Autor Wątek: FIFA 09  (Przeczytany 15891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
  • You'll never walk alone
Odp: FIFA 09
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 10, 2008, 22:00:01 »
Oj tak! Gram w Pes-y od Iss-a na ps1 i wiem coś o tym.Zagrałem dwa mecze i dostałem dwa razy 2:0  :'(
Przypuszczam że to wina przyzwyczajeń z pes-a.Tutaj mój styl gry po prostu nie działa :'(
Za to w teamplay w moim pierwszym meczu z angolami,strzeliłem dwie bramki,grając na prawej pomocy jako Scholes(tfu!),więc chyba nie jest tak źle.
LFC
You'll never walk alone!
I wszystko jasne ;D

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 10, 2008, 22:08:14 »
Moja dziewoja ogląda "Szkło kontaktowe",za godzinkę mogę pograć,jeśli ktoś jest chętny.
Może to głupie pytanie,ale jak dołączyć do klubu?
Z tego co widzę to muszę zostać zaproszony :-\

Offline Tytus

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 10, 2008, 22:19:20 »
Tak. Musisz otrzymać zaproszenie od klubu.

Później gdzieś się wchodzi i wciska RS. tam jest takie "nasze" centrum gdzie m. in pokazują się zaproszenia od klubów. Niestety nie pamiętam dokładnie "co i jak".

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 10, 2008, 22:33:40 »
Ktoś też ma takiego buga: wyniki nie zgadzają się w trybie Zostań gwiazdą? Tzn. wygrałem w jakimś tam meczu 8:0, a gra została policzona jako przegrana 0:1 (w tabeli wyników), innym razem wygrałem 11:0, w tabeli wynik 1:1. Polskich komentatorów komentować nie będę, żenada, non-stop jakieś głupotki sypią, wolę grać z komentarzem rosyjskim lub angielskim, mniej się stresuję :).

PS. Wygrywam z takimi wynikami, bo gram na najłatwiejszym, a co.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 22:36:09 wysłana przez abc »

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 10, 2008, 23:03:07 »
Żeby nie było wątpliwości,w moim poprzednim wpisie,pisałem o trybie online.
W singlu nie jest tak źle,na "professional" daje sobie radę.
Dziś grałem ponownie w demo Pes-a...kurde...chyba nadszedł moment w którym mam poważny dylemat...
EA się postarało,oj tak.
Tylko dlaczego ten cholerny błąd z "przywilejem korzyści"!Momentami doprowadza mnie do szału!

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 10, 2008, 23:16:14 »
Nie spotkałem się z takim bugiem.
Co do klubu, to najlepiej ślijcie mi na maciej.kowalik@polygamia.pl swoje gamertagi, to bede wysyłał zaproszenia. Nie ma sensu zaśmiecać nimi wątku.

Ja dziś już nie pogram, bo jutro na uczelni muszę być o 7, ale koło południa powiniennem zjechać do domu, to wtedy wyślę invite i zobaczymy z czym to się je.

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 11, 2008, 00:09:56 »
Jak mogłeś się z tym nie spotkać?!
Jest faul(nie odgwizdany),podajesz do zawodnika,pokazuje się znaczek"przywileju korzyści",przejmujesz piłkę,powiedzmy napastnikem,po czym wychodzisz na czystą pozycję i ...Nagle arbiter wraca akcję do momentu podania!!!
Cóż to za przywilej???
Zdarzyło mi się to wielokrotnie!!!

Offline Kraft77

• Junior
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 11, 2008, 02:18:28 »
U mnie przywilej korzysci dziala prawidlowo.Moze zle interpretujesz owy przywilej... ;)

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 11, 2008, 09:03:19 »
Chodziło mi o bug ze złymi wynikami :)
Przywileje oczywiście widziałem gwizdane z czapy, ale wiesz... na prawdziwych boiskach też bywa. Czasem chciałbym, żeby sędziowie mylili się przy spalonych (oczywiście na moją korzyść). Może dodadzą takiego buga :]

W ogóle mam pytanie - grał już ktoś w "kluby"? Jak wygląda tam sprawa zawodników? Tworzy się swojego z ogólnej puli punktów doświadczenia, czy jak? Bo wiem, że nie gramy prawdziwymi.

Offline Juggernaut

• Junior
  • *
    • http://
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 11, 2008, 16:10:02 »
Opowiadajcie jak się gra 10 vs 10 ?

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 12, 2008, 11:28:29 »
Apropos bugow.. mi przydarzyla sie kilka razy ciekawa historia ze spalonymi. Przyznam szczerze, ze przepisow dokladnie nie znam, ale wydawalo mi sie, ze o spalonym nie moze byc mowy kiedy akcja dzieje sie juz za ostatnim obronca tzn. mam 2 napastnikow, przed nami tylko bramkarz (wszyscy przeciwnicy sa za nami).. moj napastnik podaje do drugiego, a cymbal sedzie gwizdze spalonego...
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 12, 2008, 11:32:44 »
i jeszcze jedno..jestem kompletnym amatorem..to moja pierwsza "Fifa";-) ale jesli ktos potrzebuje sparingowego worka do bicia to chetnie sluze pomoca:)

Offline Tytus

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 12, 2008, 11:50:44 »
Apropos bugow.. mi przydarzyla sie kilka razy ciekawa historia ze spalonymi. Przyznam szczerze, ze przepisow dokladnie nie znam, ale wydawalo mi sie, ze o spalonym nie moze byc mowy kiedy akcja dzieje sie juz za ostatnim obronca tzn. mam 2 napastnikow, przed nami tylko bramkarz (wszyscy przeciwnicy sa za nami).. moj napastnik podaje do drugiego, a cymbal sedzie gwizdze spalonego...

Spalony jest jeśli zawodnik bez piłki do którego podajesz jest bliżej bramki niż ten który oddał piłkę.

;)

Offline Adam

• Junior
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 12, 2008, 13:10:44 »
Mam grę, od kilku dni i gra się kapitalnie. W końcu udana FIFA, szacunek dla EA, za to co zrobili z tą serią.
Gameplay jest kapitalny, oprawa podczas meczu świetna (a ta animacja! Aż chce się długie minuty, delektować powtórkami w zwolnionym tempie).
A po Live jest jeszcze lepiej, gra w sieci dostarcza sporych emocji +2 dla miodu płynącego z zabawy.
Teraz mi się jednak X360 zepsuł, jeszcze z tydzień go nie będe miał i obawiam się że wyjdę z formy, i będę dostawał manto na live ;p
Ten tryb gry jednym zawodnikiem jest maksymalnie nudny.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 12, 2008, 14:57:33 »
Tytus: tak jak mowilem, przepisow dokladnie nie znam..posilkuje sie zdrowym rozsadkiem;) Z tego co mowisz kazde podanie do przodu daje w efekcie spalonego....cos jak w rugby gdzie podawac mozesz tylko do tylu;-)

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 12, 2008, 15:59:56 »
Nie. Jeśli biegniesz z piłką po minięciu ostatniego obrońcy, to piłka wyznacza linię spalonego. Wtedy nie możesz podać do zawodnika będącego wysuniętego przed tą linię.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 12, 2008, 17:35:33 »
Tytus: tak jak mowilem, przepisow dokladnie nie znam..posilkuje sie zdrowym rozsadkiem;) Z tego co mowisz kazde podanie do przodu daje w efekcie spalonego....cos jak w rugby gdzie podawac mozesz tylko do tylu;-)

Spalone, mimo iż często irytują i sprawiaja wrażenie niepotrzebnych zamulaczy rozgrywki, są naprawdę przemyślaną zasadą, dzięki której gra toczy się na całym boisku a nie tylko pod polem karnym.
A podawać do przodu oczywiście możesz, byle był gdzieś tam również obrońca lub jeżeli zrobisz to "w tempo", czyli kiedy napastnik w momencie podania (do niego) będzie akurat mijał obrońcę.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 12, 2008, 20:40:17 »
Dzieki za wyjasnienia panowie. Idee "spalonego" rozumiem i ja podzielam;-) (chociaz sa tacy, ktorzy twierdza, ze gdyby to lekko zmodyfikowac gra bylaby szybsza i wpadaloby wiecej bramek) ale o tym, ze w przypadku kiedy "nie ma juz" obroncy to pilka wyznacza  linie spalonego nie wiedzialem.

A wracajac do samej gry..jestem co prawda nowicjuszem, zadnego PESa i poprzednich "FIF" nie widzialem na oczy (tzn widzialem, na Amidze), ale chyba moge powiedziec, ze jest swietna. Nawet "gracz niedzielny" moze toczyc zaciete i emocjonujace pojedynki na poziome "amator":-)

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 15, 2008, 13:06:13 »
Wreszcie zgłębiłem tego buga z golami. Jeśli strzeli się więcej bramek niż 5, dzieją się te dziwne rzeczy. Nie wiem, może beta testerzy nie grali na najniższym poziomie trudności i nie wygrywali dwucyfrową ilością goli, ale ja gram i nie podoba mi się ten bug. I tak go nikt nie zauważy, więc nie czekam na łatkę. Pozostaje mi jedynie ograniczać się do 5 goli na mecz, albo podnieść poziom trudności.

Offline Lestat

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 16, 2008, 21:08:28 »
Dobra dolaczylem do klubu, tylko czemu was tak malo. Zapisywac sie do klubu i ustawamy sie na jakiegos mecza.

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 17, 2008, 07:50:09 »
Jak to dołączyłeś? Myślałem że ktoś musi zaprosić do klubu?

Offline Lestat

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 17, 2008, 08:15:17 »
no zostalem zaproszony :)

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 21, 2008, 23:43:20 »
O ile mi wiadomo, wszyscy, którzy chcieli, dostali zaproszenia. A że jest nas mało to już inna brocha. Do rozegrania meczu wystarczy chyba 3.

Offline falkon

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 27, 2008, 23:40:53 »
Czy wasz zawodnik  w trybie Be a Pro (PS3) tez tak wolno reaguje na triki? mam maxymalny poziom reakcji, ball control, zwinnosc i po wcisnieciu L2 + R3 (kierunek) droga która musi przebyc ten sygnał z mózgu do nóg.. trwa wiecznosc :D

Co do sytuacji  sam na sam z bramkarzem, trafia sie banalnie, nalezy miec shot power i finishing.. i dajemy lekko kierunek (prawo lub lewo) i 2 szybkie nacisniecia w kwadrat - wtedy najczesciej idzie piłka nisko po lub tyle co nad ziemią. (poziom semi-pro i profesinal)

Offline l0l0

• Badass
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 19, 2009, 13:40:29 »
na Marketplace pojawil sie juz dodatek ultimate team. 1.62gb, pierwsze 5 meczow darmo, pozniej 800mp:] jako ze juz od malego wciagalo mnie zbieranie naklejek/kart/itp. z checia sie na to skusze:] a, na polygamii znalazlem cos takiego:

"Niestety z Ultimate Team związana jest dość spora niedogodność. Joystiq informuje, że nawet, jeśli nie zamierzacie kupować dodatku, to i tak czeka Was obowiązkowa aktualizacja, która zajmie 1.3GB na dysku twardym konsoli."

albo zle sprawdzalem albo informacja jest bledna. Aktualizacja faktycznie jest, ale sciaga sie moment, pewnie cos kolo 1mb. Dopiero jak chce sie wyprobowac ultimate team, to trzeba zassac ta kobyle.

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 21, 2009, 22:53:45 »

albo zle sprawdzalem albo informacja jest bledna. Aktualizacja faktycznie jest, ale sciaga sie moment, pewnie cos kolo 1mb. Dopiero jak chce sie wyprobowac ultimate team, to trzeba zassac ta kobyle.

Masz rację,ftopa poly(a raczej serwisu,który był jej źródłem)
W chwili której to piszę,mam zassany dodatek,ale serwery EA siadły!!!
Pierwszy raz odkąd gram w Fifa09,odmówiły posłuszeństwa;)
Co się z tym wiąż,nie mogę go sprawdzić,bo żeby grać w "Ultimate  team"muszę być podłączony do liva:(
Dam znać jakie wrażenia,jak naprawią serwery.

Offline theigor666

• Mieszkaniec tego forum
  • I'd rather be broke than muf
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 25, 2009, 01:15:03 »
Jesli szukacie jeszcze kogos do klubu to ja jestem chetny

Offline Expat

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 25, 2009, 19:38:53 »
Jest ktoś jeszcze chętny czasem pograć ? Gwarantuję niewielki skill z mojej strony i to że nie będę uciekał z gry nawet po wbiciu mi 10 bramki ;)
Mój nick na PSN jest w tagu

Offline theigor666

• Mieszkaniec tego forum
  • I'd rather be broke than muf
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 27, 2009, 15:07:14 »
Najwazniejsze to znalezc sie w sytuacji 1 na 1 , pozniej to juz sama slodycz...

PS.  Chcecie dobrze wrzucac za plecy? oto moje rady

1. Zauwaz ze czesto kiedy robisz LB+Y  zawodnik podaje jak debil (moja rada : trzymaj LB a Y pyknij szybko 2x)
      2. Jesli chcesz podac z daleka to trzymaj LB+RB i wtedy docisnij Y (pasek mocy zalezny od tego gdzie chcesz podac)

POZDRO !!!

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 26, 2009, 01:58:07 »
Wie ktoś może co stało się nowymi strojami zapowiedzianymi jakiś czas temu ? :o

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 31, 2009, 23:33:05 »
Wie ktoś może co stało się nowymi strojami zapowiedzianymi jakiś czas temu ? :o
Kupa!
Też na nie czekałem,a tu jakiś kanał!
Pociecha jest taka,że Liverpol ma stroje"u siebie" identyczne z zeszłym sezonem ;)

Offline zawartas

• Aktywny forumowicz
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 23, 2010, 11:41:30 »
Odgrzewam bardzo starego kotleta ;-)

Jako osoba, która z racji ograniczonego budżetu, przeważnie w takie kotlety gra to chciałbym skrobnąć kilka słów - dla innych "dziadów" 8). Zwłaszcza, że w tej chwili na AlleDrogo Fifę09 można już kupić za 40-50pln, a "10" to już kilkadziesiąt złotych więcej.

Plusy:
- bardzo dobra grafika w zasadzie każdego elementu, od murawy i stadionu, po animację piłkarzy - wszystko jest bardzo poprawne
- jak na Fifę to faktycznie postęp jeśli chodzi o miód i swobodę rozgrywania piłki, jest bardzo, bardzo dobrze
- żywa atmosfera stadionów, którą po prostu czuć
- tryb "be a pro", w którym wcielamy się w pojedynczego zawodnika i tylko jego kontrolujemy - zupełnie inne podejście do rozgrywania meczy
- dość ciekawy tryb managerski
- dużo fajnych szczegółów (sami decydujemy jak się mamy cieszyć po zdobyciu gola, wycinki artykułów z gazet po naszych meczach, itp...)

Minusy:
- komentarz, po rozegraniu kilkudziesięciu meczy, staje się nudny i powtarzalny, a na dodatek nie przepadam za obydwoma panami "Sz".
- skomplikowane, wolne menu, nie cierpię wolnego menu...
- drybling, którego w zasadzie nie używałem; marzy mi się gra, która w jakiś przystępny sposób podejdzie do kwestii dryblowania, nie wymagającego koślawienia kciuków i nadnaturalnego refleksu
- długie podania, których praktycznie się nie używa, a jeśli już to w 90% są nieskuteczne

Ogólnie dam 8/10, póki co chyba najlepsza graficznie gra piłkarska w jaką grałem. Gamplayowo porównywalna do PES 2006 (pierwszy X-klocek) z tego co pamiętam ;-)

Współczynnik obecnego kosztu do radości z gry - rewelacyjny.