Autor Wątek: Folklore - czy kolejnosc ma znaczenie?  (Przeczytany 1667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
Folklore - czy kolejnosc ma znaczenie?
« dnia: Czerwiec 08, 2009, 14:45:45 »
Mam pytanie czy kolejnosc jaka postacia przechodzimy dany rozdzial ma znaczenie ? Czy jesli skonczylibysmy np. najpierw Keatsem chapter 1 a potem Ellen to rozmowa w domku Suzette mialaby inny przebieg niz w odwrotnym przypadku ?

I czy zeby cala historia trzymala sie kupy to trzeba grac najpierw jeden chapter Ellen potem ten sam Keatsem ?

PS. Niby sredniak ale jednak strasznie wciagajacy :)

Offline Piotrek

• Padawan
  • **
Odp: Folklore - czy kolejnosc ma znaczenie?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2009, 19:30:23 »
Bardzo jestem ciekaw opinii na temat tej gry, zastanawiam się nad kupnem.

W kilku recenzjach poruszany był ten temat - ponoć nie ma znaczenia kolejność przechodzenia, ale najlepsze wrażenia są przy przechodzeniu rozdziałów naprzemiennie, raz jednym, raz drugim bohaterem.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2009, 21:25:45 »
gra wydaje się być bardzo fajna i warta sprawdzenia (tak sądzę po demie)
mnie trochę odpycha brak czytanych dialogów (w sumie to nie problem, ale jakieś dziwne to dla mnie - płyta ma 50GB a nie wrzucili dialogów)
też dołączam się to pytania - czy ktoś z polygamistów w to w ogóle grał?

Offline makimura

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2009, 22:37:40 »
Polecam recenzje na IGN. Gra ma świetny klimat, intrygującą fabułę, moim zdaniem najlepszy soundtrack ostatnich lat, ciekawe podejście do tematu, bardzo dobrze wykorzystany sixaxis. Mnie ta gra urzekła. Wolałbym jednak pełny voice acting i trochę mniej statyczne cut sceny. Jednak szczerze polecam. Nieprędko powstanie tak oryginalny, dorosły i głęboki tytuł. Tym bardziej, że gra to ogromna finansowa klapa. Smutne, ale taki rynek mamy...

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2009, 22:51:53 »
Mnie demo też się spodobało i od dawna zastanawiam się nad kupnem, widać jest nas więcej. :-P
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2009, 01:05:54 »
@Piotrek - Dzieki za podpowiedz.

W sumie nie do konca wiadomo czemu , ale wciagnelo mnie to straszliwie choc oceniajac kazdy z elementow z osobna sa one raczej srednie.

Moznaby powiedziec ,ze to taki action jRPG lite z bardzo zubozalym systemem rozwoju (postac w zasadzie levele zgarnia automatycznie, my wybieramy jakie "bronie" upgradujemy), ale nadrabia to wciagajaca fabula i co najciekawsze jak na razie nie ma typowego syndromu kolejnej japonskiej gry gdzie ratujemy swiat :) ). Do tego dochodzi aura tajemniczosci i swiat oparty na celtyckich wierzeniach i legendach, wymieszany z zagadka kryminalna i motywem odkrywania kolejnych skrywanych przez lata tajemnic.
Kolejna ciekawostka to ogladanie tej samej historii z pozycji dwojki bohaterow , ktorych historie wzajemnie uzupelniaja brakujace szczegoly.

Grafika bez fajerwerkow , ale charakterystyczna i mila dla oka, muzyka doskonale buduje klimat, wstawek filmowych jest niewiele w zasadzie tylko te absolutnie najwazniejsze dla fabuly, reszta jest pokazana w formie ruchomego komiksu. Ale w zasadzie choc wiadomo , ze zrobiono to by zaoszczedzic to dobrze wpasowywuje sie w klimat opowiesci.

Fajnie jest rozwiazane zastosowanie sisaxisa do ujarzmiania kolejnych duchow.

Jestem juz na 3-4h gameplayu i jak na razie nawet lepiej niz w demie, a pomyslec ze chcialem skasowac demko bez grania w pewnym momencie, a odkrylem taki skarb. 

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:59:18 »
Wczoraj skoczylem, gra mnie niesamowicie pochłonęła chociaż nie jestem pewien czy wszystko w niej ma sens. Wyjaśnienie Folkore nadaje się na oddzielny watek.
Do pewnego momentu mamy wybór kim grac, ja jednak grałem na przemian Ellen i Keats. Keats posiada specjalna moc która sprawia ze jego ataki są mocniejsze i jest niezniszczalny przez określony czas, Ellen natomiast moze ubierac Cloaki ktore chronia ja przed specjalnymi atakami. Odnioslem wrazenie, ze grajac Keats poziom rozgrywki jest trudniejszy.
Jedno z nielicznych udanych zastosowań sisaxisa. Zaczynamy od prostego machania w miarę czasu jest to urozmaicone. Trzeba sie nastawic na ostre machanie rękoma/nadgarstkami (po pierwszym dniu odczułem to w mięśniach).
Muzyka jest niesamowita wylaczajac z tego ostatni level w ktory jest jakas warjacja smyczowa (ja tego nie trawie).
Sa tez pewne minusy: niektóre folki sa podobne do siebie inne natomiast maja te same wlasciwosci/ataki, ciagle przypisywanie buttonow do innych folkow, save point przed walka z ostatnim bosem i moze cos jeszcze.
Z drugiej strony mamy wciagajaca historie i gameplay, duza ilosci bossow i mini bossow, zaskakujace zakonczenie.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:36:02 »
a mnie wlasnie to machanie sixaxisem odrzucilo.
chociaz demko przeszedlem chyba ze 3 razy ;-)

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2009, 21:23:36 »
Niestety mozna zapomniec o wygodnym lezeniu na sofie. W demku wystarczy tylko ruch nadgarstkow.
Mimo wszystko mile spedzilem czas. Zawsze to cos innego.