Autor Wątek: Doom  (Przeczytany 98866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Orson.

• Żywa Legenda
Odp: Doom
« Odpowiedź #760 dnia: Styczeń 02, 2018, 12:07:23 »
Nakryj sie kocykiem bo zostaniesz zjedzony :)

Ja tez sie nie podpaliłem. Strzelało mi sie fajnie, design poziomów mi nie podszedł. Jakies takie..jakby z klocków. Nierzeczywiste w złym znaczeniu

3+/6 ode mmie

Online SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #761 dnia: Styczeń 02, 2018, 12:08:35 »
miejscówkom można zarzucić brak zróżnicowania i finezji. ot co czasami zmienia się kolor tła. ale, że bronie nie mają pierdolnięcia? może teraz po destiny 2 też miałbym takie spostrzeżenie ale jako, że grałem w dooma wcześniej to strzelanie wspominam bardzo dobrze.

Offline Ja Być z Polska_

• Prezes
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #762 dnia: Styczeń 04, 2018, 10:36:01 »
Muszę w końcu demo sprawdzić, bo ciągle raczej odpycha mnie setting i design.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #763 dnia: Styczeń 04, 2018, 10:44:20 »
Jakies takie..jakby z klocków.
Cały urok w tym, że są jak z klocków, zrobione pod to żeby się tam dobrze poruszało. I to jest mega zaleta, ofc jak umiesz w muvement ;).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #764 dnia: Styczeń 04, 2018, 10:53:08 »
Mógłbym spróbować u siebie Dooma w 120HZz ale się boję ;)
Kumpel testował 120Hz w Overwatch i teraz mu gra w 60fps "skacze".

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #765 dnia: Styczeń 04, 2018, 12:12:35 »
Jakies takie..jakby z klocków.
Cały urok w tym, że są jak z klocków, zrobione pod to żeby się tam dobrze poruszało. I to jest mega zaleta, ofc jak umiesz w muvement ;).
ja jakos bardzo zwracam uwage na to, np Tomb Raider. Moze to dziwne ale klockowa budowa wprawia mnie w hmm lekki niepokoj. A na pewno wybija bardzo z imersji

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #766 dnia: Styczeń 04, 2018, 12:25:39 »
I wlasnie dlatego TR też jest dobry, bo movement jest tam świetny i mozna sie nim bawić, na arenach które są do niego przygotowane, w przeciwieństwie do gier zaprojektowanych pod wygląd, na których jest nuuuda.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #767 dnia: Styczeń 04, 2018, 13:28:29 »
Może co do Dooma to zgoda, ale nie do TR bo w tym drugim chodzi o przygode/ imersje a nie o płynne mordowanie/ poruszanie sie szybko

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #768 dnia: Styczeń 04, 2018, 13:28:51 »
Nie.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #769 dnia: Styczeń 04, 2018, 13:34:24 »
Masz racje, TR jest nastawiony na szybką, skilową rozgrywke :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #770 dnia: Styczeń 04, 2018, 13:39:56 »
Na szybką nie, ale na fajny gameplay tak. A Ty grałeś dla fabuły? Fabuła jest dodatkiem. W takim uncharted jakby nie fabuła to bym nie skończył gry, w TR jakby jej nie było to bym dalej grał, bo gra sie fajnie - podobna sytuacja "jak mario", czy jak w Doomie.

Podobnie jest w Infamous czy Sunset Overdrive, czy Assasynie 2 - świat jest areną do zabawy umiejętnościami bohatera i jest zrobiony POD jego poruszanie, realizm jest na 2 miejscu.

Zresztą w uncharted masz murki, czy podkolorowane miejsca do chwycenia - to Ci nie przeszkadza? W prawie każdej grze masz jakąś umowność pod gameplay, tyle że w tych wyżej wypisanych grach bohater się potrafi fajnie poruszać, więc nie można się ograniczyć do murków i miejsc chwytów, trzeba przemyśleć cały leveldesign, tak żeby gracz potrafił złapać flow i po tym plynąc ;).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 14:02:29 wysłana przez Blue__ »

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #771 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:02:12 »
Ok sie zgodze z wymienionymi grami...oprocz TR. On do nich nie pasuje.
Ale dobry przykład z Assasynem. Ten najlepszy czyli AC2 miał pełno elementow pod wspinaczke, ale było to zaprojektowane tak fenomenalnie ze wtapiało sie w architekture. Ot masz stary, ogromny kosciół np, a takie majaase jakichs gzymsow itp. Jesli nie jestes architektem to moze nie zauwazysz :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #772 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:03:10 »
Nie rozumiem dlaczego TR ma nie pasować?

Nie zauważysz w AC2 wystających cegieł, pali wystających tak żeby po nich skakać, czy etc? No come on :D. One musza być zauważone, bo byś nie umiał grać ;).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 14:06:18 wysłana przez Blue__ »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #773 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:03:23 »
Gdyby w Fifie nie było fabuły, to bym nie skończył. Analogicznie w Thimbleweed Park. Gdyby nie skillowa rozgrywka też bym nie skończył. A tak poważnie to o co chodzi? O to, że gry są różne? ;-)
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #774 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:08:10 »
Są różne, chodzi o to że jakby nie "klocki" ułożone na arenie to ta gra by nie stała tym czym stoi. Tak jak się projektowawło areny w quake, tak jak sie projektuje poziomy w Mario, tak jest i w tych grach, jeno w niektórych bardziej realistycznie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 14:13:34 wysłana przez Blue__ »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #775 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:19:00 »
Nie jestem pewien czy "klocki" są potrzebne. W Dying Light ich nie ma

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #776 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:19:50 »
Nie rozumiem dlaczego TR ma nie pasować?

Nie zauważysz w AC2 wystających cegieł, pali wystających tak żeby po nich skakać, czy etc? No come on :D. One musza być zauważone, bo byś nie umiał grać ;).
prosta odp: w AC2 nie widac (duzo mniej w kazdym razie) klocków, w TR je wodac. Zle zaprojektowany jest TR :)

W doomie widac, ale faktycznie nacisk tam jest na skillowe i szybkie mordowanie. W TR klocki wybijaja mnie z klimatu, w analogicznym levelu z Uncharted (Madagaskar) klocków nie ma praktycznie

O i jak mowi poprzednik: nie musza byc, ich widoczna obecnosc niektorych razi

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #777 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:22:36 »
Cholera, na żadne klocki w Doomie nie zwróciłem uwagi.

Za to w grach z serii Lego jest ich dużo!

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #778 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:24:16 »
Nie jestem pewien czy "klocki" są potrzebne. W Dying Light ich nie ma
Nie ma dachów w odpowiednich odległościach i desek na nich, czy innych tego typu rzeczy? (nie wiem, nie grałem).

Mnie w TR klocki nie wybijały, tak samo jak w Doomie, czy AC. Są to są, mają byc, dzięki nim gra jest tak fajna.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #779 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:32:35 »
Są oczywiście, choćby zakratowane okna albo worki na śmieci ułożone idealnie żeby można było na nie spaść z dachu i nie zginąć.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #780 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:53:49 »
Nie są ułożone idealnie, bo zdarzało mi się w nie nie trafić. I to nie są "klocki", bo z tego co zrozumiałem, "klocki" to wyróżnione wyraźnie od reszty elementy scenografii sugerujące wprost możliwość wykonania jakiejś akcji. Mnie nie przeszkadzają zupełnie, a w TR nie rzucały mi się jakoś specjalnie w oczy, ale nie uważam, żeby były niezbędne. Jeśli gra jest spójna w tym aspekcie i gracza ogranicza tylko "globalna" fizyka, a nie "arbitralna" decyzja developera (tu możesz wejść, ale tutaj już nie), to nie ma potrzeby stosowania "klocków".

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #781 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:57:08 »
Nie zawsze są wyróżnione od reszty, mogą być spójne ze światem, ale widzisz, że są ułożone pod movement. Fakt faktem w TR niektóre się świeciły(i miały okropny simplexing), to tu mogę się zgodzić.

Gra ma sprawiać frajde, możesz ułożyć takie, które są spójne, ale wtedy też musisz mieć np bardziej gładką powierzchnię ściany, żeby gracz je zauważył, bo zauważyć musi. Więc albo kolorujemy wystające kamienie delikatnie na biało i wtedy ścianka sama w sobie może byc bardziej realistyczna w wyglądzie, albo robimy prawie płaską ścianę z której wystają kamienie i nie musimy tego kolorować, ale znów widać że to są klocki. Jak zrobisz realistyczną ściankę na której nie wiadomo które punkty są aktywne, to jest kicha.

Można jeszcze to załatwić systemem wspinaczki ala zelda, czy AC(gdzie w kolejnych częściach zamiast chwytania się konkrentych cegieł, postać sama lezie do góry), ale to nie jest już ten sam gameplay, jak chcemy żeby tu postać skakała, to nie możemy zrobić takiego numeru, ale tak w tym miejscu możemy zrobić realistyczną ściankę bez klocków ;).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 15:05:43 wysłana przez Blue__ »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #782 dnia: Styczeń 04, 2018, 15:20:32 »
Nie są ułożone idealnie, bo zdarzało mi się w nie nie trafić. I to nie są "klocki", bo z tego co zrozumiałem, "klocki" to wyróżnione wyraźnie od reszty elementy scenografii sugerujące wprost możliwość wykonania jakiejś akcji. Mnie nie przeszkadzają zupełnie, a w TR nie rzucały mi się jakoś specjalnie w oczy, ale nie uważam, żeby były niezbędne. Jeśli gra jest spójna w tym aspekcie i gracza ogranicza tylko "globalna" fizyka, a nie "arbitralna" decyzja developera (tu możesz wejść, ale tutaj już nie), to nie ma potrzeby stosowania "klocków".
Dlatego są w cudzysłowie. Ja w Doomie też żadnych "klocków" nie widzę.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #783 dnia: Styczeń 04, 2018, 15:38:05 »
W doomie z mega widocznych klocków potrafiłeś mieć np. dziwne puste ogromne, masywne kontenery, coś w tym kształcie [] (przez środek się dało przejść, dało się na to skoczyć), co ewidentnie sugeruje po co to tam jest i raczej sensownego zastosowania w świecie dooma nie miało, chyba że te ścianki potem zamykali jakoś ;).

A sama budowa aren byłą klockowa na tyle na ile klockowe były te w Q3.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #784 dnia: Styczeń 04, 2018, 15:41:05 »
Nie zawsze są wyróżnione od reszty, mogą być spójne ze światem, ale widzisz, że są ułożone pod movement. Fakt faktem w TR niektóre się świeciły(i miały okropny simplexing), to tu mogę się zgodzić.

Gra ma sprawiać frajde, możesz ułożyć takie, które są spójne, ale wtedy też musisz mieć np bardziej gładką powierzchnię ściany, żeby gracz je zauważył, bo zauważyć musi. Więc albo kolorujemy wystające kamienie delikatnie na biało i wtedy ścianka sama w sobie może byc bardziej realistyczna w wyglądzie, albo robimy prawie płaską ścianę z której wystają kamienie i nie musimy tego kolorować, ale znów widać że to są klocki. Jak zrobisz realistyczną ściankę na której nie wiadomo które punkty są aktywne, to jest kicha.

Można jeszcze to załatwić systemem wspinaczki ala zelda, czy AC(gdzie w kolejnych częściach zamiast chwytania się konkrentych cegieł, postać sama lezie do góry), ale to nie jest już ten sam gameplay, jak chcemy żeby tu postać skakała, to nie możemy zrobić takiego numeru, ale tak w tym miejscu możemy zrobić realistyczną ściankę bez klocków ;).

Każda gra w sumie składa się z klocków. Całą sztuka w tym, żeby te klocki (kiedy jest taka potrzeba, bo nie zawsze jest) sprawnie ukryć. Jeśli się to udaje, to w rezultacie dostajesz coś co wygląda naturalnie i sprawnie udaje np. miasto, las czy góry. W innym przypadku dostajesz mniej lub bardziej sztucznie wyglądający "tor przeszkód" w mieście, lesie albo górach;-)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #785 dnia: Styczeń 04, 2018, 15:44:11 »
Obejrzałem gameplay z DL i fakt wygląda to tam dość naturalnie. Tylko że to też jest troche innego typu gra i mamy inne środowisko, co też może powodować inne problemy. Ew mogli zrezygnować z normalnych platform na rzecz realizmu - już mnie wkurza jak rezygnują ze skillowości na rzecz realistycznych animacji. Fakt faktem teraz to jest w miarę dobrze zrobione, tj postać jarzy że jak się wybiła za wcześnie to musi się złapać rękami etc, więc siłą rzeczy mamy możliwość dość naturalnej tolerancji na błędy, ale w niektórych grach ta granica jest niebezpiecznie przesunięta, z przyciąganiem etc.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 15:45:52 wysłana przez Blue__ »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #786 dnia: Styczeń 04, 2018, 15:45:20 »
W doomie z mega widocznych klocków potrafiłeś mieć np. dziwne puste ogromne, masywne kontenery, coś w tym kształcie [] (przez środek się dało przejść, dało się na to skoczyć), co ewidentnie sugeruje po co to tam jest i raczej sensownego zastosowania w świecie dooma nie miało, chyba że te ścianki potem zamykali jakoś ;).

A sama budowa aren byłą klockowa na tyle na ile klockowe były te w Q3.

Bazy na Marsie będą budowane z prefabrykowanych modułów, więc siłą rzeczy będą klockowate;-) BTW. Przeszkadzały Ci w TR wejścia do jaskiń zablokowane deskami obwiązanymi sznurkiem?;-)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #787 dnia: Styczeń 04, 2018, 15:46:17 »
Mi nie przeszkadzały :D, mi w ogole te klocki nie przeszkadzają jak gra nie żyje li tylko realistycznością i historią. Tj w TLOU przeszkadzały mi wejścia do góry budynków zablokowane skrzynkami na teczki, ale nie dlatego że to był klocek, tylko że wszędzie były takie same i charakterystyczne. Po TloU oczekiwałem realistyczności - nie podoba mi się jak zombiak zamiast wybiec z za drzwi, się respi na środku pokoju etc, nie podobają mi sie te skrzynki, a tymczasem w TR mi to z deskami nie przeszkadza, ale też nie przeszkadzała mi kiepska historia etc - ta gra ma nacisk na coś innego i na tym się skupiam. W What remains of Edith Finch mnie wkurza np że enviromental storytelling cierpi przez kichowate tekstury rzeczy które się ma czytać, gdyby to była innego typu gra, to bym to olał, ale to jest istotne dla tego czym ta gra jest.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 16:04:06 wysłana przez Blue__ »

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #788 dnia: Styczeń 04, 2018, 16:36:47 »
Nie są ułożone idealnie, bo zdarzało mi się w nie nie trafić. I to nie są "klocki", bo z tego co zrozumiałem, "klocki" to wyróżnione wyraźnie od reszty elementy scenografii sugerujące wprost możliwość wykonania jakiejś akcji. Mnie nie przeszkadzają zupełnie, a w TR nie rzucały mi się jakoś specjalnie w oczy, ale nie uważam, żeby były niezbędne. Jeśli gra jest spójna w tym aspekcie i gracza ogranicza tylko "globalna" fizyka, a nie "arbitralna" decyzja developera (tu morżesz wejść, ale tutaj już nie), to nie ma potrzeby stosowania "klocków".
dokładnie to rozumiem przez klocki. Do tego te w Doomie sa ustawione wrecz surrealistycznie, przypominaja jakiies konstrukcje z sennego koszmaru osoby z lekiem przestrzennym :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #789 dnia: Styczeń 04, 2018, 16:54:03 »
Surrealistyczne piekło i nierealistyczne konstrukcje?! Nie może być! ;) Gry IMHO częściej powinny własnie iść w kierunku tworzenia światów które są odrealnione i ciekawe, a nie ciągle klepać realizm tak że się potem jedne zlewają z drugimi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 16:57:53 wysłana przez Blue__ »

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #790 dnia: Styczeń 04, 2018, 16:55:33 »
Miałem pisać, ze to sie dzieki temu jakoś broni :)

Online hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #791 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:46:21 »
Blue__ akurat od fabuły w Mario się odczep. Odyssey jest niesamowicie pod tym względem złożony i porusza wiele problemów moralnych. Sam główny bohater to postać tragiczna, każdy jego ruch prowadzi do nieszczęścia. Tak więc proszę odwal się od tego tytułu i nie zestawiaj go z mielizną fabularną w postaci Dooma, Uncharted czy Tomb Raider!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #792 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:48:10 »
^ heheszki

IDTech i megatekstura powstały właśnie po to żeby nie bylo widać klocków (patrz Rage).

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #793 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:48:37 »
:D

(kliknij)

Online hadxmen

• Super Badass
  • I wish i was dead.
« Odpowiedź #794 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:48:56 »
Nie grałeś to się nie wypowiadaj.

(kliknij)

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #795 dnia: Marzec 29, 2018, 18:38:11 »
https://youtu.be/nT2QRMt8epQ

~20GB "4K" patch na ps4.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #796 dnia: Marzec 29, 2018, 19:10:54 »
Wow, czyżby tekstury podbili?

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #797 dnia: Kwiecień 01, 2018, 10:38:37 »
Ciesze sie, ze ukonczylem Dooma przed 4K patchem (prosiak w beast mode), na X1 framerate jest stabilniejszy, ale chyba loga konsol sie kolesiowi pomylily, bo prosiak wyglada troche ostrzejszy

https://www.youtube.com/watch?v=sw4isGGvlGs

Powinien byc opcjonalny performance mode, w Wolfie 2 chyba klatki podobnie spadaly.

Kolejne klatki:
https://www.youtube.com/watch?v=e5dLmI4YBRU