Autor Wątek: Co preorder'ujecie?  (Przeczytany 11715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
Co preorder'ujecie?
« dnia: Sierpień 14, 2012, 15:36:22 »
Właśnie odebrałem zniżkę z Kompanii Graczy na 40% na gry na pc by kupić w preorderze Darksiders 2. Przy okazji dorzuciłem jeszcze dwa tytuły.

I tak dzięki zniżce mam w muve za 245 zł z dostawą w paczkomacie preordery na:
  • Darksiders 2
  • Borderlands 2
  • Dishonored

Plus w ultimie preorder na:
  • Call od Duty: Black Ops 2

Może dorzucę do tego jeszcze Hitmana, ale chyba jszcze poczekam na więcej materiałów.

A na co Wy składacie preordery?

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
Odp: Co preorder'ujecie?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2012, 15:39:12 »

Na nic :) Jak wyjdzie GTAV to pójdę w dzień premiery do sklepu i kupię osobiście, a tak to głównie promocje po jakimś czasie.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2012, 15:39:44 »
Nigdy nie zlozylem jeszcze preordera i raczej to sie nie zmieni.

Chyba, ze XCOM jakos fajnie promowany bedzie.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2012, 15:41:00 »
Ja aktualnie Darksiders II na ps3. A jedyną poprzednią była Killzone 3. Bo miałem złamaną nogę i nie mogłem jechać sam odebrać :)

Offline Nesh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2012, 15:44:55 »
Borderlands 2 na PC ze zniżką muve 40%

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2012, 15:53:10 »
I tak dzięki zniżce mam w muve za 245 zł z dostawą w paczkomacie preordery na:

A muve dzieli zamowienia? Wydaje mi sie , ze nie i dostaniesz te gry po wyjsciu ostatniej z nich.

THU31

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2012, 15:53:20 »
Yeb, oczywiście w osobnych zamówieniach masz pozamawiane? Bo inaczej wyślą wszystko dopiero przy premierze ostatniej gry.

Ja obecnie mam:
- Sleeping Dogs PC w Muve
- Borderlands 2 PC Vault Hunters Edition w Amazon UK
- Far Cry 3 PC/X360 Insane Edition w Amazon UK, bo nie wiem jeszcze na którą platformę wezmę

EDIT.

Niesłychane, ninja'd, coś nowego na tym forum.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2012, 15:54:12 »
Mists of Pandaria EK.  8)

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:02:11 »
Tak, musiałem wszystko podzielić na osobne zamówienia bo dostałbym to dopiero w październiku ;D Polskie sklepy mają jeszcze dużo do nadgonienia w porównaniu do angielskich. Imho muve, gdyby nie zniżki z kompanii graczy, mógłby marzyć tylko o takim obrocie jaki ma.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:03:13 »
Ta zniżka to ile punktów?

Offline wacha

• Badass
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:04:00 »
Do tej pory:

Dishonored i Hitman w muve

Far Cry 3 w Utlimie

i jeszcze skoczę do MM po Asasyna 3

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:04:16 »
Ta zniżka to ile punktów?

Czysta.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:04:47 »
Znizka 300 punktow, ale mozna sie w sumie dogadac, ja np kupilem 2 sztuki Sleeping Dogs, jedna dla JbzP, a jak za jakis czas pojawi sie jakas inna gra ktora bedizemy obaj zainteresowani, to on wykorzysta znizke i kupi dla mnie (dostawa do paczkomatu tam gdzie komu blizej).

Tak, musiałem wszystko podzielić na osobne zamówienia bo dostałbym to dopiero w październiku ;D Polskie sklepy mają jeszcze dużo do nadgonienia w porównaniu do angielskich.

Amazon robi dokładnie tak samo.

Ja mam zapreorderowane Sleeping Dogs i Borderlands ze zniżką 40% (ciekawe jakie byłby zyski Cenegi gdyby te zniżke dali na stałe dla wszystkich...). Powaznie myślę nad Dishonored i mniej poważnie nad Hitmanem.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:05:10 »
Ja oprócz tej Pandarii to mam ochotę na wiele gier, ale nie mam czasu, więc przy takim backlogu jaki mam to...

Zastanawiam się jeszcze nad Far Cry 3 na taboreta i Dishonored na konzole.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:11:44 »
(ciekawe jakie byłby zyski Cenegi gdyby te zniżke dali na stałe dla wszystkich...).

Nie mogą dać takiej zniżki na stałe bo by ich inni detaliści powiesili na najbliższym drzewie. Do tego cenega jako dystrybutor pewnie sprzedaje grę detalistom za 50% ceny sugerowanej, więc kompania graczy, to dla nich czysty deal bo swoje i tak zarobią.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:13:44 »
Ja wiem ze nie moga, bo jakby mogli to by dali, jestem po prostu ciekaw czy gdyby ceny gier bylyby nizsze, to czy zyski z ich sprzedaży byłyby większe.

Swoją drogą wielkie dzięki za uświadomienie mi, że kod cenegi zadziała z Dishonored, niby wiedziałem, że to bethesda, ale jakoś nie skojarzyłem tego faktu z kodem 40%. Jakby co to mam taki kod do końca sierpnia.

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:17:17 »
Na chwilę obecną mam preordery takich tytułów:

Assassin's Creed III (z którego pewnie zrezygnuję do czasu aż ogram Brotherhooda i Revelations), Resident Evil 6, Borderlands 2, Persona 4: The Golden, Zone of the Enders HD Collection, The Last of Us. Tyle.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:26:31 »
Tak, musiałem wszystko podzielić na osobne zamówienia bo dostałbym to dopiero w październiku ;D Polskie sklepy mają jeszcze dużo do nadgonienia w porównaniu do angielskich.
Jak juz mowilem, z preorderami amazon robi tak samo - jak sa w jednym zamowieniu, wysyla wszystko razem.

Czego faktycznie mogliby sie nauczyc od cywilizowanych sklepów, to pobierania kasy z karty w momencie wysyłki, a nie zamówienia.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:26:57 »
Sporo gier, które mnie interesowały w 2007 roku kupiłem w przedsprzedaży, bo wówczas dostanie w sklepie "z cegły i zaprawy" grę na konsolę w okolicach premiery i w ludzkiej cenie nie było oczywistością. Pod koniec roku zaczęło się to powoli zmieniać, a od 2008 właściwie nie widziałem potrzeby (a zawsze było ryzyko, że np. paczka przepadnie po drodze lub wyślą mi przez pomyłkę wersję na PS3, kiedy chciałem na X360 itp. - szansa na to jest mała, ale jest) kupowania nie tylko w przedsprzedaży, ale w ogóle w internecie. Wyjątkiem są tu rozmaite wersje kolekcjonerskie dostępne zazwyczaj tylko w sklepach internetowych, w takich przypadkach prawie zawsze pre-orderuje z miesięcznym lub większym wyprzedzeniem (pre-order na "edycję zawodowca" nowego Hitmana złożyłem na Amazonie już w maju, ale teraz go raczej skasuję i kupię w Muve.pl, bo wyjdzie mnie to taniej, szybciej dostanę. Wcześniej tego nie zrobiłem, bo bałem się, że ta wersja ma też przymusowe spolszczenie, ale okazało się, że będzie sprzedawana w niezlokalizowanej formie). Teraz znowu zacznę pre-orderować widząc ile mogę zaoszczędzić w przypadku gier dystrybuowanych przez Cenegę względem tego ile kosztują w takim Media Markcie i dzięki temu, że można skorzystać z paczkomatów (tzn. w teorii, pierwsza próba ze Sleeping Dogs w roli głównej skończyła się niepowodzeniem). Nie widzę natomiast sensu w pre-orderowaniu gier od EA - w MM i Saturnach są zwykle parę dni przed premierą i w dobrej cenie (choć teraz ten czynnik może się zmienić). 

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:27:01 »
Nic ! Wszystko beda uzywki za 1/3 ceny

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:27:52 »
Pirat!

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:29:22 »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:31:38 »
Pirat!
Meh  ???

Racja, piractwo jest bardziej szlachetne od używek!

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:46:14 »
Darksiders 2, Dishonored na muve w wersji pudełkowej bo kod nie działa na wersje cyfrowe. ;)
Demon Souls na GMG, ale się zastanawiam czy nie skasować.

THU31

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:47:13 »
Pirat!

+1

Sorry, ale wszystko kupić używane i za 1/3 ceny? Dziwić sie że dostajemy tyle crapów, jak dobrych produkcji ludzie nie potrafią docenić.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:48:22 »
Jakbym miał nadmiar czasu i gotówki to Darksidersy bym musem zapreoderował, ale że jest jak jest, to sobie dam spokój i kupię na obniżce którejś ;). Jedynka dzielnie siedzi na półce i z niej nie wywędruje, warta była tych pieniędzy.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:51:42 »
jakbym mial kase to bym darksidersow 2 lyknal... a tak to wiem ze tylko na wiedzmina 3 zrobie preorder :)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:51:53 »
Skromnie bo mam preordery tylko na Borderlands 2 i MoH: Warfighter. Darksiders 2 będzie używana a na PSN kupię CS:GO. Nie licząc dodatków do BF3 (mam Premium) to raczej całe zakupy growe jakie planuję na ten rok.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:55:26 »
Jak juz mowilem, z preorderami amazon robi tak samo - jak sa w jednym zamowieniu, wysyla wszystko razem.

A to dziwne, bo jak ostatnio kupowałem u nich kilka płyt cd to rozbili mi to w jednym przypadku na 3 przesyłki.

THU31

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:57:21 »
Bo se możesz tak wybrać, ale wtedy płacisz dodatkowo.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:59:00 »
Sami też rozdzielają, ale bez dodatkowej opłaty nie ma gwarancji że tak zrobią.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:59:06 »
A to dziwne, bo jak ostatnio kupowałem u nich kilka płyt cd to rozbili mi to w jednym przypadku na 3 przesyłki.
Moze polityka w stosunku do płyt jest inna niż do gier. Te płyty kupowales dostepne, czy preorderowałeś? Bo ja mowie o sytuacji kiedy w zamowieniu jest preorder.

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:05:30 »
Pirat!

+1

Sorry, ale wszystko kupić używane i za 1/3 ceny? Dziwić sie że dostajemy tyle crapów, jak dobrych produkcji ludzie nie potrafią docenić.

Sorry ze mam inne priorytety niz preorderowanie stupiedziesieciutysiecy tytulow za 60 baksow kazdy bo przemysl growy postanawia wydac wiekszosc tytolow w koncowce roku ! Pozatym to nie moja wina ze ludzie swoje gry odsprzedaja lub sa dostepne po paru miesiacach na amazon za polowe ceny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 17:08:09 wysłana przez dazzlerazzle »

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:09:40 »
1. Mists of Pandaria PC Kolekcjonerskie wydanie (Elektronicznie) [w całości kupione za sprzęt sprzedany w D3]
2. Borderlands 2 + Premiere Club PC (Ultima)
3. Medal of Honor Warfighter PL Edycja Limitowana + DLC + BETA BF 4 PC (Ultima)
4. Forza Horizon PL Edycja Kolekcjonerska X360 (Ultima)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:12:51 »
Sorry ze mam inne priorytety niz preorderowanie stupiedziesieciutysiecy tytulow za 60 baksow kazdy bo przemysl growy postanawia wydac wiekszosc tytolow w koncowce roku ! Pozatym to nie moja wina ze ludzie swoje gry odsprzedaja lub sa dostepne po paru miesiacach na amazon za polowe ceny.

Ale po co ta redukcja do absurdu? Przecież nikt nie kaze ci preorderowac 150 gier za 60 baksow, tak jak nikt nie kaze ci kupowac wyłącznie uzywanych gier za 1/3 ceny. Miej swiadomosc, ze postepujac w ten sposób przyczyniasz sie do tego, ze branża boi sie wydawac nowe IP (bo sie nie sprzeda, bo ludzie kupia za 1/3 ceny uzywke), tylko w kółko młócą sequele do tych samych durnych strzelanek. Oraz do coraz wiekszych utrudnien dla gracza w postaci online passów, offline pasów, season passów, i innych dupereli ktore wymysla branża, zeby jakos sobie odbic straty na używkach.

Ja tez nie preorderuje 150 gier na premierze, zdarza mi sie kupowac uzywki oraz piracic - ale raz na jakis czas staram sie kupic nówke w okolicach premiery, czasem zapreorderowac, jesli to gra mojej ulubionej serii (Batman, Deus, Borderlands, polskie gry) i zalezy mi zeby developer nie zbanczyl, tylko dalej robil dobre gry. Mam swiadomosc, ze wspieram branze, ktora daje mi gry, ktore daja mi fun - moze robie to w stopniu minmalnym i niezauwazalnym, ale dobre i to.

I tym sposobem wracamy do flejma "czy piractwo i uzywki to rownowazne ZUO?".

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:14:47 »
Ale, że Simplex jeszcze nic nie wyjechał odnosnie tytułu... ;) Serio, bez apostrofa.

Pandaria i nic więcej. Resztę kupuję w używkach lub na przecenie.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:27:53 »
Co dla wydawcy za różnica czy kupię grę używaną czy nie kupię w ogóle? Dla mnie różnica, bo mogę coś pograć. Gry konsolowe to nie jest coś, co by mi zrobiło różnicę swoim zniknięciem - rozumiem, że dla kogoś jest inaczej, ale nie rozumiem prób przekonania mnie (czy kogokolwiek), że trzeba płacić ciężką kasę za rozrywkę.

W ogóle takie próby są absurdalne - wydawcy kombinują jak się da z online passami etc a tutaj jeszcze się mnie namawia, żebym im płacił więcej niż to konieczne z mojego punktu widzenia.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:32:31 »
@Pikacz: Apostrof od razu zauwazylem, ale postow po pewnym czasie nie da sie edytowac, wiec to byloby czepianie sie dla czepiania.

Co dla wydawcy za różnica czy kupię grę używaną czy nie kupię w ogóle?
Słuszne pytanie. A co dla wydawcy za roznica, czy sciagne pirata, czy nie kupie w ogole? Nie mam tego omówionego?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 17:36:14 wysłana przez Simplex »

THU31

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:44:21 »

To w takim razie przejdź pirata na premierze, a potem kup nówkę za 1/3 jak stanieje. Mogę cię zapewnić że developer się z tego o wiele bardziej ucieszy.

A ew. argumenty o DLC czy kasie na inne gry sobie od razu darujcie. Praktycznie każdy/dev wydawca by chciał żeby to właśnie nowe kopie gier sie sprzedawały najlepiej, a nie DLC czy Bóg wie co.

Ktoś taki jak dazzle to istna masakra dla devów i wydawców, bo jak sprzedaje używki to tylko po to żeby kupić kolejne używki.

Ja gry na kilka godzin nie kupie za premierową cenę, tej na kilkanaście prawdopodobnie też nie, chyba że ma replay value, ale tak czy tak będę chciał kupić nówkę, choćby za 20 zł na Steamie, i w większości przypadków jej nie sprzedam (nie dlatego że nie moge, bo konsolowe moge).

A skoro nie możesz sobie pozwolić na 150 nówek, to może warto się ograniczyć, co? Wybierz sobie najlepsze gry i na nie przeznacz pieniądze. Niestety, ale w twoim przypadku kupowanie wyłącznie używek jest równoznaczne z piractwem.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:54:50 »
Ja przewaznie preorderuje blisko daty wydania, gdy juz wiadomo jakie edycje beda.
Obecnie mam:
2x Borderlands 2 ps3
napewno:
2x COD BO2 ps3 (tesco 1-2 dni przed wydaniem ma oferte za 25GBP + psn card 25GB)
The last of Us
GOW Ascension
zastanawiam sie nad:
MOH
Sly 4