Autor Wątek: FIFA10/PES2010 - opinie,oceny,porównania  (Przeczytany 8584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hidden PL

• Gość
FIFA10/PES2010 - opinie,oceny,porównania
« dnia: Sierpień 21, 2009, 16:09:48 »
http://www.gamezilla.pl/content/fifa-10-pc-vs-fifa-10-next-gen-vs-pes-2010-porownanie-wideo

Warto obejrzeć.Po tym,co o nowych odsłonach najpopularniejszych gier piłkarskich opowiedział Wiktor,ja również zacynam powątpiewać w KONAMI.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
Odp: FIFA10/PES2010 - opinie,oceny,porównania
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2009, 16:28:39 »
W Konami to zacząłem powątpiewać kilka alt temu, kiedy to w końcu stwierdziłem, że to walę, rzuciłem PESa w kąt i kupiłem Fifę 08. Potem 09, a jak ze współlokatorem ją też ogramy to na bank kupimy 10.

Szczerze to aktualna odsłona PES kompletnie mnie nie interesuje. Niczym mnie nie zaskoczą, nie dopóki PESa robi Seabass.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2009, 00:15:02 »
FIFA 10 - oficjalny tutorial... strzały na bramkę ;)

http://www.doubler.pl/fifa-10-official-tutorial-strzaly-na-bramke/

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2009, 23:22:51 »
Dużej różnicy między FIFĄ 09 nie widzę, do kupna na razie nie jestem przekonany. Akutalna wersja chyba mi wystarczy.

Offline krolik607

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2009, 12:59:17 »
Pograłem dziś trochę w demo fifa 10 na xbox360 i jestem pozytywnie zaskoczony piersza fifa która mi sie spodobała , poczekamy co pokaże pes 2010

Offline nadgnilykangur

• Junior
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2009, 13:59:15 »
Osobiście uważam, że EA poszło w dobrym kierunku zwiększając dynamikę względem FIFA09. Do tego gra wymusza konstruowanie akcji za pomocą wielu podań (nie da się biec "na pałę" od własnego pola karnego). Animacje moim zdaniem czasem kuleją ale prawdopodobnie to wina dema, to samo z powtórkami podczas, których widać spadek płynności gry.
Piłkarze są zwinni co daje dużo więcej możliwości względem FIFA09. Odbiór piłki jest nie dopracowany. Czasem widoczna jest zbyt duża przypadkowość tak jak gdyby odbieranie było losowe. Faule odgwizdywane są częściej co stwarza wiele okazji do zdobycia bramki z rzutów wolnych, ale w środku pola są zbyt częste. Strzały zaś są mało spektakularne, piłka jest zdecydowanie za lekka a i sami piłkarze wydają się kopać jak gdyby nie jedli śniadania.

Offline Wajcha

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2009, 18:43:30 »
Pierwsza myśl jaka nasuneła mi sie po rozegraniu pierwszego spotkania to: WTF!! PES odrodził sie w Fifie.
Dynamika gry sprawia że bedzie trzeba nauczyć sie nowych zachować w defensywie, bo piłka jest naprawde szybka.
Fajnie że wkońcu aby zmienić zawodnika przy wykonywaniu np. rzutów rożnych nie trzeba wchodzic w ustawienia tylko szybko mozna zmienic za pomocą R2. Ciekawi mnie jak bedzie wyglądało szybkie wznowienie po faulu bo narazie widzialem tylko jak robi to konsola.
Przydało by sie sprawdzic jak gra sie z żywym przeciwnikiem bo to nie to samo co ze sztuczną inteligencją.
Również jestem ciekawy nowego PESa ale EA poraz kolejny zrobiło krok do przodu, a Konami ma niestety zaległości więc nie sądze zeby udało się im pokonać Elektroników w tym roku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2009, 18:48:24 wysłana przez Wajcha »

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2009, 20:23:35 »
Ostatnia dobra piłka od Konami, to był bodajże PES5 na Xboksa/PS2. Później seria zaczęła ostro pikować w dół. Obecnie gram w Fife 09 i jestem jak najbardziej  zadowolony. Fun z gry jak za dawnych lat. Sea Bassowi i spółce serdecznie dziękuję, ale nie dam już się więcej robić w konia.

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2009, 21:03:53 »
Włodzimierz Szaranowicz o komentarzu w FIFA 10 > http://www.youtube.com/watch?v=bkjv7_7TGak

prezii

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 17, 2009, 10:56:05 »
Wszedłem dzisiaj na onet i oniemiałem:
http://gry.onet.pl/4928,1575227,,FIFA_10_first_look,zapowiedz.html

Co za laik i ignorant to pisał. Dajcie mi kasę to wysmaruję lepszy tekst a na pewno bardziej rzetelny.

Na fifkę przerzuciłem się w tym roku. Pes po prostu się wypalił i nawet nabardziej zagorzali zwolennicy opuszczają tonący statek. Fifa jest grą lepszą, w neo ktoś napisał, że aby dobrze grać w pesa trzeba umieć grać w pesa, znać jego zasady, błędy i sztuczki. W fifie jest to mniej widoczne i jest bardziej nieprzewidywalną grą. Odkąd za fifę wzięli się nowi ludzie (pasjonaci pesa z czasów ps2) to widać, że czerpią to co najlepsze i dokładają swoje pomysły.

Fifa 09 miała dużo rzeczy, które mnie irytowały, pewnie 10 też nie będzie ideałem ale już po demie widać sporą poprawę. Gra się płynniej, widać nowe animacje, lepsze podania "górą" i strzały. Wczoraj w przerwie meczu włączyłem demko fifki i byłem zachwycony. Dzisiaj demko pesa i choć nie nastawiam się negatywnie to nie liczę na przełom. Panowie z Konami "Wystawili rezerwy na najważniejszy mecz".

Offline indyk1983

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2009, 12:33:55 »
Panowie, naprawdę nie wem skąd takie uwielbienie dla Fify. Pograłem w demko i niestety zawiodłem się srodze:
-piłkarze pływają po boisku nie biegają (brak wrażenia że wogule coś ważą),
-brak wrażenia że piłka jest piłką (:P) podczas jej prowadzenia (jakby doklejona do nogi),
-strzały balony bez powera,
-haos w obronie - po przełączeniu na zawodnika nie da się biec tam gdzie się chcę (zawodnik się szarpie i próbuję spier... w drugą stronę,
- słaba animacja biegu (samego biegu reszta czasami bardzo fajna);
Generalnie do poziomu z PES 5 (a nawet 6) nie doskakuje.

Dzisiaj sprawdzę demko PESa i szczerze mówiąc to nie jestem nastawiony pozytywnie po obejżanych gameplayach.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2009, 13:07:18 »
Demko juz jest, jakby sie ktos pytal.

prezii

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2009, 13:34:30 »
Panowie, naprawdę nie wem skąd takie uwielbienie dla Fify. Pograłem w demko i niestety zawiodłem się srodze:
-piłkarze pływają po boisku nie biegają (brak wrażenia że wogule coś ważą),
-brak wrażenia że piłka jest piłką (:P) podczas jej prowadzenia (jakby doklejona do nogi),
-strzały balony bez powera,
-haos w obronie - po przełączeniu na zawodnika nie da się biec tam gdzie się chcę (zawodnik się szarpie i próbuję spier... w drugą stronę,
- słaba animacja biegu (samego biegu reszta czasami bardzo fajna);
Generalnie do poziomu z PES 5 (a nawet 6) nie doskakuje.
Albo gramy w różne gry albo coś ze mną jest nie tak, bo moje wrażenia są kompletnie odmienne. Chyba, że grałeś na PieCu? Pes 5 był najlepszą częścią pesa imho, ale dlaczego porównujesz fifę 09 do takiego starocia?

- sorki ale jeśli chodzi o grafikę i animację to pes 2009 jest sto lat za murzynami pod tym względem, ilość ruchów i animacji zagrań w fifie jest ogromna, w pesie te same zagrania od lat, od pesa 2008 piłkarze biegają jakoś dziwnie
- wrażenia są różne, mi jego nie brak
- strzały w fifie 09 faktycznie gorsze niż w pes2009, za to w fifie 10 to poprawiono
- Chaos!?w obronie nie zauważyłem, raczej chaos w środku pola mnie denerwuje.
- o animacjach pisałem

Generalnie ja też długo się broniłem przed przejściem na fifę ale głównie z przyzwyczajenia, dopiero na konsoli, grając w demko przejrzałem na oczy. Na pes 2009 nie mogę patrzeć. Festiwal powolnych reakcji, bzdurnych kartek i przewidywalnych akcji.

Offline indyk1983

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2009, 13:42:31 »
Nigdzie nie napisałem, że w PESIE na nextgenach jest lepiej :P
Dla mnie to żadna z tych gier nie zasługuje na miano najlepszej gdyż wszystkie są gorsze ot właśnie takich staroci.
Mam paprostu dość grania w odsłony PESA z przed 4 lat i chciałem coś kupić w tym roku. Słyszę pieśni pochwalne dla nowych FIF:) i wojny nerdów o to, która lepsza a jak do tej pory to i tu i tu lipa :(.

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2009, 14:49:22 »
Niestety ale Fifa poszła do przodu a PES wciąż stoi w miejscu. Demo Fify jest bardzo dobre, fakt jest parę denerwujących rzeczy jak np. balonowa piłka i dziwne wrzutki, jednak muszę przyznać, że jest dobrze i po kilku latach gry w PES'a chyba zrezygnuję z piłki kopanej od Konami na rzecz FIFY. Czekam jeszcze na dzisiejsze demo ale po trailerach cudów nie oczekuję.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2009, 15:00:16 »
Od razu zaznacze, ze zadnym ekspertem od konsolowych pilek kopanych nie jestem.Demka zarowno najnowszej FIFY, jak rowniez PES-a sciagnalem z czystej ciekawosci i pogralem w oba. Jako laikowi o wiele bardziej podoba sie jednak PES. Twarze zawodnikow sa o wiele, o wiele lepiej oddane. Fernando Torres wyglada jak Fernando Torres.Messi to Messi.Doskonale to zrobiono!W FIFIE zas jeszcze duzo w tym wzgledzie pozostalo do zrobienia.Oczywiscie jak zwykle w temacie PES-a pokpiono sprawe aktualizacji skladu, bo o ile mi wiadomo Xabi Alonso w Liverpoolu juz nie gra, a gra w Realu Madryt. Sama gra znacznie przyjemniejsza i naturalniejsza w PES-ie. Bardzo mi sie np podobalo jak Thierry Henry dostal od sedziego zolta kartke za symulowanie faulu w polu karnym ;) Oczywiscie zadnej z tych gier nie kupie, ale gdybym musial wybierac, to wybralbym PES.

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2009, 19:06:35 »
PES 2010 - to demo to jakiś żart? Jeśli ostateczna wersja będzie bardzo podobna do dema,to będzie to najszybciej wygrana growa wojna(jak się nie trudno domyślić,na korzysć FIFY).

Jedyny + za grafikę na powtórkach.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2009, 20:34:43 »
PES10 graficznie podoba mi sie bardziej niz fifa, niestety zmiana samej rozgrywki wydaje sie minimalna albo prawia zadna w stosunku do poprzedniej czesci. Strzaly inne, pilka lata dosc wolno przy slabszych uderzeniach.

Offline czarnyyy

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2009, 22:43:40 »
Zagrałem w obydwa dema i jak dla mnie Fifa zdecydowanie prowadzi. PES jest jakby taki sztuczny, podania są jakieś opóźnione, sterowanie nieprzyjemne i nie czuć tej kontroli nad zawodnikiem. W fifie podania idą jak po sznurku, a w pes jakbym grał na lagach. Demka przekonały mnie do tego, żeby nie anulować pre-orderu na Fife.

Offline olas

• Super Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2009, 00:16:37 »
Wlasnie zagralem demko i odwzorowanie zawodnikow jest niesamowite, w Fifie czegos takiego nie ma, ale reszta jest o wiele lepsza w Fifie, jak klimat meczu, sterowanie, zagrania itd ....

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2009, 11:31:51 »
Zagrałem w demo PES'a na PS3 i pomyślałem, że to jakiś słaby żart. Poczułem jakbym grał w PES 2009 z jakąś drobną łatką i to jeszcze nie do końca udaną. Zawodnicy są strasznie sztywni, biegają jak zawsze kulawo a dźwięk kopanej piłki jest plastikowy. Jedyne czego nie można odmówić PES'owi to fenomenalne odwzorowanie zawodników ale niestety w piłce nie chodzi o to żeby patrzeć na zawodników tylko nimi grać, a gra się niestety fatalnie.

Szkoda ze po wielu latach gry w PES'a będę musiał w tym roku przesiąść się na FIFE, która jest moim zdaniem dużo bardziej udana.

Offline Zelari

• Junior
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 18, 2009, 19:56:36 »
Szczerzę, to inaczej oceniałbym PESA, gdyby był Arcade, ale skoro Konami utrzymuje że to symulator to... :)

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to bardzo poplątane menu, we wszystko trzeba wchodzić i ustawiać, poziom trudności, kim gramy, wygląd koszulek, gramy z komputerem, z kolegą itp... Dla mnie to bardzo nie wygodne, wole by wszystko wyskakiwało mi samo. Ok zaczołęm mecz Liverpool vs. Francja, i już w minucie grając na średnim poziome trafiłem do bramki, co mnie bardzo zdziwiło, bo przeważnie musiałem się oswoić trochę, z nowymi wersjami gier piłkarskich. Następnie wbiło się mi w oczy to, że przeciwnicy wykonują dziwne zachowania, w czasie dryblingu, lecę sam na bramkę, a oni mi ustępują miejsca, ludzie litości, przecież takie coś to w dawnych Fifach była. Następnie nierealny gol, strzelam piłką w słupek, po czym odbija się, od stojącego jak słup soli bramkarza, wpadając do bramki, 0 reakcji bramkarza, każdy normalny bramkarz od razu złapałby te piłkę. Potem zauważyłem jakieś dziwactwa w strzałach, chcąc uderzyć prosto na bramkę, naciskając leciutki kwadrat, piłka zlobowała, przez co nie trafiła do siatki, zaznaczam że nie miałem nacisniętego L1 i R1, ale uwaga! Takie bramki wchodzą nawet z daleka na co dowód -> http://www.youtube.com/watch?v=DcutlKrJ7lA

Grafika jest na prawdę dobra, ale na to chyba jedyny plus, bo zawodnicy biegają tak sztywno, że aż żal było na to patrzeć. Niestety uważam, że PES powinien już nie być symulatorem, tylko grą Arcade, dostępna do ściągnięcia przez PSS, to chyba jedyny ratunek dla tej serii  ;)

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 18, 2009, 20:58:02 »
Długo grałem w PESa 2009 i przynajmniej moim zdaniem,w kwestii samej rozgrywki,KONAMI zrobiło krok w tył.Zawodnicy poruszają się sztuczniej,a sama rozgrywka straciła na płynnosci.

Podobno jest to bardzo stary build (50% ?),a przypominam,ze demo PESa 2009 również różniło się od pełnej wersji.
Marzy mi się taki mix: gameplay z FIFY + powtórki i grafika z PESa.Niestety,w tym roku również żadna z gier nie jest idealna.

Offline krolik607

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 01, 2009, 18:12:36 »
http://www.gamezilla.pl/content/porownanie-pes-2010-kontra-fifa-2010

Tylko bez wojny fanboyow :P
Mi wiernemu fanowi pes w tym roku spodobała się też fifa mimo swoich wad w gameplayu (opuźnienia reakcji zawodników)
Cieszy mnie że pes 2010 wkońcu ma piękną grafike mmmiodzio :)

Online Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 02, 2009, 08:50:09 »
ja w tym roku daruje sobie gry kopane - bede dalej gral w PESa 2009.
demko Fify 10 podobalo mi sie bardziej niz pelna wersja Fify 09, ale nie na tyle, zeby kupowac fulla.
demko PES10 podobalo mi sie bardziej niz pelna wersja PESa 2009, ale tez nie na tyle, zeby kupowac fulla.
Fifa10 plus za sterowanie i to cale 360 stopni swobody. to naprawde czuc w trakcie gry. minus za strzaly i drybling. moze to kwestia przyzwyczajenia...
PES10 plus za oprawe video. oswietlenie, odwzorowanie zawodnikow, stadionu - masakra. minus za zwolnienia w powtorkach (powtarza sie sytuacja z PES08, gdzie w powtorkach mozna bylo dostac epilepsji, tak to cielo). ogromny plus za strzaly!

ale moje pieniazki sa w tym roku bezpieczne.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 02, 2009, 10:48:03 »
149 zł za Fifę 10 w dniu premiery z paragonem w cywilizowanym elektromarkecie/EMPiKu!

Must ... resist ...

Tak jak i przedmówca miałem w tym roku nie kupować ani jednej, ani drugiej kopanki, ale chyba nie dam rady.

P.S
Go go EA! Polski dział giganta to moja ostatnia nadzieja na ludzkie ceny gier na konsole w Polandii. ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2009, 10:52:32 wysłana przez Kraven »

Offline Kazz

• Kazz Krul Podcastu Rozgrywka
  • Stały bywalec
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 28, 2010, 16:49:08 »
Od tego tygodnia mam przyjemność grać w najnowszą Fifę. Ostatnim razem grałem w tę serię chyba w roku 2000(z malutką przerwą na 06, celem sprawdzenia polskiego komentarza). Odpaliłem Fifę 10 i powiem szczerze czuję się nieco zagubiony. Nie mogę znaleźć w grze tutorialu żeby się bardziej podszkolić i poznać zasady zaawansowanego sterowania. Czy w ogóle w tej grze taki tryb jak tutorial bądź coś na jego kształt istnieje ?