Autor Wątek: Czy następna generacja konsol jest nam potrzebna ??  (Przeczytany 26143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Czy następna generacja konsol jest nam potrzebna ??
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 07, 2010, 13:30:24 »
Czy standardowo mozna prosic jakies cytaty albo tekst? Nie dam im ani jednego klikniecia :).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 07, 2010, 13:46:29 »
Mam wkleic caly tekst? :P Przez proxy klikaj albo cos ;)

Offline wacha

• Badass
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 07, 2010, 13:51:34 »
Nie ma co komentować tego tekstu.To pisze gość który nienawidzi konsol, nie może się z tym pogodzić, że coraz mniej gier wychodzi na PC i za wszelką cenę próbuje udowodnić(co oczywiście jest śmieszne) że do grania lepszy jest PeCet a ps3 i x360 to zło...

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 07, 2010, 14:01:03 »
Akurat z tego tekstu wynika ze do grania najlepszy jest onlive ;)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 07, 2010, 14:08:03 »
Czy standardowo mozna prosic jakies cytaty albo tekst? Nie dam im ani jednego klikniecia :).

Proszę, oto SS w pigułce: No, może jeszcze zakrzyknijmy sobie "Konsole umierają!". O, od razu lepiej.

Akurat z tego tekstu wynika ze do grania najlepszy jest onlive ;)

Oraz wynalazki SS - Xbox Stream. I PlayStation Cloud. ;) Pogratulować źródeł w Sony i MS :P.

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 07, 2010, 14:11:35 »

Haha, to zakrawa lekko na piractwo ;) Nie kupię (nie kliknę w link), ale chcę mieć (ktoś mi użyczy kopię) :D

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 07, 2010, 14:12:54 »
Dajcie spokój, wypowiedzi Gracjana Roztockiego też będziecie komentować?

Pewne osoby się ignoruje. Dla własnego zdrowia.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 07, 2010, 14:19:34 »

Proszę, oto SS w pigułce: No, może jeszcze zakrzyknijmy sobie "Konsole umierają!". O, od razu lepiej.
No, ale zaraz nizej napisal, ze stacjonarne pecety też umierają ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 07, 2010, 14:25:52 »
Haha, to zakrawa lekko na piractwo ;) Nie kupię (nie kliknę w link), ale chcę mieć (ktoś mi użyczy kopię) :D

Traktujemy to jako materialy dydaktyczne do studium na temat "wymierajacy gatunek pecetus idiotus" ;-).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 07, 2010, 16:41:57 »
Chciałbym zobaczyć kiedyś jak II Michal II probuje przekonac SS, że ME1 to exclusive na x360 w dyskusji ;)

Offline Genshin

• Aktywny forumowicz
  • quo vadis konsole
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 07, 2010, 22:37:22 »
SS znowu dostarczył nam darmowej rozrywki. Gość jest niesamowity. A jak chodzi o temat - następna generacja konsol nie jest mi potrzebna. Ta jest w sam raz i jedyne czego trzeba to dobrych gier, do połowy 2011 wyjdzie ich kilka, a co będzie później to się zobaczy na targach Gamescom i Tokio.
Aktualnie grane: Left4Dead

Offline Pafnucy

• Stały bywalec
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 08, 2010, 02:55:00 »
Moim zdaniem tekst jest niezły, argumenty trafne i całkiem przekonujące.
Chętnie przeczytam argumenty osób o przeciwnym do SS zdaniu (i, zaznaczam, chodzi mi tu o przyszłość konsol, a nie wyższość pc nad konsolami czy odwrotnie ;)).

No i dajcie spokój, teksty: "Xbox Stream. I PlayStation Cloud" i ten o śmierci konsol to przecież żarty  ::)

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 08, 2010, 08:24:21 »
Dopóki wychodzą dobre gry nowa generacja nie jest mi potrzebna, oczywiście w końcu pewnie np grafika mnie zacznie razić ale na chwilę obecną obecne konsole są całkowicie satysfakcjonujące.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 08, 2010, 15:34:42 »
oops... czyżby SS miał rację?
http://www.wp.pl/?id=156129-1058652102

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 08, 2010, 15:43:16 »
To glupi zart - nie ma co sie nad tym rozwodzic.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 08, 2010, 15:46:34 »
ale fajnie zrobiony :)

Offline catalyst

• Stały bywalec
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 08, 2010, 15:50:19 »

Przepraszam za ten żart, nie pomyślałem jakie mógł mieć konsekwencje dla ludzi, którzy żyją kawałkiem plastiku :D

C

Offline wojtakus

• Mieszkaniec tego forum
  • I serve one master, and his name is gaming
    • Moja strona
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 13, 2010, 08:45:31 »
Witajcie
Zacznę od tego że uważam się za gracza, spędzam przed konsolą minimum 3 godzinki dziennie, na więcej nie pozwalają mi obowiązki domowe i praca, ale jeśli jest taka okazja.. :D

Czytam sobie ten wątek i nie rozumiem niektórych z Was.

Po pierwsze: Moim zdaniem nowej generacji konsol na razie nie będzie ponieważ właśnie na dniach dostaniemy "starą-nową" generacje konsol czyli możliwość radosnego machania łapkami i wyginania się przed kamerką. myślę że zarówno MS jak i Sony za dużo włożyły w swoje projekty kasy i energii żeby teraz po wakacjach dać nam możliwość sterowania ruchem a następnie na gwiazdkę powiedzieć: "OK, pobawiliście się a teraz marsz do sklepu po nową generację konsol", zwyczajnie muszą na tym zarobić.

Po drugie: Obecne konsole mają możliwości graficzne na wystarczająco wysokim poziomie, jedną z ostatnich gier na X'a w którą miałem przyjemność grać było Halo R, i moim skromnym zdaniem wygląda po prostu zajefajnie. Sprzedałem X'a kupiłem PS3, odpaliłem KZ2 i też wygląda super. Wydaje mi się że w grach/graniu nie chodzi o to aby móc policzyć ile włosków ma Marsjanin na środkowym palcu lewej stopy i czy owe włoski falują z szybkością 60 czy 30 klatek na sekundę, chodzi o miodność gry i jest to kolejny argument dlaczego nowa generacja się nie pojawi w najbliższym czasie.

Po trzecie: Exy. Co ma piernik do wiatraka? jaki wpływ gier na wyłączność ma na powstanie nowej generacji? teraz dopiero posypią się exkluzywy dlatego że zarówno różdżki jak i Natalka wymuszą zupełnie inny sposób sterowania a co za tym idzie zupełnie inną budowę gry a co za tym idzie nie wydaje mi się żeby deweloperom chciało się pisać tą samą grę po raz drugi żeby dodatkowo chodziła na platformie tego drugiego producenta.

Jako że właśnie zmieniłem konsolę a wcześniej przed X'em miałem PS2 to zauważam różnice które nie są tylko kwestią przyzwyczajenia. Konsola MS ma kilka fajnych drobiazgów które potrafią cieszyć np. film na pendrajwie nie musi być w jakimś kretyńskim folderze aby konsola go odczytała, ale za to PS3 nie ma najmniejszych problemów z nawiązaniem połączenia z serwerem mediów co X'owi czasem się udawało a czasem nie zupełnie losowo. Chcę przez to powiedzieć że obie konsole maja parę takich niedoróbek które warto by było poprawić w "nowej" generacji, a może jeszcze się to uda w tej "starej"

P.S. Nie mogłem się powstrzymać :D  Lepszego pada ma X360 :D

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 13, 2010, 09:05:58 »
TLDR :D

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 13, 2010, 12:56:55 »
Konsola MS ma kilka fajnych drobiazgów które potrafią cieszyć np. film na pendrajwie nie musi być w jakimś kretyńskim folderze aby konsola go odczytała...

PS3 tez odczyta ci film z dowolnego folderu. O ile dobrze pamiętam trójkąt umożliwia przeglądanie wszystkich folderów.

Offline wojtakus

• Mieszkaniec tego forum
    • Moja strona
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:17:02 »
Konsola MS ma kilka fajnych drobiazgów które potrafią cieszyć np. film na pendrajwie nie musi być w jakimś kretyńskim folderze aby konsola go odczytała...

PS3 tez odczyta ci film z dowolnego folderu. O ile dobrze pamiętam trójkąt umożliwia przeglądanie wszystkich folderów.

ale to jest dodatkowe kombinowanie, jak wpakuje filmy do folderu VIDEO to też widzi bez problemu, ale tak  jak napisałem to dodatkowe kombinowanie

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:44:13 »
to moze wejscie w dzial video i wybranie pendrive'a to tez za duze kombinowanie?
imho czepiasz sie

Offline wojtakus

• Mieszkaniec tego forum
    • Moja strona
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:52:01 »
kończąc tego małego offtopa masz rację może trochę się czepiam ale to skutek lenistwa i wygodnictwa :)

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 13, 2010, 19:10:30 »
Czepialstwo czy nie ale ja np miałem z tym problem, za 1 razem jak przerzucałem dane to nie miałem pojęcia o tych specjalnych folderach. Przez taką małą głupotę formatowałem pendrive chyba z 8 razy sprawdzając różne systemy plików itd.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 13, 2010, 20:08:11 »
Hmmm...pytanie tylko czy to problem z interfejsem i kombinowanie czy cos zupelnie innego. Wybacz, ale to wielokrotne formatowanie pendrive'a jakos tak skojarzylo mi sie z tym: http://www.youtube.com/watch#!v=VBKQ2jHvGVU&feature=related Pytanie...czy to drzwi czy moze ten gosc?;-)
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Cubituss

• Super Badass
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 13, 2010, 21:41:45 »
"Powinno być napisane czy pchać, czy ciągnąć" :D

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 14, 2010, 12:37:23 »
Hmmm czy ja bym chciał kolejną generację konsol? Pewnie , że tak, ale gdzieś tak za minimum rok albo nawet dwa, bo mam teraz sporo wydatków  :P

A co bym chciał żeby się zmieniło/pojawiło?
1) lepsze zabezpieczenia antypirackie, żeby popularność danej platformy nie zależała od stopnia piracenia na rynku (myślę tu o Polsce głównie)
2) żeby wielka trójka zaczęła traktować Polaków na równi z innymi nacjami. żeby w końcu skończyły się komunikaty typu "ta usługa jest niedostępna z bieżącej lokalizacji" (związane z punktem 1)
3) żeby w końcu dogadali się z ZAIKSami i innymi pseudo strażnikami własności intelektualnych w Polsce i pojawiły się usługi typu Netflix albo PS Video Store (patrz punkt 2)
4) żeby sprzęt był dobrej jakości i nie psuł się po roku, albo tuż po gwarancji
5) żeby rozwinęła się idea trofeów/achievementów i żeby coś wynikało z posiadania tych wszystkich platynek i calaków
6) żeby wszyscy każuale umarli i przestali zawracać dupę  :P
7) żeby na PSP2 pojawiły się trofea
8 ) żeby pojawiła się możliwość udostępniania (na uczciwych warunkach) swoich gier dla małych ambitnych developerów (bo teraz wszyscy próbują z nich zdzierać zamiast podpatrywać nowe świeże pomysły)

To chyba tyle ode mnie. Celowo nie pisałem nic o gigabajtach, gigahercach i innych technikaliach bo wiadomo, że każda generacja niesie postęp w tej dziedzinie, będzie więcej, szybciej i lepiej, więc po co się z tym zbytnio bryndzlować?
Powyższa lista jest całkowicie subiektywna. Jeśli masz inne zdanie to je miej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2010, 12:51:07 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 14, 2010, 12:42:38 »
6) żeby wszyscy każuale umarli i przestali zawracać dupę  :P
ROTFLMAO. Definicja każuala jest szeroka jak stąd do gdzieś_tam - w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że nie będzie komu kupować tych gier na nową generację. ;D

Offline wojtakus

• Mieszkaniec tego forum
    • Moja strona
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 14, 2010, 13:30:10 »
Co do listy życzeń Buster Dogg'a to myślę że to wszystko "Wielka Trójka" mogła by wprowadzić w obecnej generacji :D raczej nikt by się nie pogniewał :P

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 14, 2010, 14:41:27 »
4) żeby sprzęt był dobrej jakości i nie psuł się po roku, albo tuż po gwarancji
Bez żartów, to przecież podstawa dzisiejszego rynku. Okres gwarancyjny = okres działania sprzętu + parę miesięcy. W większości przypadków :<

Jeśli masz inne zdanie to je miej.
Dziękuję :]
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #150 dnia: Lipiec 14, 2010, 14:51:05 »
I sądzisz, że to jest ok i tak być powinno? Jako konsumenci powinniśmy głośno pokazywać swoje niezadowolenie na tego typu praktyki, tymczasem w większości idziemy do sklepu ... kupić nowy egzemplarz. To jest dopiero dobry żart. Dlatego wyraziłem potrzebę zmiany w swoim poprzednim poście. Może i jestem naiwny, ale tak uważam.

W moim światopoglądzie okres gwarancji jest zapewnieniem, że w przypadku wady fabrycznej sprzęt zostanie mi wymieniony bezproblemowo. Tymczasem coraz częściej przyjmuje się, że gwarancja jest okresem, gdy sprzęt działa, a potem już nie musi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2010, 14:55:37 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)