Autor Wątek: Co dzisiaj ciekawego nabyles/as?  (Przeczytany 11112355 razy)

Offline Luszeq

• Mieszkaniec tego forum
Odp: Co dzisiaj ciekawego nabyles/as?
« Odpowiedź #17200 dnia: Grudzień 31, 2011, 10:10:26 »
W porównaniu do padów z X360 sa dużo lepsze. Gałki nie stawiają tak dużego oporu, krzyżak chodzi tak jak powinien, wszystkie przyciski są analogowe i jest prawie o 100g lżejszy
To żart? Fakt że krzyżak jest plusem ale  umówmy się że potrzebny to on jest tylko w bijatykach.
Nie, to nie żart. Krzyżak jest ważny i to nie tylko przy bijatykach. Gdy chcesz wybrać jakąś broń z ekwipunku, nawigować po menu czy też wpisać tekst na pewno nie używasz gałki bo jest po prostu za wolna.
To, że gałki są rozstawione tak a nie inaczej jest nienaturalne nie mówiąc już o tym, że palce mogą się stykać. A to, że gałki nie stawiają oporu to chyba kwestia zużycia. a lekkość to moim zdaniem minus.
Pierwsze słyszę, mi nigdy palce się nie zeszły na padzie. Albo mam za krótkie palce, albo nie trzymam gałek po wewnętrznej stronie i przez to nigdy tego nie doświadczyłem. ;)
Lekkość to duży plus. Dzięki temu dożo łatwiej operować przy małym odchyleniu i łatwiej jest uzyskać minimalny odskok - bardzo przydatne w samochodówkach i strzelankach.

PS: Wspominałem już o tym, że prawa gałka w padzie do X360 każdemu lekko skręca w lewo? Można tego doświadczyć między innymi w RAGE.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 10:12:23 wysłana przez Luszeq »

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #17201 dnia: Grudzień 31, 2011, 10:48:41 »
W porównaniu do padów z X360 sa dużo lepsze. Gałki nie stawiają tak dużego oporu, krzyżak chodzi tak jak powinien, wszystkie przyciski są analogowe i jest prawie o 100g lżejszy
To żart? Fakt że krzyżak jest plusem ale  umówmy się że potrzebny to on jest tylko w bijatykach.

PS: Wspominałem już o tym, że prawa gałka w padzie do X360 każdemu lekko skręca w lewo? Można tego doświadczyć między innymi w RAGE.
AD1. Uzywam krzyzaka do pisania wiadomosci i nie uwazam by byl az tak kiepski, ze sie tego komfortowo zrobic nie da. Nic mi nie lata, nie przeskakuje na ina litere. Dla mnie jest super.

AD2. Ciekawe bo mi nie ;) Takie pady sie reklamuje u MS i za tydzien dostaniesz nowego pada.

Czasem gram na ps3 i uwazam, ze ten pad jak ktos juz wyzej wspomnial jest nienaturalny. Nie podoba mi sie jak ustawione sa galki, a pad wyslizguje mi sie z rak jak gram w fpsy  czy tam little big planet. Galki chodza imho za lekko-nei potrafie na takim padzie zlapac wyczucia.

Za to moj pad od xboxa jest idealny dla mnie. Galki sa w takijch miejscach, ze rece sie nie mecza i chodza tez z wiekszym oporem niz na ps3 co dla mnie jest zaleta. Ten pad NIGDY mi nie wypadl z rak! Trigery w nim to bajka, czego nie mozna powiedziec o tych psowych.

Podsumowujac-pad to kwestia przyzwyczajenia.

Wedlug mnie obiektywnym opiniotworca jest tu moj chlopak, ktory gra tylko u mnie albo u kolegi. Na poczatku twierdzil, ze pad od xa jest beznadziejny, ze ps3 jest super uber czaderskie i w ogole. Jednak jak pogral troche u mnie to zmienil zdanie i stwierdzil, ze rzeczywiscie pad od xa jest wygodniejszy  ;)

PS: To neiprawda co sie czasem pisze, ze pad od xa jest do duzych rak. Ja mam bardzo male rece. Rozmiar XS rekawiczek (a moglyby byc jeszcze mniejsze) i dla mnie jest on idealny

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #17202 dnia: Grudzień 31, 2011, 11:49:49 »
Za 14zł udało mi się upolować coś takiego. W tle monety na wydawanie klientom. Zużywam ich ogromne ilości i zawsze musza być pod ręką.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 12:20:39 wysłana przez Katanka »

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #17203 dnia: Grudzień 31, 2011, 11:58:48 »
A w tle drobne na następna grę :>

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #17204 dnia: Grudzień 31, 2011, 12:24:55 »
Za 14zł udało mi się upolować coś takiego. W tle monety na wydawanie klientom. Zużywam ich ogromne ilości i zawsze musza być pod ręką.

mam do Ciebie wielką prośbę. Podaruj dziecku radość i wrzuć zdjęcie całej dotychczas uzbieranej kolekcji gier na x0  8)

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #17205 dnia: Grudzień 31, 2011, 12:44:30 »
To żart? Fakt że krzyżak jest plusem ale  umówmy się że potrzebny to on jest tylko w bijatykach. To, że gałki są rozstawione tak a nie inaczej jest nienaturalne nie mówiąc już o tym, że palce mogą się stykać. A to, że gałki nie stawiają oporu to chyba kwestia zużycia. a lekkość to moim zdaniem minus.

Galki w dualshocku sa rozstawione wlasnie naturalnie. Spojrz na swoje dlonie. Sa symetryczne prawda? Wiec sam sobie odpowiedziales jakie rozstawienie jest naturalne. Palce sie nie stykaja - to to juz totalna bzdura, ktora mogl napisac ktos kto nigdy nie mial stycznosci z dualshockiem. Bzdur o krzyzaku nawet nie chce mi sie komentowac, ale dodam od siebie troche o wytrzymalosci. Na oxford street w londynie jest wielki hmv - jest tam kilka stanowisk z ps3 i x360. Wystarczy porownac jak po kilku miesiacach wygladaja pady :)

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #17206 dnia: Grudzień 31, 2011, 13:15:59 »
Galki w dualshocku sa rozstawione wlasnie naturalnie. Spojrz na swoje dlonie. Sa symetryczne prawda? Wiec sam sobie odpowiedziales jakie rozstawienie jest naturalne.

To jeszcze niczego nie dowodzi :) Bardziej liczy się jak napinasz poszczególne partie dłoni podczas grania.
Osoby z dużą dłonią na DS bardzo nienaturalnie odginają kciuki (oba). Do tego dochodzi zgięcie nadgarstków i utrzymywanie ich w takiej pozycji bardzo długo. Jest też kwestia przyzwyczajenia i wkręcanie sobie, że jak mam to będę chwalił.

Tak czy inaczej byłbym skłonny uwierzyć, że długotrwałe używanie obu padów tak samo prowadzi do RSI, a dyskutowanie o wyższości jednego pada nad drugim w kwestii ergonomii nie ma większego sensu :) Wszystko i tak pewnie rozbija się o patenty i idealnie rozłożenie przycisków / gałek przez jedną firmę jest średnio możliwe.

Palce sie nie stykaja - to to juz totalna bzdura, ktora mogl napisac ktos kto nigdy nie mial stycznosci z dualshockiem. Bzdur o krzyzaku nawet nie chce mi sie komentowac, ale dodam od siebie troche o wytrzymalosci.

Takie trochę argumenty siedmiolatka :) "Bzdura!, w ogóle wszyscy jesteście Bzdura!" ;)

Na oxford street w londynie jest wielki hmv - jest tam kilka stanowisk z ps3 i x360. Wystarczy porownac jak po kilku miesiacach wygladaja pady :)

True. Z tego co widzę w dużych sieciach sklepów to pady od PS3 charakteryzują się tym, że są strasznie "wyślizgane". Te od X360 nazwałbym po prostu "rozjebanymi" :D

Offline ping

• Badass
  • ntsc-j
« Odpowiedź #17207 dnia: Grudzień 31, 2011, 13:18:27 »
Na oxford street w londynie jest wielki hmv - jest tam kilka stanowisk z ps3 i x360. Wystarczy porownac jak po kilku miesiacach wygladaja pady :)
A Ty znowu o HMV na oxford street ;).

Jak dla mnie pad od x360 jest dużo wygodniejszy, a gałki w dualach zawsze szybciej mi się ścierały, do tego są zrobione z dziwnego typu gumy, która lubi się "pocić" - jak nie używam kontrolera przez jakiś czas, widać na nich mokry nalot. O dziwo mam łącznie około 12 duali i niektóre cierpią na tą przypadłość, inne nie.

Offline Dalthon

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #17208 dnia: Grudzień 31, 2011, 13:25:31 »
Galki w dualshocku sa rozstawione wlasnie naturalnie. Spojrz na swoje dlonie. Sa symetryczne prawda? Wiec sam sobie odpowiedziales jakie rozstawienie jest naturalne. Palce sie nie stykaja - to to juz totalna bzdura, ktora mogl napisac ktos kto nigdy nie mial stycznosci z dualshockiem. Bzdur o krzyzaku nawet nie chce mi sie komentowac, ale dodam od siebie troche o wytrzymalosci. Na oxford street w londynie jest wielki hmv - jest tam kilka stanowisk z ps3 i x360. Wystarczy porownac jak po kilku miesiacach wygladaja pady :)
jakiego byś bzdurnego przykładu nie podał, nic nie zmieni tego że jeden woli pada od ps3 a drugi od x'a - wbij to sobie w końcu do głowy.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #17209 dnia: Grudzień 31, 2011, 13:30:52 »
bo on dobry jest, 5 minut od roboty :D
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #17210 dnia: Grudzień 31, 2011, 13:31:14 »
Noo właśnie, więc jakikolwiek tekst o wyższości jednego nad drugim nie ma najmniejszego sensu. Tym bardziej w tym temacie.
Jak tam zakupy przedsylwestrowe? Podejrzewam, że zaleje nas dziś spora liczba fotek z % jako motywem przewodnim :)

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #17211 dnia: Grudzień 31, 2011, 13:33:10 »
Kusiła mnie wczoraj 1.5l butelka absoluta za 79 zł w lidlu, ale się oparłem.

Chociaż ładna była skubana.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Luszeq

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #17212 dnia: Grudzień 31, 2011, 13:35:04 »

9,99zł - zdjęcia nie będzie, aparat powiedział "nie".

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #17213 dnia: Grudzień 31, 2011, 14:08:24 »
bo on dobry jest, 5 minut od roboty :D

Hmv ogolnie jest kiepski i nie pamietam, kiedy ostatnio cos tam kupilem. Ale ten na oxford street ma z 5 stanowisk x360 i tylez ps3, wiec jest co porownywac.

Dalthon - wbilem dawno temu. Wytlumacz to osobom typu Pipoki, ktory dualshocka widzial jedynie za szyba wystawowa ale uparcie powtarza brednie ze mu sie palce na galkach stykaja.
"a internet na x360 dziala szybciej"!!!!

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #17214 dnia: Grudzień 31, 2011, 14:14:19 »
Ty sprzątasz w tym HMV?

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #17215 dnia: Grudzień 31, 2011, 14:15:33 »
Kusiła mnie wczoraj 1.5l butelka absoluta za 79 zł w lidlu, ale się oparłem.

Mnie właśnie ona skusiła :) Czuję, że dziś będzie grubo. Córeczka leci do teściów, a my przebrani z mumie ciśniemy do bólu :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #17216 dnia: Grudzień 31, 2011, 14:27:47 »
Między Bogiem, a prawdą - mimo mojej opinii, iż X360 to najwspanialsza konsola jaką miałem okazję posiadać, też uważam, że pad od PS3 jest zdecydowanie lepszy. I to nie tylko dlatego, że bardziej zaawansowany technicznie, ale też jego ergonomia, precyzyjniejsze gałki i krzyżak mi odpowiada zdecydowanie bardziej.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #17217 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:02:23 »
K*^$#a te same offtopy w kółko Macieju  >:(
Może dopiszemy na pierwszej stronie kilka paradygmatów, które już dawno ustaliliśmy i zaczniemy banować jak ktoś ZNOWU poruszy ten sam temat po raz tysięczny?
Proponuję:
- pady to kwestia przyzwyczajenia
- piractwo jest złe bo jest złe
- Katanka jest narkomanem
- kolekcjonerki są dla kolekcjonerów bo lubią kolekcjonować śmieci
- rowery są chujowe, szczególnie jak się gada o nich na forum o grach
- polygamia zeszła na psy (stare forum not included)
- najlepsze piwa są niepasteryzowane
- buty we wszystkich kolorach tęczy budzą niepokój egzystencjalny
- Steve Jobs umarł i stał się święty dla wszystkich apple whores (dzięki Czaju!)
- zdjęcia kupionych przedmiotów są obowiązkowe
- najlepsze zdjęcia i tak robi Qbar

Coś pominąłem?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 15:17:58 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Offline mdag

• Badass
« Odpowiedź #17218 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:09:54 »
Coś pominąłem?

pomniejszać zdjęcia przy cytowaniu ;)

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #17219 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:10:35 »
I jeszcze Jobsa pominąłeś...

PSN ID: czajuprime

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #17220 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:16:38 »
No i temat o dziczyźnie, ostatnio poleciał na cmentarzysko :D

Sylwestrowo:

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #17221 dnia: Grudzień 31, 2011, 16:22:12 »
Coś pominąłem?

Dobre :) No i jeszcze forumogadka za mało ostatnio była forumowa :)

Karolu

• Gość
« Odpowiedź #17222 dnia: Grudzień 31, 2011, 16:55:04 »
Wymieniłem swojego starego Aqua Blue (sprzedany na allegro za 610zł|) na nowego Ice White w bundle z Super Mario 3D Land (była okazja 634zł z przesyłką) Więc łatwo policzyć, że za darmo wymieniłem starą konsolę na nową i gratis dostałem Mario wartego 200zł w sklepie ;) Co do samego wyglądu konsoli to chyba nie będzie lepszego koloru niż biały. Pudełka od gier są białe jak konsola, analog jest szary czyli w takim samym kolorze jak karty od gier, a ewentualna czarna podstawka z 2 analogiem będzie się ładnie komponować z górnym czarnym ekranem, a sam biały analog od niej będzie pasował do koloru konsoli. Z zamiany Aqua Blue na Ice White jest bardzo zadowolony.  ;)

Offline jinofthelamp

• Super Badass
  • moczę nogi w musztardzie
« Odpowiedź #17223 dnia: Grudzień 31, 2011, 17:53:03 »
I firaneczka też jest pod kolor konsoli  ::)

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #17224 dnia: Grudzień 31, 2011, 18:15:01 »
Coś pominąłem?

Flejmy o Macu. Poza tym wzorowo :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #17225 dnia: Grudzień 31, 2011, 18:37:05 »
Katanka - grasz juz w Lost Odyssey?
Ciekawy jestem Twojej oceny :)

To jedna z niewielu gier dla ktorych zaluje ze nie mam xklocka (jeszcze chwila i sie ugne i znow kupie to pudelko).
Az sobie przypomnialem "melodyjke" tytulowa

http://www.youtube.com/watch?v=9OdJGpUrKQQ&feature=related

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #17226 dnia: Grudzień 31, 2011, 18:54:37 »

Katanka tylko zbiera :P odpala raz czy chodzi, przeciera szmatką i do pudełka ;D

Offline catalyst

• Stały bywalec
« Odpowiedź #17227 dnia: Grudzień 31, 2011, 21:30:12 »
Może dopiszemy na pierwszej stronie kilka paradygmatów, które już dawno ustaliliśmy i zaczniemy banować jak ktoś ZNOWU poruszy ten sam temat po raz tysięczny?
Proponuję:
- Steve Jobs umarł i stał się święty dla wszystkich apple whores (dzięki Czaju!)

Coś pominąłem?

+gazylion :D

Offline catalyst

• Stały bywalec
« Odpowiedź #17228 dnia: Grudzień 31, 2011, 21:33:53 »
Ciekawy jestem Twojej oceny :)

Odpowiem Ci za niego: "Gra jest cudowna. Cały dzień tworzyłem postać, tak żeby przypominała Pana Japę. Cudownie przy tym się bawiłem. Coś niesamowitego. Potem chodziłem i 3 dni podziwiałem widoki. Napewno wróćę do tego tego tytułu"

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #17229 dnia: Grudzień 31, 2011, 21:36:52 »
Proponuję:

Coś pominąłem?

Powiem tak... Najlepszy post jaki w życiu widziałem :) Jeżeli nie będzie Cię na następnym zlocie u mnie to nie robię zlotu :D

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #17230 dnia: Grudzień 31, 2011, 21:46:48 »
Ale to nie jest jeden z tych zlotów, gdzie człowiek budzi się następnego dnia nago w lesie?  :D
(kliknij)

Offline catalyst

• Stały bywalec
« Odpowiedź #17231 dnia: Grudzień 31, 2011, 21:54:46 »
Ale to nie jest jeden z tych zlotów, gdzie człowiek budzi się następnego dnia nago w lesie?  :D

Najwyzej na orgii na dworze Cezara :P

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #17232 dnia: Grudzień 31, 2011, 22:33:15 »
Muszę się pochwalic, że zanabyłem dzisiaj Bully na X360. Tylko dlatego, że jeden z Polygamistów podesłał linka :)

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #17233 dnia: Styczeń 01, 2012, 00:24:05 »

Ależ skąd ! Ale bawimy się równie świetnie !

Offline Wiszkas

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #17234 dnia: Styczeń 01, 2012, 00:24:45 »
Może nie do końca nabyte, a wygrane kilkanaście minut temu w quizie na forzaplanet.net ;)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #17235 dnia: Styczeń 01, 2012, 13:42:52 »
19 zł z allegro za taka grę:

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #17236 dnia: Styczeń 01, 2012, 16:33:37 »
walic gre jak takie fajne inne dobra tam stoja :)
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline chick3nowa

• Ultimate Badass
  • IRC Team
« Odpowiedź #17237 dnia: Styczeń 01, 2012, 21:38:39 »
19 zł z allegro za taka grę:

[img]h

Oh.  Na widok tego brandy (+ cola) wrocily wspomnienia z zeszlej zimy, gdy to spedzalam wieczory na upijaniu sie z kolega  i nocnych spacerach 8)

Offline Crazy Butcher

• Badass
  • NO PAIN, NO GAIN
« Odpowiedź #17238 dnia: Styczeń 01, 2012, 22:06:02 »
nocnych spacerach 8)

To teraz tak sie to nazywa ?? ;)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #17239 dnia: Styczeń 02, 2012, 09:11:41 »
19zł Piraci z Karaibów