Autor Wątek: FIFA 10  (Przeczytany 14783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hidden PL

• Gość
FIFA 10
« dnia: Wrzesień 19, 2009, 21:11:08 »
Tamat jeszcze nie powstał,więc zakładam.Tej gry raczej nie trzeba nikomu przedstawiać.

Od czasów FIFA 2006 Road to World Cup bez licencji pozostawała Holandia,jednak zmieni się to w FIFIE10.

http://www.gamezilla.pl/content/fifa-10-po-latach-czekania-holandia-znow-licencjonowana
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2009, 21:14:25 wysłana przez Hidden PL »

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
Odp: FIFA10
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2009, 23:03:39 »
Tamat jeszcze nie powstał,więc zakładam.Tej gry raczej nie trzeba nikomu przedstawiać.

Od czasów FIFA 2006 Road to World Cup bez licencji pozostawała Holandia,jednak zmieni się to w FIFIE10.

http://www.gamezilla.pl/content/fifa-10-po-latach-czekania-holandia-znow-licencjonowana

Świetna wiadomość. Chociaż fanem "pomarańczowych" nie jestem, to zawsze mi brakowało drużyny narodowej Holandii w FIFIE.

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2009, 14:28:04 »
Dzisiaj pierwszy raz zagrałem na pełnym manualu.Grywalność wzrosła dwukrotnie.Strzały i podania nie wyglądają juz "jak po sznurku".Jest ciężko,ale przyjemnie.Bez problemu można mijać przeciwników nie używając trików,a jedynie analoga.FIFA10 rządzi i nie mogę się już doczekać premiery. :)

Offline Nadrill

• Stały bywalec
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2009, 15:15:13 »
Na pełnym manualu nie da się grać, bo choćbym nie wiem jak chciał strzelić, to leci 100 m obok bramki, nawet jak wychylam o 1 nanometr gałkę  >:( ???

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2009, 15:43:54 »
Na pełnym manualu nie da się grać, bo choćbym nie wiem jak chciał strzelić, to leci 100 m obok bramki, nawet jak wychylam o 1 nanometr gałkę  >:( ???

Wrzucaj w pole karne i wal z głowy ;). Swoją drogą racja pełen manual jest świetny, chociaż trochę trudno się biegnie na manualu przy linii.

Offline Nadrill

• Stały bywalec
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2009, 19:11:24 »

Wrzucaj w pole karne i wal z głowy ;). Swoją drogą racja pełen manual jest świetny, chociaż trochę trudno się biegnie na manualu przy linii.

Super pomoc, dzięki  >:(
Naprawdę chcę wiedzieć jak grać na manualu. W 09 90% goli były z główki, 10% to petardy z 20+ m po nieudanej główce. A jak sobie ustawiłem manuala to w praktyce(ten trening w menu) ani razu nie strzeliłem z ponad 10 metrów, bo piłka skręca w inną stronę.

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2009, 19:23:23 »
Generalnie ten "trening" w menu jest nic nie warty. Strzały faktycznie tam są jakieś kosmiczne. Pograj parę spotkań to samo przyjdzie wyczujesz co i jak i będziesz pewnie strzelał gole. Nikt recepty przecież Ci nie poda, samemu trzeba wytrenować takie rzeczy bo sytuacje są różne i nie można wszystkiego przewidzieć.

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2009, 19:50:43 »
Reklama FIFA 10 - "How Big Can Football Get?" http://www.youtube.com/watch?v=E7XGjJ1U7sM

Oprócz gwiazd światowego futbolu: Rooneya, Benzemy, Xaviego, Chielliniego, Cahilla czy Schweinsteigera, w reklamie znalazł się też nasz rodak - Robert Lewandowski (1min53sek) :D

Na planie reklamy FIFA 10:
Manchester > http://www.youtube.com/watch?v=1sdWYC7Ms7A
Barcelona > http://www.youtube.com/watch?v=dw_7EMmSZhM

Marketingowo chyba wygrywa FIFA... bo pokażcie mi tylu znanych piłkarzy grających w PES'a :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2009, 20:32:31 wysłana przez DoubleR »

Hidden PL

• Gość
Odp: FIFA 10
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2009, 10:51:30 »

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2009, 17:08:05 »
http://www.youtube.c...h?v=1S8NuR0au0o

"Gameinsider Review" - review z pełnej wersji.

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
  • You'll never walk alone
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2009, 02:42:07 »
Ciągle się nie mogę przestawić w myśleniu,ale jako PES-owy weteran(grałem od pierwszej części),jest to dla mnie nie do pomyślenia!!!!
Czekam na Fifę z wywieszonym jęzorem!
09 + "Ultimate team"pochłonęło mnie kompletnie!
YOU'LL NEVER WALK ALONE!!!

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2009, 13:56:38 »
http://www.gram.pl/news_8grgGeu8_FIFA_10_na_konsolach_porownanie_jakosci_oprawy_wizualnej.html

Konsolowe porównanie.Tylko niech każdy swoje zdanie zostawi dla siebie. ;)

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:34:09 »

prezii

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2009, 20:50:46 »
Żeby gamecorner miał szybciej reckę konsolowej fify niż poli. To się porobiło. Czekamy co tam Maciu napisze, bo z tego co zauważyłem już ma fifkę. W piątek gramy:) Chyba, że markety już wyłożyły towar na półki i ktoś już ma to niech się podzieli spostrzeżeniami.

Michael_999

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2009, 21:48:13 »
Pojawiło się już trochę recenzji FIFA 10 na metacritic. Średnia? 92% :). Żaden z serwisów nie dał oceny poniżej 90%.

http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/fifasoccer10

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 30, 2009, 22:13:54 »
dzisiaj byłem w MM w Koninie (wlkp.) i powiedzieli mi, ze dopiero 2. Zamówiłem wiec w ultimie, bo juz sprzedają chyba od pon. Dziwne, ale wersja na Wii w MM jest juz dostępna.

Eurogamer Italy

FIFA 10 is all the best a football fan could imagine, you simply have to have it. The score is the right prize for a nearly perfect game that deserves the right prize for the work done in the last years that brought the average arcade game of the past, to the nearest thing to real football actually available. You'll stop playing FIFA 10 only when FIFA 11 will be on shelves. Great job EA, great job Moore, great job Rutter. You have to play it!

zgadza się :] w 09 grałem przez okrągły rok !
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 22:15:53 wysłana przez Muzi »

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 01, 2009, 17:06:36 »
Czy tylko ja mam tak potworne dropy animacji w powtórkach i sporadycznie w czasie gry?

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 01, 2009, 23:02:52 »
Zapewne masz na myśli wersję na PS3,ale na X360 również zdarzają się spadki framerate na powtókach.Chwilę po włączeniu areny również przycina wam się na ułamek sekundy?

Rozegrałem już kilka meczów ligowych i co tu dużo mówić,dobry jestem. ;D Na poziomie "Legend" wygrałem 4 pierwsze mecze Premier League.Przed chwilą poległem jednak z Boltonem 2:0.Wszystko przez ten deszcz. ;)

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 02, 2009, 00:05:09 »
Siemano, a jest ktos taki co gral dotychczas tylko w pesa i zakupil fife, i z czystym sumieniem poleca?  Nie chodzi o grafike tylko czy jest cos takiego, ze po zagraniu 10 meczykow pod rzad chce sie jeszcze jeden sieknac? I kolejny?

Offline lewik

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 02, 2009, 01:22:28 »
Jest i to już od FIFA 09. W pełną 10 jeszcze nie grałem, ale jutro lecę na zakupy:).

prezii

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 02, 2009, 08:08:23 »
Potwierdzam wypowiedź lewika. Ja byłem wierny pesowi od 3 części. W tym roku miarka się przebrała:) Od czerwca fifa 09. Teraz prawdopodobnie od dzisiaj rok z Fifą10, jak niegdyś z pesem.

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2009, 13:38:13 »
Cytat: Mariusz  link=topic=2884.msg54837#msg54837 date=1254434709
Siemano, a jest ktos taki co gral dotychczas tylko w pesa i zakupil fife, i z czystym sumieniem poleca?  Nie chodzi o grafike tylko czy jest cos takiego, ze po zagraniu 10 meczykow pod rzad chce sie jeszcze jeden sieknac? I kolejny?

Grałem w PES'a od PS1 i muszę powiedzieć, że FIFA jest świetna. Piszę to z ciężkim sercem ale po tylu latach w tym roku będę grał w FIFE. I mogę ją spokojnie polecić. Chociaż oczywiście nie jest ona bezbłędna, głównie irytują spadki animacji na powtórkach i niekiedy w czasie gry(bardzo sporadycznie).

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2009, 13:42:15 »
Warto kupic? Mam 09 i nawet jej jeszcze porzadnie nie ogralem.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 03, 2009, 08:07:11 »
Gram od wczoraj i jak narazie podoba mi sie duzo mniej niz 09; (
Tak jak w 09 gram tylko online i :
- bramek pada duzo wiecej ale sa brzydsze i przypadkowe (ma ktos jakis hint jak dobrze strzelac zeby nie trafiac ciagle w bramkarza, poprzeczke lub slupek? )
- wyszukiwanie graczy i ogolnie menu zamula chyba dluzej niz w 09
- animacja na powtorkach jest zla ; ] ale w meczu tez chrupie: (
- bramkarz to dziwna sprawa, potrafi obronic cos niemozliwego ale popelnia glupoty takie jak w 09
- po 15 meczach narazie czuje chaos, moze to kwestia skilla bo w 09 rozegralem ponad 1500 meczow online
- drybling 360 czasem sprawia ze trudno jest biec prosto: (

ps wydaje mi sie ze Real jest przepakowany; (

Offline czarnyyy

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 03, 2009, 08:40:28 »
szkoda, że znowu 90% meczy to real vs barca
najgorszy jest Ibrahimović, strzały potężne i na dodatek sporawy chłopak to spycha tych obrońców

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 03, 2009, 08:46:31 »
szkoda, że znowu 90% meczy to real vs barca
najgorszy jest Ibrahimović, strzały potężne i na dodatek sporawy chłopak to spycha tych obrońców

ja w 09 gralem Interem w ataku ibra + cruz wlasnie z tego powodu ; ]
a jako fan Barcy od dzieciaka musze powiedziec ze najgorszy to jest Benzema w grze duzo lepszy niz w zyciu; ]
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2009, 08:48:39 wysłana przez mjazzga »

Offline Romusatomus

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 03, 2009, 09:29:17 »
Ja zawsze gralem tylko w Pes`a az do 2008 roku kiedy ukazala sie fifa juz pewnie sie nigdy nie przerzuce na Pes`a. Podejrzewam ze sprawdze tegoroczna edycje ale na tym sie skonczy.
Fifa 10 jest znakomita rozegralem jak do tej pory 3 mecze online i musze stwierdzic ze gra jest plynniejsza i nie spowalniana niepotrzebnie przez animacje, motyw z szybkim wprowadzeniem pilki w gre po faulu jest znakomity, poki co wiecej nic nie jestem w stanie powiedziec podejrzewam ze z kazdym meczem bede bardziej sie wciagal...

Offline Nadrill

• Stały bywalec
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 03, 2009, 10:22:30 »
Mam podobne odczucia jak mjazzga, tylko że bardziej pozytywne. Mnie najbardziej wkurza ten ruch 360, ja często robię szarże po skrzydłach i złażę nagle na aut. Wtf?
7 meczy na razie - 5 wygranych, 1 remis i 1 przegrana.  ;)

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 03, 2009, 11:41:43 »
Gram Premier League na poziomie Legend i jak narazie bilans meczów 16-4-0.Każdego średniaka rozwalam po 5:0,a mecze z ManU,Liverpoolem i Arsenalem zremisowałem 0:0,chociaż miałem w nich wiele 100% sytuacji.Anelka z 18 golami jest na szczycie listy strzelców,Drogba 13 goli - drugi i Lampard 11 goli - czwarty.Jest to moja pierwsza FIFA w którą zagrywam się "na poważnie".

Jak narazie najbardziej denerwuje mnie chrupiaca animacja na powtórkach.btw.bardzo podoba mi sie Stamford Bridge,przynajmniej w dzień.Poziomy trudnosci są słabo zróżnicowane,praktycznie nie widzę żadnej większej różnicy pomiędzy World Class a Legend.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 04, 2009, 19:05:56 »
Jak jest ze zwodami, nadal trzeba się męczyć, kręcąc gałką? Bardziej pasował mi stary system z PESa (triggery), do tego z Fify jakoś nigdy nie mogłem się przyzwyczaić.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 05, 2009, 13:02:45 »
OMG, ta Fifa po prostu miażdży. Po demku byłem sceptyczny i bez większego entuzjazmu, pod wpływem impulsu wywaliłem 169 zł  i naprawdę nie żałuję, że znowu dałem się "naciągnąć" na fulla.

Masa smaczków, usprawnień i wczoraj skończyło się syndromem "jeszcze tylko jednego meczyku" w trakcie ponad dwugodzinnej sesji.

To co najbardziej mi się podoba to zmiana "suwaków" od strzałów - są bardziej PESowe i nie są to już ciągle balony walone Panu Bogu w okno.   

Na minus - Maciu miał rację, że komentarz duetu Szpakowski/Szaranowicz w tym roku jest jeszcze gorszy i chyba bardziej zbugowany niż ostatnio. Chyba mam już tego dość i przerzucę się na angielski. Ciekawostka - na płytce z polską wersją jest też komentarz rosyjski, wypróbujcie go sobie. :)

Uwierzcie recenzjom, nie zrażajcie się demem, do sklepów marsz.  8)

Offline lewik

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 05, 2009, 17:00:21 »
A ja mam wrażenie ogromnego kroku wstecz. Dośrodkowania, główki i praca sędziów to parodia westernu. W 09 to ja decydowałem, czy piłkę chcę wrzucić na pierwszy czy drugi słupek, tutaj gracz wali zawsze jakieś długie, zakręcone dośrodkowanie do nikogo. Pojedynki w powietrzu pozostają dla mnie zagadką pomimo wielu już rozegranych meczy. Nie wiem po co są skrzydłowi, jeśli ani nie mogę normalnie dośrodkować, ani zgubić przeciwnika. Wydaje się, że jedyną sensowną taktyką jest wymiana setek podań, często mało prawdopodobnych i czekanie aż piłka trafi do właściwego zawodnika. Chaos i arcade. W 09 panowałem nad tym co robią moi zawodnicy, tu nie mam takiego poczucia. Jestem na razie srogo zawiedziony i żałuję, że sprzedałem już 09.

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 05, 2009, 17:26:44 »
Chaos i arcade. W 09 panowałem nad tym co robią moi zawodnicy, tu nie mam takiego poczucia.

+1

Dodatkowo nadal nie moge sensownie strzelic wiekszosc strzalow z dystansu konczy na nogach obroncow, lub slupkach, poprzeczce. Bramkarz przy lobach zachowuje sie kuriozalnie, jak rowniez przy strzalach z RB pilka zawsze mija jego reke o 1mm ; ] Generalnie teraz mam ponad 60 spotkan ponad polowe wygranych ale nie czuje satysfakcji, moi przeciwnicy najczesciej laduja mi bramki poprzez jakies wystrzelenie pilki do przodu i rajd 1na1 przez polowe boiska jakims przepakowanym zawodnikiem za ktorym nie zdarzaja obroncy ;o
Kurcze wszystko w tej grze robi sie tak plynnie i ladnie ale zarazem przypadkowo i niefajnie: ( nie czuje kontroli: (

EDIT: to wrazenia wylacznie z multi, manager czy single mnie nie interesuja byc moze sa swietne.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 23:35:05 wysłana przez mjazzga »

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 05, 2009, 21:56:58 »
Wg mnie KROK DO PRZODU w stosunku do 09. Usprawnienia i zmiany w rozgrywce wszystkie na PLUS. Manager Mode z Man Utd baby!

Offline leoncio

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 06, 2009, 08:38:36 »
A ja mam pytanko - którą wersję lepiej kupić:PS3 czy Xbox360? Różnią się czymś graficznie czy ze względu na pada lepiej kupić wersję na Playstation?

Offline dominn

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 06, 2009, 09:25:28 »
Ze wzgledu na pada trzeba wziac wersje na X ! Zsuwajace sie kciuki z gałek to tragedia

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 06, 2009, 09:34:58 »
Co do chaosu się zgodzę, ale mnie to niemożebnie jara - widać, jak interakcje zawodników są przeliczane w czasie rzeczywistym, mam wrażenie, że każdy mecz jest inny, wyjątkowy.

Wrzutki jak dla mnie są nieco za beckhamowe i za spektakularne (znowu zgadzam się z wrażeniami z głównej stronie Poly), ale dla mnie to dobrze, bo w 09 nie potrafiłem się nimi obchodzić i teraz jest szansa, że może je ogarnę.

No ale nie mówcie, że nie zauważyliście skróconych loadingów, w mniejszym stopniu zmongolizowanych twarzy piłkarzy, śladów emocji jak złość/radość na twarzach, warunków atmosferycznych i przefachowego zachmurzenia przy panoramie stadionu, genialnych animacji po niewykorzystaniu okazji/faulu, wolnych wykonywanych "na szybko" bez żadnych głupich zwolnień, wreszcie bardzo zredukowanej ilości powtórek i głupich przerywników, rzutów rożnych bez tego dziwacznego widoku z 09 na którym to nic nie było widać.

No i co najważniejsze - gra jest po prostu szybsza, a co za tym idzie nie jest nudna.

P.S
Zastrzegam, że pisane rękoma gracza nieskillowego, który nie jest gotowy do gry w sieci i który wczoraj został zwolniony z Milanu w trybie menadżerskim ;) (poziom trudności przednajwyższy, więc chyba Klasa Światowa/World Class się to zwie).

prezii

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 06, 2009, 10:00:06 »
Pograłem od piątku sporo. Na pewno jest progres.

Plusy:
- masa nowych animacji, bieg, trucht itp., zagrania
- mocniejsze strzały
- lepsze górne piłki o niskiej paraboli
- mnie się wydaje, że chaosu jest mniej, zwłaszcza w środku pola, gdzie piłka potrafi się odbijać jak we flipperze czasami
- drybling 360 stopni robi różnicę
- mniejsza schematyczność
- szybsze loadingi
- powróciła repra Holandii
- komp lepiej gra, wykorzystuje błędy
- fajny zaawansowany drybling z trzymaniem blisko piły
- lepsze bliskie dośrodkowania

Minusy:
- przesadnie podkręcone dośrodkowania
- sędzia jakby mniej gwiżdże, np. podaje piłę, dostaję kosę w nogi już bez piły i nic się nie dzieje, sędziowanie w 09 moim zdaniem było idealne
- lekkie zmuły w menu

Tryb menedżera:
Wreszcie pełna przejrzystość, dobre menu, widać jakie mecze mamy przed sobą, wcześniej z rozpędu przegrywałem pucharowe, bo myślałem, że to ligowe:)

Podoba mi się Virtual Pro i możliwość ulepszania gracza w każdym trybie i np. wykorzystania go w swojej drużynie. Na razie serwery ea odmawiają posłuszeństwa i nie udało mi się wstawić do gry swojej twarzy. Zobaczymy, jak wyjdzie, bo w pesie 2009 wyszło raczej komicznie.

Zacząłem sezon w ekstraklasie i w sumie to błąd. Chciałbym awansować słabym zespołem do wyższych lig (coś a la master ligue z pesa). Chyba dzisiaj zacznę w ostatniej lidze angielskiej od nowa.

W wiele trybów jeszcze nie grałem m.in online. Nadal wkurza mnie, że nie ma od razu ustawionych pucharów bo uwielbiam rozgrywać mistrzostwa świata w 2 osoby w jednej drużynie. Zaawansowany edytor pozwala na ustwienie, jednak z drużyną ze swojej grupy możemy się już spotkać w ćwierć-, zamiast pół- finale.

Od online odrzucały mnie w 09 ucieczki graczy, oszustwa, brak tak fajnego lobby jak w pesie6 online, gdzie mogłem wchodzić do pokoi, a przede wszystkim brak przejrzystego widoku poziomu jaki prezentuje gracz. W pesie było to od 0 - 1000pkt, ze startową 500, za wygraną dodawane punkty, za przegraną odejmowane. Tutaj niby to jest, ale są jeszcze punkty z singla i tak naprawdę nie mamy obrazu czy gramy z bardziej noobem, czy pro.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 17:29:29 wysłana przez prezii »

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 06, 2009, 16:07:28 »
- komp lepiej gra, wykorzystuje błędy
- fajny zaawansowany drybling z trzymaniem blisko piły

No cóż, jeśli dla ciebie to minusy...

Offline lewik

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 06, 2009, 16:16:50 »
Kurde nie mogę powoli patrzeć na tą grę. Ze wspomagaczami gra się głupio i banalnie, jak się je wyłączy to nie ma się szans z kimś kto ma włączone. No nic spróbujemy jeszcze z większością na semi auto. A już totalnie wkurza mnie jak biegnę z piłką, a mój skrzydłowy zamiast wychodzić do przodu nie wiadomo po co stoi i chyba czeka aż do niego dobiegnę. Argh, zepsuli tą Fifę i tyle. A było prawie idealnie w 09.