Autor Wątek: Dragon's Dogma  (Przeczytany 165861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mierniczek

• I Am Robot
Odp: Dragon's Dogma
« Odpowiedź #680 dnia: Październik 03, 2017, 15:51:54 »
Dlugo sie bronilem, ale nie wytrzymalem. Zamówilem z odbiorem osobistym w EuroRtvAgd za 99zl.
Bede gral jak serwery w Destiny wylacza :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #681 dnia: Październik 04, 2017, 08:29:45 »
Kurcze, alez ten temat ozyl :)

Pogralem wczoraj z 2 godziny i ... przypomialem sobie dlaczego ta gra tak bardzo mi sie podobala (jak gralem w nia na PS3).
Jest moc. Jesli ktos z jakiegos powodu ominal te pozycje (a byla takze w Plusie) to niech nie zaluje tych 99zl (za wersje cyfrowa) i kupuje.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #682 dnia: Październik 04, 2017, 09:40:37 »
Są polskie napisy?

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #683 dnia: Październik 04, 2017, 11:02:26 »
Niestety nie ma - a szkoda :(

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #684 dnia: Październik 06, 2017, 09:03:38 »
Wyglada na to ze pisze sam do siebie, ale nic to :)

Alez wczoraj super sie bawilem. Zrobilem sobie postac czarujaca. Zaczalem biegac po tej poczatkowej krainie i przypominalem sobie dlaczego wczesniej gra dawala mi tyle radochy.

Na start mialem "fajny" przypadek, bo jeden poczatkowy quest mozna bylo tylko w nocy zrobic. Ten kto choc troche orientuje sie w tej grze wie ze w nocy jest "ciut" gorzej dla bohaterow. Wtedy po miejscowkach gdzie w dzien mozna biegac bez strachu, zaczynaja pojawiac sie mocniejsze stwory (w wiekszych grupach). Slowem - latwo dostac wpierdol :)
No i sobie tak wylazlem pozbierac kwiatki, ktore rosna tylko przy blasku ksiezyca. Natchnalem sie na grupe orkow - ale to byly jeszcze leszcze, po czym nagle z za krzaka wyskoczyla wataha wilkow i mna pozamialalo :)
Super sprawa.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #685 dnia: Październik 06, 2017, 10:30:37 »
Prawda, ale z powodu braku lokalizacji w grę ponownie zagram tylko jeśli pojawi się w Plusie.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #686 dnia: Październik 06, 2017, 10:45:56 »
Ano fakt.
Wydaje mi sie ze jeszcze postacie nie gadaja "tym prostym angielskim", tylko z uzywaja slow "wyciagnietych z dupy starego anglika" :).
Oczywiscie z calosci kontekstu mozna zrozumiec o co chodzi, ale czasem jest mi ciezko.
Gra jednak jest tak dobra, ze gram i bede grac.

Offline StrzelbaDeLima

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #687 dnia: Październik 06, 2017, 13:56:18 »
Na start mialem "fajny" przypadek, bo jeden poczatkowy quest mozna bylo tylko w nocy zrobic. Ten kto choc troche orientuje sie w tej grze wie ze w nocy jest "ciut" gorzej dla bohaterow. Wtedy po miejscowkach gdzie w dzien mozna biegac bez strachu, zaczynaja pojawiac sie mocniejsze stwory (w wiekszych grupach). Slowem - latwo dostac wpierdol :)
No i sobie tak wylazlem pozbierac kwiatki, ktore rosna tylko przy blasku ksiezyca. Natchnalem sie na grupe orkow - ale to byly jeszcze leszcze, po czym nagle z za krzaka wyskoczyla wataha wilkow i mna pozamialalo :)
Super sprawa.
Jedna z lepszych rzeczy w DD, niby idziesz z latarnią, ale widzisz tylko na kilka metrów do przodu, wokoło słychać ujadanie wilków, co chwila jakiś przebiegnie w zasięgu światła, na niskich poziomach nocą nie ma łatwych przeciwników.
Ja wczoraj polazłem do jaskini z trzema ogrami, hard mode, poziom przed 20, zakradłem się do pierwszego i zacząłem dźgać w kostkę, po paru razach w końcu mnie zauważył, obrócił się, złapał w pół i po chwili wczytywałem ostatni zapis :)

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #688 dnia: Październik 06, 2017, 14:26:43 »
W sumie odświeżyłbym sobie ten tytuł.

Na X360 spadki płynności i pop-up praktycznie zabijały fun z gry.

Wkurzało mnie też to, że w podstawce możliwość szybkiej podróży była praktycznie niemożliwa i trzeba było latać w kółko po tych samych lokacjach i lać w kółko tych samych odradzających się przeciwników.

Pierwsze spotkanie z gryfem, cyklopem czy hydrą było fajne, ale szybko zaczynało nudzić bo walka ciągnęła się w nieskończoność.

Z tego co widziałem - jakość portu to jest typowy CapcomTM. Cienizna jednym słowem.

Ok czyli już mi się nie chce w to grać, dziękuje :)

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #689 dnia: Październik 06, 2017, 14:39:22 »
Najlepiej na PC.  ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #690 dnia: Październik 06, 2017, 15:02:07 »
Wkurzało mnie też to, że w podstawce możliwość szybkiej podróży była praktycznie niemożliwa i trzeba było latać w kółko po tych samych lokacjach i lać w kółko tych samych odradzających się przeciwników.
Dodatek coś zmienił w tej materii? Czym się różni granie teraz od grania na premierze?

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #691 dnia: Październik 06, 2017, 15:22:02 »
@randy

Uważaj sobie! Zaraz wpadnie Fragles i zacznie rzucać argumentami jak z rękawa na obalenie Twojego postu. Z argumentami pokroju "jebany buc" nie wygrasz :D

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #692 dnia: Październik 06, 2017, 15:23:11 »
Coś tam zmienił, ale nie interesowałem się zbytnio.

Gra chodziło skandalicznie, nie bylo wtedy tak rozwiniętego digital foundry, ale na moje oko to spadki do 15 klatek to była norma.

Ponadto w żadnej grze nie widziałem tak dużego efektu pop-up. Biegając po mieście nie raz trzeba było się zatrzymać w miejscu i poczekać  aż dany NPC się doczyta tuż przed naszą postacią.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #693 dnia: Październik 06, 2017, 15:24:50 »
Ja grałem na PS3 i generalnie było fajnie, ale odpadłem, bo mi się nie chciało biegać przez te same lokacje cały czas. Dlatego tak mnie zainteresowało to co napisałeś.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #694 dnia: Październik 06, 2017, 16:24:07 »
Coś tam zmienił, ale nie interesowałem się zbytnio.

Gra chodziło skandalicznie, nie bylo wtedy tak rozwiniętego digital foundry, ale na moje oko to spadki do 15 klatek to była norma.

Bylo: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-dragons-dogma-face-off

Ponadto w żadnej grze nie widziałem tak dużego efektu pop-up. Biegając po mieście nie raz trzeba było się zatrzymać w miejscu i poczekać  aż dany NPC się doczyta tuż przed naszą postacią.
Konsolowy Wiedzmin 3 na premierze.

Offline Fragles

• Badass
« Odpowiedź #695 dnia: Październik 06, 2017, 17:03:37 »
@randy

Uważaj sobie! Zaraz wpadnie Fragles i zacznie rzucać argumentami jak z rękawa na obalenie Twojego postu. Z argumentami pokroju "jebany buc" nie wygrasz :D

Serio zinterpretowałeś to jako obronę gry, piłem do arogancji wylewającej się z twoich postów. :D

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #696 dnia: Październik 09, 2017, 10:41:21 »
O czym Wy ludziska piszecie?
To juz nie jest tak ze odpalacie dana gre i poprostu cieszycie sie z rozgrywki?

Zreszta chyba sam sobie przecze, bo przytaczajac tego najnowszego Mass Effecta (na ktorego bylem najarany jak sowa na orzechy) pozniej okazalo sie ze nie dalem rady w niego grac min. z powyzszych powodow.

Wracajac do Dragon Dogmy
Wciagalem sie na maksa.
Pytanie do znawcow - czy Mistic Archer rozkreca sie wraz ze wzrostem levela?
Zrobilem sobie postac wlasnie z nastawieniem ze bede gral tym magicznym lucznikiem.
Najpierw wbilem kilka leveli jako mag. Pozniej dosc sporo jako sorcerer (az wbilem maksymalna range). Dopiero po tym przerobilem sie na lucznika i ... cos nie czuje mocy :) Jeszcze :)
Bedzie lepiej czy trzeba mi bylo isc w zwyklego Rangera?

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #697 dnia: Październik 09, 2017, 12:06:43 »
Grałem łucznikiem i świetnie grało mi się tą klasą.

Pytanie do mierniczka, widzisz w grze mojego pionka? Jestem ciekaw czy przeniosło, czy też każda generacją ma swoje.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #698 dnia: Październik 09, 2017, 12:41:11 »
Jesli grales na PS3 to prawdopodobnie nie widze.
Dzis sprawdze szukajac po znajomych.

Moja panienke-lekarke co i przywalic czarem potrafi czesto wynajmuja ludzie. Co chwila wraca z rekomendacja od innych graczy :)

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #699 dnia: Listopad 14, 2017, 10:49:51 »
I jak z tymi pionkami? Widać te z zeszłej generacji?

Offline Fragles

• Badass
« Odpowiedź #700 dnia: Styczeń 10, 2018, 23:52:07 »
Kupiłem i ja, po raz 3 albo może nawet 4, i chyba w końcu zanosi się na to, że ukończę ten tytuł, ponieważ wreszcie jest grywalny na konsolach. Wszyscy wiedzą, że port jest kiepski, ale dla mnie spełnia najważniejszą kwestię, mianowicie prosiak jest cichy (szok!). Cena też robi swoje, za 60zł żal nie wziąć.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #701 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:40:19 »
Kupiłem i ja, po raz 3 albo może nawet 4, i chyba w końcu zanosi się na to, że ukończę ten tytuł, ponieważ wreszcie jest grywalny na konsolach. Wszyscy wiedzą, że port jest kiepski, ale dla mnie spełnia najważniejszą kwestię, mianowicie prosiak jest cichy (szok!). Cena też robi swoje, za 60zł żal nie wziąć.
Nie dałem rady, fajny system walki ale nic więcej w tej grze nie ma dla mnie.

Offline Fragles

• Badass
« Odpowiedź #702 dnia: Styczeń 11, 2018, 21:32:16 »
Ja właśnie trochę pograłem i jednak już nie jestem taki pewny, że tym razem ukończę ten tytuł :D Dokładnie, poza systemem walki i nawet fajnym światem ta gra niczym nie stoi, questy to dla mnie największa masakra. Totalnie nieprzejrzyste, starając zrobić się je wszystkie bez wikipedii ani rusz. Jednak spróbuję podkoksić sobie postać aby wyciągnąć z gry co najlepsze.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #703 dnia: Styczeń 12, 2018, 00:08:11 »
Dla mnie to była świetna gra, którą z dużą przyjemnością ukończyłem (właściwie to nawet dwukrotnie). Ale jak już pisałem do powrotu zachęciłaby mnie jedynie lokalizacja. DD może nie znalazłoby się w moim top 10 zeszłej generacji, ale w pierwszej 30 na pewno.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 00:10:22 wysłana przez Vuko Drakkainen »

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #704 dnia: Styczeń 12, 2018, 07:32:04 »
Ale jak już pisałem do powrotu zachęciłaby mnie jedynie lokalizacja. DD może nie znalazłoby się w moim top 10 zeszłej generacji, ale w pierwszej 30 na pewno.

Dla mnie DD to top 10 - ale rozczarowań.

Ta gra nie ustrzegła się typowych dla japońskich gier rpg rozwiązań (np. limitowana szybka podróż, bardzo długie walki, odradzający się przeciwnicy), które sprawiały że grając w nią czułem się jakbym pracował w fabryce na taśmie, zamiast czerpać przyjemność.

Mimo wielu bardzo dobrze zrobionych elementów (walka! pionki!) gdy 10 raz wybiegałem z miasta i za każdym razem w tym samym miejscu atakowały mnie te same stwory, a misja którą biegłem zrobić nie różniła sie niczym od losowo generowanych questów ze Skyrima to powiedziałem dość :)

Offline Naars

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #705 dnia: Styczeń 12, 2018, 07:46:04 »
Kupiłem tę grę tydzień-dwa po premierze portu na PC, zachęcony zachwytami innych wyczytanymi/odsłuchanymi w Internecie.

W życiu nie byłem tak rozczarowany zakupem, a już na pewno nie po tak krótkim czasie. Poza walką w tej grze nie ma nic fajnego - świat nieciekawy, typowy dla fantasy, questy jak z generatora, ani jednej ciekawej postaci... Pionki w teorii są ciekawą mechaniką, ale dzięki temu masz bandę bezpłciowych przydupasów biegających za tobą.

Gdyby to była jakaś napieprzanka arenowa bez ambicji na bycie RPGiem i bez próby sprzedania mi 'ambitnej' fabuły, to może by to działało. W tej postaci jednak jest to dla mnie pseudo-RPG, gdzie wszystkie elementy RPG zostały kompletnie olane.

Tęsknię za demami.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #706 dnia: Styczeń 12, 2018, 11:51:16 »
Naars, ale Ty to tej gry widzę ani nie skończyłeś, ani nie dowiedziałeś się jak to się dalej mogło potoczyć. Pewnie gdybym ja skończył grę w połowie - a gra ma i takie zakończenie (z pucharkiem i napisami końcowymi) - to pewnie też twierdziłbym, że walka fajna, ale co to za cRPG. No, ale nie odpadłem po pierwszym możliwym zakończeniu i dla mnie jest to daleka od sztampy opowieść fantasy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 11:56:55 wysłana przez Vuko Drakkainen »

Offline Naars

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #707 dnia: Styczeń 12, 2018, 12:27:46 »
Naars, ale Ty to tej gry widzę ani nie skończyłeś, ani nie dowiedziałeś się jak to się dalej mogło potoczyć. Pewnie gdybym ja skończył grę w połowie - a gra ma i takie zakończenie (z pucharkiem i napisami końcowymi) - to pewnie też twierdziłbym, że walka fajna, ale co to za cRPG. No, ale nie odpadłem po pierwszym możliwym zakończeniu i dla mnie jest to daleka od sztampy opowieść fantasy.

No nie skończyłem, nie dotarłem też specjalnie daleko, bo gra mnie nie zachęciła do dalszej 'zabawy'. Może ogólnie fabuła później jest się w stanie wybronić, ale co z tego, skoro wszystkie moje wyżej wymienione zarzuty podtrzymuję i są trudne do obrony?

Co to za RPG, gdzie wszystkie questy to jak wyjęte z random generatora - idź zabij x istot y, idź zanieś a do b, etc i to wszystko nawet bez fajnego dialogu czy czegokolwiek co by takiego sztampowego questa mogło uzasadnić? Może gdybym się przymusił i zaciskając zęby parł dalej po to, żeby poznać lepiej fabułę, to bym w tej grze odkrył coś więcej, ale to chyba źle świadczy o tej produkcji, że musiałbym się zmuszać...

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 12, 2018, 13:13:31 »
No, ale nie odpadłem po pierwszym możliwym zakończeniu i dla mnie jest to daleka od sztampy opowieść fantasy.

Ta gra ma różne zakończenia? Ja odpadłem po ok. 15h grania, miałem kilka podejść różnymi klasami i z fabuły tej gry poza tym, że smok wyciął nam serce i robimy za kuriera/deratyzatora to nic nie pamiętam.

Fabuła w Diablo III była bardziej interesująca.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #709 dnia: Styczeń 13, 2018, 13:02:38 »
No, ale nie odpadłem po pierwszym możliwym zakończeniu i dla mnie jest to daleka od sztampy opowieść fantasy.

Ta gra ma różne zakończenia? Ja odpadłem po ok. 15h grania, miałem kilka podejść różnymi klasami i z fabuły tej gry poza tym, że smok wyciął nam serce i robimy za kuriera/deratyzatora to nic nie pamiętam.

Fabuła w Diablo III była bardziej interesująca.
Nie przesadzajmy była na poziomie Diablo 3.

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
Dragon's Dogma
« Odpowiedź #710 dnia: Styczeń 13, 2018, 13:03:50 »
Diablo ma fabule?

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #711 dnia: Styczeń 13, 2018, 13:28:32 »
Diablo 2 miało fajny klimat. Podróż śladami Wędrowca z naszym "Gollumem" rozwala +10 do klimatu :D

Offline Fragles

• Badass
« Odpowiedź #712 dnia: Styczeń 15, 2018, 18:04:07 »
Ktoś tu pogrywa na PS4 i chciałby wynająć mojego pionka?