Autor Wątek: Fallout: New Vegas  (Przeczytany 184673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
Fallout: New Vegas
« dnia: Lipiec 15, 2009, 13:08:51 »
Jak wiadomo nie lubię F3 ale jestem miłośnikiem gier Obsidianu a że na IGN ukazał się swego rodzaju "previev" New Vegas bardziej są to spekulacje fana niż prawdziwe fakty ale jest w tym dużo sensu(http://xbox360.ign.com/articles/100/1002811p1.html), postanowiłem przetłumaczyć co najważniejsze:
- wiemy że gra nie jest kontynuacja F3 i opowiadanej tam historii
- w F2 mieliśmy wycieczkę do New Reno czyli można sugerować że New Vegas będzie utrzymane w podobnych klimacie
- wojna atomowa w świecie Fallout wybuchała w latach 50-tych ubiegłego wieku dlatego New Vegas będzie zapewne post-apokaliptycznym Las Vegas z tamtego okresu, tyczy się to zwłaszcza architektury
- miasto w tamtych czasach było kontrolowane przez gangsterów, dlatego New Vegas będzie zapewne rozdarte konfliktami między nimi, hazardem, handlem narkotykami, prostytucją czyli podobnie jak było w New Reno
- postacie w grze będą też raczej stylem bycia i charakterem przypominać te z lat 50-tych czyli np. Franka Sinatre, Sammiego Davisa czy Deana Martina(tak kochani to Rat Pack)
- w New Reno były przybytki gdzie można było spróbować własnych sił w striptizie, dlatego należy oczekiwać ze Obsidian który znany jest z odważnego podejścia do tematu, znacznie rozwinie elementy gry związane z erotyką, więc najgorsza prostytutka w historii znana z F3 już nie powróci ;)
- związki z tym że gra dzieje się na pustyni ważność wody powinna bardzo wzrosnąć
- powinny też powrócić znany frakcje
- S.P.E.C.I.A.L, wybory moralne, bycie złym, dobrym, neutralnym będą też jako że są integralną częścią marki
- niejasna jest przyszłość Pit Boya
- engine raczej pozostanie ten sam gdyż tworzenie nowego zajęłoby zbyt dużo czasu

Offline Ser

• Super Badass
Odp: Fallout: New Vegas
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2009, 13:37:57 »
Hmm  ???

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2009, 13:52:58 »
Hmm  ???

W PIP'a zaopatrzeni są zdaje się tylko mieszkańcy schronów, więc jeżeli główny bohater F:NV nie będzie "schronowcem" to i nie będzie miał PIP'a, chyba, że go komuś ukradnie.

Offline MaxVarEmreis

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2009, 14:01:48 »
- wojna atomowa w świecie Fallout wybuchała w latach 50-tych ubiegłego wieku dlatego New Vegas będzie zapewne post-apokaliptycznym Las Vegas z tamtego okresu, tyczy się to zwłaszcza architektury
Chyba jednak nie. Wojna atomowa w świecie Fallouta rozpoczeła się w roku 2077.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2009, 14:47:53 »
Z tego co pamietam to timeline fallouta oddziela sie od naszego w latach 50.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2009, 15:34:18 »
Szczerze to ja już nie pamiętam. ;)

Offline Lupus

• Badass
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2009, 17:04:26 »

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2009, 09:07:30 »
Mnie bardziej interesuje motyw "najgorszą prostytutką w F3". Jestem świeżo po skończeniu F3, ale nie kojarzę. Care to explain mate?
(kliknij)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2009, 10:15:47 »
"In Fallout 3, you can meet a hooker and pay her for services. Unfortunately, she turns out to be the worst hooker in the entire universe. All you do is lie down next to her for a nap."

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2009, 10:23:17 »
"In Fallout 3, you can meet a hooker and pay her for services. Unfortunately, she turns out to be the worst hooker in the entire universe. All you do is lie down next to her for a nap."

Haha już kojarzę, dzięki wielkie za przypomnienie. Faktycznie niezły kalafior  ;D
(kliknij)

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2009, 12:47:11 »
Hmm  ???

W PIP'a zaopatrzeni są zdaje się tylko mieszkańcy schronów, więc jeżeli główny bohater F:NV nie będzie "schronowcem" to i nie będzie miał PIP'a, chyba, że go komuś ukradnie.

Spoko, co to jest PIP Boy to ja wiem  :D mi chodzilo o delikatnie zwrocenie uwagi na "PIT BOYA".

Offline Xiem

• Stały bywalec
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2009, 13:30:41 »
http://fallout.wikia.com/wiki/Great_War
2077 ;)
Wojna rozpoczęła się i zakończyła w roku 2077. Timeline poszedł w swoim kierunku w latach 50.
Dla niekumatych:
-świat w latach 50 "poszedł" w dwie strony, jedna to ta którą znamy (rozwój technologii, itd), druga to świat Fallouta, gdzie wszystko zwolniło.

Offline Ausir

• Nowy Forumowicz
  • *
    • Polygamia
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2009, 00:57:44 »
Nie tyle zwolniło, co poszło w inną stronę. Nie ma tranzystorów, tylko gigantyczne komputery lampowe, ale za to są domowe roboty, zimna fuzja, pancerze wspomagane itp. Generalnie stało się tak, jak przewidywali autorzy fantastyki z lat 50.

Offline Xiem

• Stały bywalec
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2009, 02:02:31 »
Nie tyle zwolniło, co poszło w inną stronę. Nie ma tranzystorów, tylko gigantyczne komputery lampowe, ale za to są domowe roboty, zimna fuzja, pancerze wspomagane itp. Generalnie stało się tak, jak przewidywali autorzy fantastyki z lat 50.
No, faktycznie, dużo lepiej to ująłeś.
W każdym razie, może fallout 3 nie był grą pozbawioną błędów ale to jedna z dwóch gier, które przechodziłem x razy ((pierwszą jest DEAD RISING), 170 godzin, to nie w kij dmuchał. Dlatego też, nie mogę się doczekać kolejnej części, która mam nadzieję, zostanie również spolonizowana (gdyby jeszcze dlc i patche działały..).
Nie mam problemów z j.ang jednak, post apokaliptyczny świat fallouta, w polskiej wersji (po raz drugi, grałem w wersję ang), dawał mi dużo więcej radości (nic tak nie cieszy, jak mutant ryczący "Zaraz Ci kurw.. przypier.... :P ).

Offline Ausir

• Nowy Forumowicz
  • *
    • Polygamia
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2009, 04:41:42 »

Wystarczy, że ze schronu pochodził któryś z jego przodków, jak w przypadku bohatera Fallouta 2, który był dzikusem, a swojego Pip-Boya odziedziczył.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2009, 09:38:16 »
Obsidian i Fallout. <3 To nie może się nie udać. :-) Obsydianowi mają tendencję do świetnego rozwijania pomysłów z dobrych gier, przede wszystkim realizują to przez niesamowicie pomysłowe i trafne rozwijanie mechaniki -> patrz KotOR2 i NWN2. Myślę, że z "New Vegas" będzie podobnie.
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline Ausir

• Nowy Forumowicz
  • *
    • Polygamia
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2009, 23:56:24 »
Nie zapominaj, że Obsidian założyli ludzie, którzy pracowali wcześniej w Black Isle przy poprzednich częściach Fallouta.

Offline Świt

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 16, 2009, 09:31:49 »
Fakt, przeoczyłem to. Ale w ten sposób potwierdzasz tylko moje oczekiwania, co mnie niezmiernie cieszy. :-)
Bandits are coming, you fool. Why worry about the beard, when the head is about to fall?

A.K.A. Wehr

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2010, 16:14:24 »
Pierwsze konkrety i rzeczywiście widać ręke ekipy Obsidian:

- There is an optional hardcore mode, the character needs to drink water, ammo has weight, healing isn't instant etc. Normal mode is more similar to Fallout 3 gameplay.

- The storyline is focused on the New California Republic vs. Caesar's Legion vs. New Vegas residents.

- You are not a vault dweller but are given a Pip-Boy by someone who is one.

- There is a screenshot of a vault suit as well.

- There is an assault rifle looking like the M4, as well as a new big gun with a backpack, held like a minigun.

- There are special moves for melee weapons in VATS - specifically a move for a golf club called "Fore" which seems to be a groin shot.

- The Hoover Dam is in the game and is supplying electricity to the city.

- There is a quest to rescue a ghoul from some super mutants. The ghoul can then become your companion.

- The Geckos are back.

- There are both dumb and intelligent super mutants, including the elite Nightkin.

- Some super mutants look similar to the ones in Fallout 3, while others are new. There is e.g. a female super mutant with a 1950s hairstyle who apparently is one of their leaders.

- Screenshots include a guy with a beard and straw hat, a ghoul an NCR Ranger

- The only picture of New Vegas itself is concept art and not a screenshot

- Some location screenshots include a huge model dinosaur advertising a hotel, some satellite dishes, an array of solar panels

- A character generation shot showing a "vigour machine" instead of the skill book

- NCR base is the McCarran Airport, Caesar's Legion is based in the Vegas Strip, while super mutants are based in a place called Black Mountain. There is also a town called Fremont and another called Primm. A topless reuve is mentioned as being in the latter.

- NCR Ranger armor is similar to a brown combat armor with sleeves, there are concept arts of a Ranger

- Skils have a bigger effect on conversation choices. E.g. someone with a high Explosives skill may be able to have a coversation about explosives where appropriate.

- There is a Reputation system in adition to Karma.

BTW dajcie znać czy potrzebne tłumaczenie.
http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=1073985
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2010, 16:25:41 wysłana przez Krusty »

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2010, 16:29:15 »
Jezu jak ja bym chciał to już w swoje łapki dostać...

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2010, 16:31:51 »
A znamy jakąś datę premiery ? Fallout 3 był świetny, a jak za to wzięła się ekipa Obsidian, to może być tylko lepiej.

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2010, 16:35:37 »
A znamy jakąś datę premiery ? Fallout 3 był świetny, a jak za to wzięła się ekipa Obsidian, to może być tylko lepiej.

Jesień. Co równie dobrze może oznaczać Marzec 2011.

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2010, 18:59:54 »
Ciekawie się zapowiada, żeby tylko było dłuższe od F3. Tryb hardcore wydaje się być tym, czego zawsze (mnie przynajmniej) brakowało w grach.

I oby było trudniej niż w F3 - tam po trzech godzinach gry można utłuc dużą grupę Raidersów, a po 10-ciu Power Armor i karabiny plazmowe są na porządku dziennym.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 07, 2010, 01:12:20 »
Josh Sawyer skomentował jak działa nowy system umiejętności w dialogach:
This is how it works. Each skill-based dialogue option has two different texts: one for high skill (which will result in success) and one for low skill (which will result in failure). If you do not meet the required threshold, you see the latter
Więcej na:
http://nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=53720
http://nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=53722
Albo możecie poczekać jak Ausir wszystko zbierze i przetłumaczy. ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 01:18:01 wysłana przez Krusty »

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 07, 2010, 10:31:41 »

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2010, 10:52:58 »
Poprosze bez gitchy tym razem, ale chyba nie ma na co liczyc, podobno w Oblivionie bylo to samo.
Pod koniec F3 ciagle klatkowanie i crushes bardzo odpychaly (PS3, byc moze na xboxie bylo znacznie lepiej).

Offline RexNebular

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2010, 11:12:30 »
Chciałbym zagrać JUŻ, ale biorąc pod uwagę, że to Obsidian - poproszę o półroczne opóźnienie premiery i dokładne usunięcie bugów.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 08, 2010, 07:01:11 »
Co wyjmuje robocik z piasku na cmentarzu w nowym trailerku?

Ps. Obym skończył F3 do wyjścia tej gry. Mam ponad 150 godzin i dopiero około 30% gry.

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 08, 2010, 09:02:51 »
LOL Katanka, to co Ty tam robisz? Podziwiasz zachody Słońca? :D

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2010, 09:05:29 »
Też, ale głównie to wyszukuję takich miejsc, których nikt nie znalazł :) OOglądam każdy kamień i podnoszę każdą skrzynkę. No i wszystko zbieram i handluję.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 08, 2010, 11:43:51 »
Katanka idealny z ciebie kandydat na gracza jakiegoś MMORPGa, mnie interesuje tylko fabuła w grze i to jej podporządkowuje styl grania.

Offline Lupus

• Badass
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 08, 2010, 11:47:22 »
No Katanka pisał przecież kiedyś, że nałogowo w jakieś MMO łoił. ;)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 08, 2010, 11:53:33 »
Do MMO nikt mnie juz nie zaciagnie, bo 2 lata straciłem życia przez to.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 08, 2010, 22:45:50 »
Cytat z najnowszego PSM3 vide - http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=234110
'apparent that Obsidian are much more comfortable behind the keyboard than the team that made Fallout 3 and, before that, Oblivion. The scripting is wittier, the characters more distinct.'

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 08, 2010, 22:55:39 »
Pewnie bedzie szalec na tym samym silniku co Fallout 3 ?  :-[

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 08, 2010, 23:57:00 »
Jak dla mnie to może nawet szaleć na silniku z Fallout 1 Ja chce już ! ;)

Offline Deshirey

• Stały bywalec
  • Lubię placki!
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 09, 2010, 14:19:25 »
Pewnie bedzie szalec na tym samym silniku co Fallout 3 ?  :-[
Yup, screeny wyraźnie wskazują na to, że New Vegas będzie hulać na tym samym silniku. Oby tylko sama gra nie zajeżdżała tak nadmiernym patosem, co Fallout 3. Chyba tylko o to proszę.

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 15, 2010, 16:54:23 »
Do MMO nikt mnie juz nie zaciagnie, bo 2 lata straciłem życia przez to.
Osobiście nie tykam żadnego MMO nawet 10 metrowym kijem. Za słabą wolę mam na to :)

Offline Halski

• Stały bywalec

Offline marcinwks

• Stały bywalec
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 19, 2010, 17:43:41 »
Po mojej przygodzie z F3, jakoś do New Vegas nie podchodziłem zbyt optymistycznie, ale czytając zapowiedź tej gry w poprzednim numerze neo+ muszę przyznać, że zacząłem spoglądać przychylniej w jej stronę. Chyba głównie dlatego, że odpowiadać za nią ma Obsidian. Co prawda Alpha Protocol jeszcze nie wyszedł - czerwiec - więc po ograniu tej pozycji, chyba będziemy mogli coś więcej powiedzieć o oczekiwaniach w stosunku do nowego Fallouta, widząc aktualną formę obsidianów.
Ciekawie zapowiada się zmiana klimatu gry. Można powiedzieć, że dosłownie klimatu. Akcja przenosząc się ze wschodnich części USA na zachód zyska koloru. Niebo nam wyładnieje - niebieskie z chmurkami, a także pojawi się rolślinność. Miła to zmiana, w porównaniu z tym co widzieliśmy w "trójce". Autorzy tłumaczą to w taki sposób, że na zachodnią część USA spadło o wiele mniej bomb. Do tego woda pitna nie będzie skażona w sposób podobny do tego z trzeciej części. Jednak ma ona odgrywać poważną rolę, co można wywnioskować ze zdjęć, na których naszych bohater ma zawieszony na plecach kanisterek na wodę. Być może będziemy musieli posączyć trochę H2O, aby móc kontynuować przygody. Równie ciekawie zapowiada sie możliwość wydawania komend ludkom. Prawdopodobnie chodzi tutaj o jakiś pomagierów, którzy nam potowarzyszą, tak jak to miało miejsce w F3, kiedy poznaliśmy naszego "zielonego kolegę". Tutaj ma być znacznie więcej inteligentnych supermutantów, z którymi będzie można pokojowo załatwić wszelkie sprawy. Do tego dochodzi humor panów i pań z Obsidian - kop w krocze oponenta albo lutnięcie go kijem golfowym w klejnoty. To wszystko sprawia, że nowy Fallout może być naprawdę niezły i ciekawy.
Chyba nudniejszej fabuły, niż w grach Bethesdy nie można zrobić, prawda? Można!?