Autor Wątek: Days Gone  (Przeczytany 68667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Biskup

• Prezes
Odp: Days Gone
« Odpowiedź #400 dnia: Kwiecień 25, 2019, 22:55:08 »
Tak sie zastanawiam - gracie z dylematem "kupiłem za ponad 200 a tu miesiąc trzeba dłubać a nie mogę odłożyć na półkę bo cena poleci" ?  ;)

Ty siebie czasem czytasz? Polecieć poleci, ale z pewnością nie jakoś drastycznie w ciągu najbliższego miesiąca. Pokaż mi grę, która wyszła w przeciągu kilku ostatnich miesięcy i dalej trzyma cenę. RDR za 120zł już lata, ale to był średniak.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2019, 22:59:26 wysłana przez Biskup »

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #401 dnia: Kwiecień 25, 2019, 22:59:02 »
Nieustannie. A jaki masz problem z tym tekstem? Moze będę w stanie pomóc  :)
subtelnie zastawiam pułapki :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #402 dnia: Kwiecień 25, 2019, 23:25:20 »
Czemu masowo mieli by sprzedawać? Widzą oceny, czytaja recenzje. Ewentualnie masowo nie zakupią gry.

Offline LukeSpidey

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #403 dnia: Kwiecień 26, 2019, 00:23:55 »
To jakaś porażka. W empiku można wyrwać pudło za 240 zł, a cyfra na PSStore wisi za 289 zł.  ::)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #404 dnia: Kwiecień 26, 2019, 06:39:04 »
Wersja płytowa była niedawno za 50zl:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/crackdown-3-na-xbox-one/910r7jk0pwtb?activetab=pivot%3aoverviewtab
PORAŻKA! ::)

Tylko co w tym dziwnego? Przecież taka cena cyfry to norma od wielu lat. Dla porównania, mniej więcej tyle samo kosztował The Order, linowa gra na 6h. Days Gone jest tak z 5-6 razy dłuższe (co niekoniecznie musi być zaletą).

Jeśli cos dziwi, to niska cena jak na empik ;)
Cyfra jest dla bogatych. Oceny są średnie więc pewnie pudełko szybko potanieje. Niewykluczone ze w ciągu kilku miesięcy będzie wyprzedaż i wtedy obniżą cenę o 50%.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2019, 06:41:24 wysłana przez Simplex »

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #405 dnia: Kwiecień 26, 2019, 08:55:00 »
To, że cyfrowe ceny są stałe nie oznacza, że to nie jest porażka ;)

Oceny mocno mnie odstraszyły, ale jakoś dzisiaj znowu mnie korci, by jednak kupić  :-X

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #406 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:00:43 »

To ze to jest porażka nie oznacza że trzeba za każdym razem odkrywać Amerykę na nowo ;)

Żeby nie było, nie bronię tej ceny, jest z dupy i życzę aby w tej cenie sprzedalo się 0 egzemplarzy.
Jedyne co można zrobić to po prostu nie kupować. Sony widzi jak reaguje rynek, jeżeli będą mieć slaba sprzedaż, zrobią obniżkę i nagle sprzedaż skoczy no to są dla nich sygnały że cena za wysoka.
No ale akurat ta gra jest całkiem długa, więc to choć trochę osładza cenę.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #407 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:02:57 »
Ale i tak większą porażką jest to, że polskie sklepy obok polskiego wydania sprzedają wydanie z UK, które nie dość, że jest tańsze, to jeszcze dostali je kilka dni wcześniej :x

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #408 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:05:21 »

Oceny mocno mnie odstraszyły, ale jakoś dzisiaj znowu mnie korci, by jednak kupić  :-X

Leć do sklepu, ale to już! ;)

No dajta spokój https://www.metacritic.com/game/playstation-4/days-gone/critic-reviews Mnóstwo 8-9, wielki świat, piękna grafika, fabuła podobno bardzo dobra, nakradnięte sprawdzone mechaniki z innych dużych piaskownic, motóry! Jedyne czego się obawiam, to bugi, ale pewnie grubo zostało, to przesadzone - jak zwykle. Przecież to będzie mega fun dla lubiących sandboxy (mnie) i co najmniej oczko w górę. Mam tylko nadzieję, że moja kopia dotrze przed południem, bo jak później, to dopiero jutro zagram! :(
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2019, 09:07:14 wysłana przez Biskup »

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #409 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:08:27 »
fabuła podobno bardzo dobra

No właśnie tu są mocno mieszane opinie. Wczoraj w recenzjach większość zjechała za płytką fabułę - i to mnie przede wszystkim odrzuciło. Dzisiaj ludzie piszą, że recenzenci buce, śpieszyli się, żeby skończyć i nie zrobili połowy questów, w których fabuła błyszczy.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #410 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:23:03 »
W tych wysokich ocenach nie widzę żadnego dużego "opiniotwórczego" (cudzysłów) portalu. A nie, przepraszam, PlayStationLifestyle

Nie chce być mmglem, bo też czekałem na te grę i pewnie mi się spodoba, ale na dużych portalach które są zwykle jebane przez "prawdziwych graczy" za chamskie zawyzanie ocen (każda gra od Sony ma z automatu 8!) i są oskarżane o sponsorowane recenzje Days Gone ma słabe oceny.
IGN 6.5/10
Destructoid 6/10
GameSpot 5/10
Eurogamer brak oceny

Moze faktycznie lecieli zeby skończyć. Ale to ze jest zabugowana i gubi klatki to fakty obiektywne które wszyscy potwierdzają.

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #411 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:27:01 »
No nie jesteś, ja tam z uśmiechem czytam tę obronę Częstochowy (i to akurat w grze tego wydawcy - cóż za zbieg okoliczności) ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2019, 09:29:51 wysłana przez mmgl »

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #412 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:35:02 »
Zaraz media otwierają, idę kupić to wam potem powiem czy dobre czy nie ;). Tylko jeszcze dzisiaj drugi raz na Avengersów muszę o 15 skoczyć ;d.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #413 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:37:04 »
Znawcy najwięksi to Ci, którzy nawet konsoli nie mają, aby w grę daną zagrać. Co za zbieg okoliczności!

Ja również kupię, sprawdzę. Nigdy żadnymi ocenami się nie kierowałem w przypadku gier. Swoją drogą, nie przypominam sobie, abym w ciągu ostatniech dziesięciu lat jakąś recenzję czytałem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2019, 09:38:58 wysłana przez Rolek »

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #414 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:37:46 »
Dzisiaj ludzie piszą, że recenzenci buce, śpieszyli się, żeby skończyć i nie zrobili połowy questów, w których fabuła błyszczy.
To pewnie Ci sami co uważają, że nikt nie docenił tego co mówią NPC w Anthem, cała fabuła tam jest, cała!11! ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #415 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:37:51 »
Znawcy najwięksi to Ci, którzy nawet konsoli nie mają, aby w grę daną zagrać. Co za zbieg okoliczności!
Zupełnie tak samo jak ci znawcy od gier MS ;)

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:39:20 »

Podobno Babka z gamespotu nie doszła nawet od połowy gry, tak samo recenzent EGM, Slant, Telegraph, Guardiana i paru innych ( w tym tak chwalony ACG...).A gra jest dosyć długa (jakieś 50-60h). Dodatkowo nie grali na patchu 1.4, który usprawnił o wiele działanie gry.

Nawet Archon z arhn.eu się przyznał, że nie przeszedł wielu misji pobocznych, które podobno nadają tempa fabule xD Narzekał na brak hordy, a owe grupy były pokazane w zadaniach pobocznych, które omijał... widział jakieś 50% lecąc na pałę.

#Zajebiści recenzenci dający Mortalowi 9/10 za grind, skrzynki i jebanie graczy w dupe, którzy nawet nie przechodzą gry otrzymanej do recenzji  8)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2019, 09:48:06 wysłana przez Starh »

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:40:14 »

Ja również kupię, sprawdzę. Nigdy żadnymi ocenami się nie kierowałem w przypadku gier. Swoją drogą, nie przypominam sobie, abym w ciągu ostatniech dziesięciu lat jakąś recenzję czytałem.

Teraz oceny się nie liczą, recenzje też  ;D

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:40:50 »

+1. Z tego powodu mam XoX :D

Teraz oceny się nie liczą, recenzje też  ;D

W moim przypadku nigdy się nie liczyły. Możesz cytaty dać.

No i rzecz najważniejsza, ja w grę zagram i będę widział o czym mówię, Ty dalej nie będziesz miał pojęcia o czym piszesz. Taka różnica.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2019, 09:45:07 wysłana przez Rolek »

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:42:41 »
Dzisiaj ludzie piszą, że recenzenci buce, śpieszyli się, żeby skończyć i nie zrobili połowy questów, w których fabuła błyszczy.
To pewnie Ci sami co uważają, że nikt nie docenił tego co mówią NPC w Anthem, cała fabuła tam jest, cała!11! ;)
Różnica pomiędzy Anthem a DG jest taka, że pierwszą grę można skończyć (zobaczyć wszystko) już po 10h grania, a w DG sama główna fabuła to jakieś 30-40h (z pobocznymi ponad 50). Zresztą recenzenci w tej generacji skrzywdzili już parę gier - Mad Max, Alien Izolacja, The Surge czy nawet polskie Dying Light..

Offline kislawa

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #420 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:54:56 »
Pograłem godzinę z najnowszym patchem 1.04.

na duży plus
- klimat, grafika, efekty pogodowe, freakersi

na średni plus
- główny bohater jest śmiesznym white traszem, dialogi, jazda motórem

ni to plus, ni to minus
- przekombinowana walka oraz crafting i używanie przedmiotów, dziwny gunplay (nie do końca czy broń)

na minus
- na pro czasem gubi klatki, motocykle strasznie nienaturalnie się pochylają (jak się jedzie to wszystko jest ok, ale jak oglądasz jak jadą inni to masakra), dźwięki motocykla są fatalne, dziwna brutalność (niby dużo krrwi, ale jakbyśmy nic nie robili przeciwnikom)
psn: kislawa
xbl: milojohnes

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #421 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:55:51 »

Od kiedy do exów MS potrzebna jest konsola?  :D
Ja przechodzę exy od jednych i drugich, żeby mieć porównanie i żeby nikt nie zarzucił, że nie wiem, bo nie grałem. ;)

Co do ocen 7/10, gdzie u konkurencji to kupsztal a u niebieskich już "niezła gra"? Magia Sony. :)

Ja sam shadow tomba oceniłem na 7 ale to była ocena naciągana przez sentyment do serii. Zacytuję sam siebie, żeby oszczędzić pracy innym.  ;D
"Daję 7/10 ale "po znajomości" i z sympatii do panny Croft, gra jest piękna ale płytka, powinienem dać bez wahania 6, ale coś wewnątrz mi nie pozwala."
Gra jest najgorszą częścią trylogii i nie powinno to iść w tym kierunku, ukończyłem siłą rozpędu, bo gra była krótka. No i jeszcze piękna grafika trzymała przy życiu.

Co do "rushowania gier" przez recenzentów, aby jak najszybciej przejść, wystawić ocenę, odhaczyć i przejść do kolejnej pozycji to straszne rakowisko. Druga kwestia to bugi, które nie powinny mieć miejsca na premierze, bo jak widać zaniżają ocenę końcową. Błędy zostaną z czasem załatane a ocena zostanie taka, jaka jest obecnie.
Ja na pewno sięgnę po tytuł, bo lubię sandboxy, niech faktycznie połatają, to nie uncharted albo inny GoW, żeby trzeba zagrać day1. Temat zombi jest już dla mnie wyczerpany od kilku lat, gdzie to masowo wypuszczali produkcje w tych klimatach (tak samo filmy i seriale - do porzygu), jak jakaś gra się nie łapała to dodawali tryb zombie.
Jak pisałem wcześniej, Sony tak wysoko zawiesiło poprzeczkę jeśli chodzi o exy, że ciężko było im utrzymać cały czas topowy poziom. Na pewno konkurencja by się zabijała o taki "średniak" więc nie ma co dramatyzować, tylko samemu spróbować i ocenić.

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #422 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:58:10 »

No i rzecz najważniejsza, ja w grę zagram i będę widział o czym mówię, Ty dalej nie będziesz miał pojęcia o czym piszesz. Taka różnica.

A teraz najwidoczniej nie wiesz  :)

Jak pisałem, dziwnym (ale jakże spodziewanym) trafem  akurat w tej grze tego wydawcy, po notach jakie są, czytam te nawoływania - "są 8 i 9" 
Niespodzianka - w Crackdown 3 też są 8 - 9 na meta ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2019, 10:00:21 wysłana przez mmgl »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #423 dnia: Kwiecień 26, 2019, 10:37:11 »

A teraz najwidoczniej nie wiesz  :)

Jak pisałem, dziwnym (ale jakże spodziewanym) trafem  akurat w tej grze tego wydawcy, po notach jakie są, czytam te nawoływania - "są 8 i 9" 

Nie wiem o czym? Że zagram, kiedy kupię? Czy przekonam się, czy oceny są faktycznie zasłużone po zagraniu w grę? :D Ty to wiesz?

Ponownie napiszę. Można gry nie kupować, kiedy nie jesteś nią zainteresowany ale porównywanie czy mówienie, że ocena jest taka lub inna, kiedy w grę nie grałeś to czysty idiotyzm albo trolowanie.

To raczej średnio dobrze świadczy o recenzjach i ocenach :D

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #424 dnia: Kwiecień 26, 2019, 10:45:07 »
Ponownie napiszę. Można gry nie kupować, kiedy nie jesteś nią zainteresowany ale porównywanie czy mówienie, że ocena jest taka lub inna, kiedy w grę nie grałeś to czysty idiotyzm albo trolowanie.

Po co są oceny czy recenzje jeśli nie można się do nich odnieść przed zagraniem?
Przecież nie tylko do polemiki po tym jak zagramy.

Ja nie sięgam do recenzji czy ocen po zagraniu bo mnie już to nie interesuje, sięgam do nich przed. Najwyraźniej Tobie są tylko potrzebne do polemiki.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #425 dnia: Kwiecień 26, 2019, 10:53:24 »
motocykle strasznie nienaturalnie się pochylają (jak się jedzie to wszystko jest ok, ale jak oglądasz jak jadą inni to masakra)
Bo sinik gry nie do końca ogarniał motocykle i zastosowano zabieg, iż de facto jedziesz samochodem, ale jedna część osi jest niewidoczna.

Zaraz media otwierają, idę kupić to wam potem powiem czy dobre czy nie ;)
Daj znać na tel, bo w tym szambie ta wiadomość przepadnie.

Czy moderacja może pogonić przepychanki o wyższości buraka nad cukinią?

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #426 dnia: Kwiecień 26, 2019, 10:58:01 »
Na start patch 1.04 z rozmiarem 18.5 GB, więc jak ktoś ma słabsze łącze, to niech przed tyrką lepiej wystartuje ;)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #427 dnia: Kwiecień 26, 2019, 11:02:10 »

Po co są oceny czy recenzje jeśli nie można się do nich odnieść przed zagraniem?
Przecież nie tylko do polemiki po tym jak zagramy.

Ja nie sięgam do recenzji czy ocen po zagraniu bo mnie już to nie interesuje, sięgam do nich przed. Najwyraźniej Tobie są tylko potrzebne do polemiki.

Pierwsza kwestia, dla mnie oceny nie mają znacznia, co podkreślam od początku. Nie kieruję się nimi, a recenzji nie czytam. Ty odnosisz się do ocen twierdząc chciażby o jakiejś obronie Częstochowy. :D

Można się do ocen odnieść ale polemizować z nimi przed zagraniem w grę? W jaki sposób? Nie grając w grę? Ponownie napiszę. Nie jesteś zainteresowany, fajnie, nie zagrasz, nie kupisz ale dyskutować o ocenie sensu większego nie ma, ponieważ nie masz żadnych podstaw do polemiki. Skąd wiesz, że ocena jest słuszna? Skąd wiesz czy gra jest zła albo dobra? Ponieważ ktoś o tym napisał?

Kwestia druga. Ty w ten tytuł nie zagrasz, więc tym bardziej polemika z Twojej strony jest jedynie chęcią typowego trolowania. Dałem się złapać, więc szkoda czasu na dalszą dyskusję. Z mojej strony EOT.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2019, 11:04:01 wysłana przez Rolek »

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #428 dnia: Kwiecień 26, 2019, 11:03:10 »
Rolek nawet nie dawaj się w to wciągać ;) Z mmgl wiadomo jaka jest dyskusja.

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #429 dnia: Kwiecień 26, 2019, 11:04:54 »
Pierwsza kwestia, dla mnie oceny nie mają znacznia, co podkreślam od początku. Nie kieruję się nimi, a recenzji nie czytam. Ty odnosisz się do ocen twierdząc chciażby o jakiejś obronie Częstochowy. :D

Można się do ocen odnieść ale polemizować z nimi przed zagraniem w grę? W jaki sposób? Nie grając w grę? Ponownie napiszę. Nie jesteś zainteresowany, fajnie, nie zagrasz, nie kupisz ale dyskutować o ocenie sensu większego nie ma, ponieważ nie masz żadnych podstaw do polemiki. Skąd wiesz, że ocena jest słuszna? Skąd wiesz czy gra jest zła albo dobra? Ponieważ ktoś o tym napisał?

Ale ja z nimi nie polemizuję (nie piszę czy jest właściwa czy nie), tylko właśnie się do nich odnoszę kolego   8)

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #430 dnia: Kwiecień 26, 2019, 11:07:28 »
Znowu mmgl wygrał?

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #431 dnia: Kwiecień 26, 2019, 11:10:51 »
Bezapelacyjnie!

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #432 dnia: Kwiecień 26, 2019, 11:15:50 »
Dla hejterów dubbingu - można wybrać oddzielnie jaki język mówiony dialogów, wyświetlany tekst dialogów i wyświetlany tekst interfejsu. Funkcja ta powinna być w każdej grze...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2019, 11:17:21 wysłana przez Biskup »

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #433 dnia: Kwiecień 26, 2019, 11:36:37 »
Na początek to by zaczęli dawać możliwość wyboru w ogóle, a nie 50GB pacz, ale na płycie pl/eng/ru i chu.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #434 dnia: Kwiecień 26, 2019, 11:51:50 »
2-3 godziny za mna i jak do tej pory jest ok. 0 bugow lub glitchy, na prosiaku chodzi poprawnie jak na 30 klatek. Gram na normal i troche jest latwo, ale jeszcze nie natknalem sie na duza grupe zombies. Motorem troche slaba sie jezdzi, brakuje kopa, moze upgrady to poprawia.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #435 dnia: Kwiecień 26, 2019, 12:06:58 »
A crafting? Trzeba szukać w każdym zakamarku (tak bym wolał) czy może potykasz się o składniki (tak bym nie wolał)?
Widziałem, ze przedmioty można craftować w locie. Daje radę ten system?

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #436 dnia: Kwiecień 26, 2019, 12:11:24 »
2-3 godziny za mna i jak do tej pory jest ok. 0 bugow lub glitchy, na prosiaku chodzi poprawnie jak na 30 klatek. Gram na normal i troche jest latwo, ale jeszcze nie natknalem sie na duza grupe zombies. Motorem troche slaba sie jezdzi, brakuje kopa, moze upgrady to poprawia.
Czytałem iż twórcy specjalnie zrobili taka toporna jazdę na start, ulepszenia dość mocno wpływają na motor.

Offline olas

• Super Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #437 dnia: Kwiecień 26, 2019, 12:14:15 »
Fabula cos wciaga czy za wczesnie?

Pozdr

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #438 dnia: Kwiecień 26, 2019, 12:22:18 »
#Zajebiści recenzenci dający Mortalowi 9/10 za grind, skrzynki i jebanie graczy w dupe, którzy nawet nie przechodzą gry otrzymanej do recenzji  8)

Recenzji Mortal Kombat to sie wylalo przed premiera tyle, ze to az smierdzi wysylaniem promek z bonusami do kogo tylko sie da zeby dobrze ocenil gre. Do tego dziki rozjazd miedzy recenzjami a opiniami uzytkownikow. Budzet na promocje MK musial byc naprawde niezly.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #439 dnia: Kwiecień 26, 2019, 12:24:53 »
Dwie godzinki również pograłem i tak jak przypuszczałem - zajebista gra. Gram na PRO, żadnych spadków nie zauważyłem, glitchy też aktualnie żadnych. Czasy wczytywania również bez tragedii, moim zdaniem poziom Uncharted 4, czyli pierwszy loading dłuższy (z 1min) a później prawie w locie (na te 2h, chyba dwa loadingi miałem po ~20 sek) Jest bardzo brutalnie, dubbing polski nie jest zły, ale jednak polecam grać po angielsku z napisami, bo tam voice acting błyszczy. Crafting niewymuszony, ale rozbudowany. Menusy zaprojektowane dobrze, sterowanie raczej ociężałe, bardzo przypominające RDR2. Zaskoczyła mnie oprawa dźwiękowa, jest rewelacyjna, motywy "westernowe" rodem z RDR przewijają się często i gęsto. Fabularnie oczywiście jeszcze prawie nic nie widziałem, ale szczerze to do końca gry mogłyby się dla mnie przewijać takie misje jak po tych dwóch godzinach. Gra wygląda obłędnie, moim zdaniem lepiej niż Horizon. Co do gejmpleju, to jest zlepek najlepszych rzeczy z sandboxów, ba, nawet wybór broni zajebany z Horizona kopiuj-wklej ;) Czuć "Sony Game" na kilometr. Muszę już wychodzić i żal mi pupę ściska, ale nocka dziś poleci. Dla fanów piaskownic, to nawet nie ma się co zastanawiać.

PS. Nie mówcie mmglowi o latarce, bo to będzie "argument ostateczny" ;)