Autor Wątek: Dead Island  (Przeczytany 148723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pikacz

• Gość
Odp: Dead Island
« Odpowiedź #600 dnia: Sierpień 01, 2013, 07:57:00 »
Hate mode on.

Myslałem, że ta gra w coopie jest fajniejsza, ale nie. Tak samo jak mi się nie podobała w singlu, tak samo odrzuciła mnie w coopie - po prostu jestem uczulony na wieczny respawn przeciwników za każdym razem jak odejdę 100m. :/ FarCry2 skutecznie obrzydził mi coś takiego i od tamtej pory nie trawię tak durnego rozwiązania. Fajnie się klepie te zombie, ale nie w ilości pt. Horda - mam wrażenie, że jakbym poszedł się wysrac w tej grze, to najpierw bym załatwił zombie w przedpokoju, potem w kiblu, potem walka o rolkę papieru, znów walka o kibel żeby wodę spuścić, klepanie w przedpokoju i na dokładkę morderstwo ogórem w kuchni. Meh.

Uwielbiam zombie, ale ta gra jest po prostu NUUUDNA. :/ I ten zasrany backtracking... Jak ktoś chce mnie skutecznie zniechęcic do grania, to wystarczy w grze umieścić większośc elementów, które ma Dead Island. Nuda, masakra, fedex i dziesiąta wizyta w tym samym kiblu.

Gra nie dla mnie.

Hate mode off.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2013, 07:58:48 wysłana przez Pikacz »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #601 dnia: Sierpień 01, 2013, 08:02:23 »
A jakby nie było respawnu to byś wybił wszystkie zombie narzekał że nuda, bo nie ma wrogów :P

Ja DI dwa razy przeszedłem, nie nudziłem się. A też nie przepadam za backtrackingiem oraz respawnem wrogów.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #602 dnia: Sierpień 01, 2013, 08:05:54 »
Hmmm 3ci raz przechodze DI i ... krotko mowiac - gra chyba dla mnie.

Osobiscie nie znosze wszelkich samochodowek i nie potrafie sie przy nich bawic.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #603 dnia: Sierpień 01, 2013, 08:07:33 »

Że co? :)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #604 dnia: Sierpień 01, 2013, 08:17:45 »
A jakby nie było respawnu to byś wybił wszystkie zombie narzekał że nuda, bo nie ma wrogów :P
Tam jest ich tyle, że mogliby spokojnie zrobić resp czasowy. Cos czuję, ze kwestii zombie pozostane przy DayZ i TWD - chyba dzisiaj kupie betę Arma3 i zapodam sobie Zoombies, bo inne tytuły to dla mnie słabizna. :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #605 dnia: Sierpień 01, 2013, 08:57:47 »

Że co? :)

W sensie trzeciego przejscia DI czy samochodowek? :)
Byc moze to niepojete, ale DI wogole mnie nie nudzi. Jak tylko przejde te gre Purna od razu odpalam Riptide i przejde calosc nastepna postacia.
Jestem masochosta?
Byc moze ale dobrze sie przy tym bawie :)

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #606 dnia: Sierpień 01, 2013, 09:34:30 »
Ciachanie zombie w DI jest prześwietne. Mnie też wciąż to bawi, ALE. Gra mi się coś wiesza("Dead Island przestał działać bla bla bla") i chciałem pograć w coopie, ale zdaje się system lootu jest tak samo zjebany jak w B2 :/

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #607 dnia: Sierpień 01, 2013, 10:01:21 »
Jest zjebany troche inaczej. Kasa zbiera sie "dla każdego", ale przedmioty do craftingu i bronie już nie.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #608 dnia: Sierpień 01, 2013, 11:07:30 »
Jest zjebany troche inaczej. Kasa zbiera sie "dla każdego", ale przedmioty do craftingu i bronie już nie.
W B2 też kasa się dzieli dla każdego a ekwipunek nie przecież...

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #609 dnia: Sierpień 01, 2013, 12:30:01 »
Takze probowalem grac w coopie, ale tylko (wraz z partnerem - tylko bez zlych skojarzen) denerwowalismy sie tym, ze jak ja wezme cos z byle jakiej walizki to gwozdz/dezodorant czy inna pierdola laduje tylko w moim ekwipunku.
Jestem graczem, ktory lubi "lizac sciany".
Jak widze jakas walizke/skrzynke to nie moge sie opanowac i lece do niej na leb na szyje.
Musze to zebrac, bo nie bylbym soba.
Pozniej ja mialem wypchany ekwipunek, a druga osoba "gola".
Oczywiscie pozniej przekazywalismy sobie przedmioty, ale co tworcom szkodzilo zeby "smieci" do craftingu ladowaly u kazdego?

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #610 dnia: Sierpień 01, 2013, 12:32:21 »
Ciachanie zombie w DI jest prześwietne. Mnie też wciąż to bawi, ALE. Gra mi się coś wiesza("Dead Island przestał działać bla bla bla") i chciałem pograć w coopie, ale zdaje się system lootu jest tak samo zjebany jak w B2 :/

Właśnie coś mi się nie zgadzało, jak wczoraj napisałeś że DI się bez problemu zainstalowało ;)
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #611 dnia: Sierpień 01, 2013, 13:23:37 »

Właśnie coś mi się nie zgadzało, jak wczoraj napisałeś że DI się bez problemu zainstalowało ;)
Pisałem, że się instaluje, a nie że się zainstalowało. W każdym razie zainstalowało się bez problemu :D Na razie nie chce mi się w to grać dłużej więc nie wiem jaka jest częstotliwość crashy, no ale zdarzają się.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #612 dnia: Maj 31, 2016, 11:23:30 »
Sporo roboty mieli przy remasterze, bardzo dużo poprawek, tekstury, cienie, postaci, modele, oświetlenie. Na One działa gorzej, ale to wersja przedpremierowa. No i niestety tylko 30fps;

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-dead-island-the-definitive-collection-face-off

http://www.youtube.com/watch?v=zuBAnySobc0#ws

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #613 dnia: Maj 31, 2016, 12:13:41 »
Jestem idealnym odbiorca tej gry.

Nie ma innej mozliwosci i jutro lece do sklepu po wersje na ps4

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #614 dnia: Maj 31, 2016, 12:42:46 »
No to dawaj do co-opa. Mnie się właśnie ściąga:-)
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #615 dnia: Maj 31, 2016, 12:52:30 »
A lubisz lizac sciany?? Bo ja bardzo :)

tylko bez skojarzen

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #616 dnia: Maj 31, 2016, 13:12:15 »
Mój ojciec często mówi, że pracę trzeba doceniać, ale potu nie da się sprzedać, tylko konkretny owoc tej pracy. Te zachwyty DF są dla mnie niezrozumiałe w tym świetle - minimalnie lepiej to wygląda i to tylko miejscami. W dodatku nawet stałych 30 fps'ów nie ma. Typowy remaster, który tylko ktoś kto w jakiś sposób przegapił wcześniejszą wersję może kupić.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #617 dnia: Maj 31, 2016, 16:43:54 »
@mierniczek
W odpowiednich do tego grach lubię lizać ściany (ale to brzmi...) - np. w ostatnim Doomie liże się wyśmienicie. Nie wiem jak w DI, ale na pewno generalnie nie lubię się spieszyć.

@TurboGad
Nie wiem jak wyglądała ta gra na poprzedniej generacji, ale remaster wygląda naprawdę dobrze i jeśli gubi klatki, to ja tego nie widzę.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #618 dnia: Maj 31, 2016, 16:55:05 »
Głownie to chyba na One gubi ;)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #619 dnia: Czerwiec 01, 2016, 08:24:13 »
Slowo sie rzeklo ... nie kupie tego cyfrowo, bo jest drozej niz pudelkowo  - zawsze mnie to dziwilo, ale juz nie wnikam dlaczego tak jest.
Dzis przejde sie do jakiegos MM czy Saturna  -  musze miec te super gierke.

Znow przez godzine bede sie zastanawiac czy zagram murzynem z mlotami, murzynka z pistoletem, chinka z mieczami czy moze bialaskiem co sie trudni rzucaniem nozykami i piciem wodki - TRUDNY wybor - jak zawsze :)

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #620 dnia: Czerwiec 01, 2016, 21:38:36 »
Obejrzałem sobie ten filmik co wrzucił Simplex i dla mnie oryginał prezentuje się znacznie lepiej. Owszem sama grafika jest poprawiona, bo silnik z Dying Light, ale gra nagle stała się szarobura, pozbawiona kolorów a przez to całkowicie straciła ten słoneczny klimat. Jest jakaś taka kompletnie bez wyrazu, bez osobowości. Bardzo lubiłem ten słoneczny klimat tropików.
Patrząc pod komentarzach pod filmem nie tylko ja tak uważam. :P

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #621 dnia: Czerwiec 02, 2016, 08:10:08 »
Rudy_rydz - hmmm moze cos w tym jest, ale grajac tego nie zauwazylem. Plaza jest sloneczna, a kierujac celownik na slonce promienie "oslepiaja".

Ja wczoraj nie wytrzymalem przejzdzajac obok empiku. Za kazdym razem jak wchodze do tych (przepraszam za wyrazenie) zlodziei to sobie obiecuje ze tam nic nie kupie, bo ceny maja z kosmosu.
W RTVAGD Dead Island kosztuje 139zl, a w empiku 159.
Kupilem za te wyzsza cene, ale zly bylem na siebie jak jasna cholera.

Pierwsza wazna informacja jaka zauwazylem to ...

... w wersji na PS4 (podobno na Xie jest inaczej) na plytce jest tylko Dead Island. Na te druga czesc pt. "Ripitipi - costam" jest kod do sciagniecia z PSNu.
Az mi sie wierzyc nie chcialo. Nie zmiescili tego na jednej plytce?? A moze to taki specjalny "myk" by troche zlikwidowac uzywki?

Ale wracajac do samej gry.
Zaczalem grac Loganem (to ten typek co sie specjalizuje w rzutach) i wrocily wspomnienia :) hehe
Doszedlem nawet do tych slynnych misji gdzie jedna panienka siedzi w domku i ciagle chce wody - niezle ja suszy, a druga poprosila o misia (bo zombiaki ciagle chalasuja i bez misia ona nie usnie).
Bedzie granie :)

Offline Revnir

• Stały bywalec
« Odpowiedź #622 dnia: Czerwiec 02, 2016, 11:37:13 »
... w wersji na PS4 (podobno na Xie jest inaczej) na plytce jest tylko Dead Island. Na te druga czesc pt. "Ripitipi - costam" jest kod do sciagniecia z PSNu.
Az mi sie wierzyc nie chcialo. Nie zmiescili tego na jednej plytce?? A moze to taki specjalny "myk" by troche zlikwidowac uzywki?

Wyjątkowo na PS4 przerosło ich zrobienie działającego menu do odpalania jednej albo drugiej gry.

Doszedlem nawet do tych slynnych misji gdzie jedna panienka siedzi w domku i ciagle chce wody - niezle ja suszy, a druga poprosila o misia (bo zombiaki ciagle chalasuja i bez misia ona nie usnie).
Bedzie granie :)

Najlepsza jest rosjanka, która płaci diamentami za butelki szampana.  ;D
Pograłbym, ale mam za duże zaległości... chociaż na sezon letni będzie jak znalazł.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #623 dnia: Czerwiec 02, 2016, 11:47:45 »
Dead Island to taka gra ... jak juz sie nie chce odpalac czegos "powazniejszego". Ot wlaczy sie "na chwile" pobije zombiaki i od razu radosniej :)

To chyba jedna z niewielu gier gdzie tak fajnie zrobiony jest system "bitki". Czuc moc tych wszystkich mlotkow (lamaczy kosci) czy siekier odrabujacych konczyny. Dodatkowo super zrobili ... jak to wyrazic ... power rzuconego oreza w przeciwnika.
Zombiaka az odrzuca jak dostanie paro-kilowa siekiera strazacka rzucona z 5 metrow.  Czuc te potege.

W ktorej innej grze mozna polamac kosci rąk przeciwnikowi tak ze on nic nam nie moze zrobic? No, sklamalem ... moze probowac ugryzc :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #624 dnia: Czerwiec 09, 2016, 07:33:03 »
Wersja PC wygląda i działa dobrze - na maksymalnych detalach jest 1080p60 na 970

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-dead-island-the-definitive-edition-pc-face-off

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #625 dnia: Czerwiec 09, 2016, 09:45:55 »
Ja gram na konsoli i powiem szczerze ze dziwnie wyglada ta gra.

Trudno mi to wytlumaczyc, ale przez to ze tworcy nawrzucali roznych graficznych wodotryskow to z checia bym niektore wylaczyl :)
Dla przykladu
Gdy biegniemy nasza postacia to obraz otoczenia robi sie rozmyty. No super fajny bajer, ale dla mnie wogole niepotrzebny i wrecz uciazliwy.
Inna sprawa, pierwsza czesc gry dzieje sie w naslonecznionej plazy (kurort) - przez te slonce, odnosze wrazenie ze te kolory sa takie jakby wyprane. Niby tak powinno byc, ze postac w pelnym sloncu "mruży oczy" - ale to tak troche dziwnie wychodzi.
Wczesniej jakos nie zwracalem na to uwagi, ale po dluzszej grze wychodza takie spostrzerzenia.

Ze smiesznych rzeczy sa gwaltowne zmiany pogody. Jak za pstryknieciem palcow jest slonecznie - pstryk i juz jest pochmurno :)
hehe

Tak czy siak - codziennie odpalam zombiaki i moim Loganem wycinam w pien cale grupy :) Gram i dobrze sie bawie.