 »
W Horizon 3 też nie robiłem 3 gwiazdek a grałem znacznie dłużej.

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
« Odpowiedź #227 dnia: Listopad 07, 2018, 21:25:24 »
A co tam robiłeś?

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #228 dnia: Listopad 07, 2018, 23:20:14 »
Pseudo fabuła była dłuższa i trzymała przy graniu. Oczywiście dodatki też zrobiły swoje. W 4 zanim się rozkręciłem już było pozamiatane. Game pass mam jeszcze do końca listopada ale odpalę tylko dla samochodów w forzathonach i ładnych widoczków w hdr.

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #229 dnia: Listopad 10, 2018, 23:41:50 »
Fortune Island to pierwszy duży dodatek do gry. Premiera 13 grudnia. Nowa wyspa - największy dodatek do gier z serii Forza Horizon.

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
« Odpowiedź #230 dnia: Listopad 13, 2018, 10:17:57 »

Trzy lata temu było:

(kliknij)

Niestety FM7 nie wymaksuję, bo nie dodali żadnych achievementów, a calak w podstawce jest niewykonalny przez multi.

FH4 też ciężko wymaksować przez pozycję "car masteries", bo przesadzili z wymaganiami.

I dalej nie podoba mi się, że zabierają creditsy z premierą  każdej nowej gry. Trzeba za każdym razem wbić kolejny tier żeby ponownie dostawać 500k. Bardzo to słabe.

Swoją drogą ciągle nie wiem jaki mamy klub, który nie jest nikogogadką.

Znalazłem taki post, ale nie widzę takiego klubu jak szukam:

Założyłem forumowy klub w grze. Nazwa: "Polygamia", tag: "POLY". Klub jest otwarty, więc każdy może dołączyć. Kluby w grze są dostępne od momentu dotarcia do lata.

I kiedy w tej grze jest koniec "fabuły"? W poprzednich było to oczywiste, ale tutaj niezbyt. Złotą opaskę trzeba zdobyć czy co? Czy przejść wyścig The Goliath, który się odblokowuje na 20. poziomie road racing?

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #231 dnia: Listopad 13, 2018, 13:41:23 »
Usunąłem klub Polygamii, bo nikt się tam nie zapisał przez dwa tygodnie, byłem cały czas sam. Więc przeszedłem do forumogadki.

"Car masteries", to nie jest problem, bo są takie samochody, gdzie nie ma 15, a np. 10 umiejętności do wykupienia, zawsze jest niestety ta za 25 punktów. Ja wyczaiłem, że na wydmach w okolicy zamku po wschodniej części mapy można bez problemu robić setki tysiecy punktów w krótkim czasie. Potrzebny jest tylko dobry samochód. Ja używam Aventadora Forza Edition.

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
« Odpowiedź #232 dnia: Listopad 13, 2018, 23:00:32 »
Też tam kiedyś farmiłem 5 milionów pkt do Forzathonu, ale w normalnej grze nie ma szans zdobyć tylu skilli żeby 50 aut wymaksować.

Wczoraj taką fotkę strzeliłem. Niesamowicie mi się podoba.

« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2018, 23:02:36 wysłana przez Ja Być z Polska_ »

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #233 dnia: Listopad 14, 2018, 07:18:37 »
Skille to banał. Wystarczy wymaksowany Ford Ken Blocka i można robić skille przerywając praktycznie na własne życzenie. Mój rekord to ok. 2,5 miliona a przerwałem bo już mi się nudziło. Miejscówka przy tym samochodzie nie ma za bardzo znaczenia ale polecam opuszczoną stację kolejową.

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #234 dnia: Listopad 14, 2018, 09:56:50 »
W czwórce jest to łatwiejsze, bo dzięki odpowiednim umiejętnościom dostaje się więcej punktów i ma się możliwość jednego uderzenia bez straty punktów, więc można bardziej ryzykować.

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #235 dnia: Listopad 14, 2018, 11:25:16 »
Jedynie Skill Song daje mniejszy mnożnik bo 10x zaś w trójce można mieć było 12x.

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 07, 2018, 12:11:26 »
Zwiastun dodatku Fortune Island. Premiera 13 grudnia

https://www.youtube.com/watch?v=F-e_447DY4U

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 11, 2018, 10:45:58 »
Lista achievementów z dodatku. Pojawia się zupełnie nowa rzecz w całej serii "Trailblazer Gate", mają to być jakieś wyzwania ocenianie na gwiazdki podobnie jak fotoradary itp, ale nie wiem na czym będą polegać.

https://www.trueachievements.com/n35616/exclusive-forza-horizon-4s-fortune-island-expansion-achievement-list-revealed

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 11, 2018, 21:51:48 »
FH4 też ciężko wymaksować przez pozycję "car masteries", bo przesadzili z wymaganiami.

Ten Car Masteries to jest banał. To jest wykupienie 50 skilli a nie zrobienie 50 samochodów ze wszystkimi skillami. Te osiągnięcie wpadło mi 6 października, czyli w czyli w piątym dniu grania.

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 11, 2018, 22:54:00 »

Ten Car Masteries to jest banał. To jest wykupienie 50 skilli a nie zrobienie 50 samochodów ze wszystkimi skillami. Te osiągnięcie wpadło mi 6 października, czyli w czyli w piątym dniu grania.

To są dwie różne rzeczy. Osiągniecie to banał. Ale w aplikacji Forza Hub są osobne rzeczy do zrobienia i tam tzreba wykupić wszystkie skille dla 50 różnych samochodów.