Autor Wątek: Dark Souls II  (Przeczytany 108361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wrobel

• Super Badass
Odp: Dark Souls II
« Odpowiedź #480 dnia: Listopad 22, 2015, 02:14:57 »
Odkopuję. Ktoś zna i poleca jakiś dobry poradnik do DS2 Scholar Edition na PS4? Im bardziej łopatologiczny tym lepiej, bo to pierwsze Soulsy w jakie zagram, a nie mam za bardzo czasu ani ochoty na samodzielne odkrywanie tej gry. Nie chodzi o trofea, tylko o samo ukończenie gry.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #481 dnia: Listopad 22, 2015, 10:37:47 »
Ale poradnik całego przejścia czy jakieś porady tylko? To nie jest trudna gra.

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #482 dnia: Listopad 22, 2015, 13:20:36 »
Ale poradnik całego przejścia czy jakieś porady tylko? To nie jest trudna gra.

Coś typu "Dark Souls II dla noobów" byłoby OK.

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #483 dnia: Listopad 22, 2015, 13:29:18 »
Ogólnie polecam wiki http://darksouls2.wiki.fextralife.com/
Pod zakładką Guides masz poradnik krok po kroku dla wszystkich lokacji.

A tutaj parę porad z internetów.
http://www.gamefaqs.com/boards/893785-dark-souls-ii-scholar-of-the-first-sin/71677095
http://darksouls2.wiki.fextralife.com/file/view/Dark%20Souls%202%20Map%20.png
https://www.youtube.com/watch?v=yJ5f8Br_V3A
http://www.videogamer.com/features/game_guide/dark_souls_2_beginners_guide_to_surviving_the_first_few_hours.html

Ogólnie gra wymaga cierpliwości, więc nie da się jej przejść na szybko (za pierwszym razem).
Jak zaczynasz zabawę z serią Souls, to polecam zaopatrzyć się w melisę, parę padów jeśli lubisz nimi rzucać i jakiegoś misia do tulenia w nocy podczas snu.

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #484 dnia: Listopad 22, 2015, 15:05:17 »
Dziękuję. Zanim zacznę na poważnie grać zapoznam się z tym i zobaczymy co z tego będzie ;).

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #485 dnia: Grudzień 12, 2015, 18:56:12 »
A ja planuję zacząć grać gdzieś w przyszłym tygodniu i mam nadzieję się nie odbić po chwili.
Za poradniki dzięki kikoshimie, więc zapytam tylko przy okazji jaką klasą najlepiej zacząć? Ma to znaczenie, czy nie?

Offline Asinus

• Stały bywalec
  • asinus asinorum in saecula saeculorum
« Odpowiedź #486 dnia: Grudzień 12, 2015, 19:08:50 »
W sumie to nie ma, chociaż ja polecam rycerza (tak z czystego sentymentu).

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #487 dnia: Grudzień 12, 2015, 19:43:15 »
A ja planuję zacząć grać gdzieś w przyszłym tygodniu i mam nadzieję się nie odbić po chwili.
Za poradniki dzięki kikoshimie, więc zapytam tylko przy okazji jaką klasą najlepiej zacząć? Ma to znaczenie, czy nie?

Jeśli nigdy nie grałeś w Soulsy to albo Warrior albo Knight. Zdecydowanie natomiast odradzam zaczynanie gry magicznymi klasami jeśli jest to Twoje pierwsze przejście. Polecam od początku uczyć się trzech najważniejszych technik w tej grze: parowania ciosów, rolowania się w koło przeciwników i backstabów :D Parowanie jest zdecydowanie najtrudniejsze z tej trójcy do opanowania, w końcu każdy przeciwnik ma kilka animacji ataku i każdą się trzeba nauczyć parować, ale daje najwięcej frajdy ze wszystkich trzech :D Backstaby trochę w drugiej części "znerfili", w jedynce był zdecydowanie większy hitbox na nie, ale też się idzie tego nauczyć. A rolowanie, to rolowanie, nie zawsze na boki, czasem w tył, czasem w tył, podczas paru klatek rolowania jest się niewrażliwym na ciosy, więc jak się zgra te parę klatek rolowania z paroma klatkami ataku przeciwnika to można się nawet w jego ataki wturlać :D A i jeszcze jedna rada, nie lecieć "na pałę", chyba że wiesz co robisz, przeważnie kończy się to gangbangiem w którym niestety to Ty jesteś tą 1 na 10 osób które nie są zadowolone ze zbiorowego gwałtu :D Jak by były jakieś pytania to z chęcią odpowiem :D

budda

• Gość
« Odpowiedź #488 dnia: Grudzień 13, 2015, 02:28:27 »
Rada nr 1: grać w DkS1. Albo Demon's.

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #489 dnia: Grudzień 13, 2015, 08:22:11 »
Widzę bardzo wartościowy post powyżej :3
Deamon's tylko na PS3, bardzo ciekawa gra, ale też pierwsza z serii, niektóre rzeczy kulały, no i zdecydowanie trudniejsza do pierwszej styczności z serią. Tak samo pierwsze DS, z fabuły nie traci się praktycznie nic, bo i tak większość trzeba się domyślać, a mechanicznie i jeśli chodzi o rozgrywkę na PC to jednak dwójka stoi na dużo większym poziomie. A po skończeniu DS2 można sobie zagrać trudniejszą pierwszą część czy pierwowzór na ps3.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #490 dnia: Grudzień 13, 2015, 11:54:41 »
budda +1

Offline Fragles

• Badass
« Odpowiedź #491 dnia: Grudzień 13, 2015, 13:07:09 »
Podpisuję się rencami i nogami pod protipem buddy.

kikoshima wyjdź :D

Offline Asinus

• Stały bywalec
  • asinus asinorum in saecula saeculorum
« Odpowiedź #492 dnia: Grudzień 13, 2015, 14:13:20 »
Żeby nie było nudno ja zgodzę się z kikoshimą. Budda wyjdź  ;)

Offline Zjedz

• Junior
  • *
« Odpowiedź #493 dnia: Styczeń 01, 2018, 13:04:25 »
Odkopuję temat.

Jakiś czas temu kupiłem pada głównie by grać w jRPGi, ale jako, że w Steamowej bibliotece miałem także DS II postanowiłem sprawdzić jak mi się będzie grało w ten tytuł za pomocą kontrolera. DS II miałem już kupione jakiś czas temu, ale po kilku próbach ogania na klawiaturze i myszce poddałem się - było to dla nie niegrywalne.

Co do samej gry - jest trudna, ale sprawiedliwa. Każda moja śmierć (a było ich hohoho i jeszcze trochę) była spowodowana tym, że albo czułem się zbyt pewnie (np. brałem na klatę kilku przeciwników, których myślałem, że mam już opanowanych) lub tym, że sfrustrowany porażka mi próbowałem przebić się "na pałę".
Lubię też te lekkie trolololo twórców z ustawieniem przeciwników w niewidocznych miejscach i zasadzkami. Dodatkowo to moja pierwsza gra na PC, w którą gram za pomocą pada (ostatni raz intensywnie grałem na kontrolerze za czasów PSXa) więc wciąż mam trudności nie z samą grą, ale ze sterowaniem.

Podoba mi się, że nie prowadzi gracza za rączkę - masz kilka dróg, a tą właściwą powinieneś sam rozpoznać po tym jak sobie radzisz (lub nie) z przeciwnikami. Chociaż z drugiej strony czasami prowadzi to do sytuacji gdzie myślałem, że idę w dobrym kierunku, ale mam ciężko bo po prostu mam słabego skilla. Z Majula udałem się od razu do Wieży Płomienia Heide i padałem kilkadziesiąt razy. Dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że jeszcze nie sprawdziłem jednej drogi (do Kniei) i potem poszło już lepiej. Drugim takim zdarzeniem było dostanie się do Zaginionej Twierdzy, którą prościej mi się przechodziło niż teoretycznie łatwiejszą Wieżę.

Chociaż nie jestem fanem takich dynamicznych, skillowych systemów walki to ten z DS jest bardzo satysfakcjonujący - uczenie się ruchów i zachowań przeciwników by potem wykorzystywać je do sprawniejszej walki daje sporo frajdy. Czasami wystarczyła mi zmiana broni by pokonywać przeciwników, z którymi wcześniej miałem spore problemy (np.  biały rycerz z Wieży, którego prawie nigdy nie udał mi się "wyczuć" okazał się banalnie prosty po zastosowaniu broni z atakiem pchnięcia) lub zastosowanie innej taktyki. Niedawno zacząłem korzystać z kuszy jako "zmiękczacz" przeciwników oraz narzędzie do ich przyciągania z miejsc, w których trudno by mi się lawirowało. Sam się sobie dziwię, że walka tak mi przypadła do gustu - nadal jestem do niczego, ale te uczucie satysfakcji gdy wyjdzie ci jakieś sprawne combo i położysz przeciwnika bez utraty HP - coś wspaniałego. Co do walk z bossami to pewnie spocone kontrolery i wylany pot dopiero mnie czeka bo póki co tych, na których trafiłem udało mi się pokonać bez problemów - Ostatni Gigant padł za pierwszym razem, Prześladowca dostał z balisty (miałem lekkiego kaca moralnego za sposób w jaki go zabiłem), a Smoczy Jeździec sam spadł z areny. Po zastanowieniu wychodzi na to, że ubiłem poprawieni tylko jednego bossa czyli prawdziwy trud dopiero mnie czeka.

Chociaż gra mi się bardzo przyjemnie to póki co nie mam ochoty sięgać po DS i DS III - druga część całkowicie zaspokoiła moje apetyty na tego rodzaju systemy walki. Chociaż gdyby wyszedł port Bloodborne to kupił bym w ciemno, ale głównie za sprawą klimatu niż samej rozgrywki.

Pamięta ktoś może czy w to miejsce mogę się dostać na etapie początkowej eksploracji czy dopiero mogę się tam dostać po jakimś czasie (chodzi o ten przedmiot na drewnianym pomoście)? Lokacja to Główna Wieża w Kniei, widok zaraz po wyjściu z pomieszczenia z ogniskiem. Póki co jestem na etapie początku Przystani.

https://imgur.com/a/rvKhD

PS nie działa mi wklejanie obrazków na forum. Orientuje się ktoś dlaczego? Wstawiam je standardowo przez img/img.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2018, 13:09:01 wysłana przez Zjedz »

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #494 dnia: Styczeń 01, 2018, 13:08:34 »
Troche mnie nosi by to kupic. Zepsuli mi farmienie dusz  niestety. Chodza plotki, ze jedynka ma byc odrestaurowana na obecna generacje, oby faktycznie była.

Offline Zjedz

• Junior
  • *
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 01, 2018, 13:09:57 »
Troche mnie nosi by to kupic. Zepsuli mi farmienie dusz  niestety. Chodza plotki, ze jedynka ma byc odrestaurowana na obecna generacje, oby faktycznie była.

Chodzi Ci z farmieniem o to, że po jakimś czasie przeciwnicy się nie respią?

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #496 dnia: Styczeń 01, 2018, 13:26:57 »
https://imgur.com/a/rvKhD

PS nie działa mi wklejanie obrazków na forum. Orientuje się ktoś dlaczego? Wstawiam je standardowo przez img/img.

Wstawianie obrazków działa normalnie:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2018, 13:30:35 wysłana przez Simplex »

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #497 dnia: Styczeń 01, 2018, 13:51:13 »

Chodzi Ci z farmieniem o to, że po jakimś czasie przeciwnicy się nie respią?
tak. Ponoc da sie to ominac ale przeciwnicy odrodza sie mocniejsi. A bardzo lubiłem to uczucie gdy ide jak przecinak

Offline Zjedz

• Junior
  • *
« Odpowiedź #498 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:50:27 »
DSII wciągnęło mnie kompletnie - około 30 godzin na Steamowym liczniku (według rozpiski lokacji jestem mniej więcej w 1/3 gry, nie licząc lokacji z dodatków), a ja nadal po przyjściu z pracy nie mogę się doczekać by siąść do kompa. Już dawno tak nie miałem, że nawet będąc w pracy myślę o grze - gdzie pójść najpierw, jaką inną taktykę obrać, czego nowego spróbować. Nawet przechodzie tego samego etapu któryś raz z kolei wcale mnie nie nudzi bo zawsze mogę urozmaicić sobie rozgrywkę na przykład wypróbowując nowa broń.

Zaskoczyło mnie jak gra jest szczodra w dostarczaniu przedmiotów - mam już cały plecak zapchany różnymi wspomagaczami czy też przedmiotami do  ulepszania ekwipunku, Póki co mój stary nawyk z gier rpg czyli zatrzymywanie wszystkiego na później daje o sobie znać i prawie niczego nie używam (z drobnymi wyjątkami w postaci m.in. kukły człowieka czy też bomb). Nie ulepszyłem też póki co żadnego ekwipunku bo wciąż znajduję coś ciekawszego i po prostu szkoda mi wykorzystywać materiały. Na szczęście gra posiada NG+ więc nawet jak w tej rozgrywce coś mi zostanie będę mógł wykorzystać je w kolejnym przejściu.

Jeśli chodzi o bossów to natrafiłem na pierwszą poważną ścianę, a mianowicie Strażniczki Ruin z Twierdzy. O ile z pierwszą jakoś sobie radziłem to już dwie kolejne, które atakowały praktycznie na raz nie potrafiłem rozgryźć. Do walki podchodziłem już kilkadziesiąt razy, ale wciąż dostawałem łupnia. W końcu udało mi się je pokonać używając jedynie tarczy - testowo chciałem zobaczyć czy będę w stanie przyjąć na klatę ich uderzenia i do walki stanąłem wyposażony jedynie w trzymaną oburącz  Pawęż. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że idzie mi lepiej niż w dotychczasowych próbach i w końcu coś co miało być tylko próbą okazało się najlepszą dla mnie strategią. W Twierdzy miałem także okazji doświadczyć pierwszego, nieoskryptowanego najazdu innego gracza. Byłem już przygotowany na porażkę,  ale udało mi się wygrać: akurat testowałem walkę lancą do pokonywania wrogów w ciasnych korytarzach i udało mi się całkowicie przypadkowo zepchnąć nią innego gracza w przepaść pierwszym uderzeniem :D Śmiałem się potem chyba z 5 minut i żałuję, że nie mam całej tej akcji nagranej.

Jeśli po dotychczasowej rozgrywce miałbym wymienić jakieś wady to główną była by fabuła, a właściwie jej brak. Zdaje sobie sprawę, że jest pewna przyjęta przez From Software konwencja opowiadania historii, ale szczerze mówiąc nie za bardzo mi odpowiada. Nie mam też zbytnio chęci wgłębiania się w filmiki na YouTubie i czytanie jakiś analiz oraz opracować o lorze świata by poznać go lepiej. Po tych 30 godzinach wiem praktycznie tyle samo co na początku rozgrywki.

Póki co ciesze się, że nie odstraszyła mnie od gry ta cała otoczka jej hardkorowości - okazuje się, że nawet taki każual jak ja może się w niej dobrze bawić.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #499 dnia: Styczeń 07, 2018, 12:34:05 »
Też tak miałem z DS3. W robocie czytałem o tym, co robic, o przedmiotach itd.