Autor Wątek: Everybody's Gone to the Rapture  (Przeczytany 26370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
Odp: Everybody's Gone to the Rapture
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 18, 2015, 11:05:50 »
Ok, znalazłem czas żeby pograć chwilę dłużej i... przeszedłem całą grę. Oczywiście nie jest to żaden wyczyn, ale historia jednak mnie wciągnęła i chciałem dowiedzieć się o co właściwe chodzi. Moje wcześniejsze zarzuty cały czas podtrzymuję, jeżeli ktoś nie będzie chciał poznać tej opowieści to umrze z nudów. Właściwie ta gra przypomina układanie puzzli, z tym że zamiast kartonowych kawałków zbieramy i układamy kolejne części historii. I to wszystko. Poza tym można jedynie pooglądać widoczki, całkiem ładne zresztą.

Nie wiem co mam myśleć o tej produkcji, z jednej strony nie ma tam w zasadzie żadnej gry, z drugiej to jednak ciekawe doświadczenie, uruchamiające mocno wyobraźnię. Mam ochotę przejść się jeszcze raz po tej wiosce, bo na pewno sporo rzeczy mi umknęło, a chciałbym lepiej zrozumieć co się właściwie wydarzyło. A to chyba dobrze.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 19, 2015, 16:17:06 »
Analiza techniczna:
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-vs-everybodys-gone-to-the-rapture

Widać że się nie znają, bo napisali, że gra jest "absolutely gorgeous" oraz "Barring the obvious pop-in on grass, it's one of the best-looking games on PS4 to date".

Emil, czemu nie hejciłeś braku locka na 30fps? (to samo co w Ethanie - developer wie lepiej).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2015, 16:25:48 wysłana przez Simplex »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 20, 2015, 09:32:52 »
Chyba wszyscy co grali, zgadzają się, że jedną z najlepszych rzeczy, jaką oferuje ta gra jest OST. Na youtubach można przesłuchać całą płytę, jednak nie usłyszałem na niej motywu, który przewija się w menu. Czy kojarzycie gdzie to mogę znaleźć, poza samą grą?

Tutaj youtubowy link do płyty

psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 01, 2015, 09:00:17 »
Ok, pogralem wczoraj troche i chwile mi zajelo zeby zakumac ze tak naprawde to powinienem sie kierowac nie wskazowkami graficznymi, ale dzwiekowymi - podazajac w zlym kierunku muzyka zaczyna zanikac, rozjezdza sie dziwnie, natomiast jak idzie sie w dobra strone to slyszymy muzyke tak, jak powinna brzmiec.
Grania tam faktycznie za duzo nie ma, zamiast ogladania swiatelek wolalbym jednak ogladac ludzikow (nawet gdyby byli polprzezroczysci), ale tak czy siak te wszystkie rozmowy sa interesujace. Z ciekawosci wlaczylem na chwile polski dubbing i po pierwszym dialogu wylaczylem go - koszmar, brzmi jakby uzyli do niego Yvony czy innego syntezatorowego guana. Natomiast dubbing angielski brzmi fantastycznie.
Technicznie to niestety kupsztal straszny przez to jak framerate skacze. Zdecydowanie wolalbym tutaj locka do 30fps, bo tak jak jest to gra sie koszmarnie. Przypominaja mi sie najgorsze czasy z grania na PC, gdzie zamiast grac siedzialem i kombinowalem co by tu zrobic, zeby gra nie skakala ciagle miedzy 60fps i 30fps, bo to powoduje wrazenie utraty plynnosci niemal non stop.
Powolne chodzenie o dziwo mi az tak nie przeszkadza, bardziej przeszkadza mi to kombinowanie na sile ze sterowaniem przez obracanie pada. Az zaluje ze tak dlugo zwlekalem z odpaleniem tej gry, bo dzis w napedzie wyladuje MGSV, wiec Everybody's Gone to the Rapture pojdzie raczej w zapomnienie. Ale wroce do tej gierki, bo zaintrygowalo mnie co tam sie moglo wydarzyc.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 12, 2016, 13:47:16 »
Mam problem z ocena tej gry. Jest nudnym symulatorem emeryta, ktory ledwo idzie. Jest pozbawiona jakiejkolwiek mechaniki (o przepraszam, czasem otwieramy drzwi lub wlaczamy radyjko), nie ma zadnego wyzwania a slamazarne tempo znakomicie usypia.

Ale

Ciekawie oddaje realia, ma dobry dubbing i znakomita muzyke, a nad caloscia unosi sie taki specyficzny klimat przypominajacy stare s-f, odcinki Outer Limits, niektore opowiadania czy filmy z lat 80tych - bez akcji, ale z ciekawym ponyslem, melancholia i tajemnica.
Dzieki temu mimo przynudzania chce sie poznac historie i dobrnac do konca.

To nie jest gra, ktora moge z czystym sumieniem polecic. To wlasciwie nie jest gra. Ale jest to tytul, ktory warto sprobowac, ktory jest dosc oryginalny i ktory eksploruje rzadko wykorzystywana sciezke.
Po Ethanie nie jest to jednak tak porywajace - tam tez bylo nudnawo, ale przynajmniej coskolwiek musielismy robic. Tutaj tworcy przesadzili - historia ambitnawa i poetycka, ale medium i srodki do jej przedstawienia zle dobrane. Albo wiecej gry albo rezygnujemy z tego i robimy film albo opowiadanie.

Przynajmniej na youtube warto popatrzec, a Ci chetni na cos innego moga te 5h poswiecic. Nie zaluje, ze zagralem - milo bylo wrocic myslami i nastrojem do starszego sf.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 12, 2016, 14:43:05 »
Mi się podobało bardziej niż Ethan, którego swoją drogą nadal nie zmęczyłem. Mnie w Ethanie mechanika nudnej przygodówki całkiem położyła zanim się zainteresowałem.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 12, 2016, 15:10:46 »
Ja w tym Rapture ledwo co dobrnalem do konca pierwszego rozdzialu (dnia?). Pamietam ze tak mnie to zmeczylo, ze gdyby byla opcja zwrotu pieniedzy za gre z PSN to byl aplikowal.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 12, 2016, 15:15:26 »
No, ale to tempo chodzenia bardziej czy historia? Jak dla mnie opowieść jest ciekawa, ale to jak ślamazarnie ją odkrywamy to inny problem.
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 12, 2016, 15:19:35 »
Albo wiecej gry albo rezygnujemy z tego i robimy film albo opowiadanie.

Wiesz, gdyby wszyscy ludzie tak myśleli, to nigdy nie powstałby ani film, ani opowiadania. Rapture to bez wątpienia eksperymentalna forma, zdecydowanie nie dla każdego, sam przecież tu sapałem po godzinie gry. A jednak być może ta i podobne produkcje przetrą szlak dla nowej dziedziny sztuki, która właśnie nie jest ani grą, ani filmem, ani baletem, itd. Czort wie, ale dobrze że ludzie mają odwagę tworzyć i finansować takie dzieła.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 12, 2016, 16:22:50 »
Pelna zgoda. Dlatego jesli kogos interesuje rozwoj branzy i nowatorskie eksperymenty to powinien kupic. Lepsze to, nawet nie do konca udane, podejscie niz dorsz, asasyn, czy inna moba.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 12, 2016, 16:49:08 »
Popieram DSa, kupilem na PS4 mimo bardzo prawdopodobnej premiery na PC (chwilę pogralem, zniechęcily mnie technikalia i czekam na wersję PC).

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 12, 2016, 16:57:24 »
No, ale to tempo chodzenia bardziej czy historia? Jak dla mnie opowieść jest ciekawa, ale to jak ślamazarnie ją odkrywamy to inny problem.

Oba. Szczegolnie ze dopiero po jakims czasie zorientowalem sie ze sa podpowiedzi gdzie isc dalej, wiec przez jakas godzine krecilem sie w kolko i zastanawialem co robie nie tak. Posluchalem jednej rozmowy, w ktorej gadali cos o jakims pubie i potem przez pol godziny szukalem tego pubu po wiosce ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 12, 2016, 16:58:23 »
Popieram DSa, kupilem na PS4 mimo bardzo prawdopodobnej premiery na PC (chwilę pogralem, zniechęcily mnie technikalia i czekam na wersję PC).
E, co? Technikalia bez problemow jak dla mnie.

@Sialala - zeby pubu szukac? Wstyd!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 12, 2016, 17:19:53 »
E, co? Technikalia bez problemow jak dla mnie.
Sam Pan sobie odpowiedziałeś. Może Sialala coś doda od siebie :)
Mnie chodzi o brak fps locka (judder) oraz spadki poniżej 30 (stutter).

(kliknij)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2016, 17:24:33 wysłana przez Simplex »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 12, 2016, 17:37:16 »
Nie ma to znaczenia w odbiorze gry.

Moze to symuluje wzrok slimaka?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 12, 2016, 17:41:26 »
Zapomniałes dodać "dla mnie".
Nie ma to znaczenia w odbiorze gry tak samo jak szumy, albo nagla zmiana prędkości odtwarzania nie maja znaczenia w odbiorze muzyki.

Ale z tym ślimakiem to dobry trop!

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 13, 2016, 07:35:56 »
Pelna zgoda. Dlatego jesli kogos interesuje rozwoj branzy i nowatorskie eksperymenty to powinien kupic. Lepsze to, nawet nie do konca udane, podejscie niz dorsz, asasyn, czy inna moba.

Żeby się branża rozwijała to takie tytuły trzeba kupować na premierze.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 13, 2016, 08:35:47 »
Kazdy niech kupuje za ile tam uwaza. Zwlaszcza, ze to na psn.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 13, 2016, 11:28:00 »
Ale gdyby wszyscy cebulakowali i/lub czekali na obniżki >50% to by takie gry nie powstawały.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 13, 2016, 11:32:10 »
Ja kupilem na premierze i chyba jednak trochę żałowałem. Lubię eksperymenty, ale jednak gra mogłaby być czymś więcej. Mimo wszystko wspieram, bo wierzę, że nie w każdym tytule musimy strzelać.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 13, 2016, 12:14:37 »
Nieironiczne brawa dla Emila ze zaryzykował i wsparł na premierze. Lepiej kupowac na premierze eksperymentalne indyki niż odtwórcze generyczne gry AAA (winny!)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 13, 2016, 13:06:07 »
Ale gdyby wszyscy cebulakowali i/lub czekali na obniżki >50% to by takie gry nie powstawały.
Jak ustala cene dobra to ja kupie na premierze. Jak nie to poczekam na obnizke, a na premierze kupi bogaty Emil.
Grunt, zeby gracze kupowali jak chca czegos ambitniejszego.

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 25, 2016, 14:38:27 »
Wczoraj zaczalem. Bardzo mi sie podoba, klimat po prostu miazdzy. Przypomina mi momentami serial Lost (ciag dziwnych liczb wypowiadanych przez spikerke), TWD (opustoszale domy), czy nawet na upartego Anala Wake (dzialajace telewizory!). Uczucie niepewnosci, zagrozenia jest swietne. Do tego piekne wiejskie widoczki i jeden z najlepszych polskich dubbingow jakie mi bylo dane slyszec w grach.

Niestety po 3,5 h ciaglej gry w pewnym momencie wywalilo mnie do dasha i nie wiadomo z jakiego powodu gra nie zapisala mi postepu przez co musze zaczac grac od poczatku. Ale warto, polecam!

Acha, no i pewnie bedzie zaraz w plusie bo dopiero co kupilem no i nie ma jej aktualnie w promocji wsrod masy innych gier przecenionych na psn (nawet Ethan jest).

(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 25, 2016, 14:41:03 »
Niestety po 3,5 h ciaglej gry w pewnym momencie wywalilo mnie do dasha i nie wiadomo z jakiego powodu gra nie zapisala mi postepu przez co musze zaczac grac od poczatku.
Trzeba było na konsoli grać, a nie na PC, wiadomo że na PC same problemy! #megapiatek

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 01, 2016, 16:21:43 »
"...możliwość wyłączenia blokady fps-ów..."

Jakiej blokady? Toć w tej grze frejmrejtem miota jak szatan. To właśnie włączenie jakiejś blokady będzie największą zaletą, w tej jakże cynematycznej grze.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 01, 2016, 16:24:44 »
http://www.gamezilla.pl/newsy/2016/14/everybodys-gone-to-the-rapture-oficjalnie-zapowiedziane-na-pc
Poświęciłem się za miliony i kupiłem na PS4 tylko po to, aby wywołac premiere na PC.
A zaraz się okaże, że to prima aprilis :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2016, 16:30:03 wysłana przez Simplex »

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 06, 2016, 19:05:03 »
Wczoraj skonczylem.

Plusy:
- mega klimat
- grafika i ogolny setting (pikne wiejskie plenery)
- dubbing pl (moj top 3 w grach, praktycznie slucha sie jak wysokiej klasy audiobooka - oczywiscie bez sluchawek nie podchodz)
Minusy:
- zle rozmieszczone chekpointy
- potrafi czasem chrupnac
- malo satysfakcjonujace zakonczenie

Ogolnie plusy przycmiewaja minusy i bardzo polecam. Ode mnie solidne 8/10.

(kliknij)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 06, 2016, 23:41:29 »
PL? WTF?
Angielska prowincje po polsku? #mujborze

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 06, 2016, 23:48:20 »
Don Simon rzadko ma rację, ale jak już ma, to 200%!

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 07, 2016, 11:59:31 »
Tak można ze wszystkim, angielska archeolog po polsku? #mujborze, spartański wojownik po polsku? #mujborze, Amerykanin walczący ze zmutowanymi grzybami po polsku? #mujborze, słowiański pogromca potworów po polsku? ... oh, wait

(kliknij)

(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 07, 2016, 12:07:15 »
No i w wersji angielskiej mówi z amerykańskim akcentem (dzięki temu od razu wiadomo że nie jest brytyjką, a w wersji polskiej nie da się tego wychwycić, bo musiałaby mówić jak Mariusz Max Kolonko). Co w tym strasznego? I o co ci chodzi z tym nowojorskim akcentem?

Słowiański pogromca potworów to wiadomo że po polsku, bo w oryginale.

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 07, 2016, 13:00:14 »
Z nowojorskim akcentem chodzi mi o to, ze chcialem podkreslic amerykanskosc tej osoby co by jeszcze bardziej uwydatnic jak bardzo nie angielska jest glowna bohaterka w tejze jak bardzo angielskiej grze w ktorej nie mozna grac w zadnym innym jezyku jak tylko angielskim bo inaczej to zbrodnia totalna. Nie mam pojecia jakim akcentem posluguje sie ta kobita, moglem napisac tez bostonskim czy jakimkolwiek innym dowolnym z tylka wzietym.

Edyta: a tak nawiasem to da sie w polskiej wersji wychwycic ze to amerykanka bo komunikaty nadawane przez radio/tv nie sa tlumaczone (ciag liczb).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2016, 13:04:47 wysłana przez charlesz »

(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 07, 2016, 13:14:02 »
Czyli w wersji polskiej ta sama postać raz mówi po polsku, a raz po angielsku?

Z nowojorskim akcentem chodzi mi o to, ze chcialem podkreslic amerykanskosc tej osoby co by jeszcze bardziej uwydatnic jak bardzo nie angielska jest glowna bohaterka w tejze jak bardzo angielskiej grze w ktorej nie mozna grac w zadnym innym jezyku jak tylko angielskim bo inaczej to zbrodnia totalna.

Nadal nie rozumiem, język angielski obejmuje angielski brytyjski jak i angielski amerykański. Skoro zamysł twórców był taki, że jedna z postaci jest z USA, to ich prawo - na pewno ich zamysłem nie było żeby bohaterowie mówili po polsku.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 07, 2016, 13:30:59 »
W sumie angielską wieś to Polacy juz dawno podbili, więc polskie głosy wcale tam aż tak egzotycznie nie brzmią. Inna sprawa to jakośc tego dubbingu - przełączyłem na chwilę i wytrzymałem może z 15 minut. Dla mnie to brzmiało bardzo sztucznie (właśnie jakbym słuchał jakiegoś audiobooka a nie głosów prawdziwych ludzi). No ale to ja.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 07, 2016, 14:02:15 »
Już latach 80. podbili?

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 07, 2016, 14:02:41 »
W sumie angielską wieś to Polacy juz dawno podbili, więc polskie głosy wcale tam aż tak egzotycznie nie brzmią. Inna sprawa to jakośc tego dubbingu - przełączyłem na chwilę i wytrzymałem może z 15 minut. Dla mnie to brzmiało bardzo sztucznie (właśnie jakbym słuchał jakiegoś audiobooka a nie głosów prawdziwych ludzi). No ale to ja.
Trzymalem to na sam koniec a Sialala ubiegl :-\

Mi sie dubbing pl wlasnie bardzo podobal przez ta "teatralnosc", lubie takie klimaty, wczulem sie bardzo, jakbym jakiegos sluchowiska w radio sluchal.

@Simplex: tak, tzn postac w wersji PL mowi po polsku w scenkach dialogowych ale komunikaty ktore nadaje przez media sa nieprzetlumaczone bo to tylko ciag liczb, albo im sie juz nie chcialo albo uznali ze "jeden, zero..." itp brzmialo by zbyt glupio.

(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 07, 2016, 14:04:51 »
Aha, polski dubbing nie brzmi głupio, ale ciągi cyfr po polsku już tak.
Pewnie zapomnieli albo się budżet skończył.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 07, 2016, 16:38:00 »
Już latach 80. podbili?

Gra rozgrywa sie w alternatywnej rzeczywistosci, w ktorej nie bylo komunizmu, a Polska dolaczyla do Unii Europejskiej juz w 1978 roku. Jakbys gral, to bys wiedzial takie podstawy!

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 08, 2016, 16:37:43 »
Ale spojlera mogles schowac