Autor Wątek: FIFA 09  (Przeczytany 17994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
FIFA 09
« dnia: Październik 03, 2008, 16:36:48 »
No, jak tam stoimy z kupowaniem FIFY? Może jakiś meczyk wieczorkami w pare osób? Właśnie trochę pograłem i to naprawdę bardzo fajna sprawa. Mam wersję na 360

Offline Kraven

• Badass
Odp: FIFA 09
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2008, 17:10:37 »
Ja dopiero w przyszly weekend podejmuje rekawice.
Po pierwsze dlatego, ze ciagle jestem leszcz i fifowy "swiezak" , a po drugie w zwiazku z tym, ze obiecalem pozyczyc kumplowi plytke - az do wtorku, ehhh.

Jak oceniacie demko nowego PESa?
Moim skromnym zdaniem poczynione zmiany sa raczej kosmetyczne. Nie podoba mi sie nowy odglos pilki przy podaniach. ;>
Ot, czysty, bardzo arcade'owy fun w mizernej oprawie.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2008, 17:12:55 wysłana przez Kraven PL »

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2008, 17:18:53 »
Ja też świeżak, widziałem dziś co prezentują inni i dużo pracy mnie jeszcze czeka, Jedyne co mi wyszło to bomba gerrardem z wolnego :> A przecież zawsze można w jednej drużynie sobie pobiegać.

Co do PES, to niestety nie umiem na niego patrzeć. Animacja w porównaniu do tej z FIFY jest tragiczna, podobnie jak stawanie piłki na trawie. Ciekawy jestem zrzynki z Be a Pro, bo zapowiada się ciekawie, ale nie palę się do zakupu w dniu premiery. Później pewnie tak, to zawsze jakaś odmiana i urozmaicenie.

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2008, 23:59:29 »
Po demie myślałem, że to tylko lekko podrasowane 08, ale po paru meczach w pełnej wersji stwierdzam, że to jednak nieco więcej. Szybciej, efektowniej i w ogóle fajniej. No i achievementy łatwiejsze ;)

Offline Lestat

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2008, 12:30:01 »
Ja chetnie z kims pogram.
I pytanie strzelil ktos z was z przewroki, ze szczupaka i z voleya ? :) Jakies taktyki ?

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2008, 12:57:25 »
Ach, łowca osiągnięć :] Pewnie w którymś meczu wpadnie tak, jakbyś chciał :) Swoją drogą osiągnięcia są naprawdę fajne.

Offline Tytus

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2008, 21:32:58 »
Ja również już posiadam grę. Coś świetnego. Rozgrywka wydaje mi się szybsza niż w 08.
Chętnie zagram z kimś, a może nawet jakiś klub się zrobi :P

Tak w ogóle to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2008, 22:04:14 »
Witaj Tytus :) Oryginalne imię.

Offline Kraft77

• Junior
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2008, 01:46:25 »
Witam
Ja takze kupuje na dniach, wiec chetnie pogram online...

PS
To chyba moj debiut - witam wszystkich!  ;)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2008, 10:47:58 »
Hehe :) Się wysypały debiuty. Witaj :)

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2008, 10:54:11 »
Prawdopodobnie i ja sie skusze za niedlugo. Bedzie to moja pierwsza gra sportowa na 360 :P

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
  • You'll never walk alone
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2008, 11:23:20 »
Posiadam grę od wczoraj,całkiem niezła.Co prawda słabiutki jestem,ale nigdy w tą serie nie grałem zbyt długo,bo mnie odrzucała.W tą edycje pogram więcej,bo jest grywalna(przynajmniej do czasu nowego Pes-a)
Ja również nowy ;D

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2008, 11:45:38 »
Sorki za to zdjęcie na górze,coś pokiełbasiłem :-\

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2008, 11:50:04 »
Ogólnie jeśli chodzi o gry sportowe, to niestety nie trawię piłek kopanych. JEśli ktoś ma na PS3 NBA 2k8 i chicąłby zagrać, to zapraszam :)

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2008, 00:58:27 »
Alez ta gra jest swietna!

Online pokazuje pazurki. Strzelenie sam na sam (chyba ze wzgledu na emocje) narazie graniczy u mnie z cudem. ;>

Super pomysl z tym liczbowym trueskill'em. Fajnie. ze kolega wymiatacz w zwiazku z graniem w poprzednia odslone Fify mial juz na starcie z 7k.

Szkoda, ze jednak nie uniknieto przegiecia niektorych pilkarzy. Szybkosc biegu Drogby, Cole'a czy o dziwo Ballacka niestety jest zdecydowanie przesadzona.

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 08, 2008, 04:15:27 »
W USA Fifa wychodzi za tydzien we wtorek 10.14 (dobrze ze wogole wychodzi). W ten sam dzien wychodza niestety tez takie rzeczy jak Dead Space czy Saints Row wiec fifa bedzie musiala troche poczekac....

Offline Piotrek Jasiński

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 09, 2008, 22:32:00 »
Noooo, Fifa 09 spełniła niemalże całkowicie moje oczekiwania. Rozgrywka jest szybsza niż w 08, kontrola zawodnika, również uległa znacznej poprawie. Nareszcie podobają mi się animacje bramkarzy. Jednakże, mam jedno ale... Mianowicie uważam, że w sytuacjach sam na sam, przewaga bramkarza nade mną jest ogromna, co jest niezrozumiałe (patrząc przez pryzmat realizmu) ! Nie mogę tego tłumaczyć brakiem umiejętności, ponieważ próbowałem już naprawdę wielu rozwiązań (a w Fifę trochę gram) i najlepszym sposobem (o dziwo!) jest po prostu dłuższe przytrzymanie przycisku strzału... Wtedy mamy największe, choć i tak nie za duże, szanse powodzenia.

Pozdrawiam.

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 09, 2008, 22:58:59 »
Sytuacje sam na sam moim zdaniem najlepiej wykańczać lekkim, płaski strzałem w róg bramki - wystarczy tylko dziubnąć przycisk. Też często kombinuje z bardziej efektownymi akcjami i najcześciej źle się to kończy (ale za to jak wejdzie to ... :] ). Polecam też grać na jedynie częściowym wspomaganiu strzałów. Trudniej się celuje, ale łatwiej o uderzenie bliżej słupka, a przy strzałach z daleka różnica jest naprawdę spora.

Offline Kraft77

• Junior
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 09, 2008, 23:33:01 »
To jak panowie, kiedy jakis klub zakladamy?  :)
Pozdrawiam

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 09, 2008, 23:42:17 »
Jutro rusza ta promocja MM z Fifą za 150zl, więc myśle, że grono posiadaczy się powiększy, a wtedy mozna sobie pograc. 10 vs 10 jednak ma tą wade, ze każdy poluje na pilke, a obroncy mają mocno przegwizdane. Najfajniej mi sie gralo, gdy tylko ofensywni zawodnicy byli sterowani przez graczy.

Offline Lestat

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 10, 2008, 08:08:23 »
Ja bym chetnie wbil na jakas ustawke 10 na 10, moze zaczniemy tu zbierac chetnych ?:)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 10, 2008, 09:44:00 »
Gram z bratem od jakiegoś czasu i jest dużo pozytywnych wyskoków z fotela. Emocje przez duże E! Tak jak nigdy nie mogłem tknąć fify, zawsze wydawało mi się że gram bandą Rasiaków, to teraz jestem naprawdę zachwycony. Trochę drażni zbyt długie celebrowanie po bramce (zwłaszcza kiedy to ja ją straciłem;)), chociaż Luca Toni robiący robota - bezcenne (tak, jestem oszołomem, gram Bayernem :P )

Co do strzałów 1 na 1 polecam lekkie muśnięcia z RB w dowolny róg. Wchodzi mi na oko z 80% strzałów.

Mam też pytanie, jak zrobić górną, dłuższą wrzutkę za plecy obrony? Normalna to oczywiście Y.
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Juggernaut

• Junior
  • *
    • http://
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 10, 2008, 09:44:53 »
Spędziłem sporo czasu z Euro 2008 i zagrałem kilka meczy w FIFA 09 i stwierdzam, że zmiany między tymi grami są minimalne.
Jeśli chodzi o Be a Pro to pamiętam, że podobny tryb był kilka lat temu w japońskiej wersji PESa więc tu FIFA też nie wnosi nic nowego.
Sytuacje sam na sam są ciężkie do strzelenia dlatego, że niedoskonały gameplay stwarza graczom zbyt wielką liczbę takich sytuacji.
W Euro 2008 było podobnie, łatwiej tam było przedryblować piłkarzem pół boiska(z żywym przeciwnikiem !) niż strzelić sam na sam, a mecze i tak kończyły się 5- 10 bramkowymi wynikami.
Chociaż demo PES 09 przekonało mnie, że FIFA 09 jest grą ładniejszą to wolę rozgrywkę na wyższym poziomie.
Może się skuszę na FIFA 2010, zmiany będą pewnie bardziej zauważalne, mam też nadzieje, że EA ściągnie z PESa do tego czasu konfigurację co do ostatniego przycisku na padzie, bo trochę myli mi się sterowanie w obu grach (skoro skopiowali 90% niech zrobią ostatni krok).

Offline xymox

• Stały bywalec
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 10, 2008, 10:19:47 »
Piszcie jakie macie wersje na PS3 czy x360 - mam obie konsole - może ktoś doradzi na którą kupić Fifę 09

Offline _massca_

• Junior
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 10, 2008, 10:30:06 »
Nowy Król na tronie. Stety czy niestety, ale taki jest mój wyrok w tym sezonie.
Po latach gry w serie PES i traktowania FIFY jako ubogiego, prostego kuzyna ze wsi, okazuje się ze ten odrobił lekcje, wział sie do roboty i strącił z piedestału grę, którą wielu traktowało jak religię.

Gra się naprawde dobrze, cieszą wszystkie dodatkowe opcje, statystyki, aktualizacjie, tryby, online, itd.

Bye bye Pro Evo. Przespaliście krytyczny moment czyli ubiegły rok, gdzie było widać że FIFA idzie do przodu ze zmianami a PES08 stoi praktycznie w miejscu. W tym roku szala się przelała.

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 10, 2008, 11:23:41 »
Cytat: Juggernaut  link=topic=958.msg11446#msg11446 date=1223624693
Spędziłem sporo czasu z Euro 2008 i zagrałem kilka meczy w FIFA 09 i stwierdzam, że zmiany między tymi grami są minimalne.
Jeśli chodzi o Be a Pro to pamiętam, że podobny tryb był kilka lat temu w japońskiej wersji PESa więc tu FIFA też nie wnosi nic nowego.
Sytuacje sam na sam są ciężkie do strzelenia dlatego, że niedoskonały gameplay stwarza graczom zbyt wielką liczbę takich sytuacji.
W Euro 2008 było podobnie, łatwiej tam było przedryblować piłkarzem pół boiska(z żywym przeciwnikiem !) niż strzelić sam na sam, a mecze i tak kończyły się 5- 10 bramkowymi wynikami.
Chociaż demo PES 09 przekonało mnie, że FIFA 09 jest grą ładniejszą to wolę rozgrywkę na wyższym poziomie.
Może się skuszę na FIFA 2010, zmiany będą pewnie bardziej zauważalne, mam też nadzieje, że EA ściągnie z PESa do tego czasu konfigurację co do ostatniego przycisku na padzie, bo trochę myli mi się sterowanie w obu grach (skoro skopiowali 90% niech zrobią ostatni krok).

Jeśli twierdzisz, że zmiany w stosunku do Euro są minimalne, to tak naprawdę podważa sens dalszej dyskusji. W takim wypadku życzę miłej rozgrywki na wyższym poziomie :>

@Screwball: Wysokie zagranie za plecy to LB+Y

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 10, 2008, 11:57:37 »
Panowie doradźcie. Nigdy nie byłem prawdziwym fanem piłki kopanej na konsolach (zawsze wolałem kosza) ale cały czas biję się z myślami, żeby sobie jednak takową sprawić (NBA już mi nosem wychodzi, w tym sezonie odpuszczam). Interesuje mnie bowiem taka błahostka jak kamera. Na jakiej najczęściej gracie albo inaczej - na jakiej należy grać, żeby opanować tych 11 patałachów biegających po murawie. Przeczytałem powyżej, że najlepiej strzelać w róg bramki, żeby walnąć gola ale przy standardowej kamerze lewo-prawo (ta co jest umieszczona w demku) jakoś sobie tego nie wyobrażam. Mam gałkę przechyloną w prawo to strzelam w prawo, więc jak mam jeszcze spowodować, żeby piłka poleciała w dowolny róg ? W przypadku karnego to zrozumiałe bowiem widzę zawodnika z za pleców, więc i piłkę łatwo skierować w dowolne miejsce ale jak to zrobić w trakcie gry przy tak idiotycznie ustawionej kamerze ? Pytanie z rodzaju mega lamerskich, więc proszę się ze mnie nie śmiać.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 11:59:43 wysłana przez charlesz »

(kliknij)

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 10, 2008, 12:34:05 »
No, pytanie fajnie :] Wiesz, jak trzymasz prawo i biegniesz w prawo to dysponujesz jeszcze ukosami góra/dół by wybrać róg bramki. Mowa tylko o lewym/prawym rogu. Wysokość strzału załatwiasz przytrzymaniem przycisku. Kaman, masz demo to sobie nie wyobrażaj tylko zobacz :)

Offline Piotrek Jasiński

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2008, 12:55:00 »
Może dzisiaj byśmy coś zagrali ?

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 10, 2008, 12:55:25 »
Dzięki. Czyli rozumiem, że grasz (gracie ?) zawsze na tej standardowej kamerze ? Ja po prostu nie mogę się do niej przyzwyczaić bo w NBA zawsze grałem góra-dół i przez to kontrola drużyną wydaje mi się bardziej przystępna. Ale może to po prostu kwestia przyzwyczajenia. Nie wiem.

Na marginesie, grałem już w demko z 5-7 razy ale jak na razie nie udało mi sie strzelić ani jednej bramki :P Zresztą stracić też ;D Jakieś to wszystko takie dla mnie porypane.

(kliknij)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 10, 2008, 13:09:30 »
@Screwball: Wysokie zagranie za plecy to LB+Y

Fenx.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Lestat

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 10, 2008, 13:12:46 »
Odpalilem demko pro evo nowego i nie zdzierzylem zagrania pelnego meczu. Do czego to doszlo :)
Nowa fifa jest bardzo dobra, mecze na 2 z kumplem przynosza takie emocje jak pes w latach swietnosci

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 10, 2008, 13:16:45 »
mecze na 2 z kumplem przynosza takie emocje jak pes w latach swietnosci

Dokładnie takie samo mam wrażenie, raz przy akcji podbramkowej prawie walnąłem głową w tiwik :)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Tytus

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 10, 2008, 14:07:18 »
ja chętnie pogram dziś wieczorem 10vs10, więc jak coś to pisać ;)

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 10, 2008, 14:07:48 »
Dziś niestety beze mnie, bo jutro mam pobudke o jakiejś nieludzkiej godzinie

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 10, 2008, 18:58:29 »
Też mam wczesną pobudkę-Robert jedzie ;)
Ja tez się piszę dziś koło 19-tej na granie.
A może ktoś po prostu założy klub Polygamia&friends i tyle.
Co ty na to Maciu?

Offline Tytus

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 10, 2008, 20:10:57 »
Ja próbowałem założyć klub na forum Gry-Online, ale nici wyszły.

Jeśli tutaj znajdzie się kilku chętnych to z chęcią dołączę :) Jeśli powstałby klub Polygamii.

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 10, 2008, 20:18:35 »
Nie widze przeszkod w założeniu, o ile nie bedziemy mieli codziennych treningów :>

Założyłem KS Polygamia PL
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 20:32:39 wysłana przez Maciej Kowalik »

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 10, 2008, 21:24:44 »
Z chęcią dołączę :D Najpierw tylko czeka mnie zakup Fify 09. Mam też nadzieję, że nie ma jakichś wysokich wymagań względem skilla :D

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 10, 2008, 21:44:27 »
Ja też, bo proces odPESowiania się jest bolesny :>