Autor Wątek: Co dzisiaj ciekawego nabyles/as?  (Przeczytany 11984560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
Odp: Co dzisiaj ciekawego nabyles/as?
« Odpowiedź #68000 dnia: Październik 19, 2018, 23:37:03 »
To tylko do tv, nie grasz na tym oczywiście? :)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #68001 dnia: Październik 19, 2018, 23:57:24 »
Telewizji nie oglądam, player BD daje mi Netflixa, bo smart tv wynaleziono później. PS3 zepsuta, gnije w piwnicy, xbox360 może jeszcze działa, ale tego nie wiem na pewno, bo już dawno wziąłem pady i gram na taborecie. W sumie to oglądam odcinek (czasami nawet nie cały) serialu do kotleta i czasami jakiś film z komunii (malinka) w weekend. Kobieta ogląda coś więcej, ale nie narzeka, to co się będę wychylał z zakupem przedmiotu, który używam 2-5 godzin tygodniowo?
Gregys out.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #68002 dnia: Październik 20, 2018, 00:12:21 »
Myślałem, że masz jakąś konsolę obecnej generacji. :)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #68003 dnia: Październik 20, 2018, 00:55:08 »
Uważam, że obecne konsole są niewarte zakupu. Następna generacja może być interesująca.
Gregys out.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #68004 dnia: Październik 20, 2018, 08:14:22 »
Rodzice maja lcd hdready. Jakby nie to ze młody w niego przywalił i poszło kilka linii pikseli, to działa jak na początku... A będzie miał jakies ponad 12 lat, z czego 3 mniej intensywnego używania. Moja plazma ma bodaj 6-7 i tez jest ok.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #68005 dnia: Październik 20, 2018, 14:29:57 »
Ja kupiłem swoj lcd 1080 w 2009 i odpukać działa. Nie zmieniam do czasu nowych konsol, gdzie 4 k bedzie mi potrzebne

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #68006 dnia: Październik 20, 2018, 18:54:26 »

bieda Garmin Fenix  Amazfit Stratos - 160 USD
bieda Airpodsy  Taotronics bh16 - 25 EUR

Offline Nesh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #68007 dnia: Październik 20, 2018, 18:56:10 »
W 2007 kupiłem 50'plazmę Panasonica i gdyby nie była HD Ready, to grałaby do teraz. W sierpniu wymienilem na nowszy model. Pewnie kolejny tv za 10 lat.

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #68008 dnia: Październik 20, 2018, 19:08:55 »
Daj znać jak sprawuje się zegarek. Planujesz go używać bardziej jako smart czy bardziej jako sportowy?

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #68009 dnia: Październik 20, 2018, 20:03:00 »
Daj znać jak sprawuje się zegarek. Planujesz go używać bardziej jako smart czy bardziej jako sportowy?

Zdecydowanie bardziej jako sportowy - bieganie, rower, siłownia (choć prezentuje się na tyle fajnie, że do biura też będę zakładał, szczególnie że można różne paski dokupić).

Póki co jestem bardzo zadowolony.
Natomiast jako specjalistyczny zagarek pod bieganie (porównuję z garminami, mam forerunnera 220) ma kilka braków, mi brakuje podawania tempa per bieżące okrążenie i sygnalizacji dźwiękowej. Nie wiem jeszcze jak działa wgrywanie własnych treningów i jak potem je prezentuje w trakcie biegu.

W razie konkretnych pytań - śmiało.

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #68010 dnia: Październik 20, 2018, 20:09:47 »
Swego czasu zastanawiałem się czy nie sprawdzić tego zegarka. W tym momencie użytkuję Vivoactive 3 i jestem bardzo zadowolony. Używam go jako zegarek sportowy, głownie do biegania, chociaż muszę przyznać, że prezentuje się bardzo dobrze i noszę go bardzo często jako zwykły zegarek.
Jak wygląda synchronizacja z zewnętrznymi aplikacjami rejestrującymi treningi (Strava, Endomondo)? Nie mam właściwie porównania ale w moim Garminie to praktycznie się dzieje w tle. Świetna sprawa.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #68011 dnia: Październik 21, 2018, 20:10:31 »
Swego czasu zastanawiałem się czy nie sprawdzić tego zegarka. W tym momencie użytkuję Vivoactive 3 i jestem bardzo zadowolony. Używam go jako zegarek sportowy, głownie do biegania, chociaż muszę przyznać, że prezentuje się bardzo dobrze i noszę go bardzo często jako zwykły zegarek.
Jak wygląda synchronizacja z zewnętrznymi aplikacjami rejestrującymi treningi (Strava, Endomondo)? Nie mam właściwie porównania ale w moim Garminie to praktycznie się dzieje w tle. Świetna sprawa.

Jest natywna automatyczna integracja  w aplikacji na telefonie ze Strava. Do innych serwisów trzeba sobie samemu przekierować ze Stravy, np. https://tapiriik.com/

Przy czym mi to nie zadziałało od strzała - nic się nie wysyła. Jeszcze nie sprawdzałem w czym rzecz.

Ale skoro masz Vivoactive, a to chyba coś podobnego (nie znam jego ficzerów), to czego Ci tam brakuje? Chyba że po prostu gadżet do zabawy :)

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #68012 dnia: Październik 21, 2018, 20:54:04 »
Rozpatrywałem go raczej jako nowa zabawka ;).

Offline olas

• Super Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #68013 dnia: Październik 22, 2018, 10:19:03 »

Jest natywna automatyczna integracja  w aplikacji na telefonie ze Strava. Do innych serwisów trzeba sobie samemu przekierować ze Stravy, np. https://tapiriik.com/

Przy czym mi to nie zadziałało od strzała - nic się nie wysyła. Jeszcze nie sprawdzałem w czym rzecz.

Ale skoro masz Vivoactive, a to chyba coś podobnego (nie znam jego ficzerów), to czego Ci tam brakuje? Chyba że po prostu gadżet do zabawy :)

A ma kontrole Spotify lub odebranie telefonu - ja mam Amazfit Bip i tego mi brakuje wlasciwie

Pozdr

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #68014 dnia: Październik 22, 2018, 11:09:50 »

A ma kontrole Spotify lub odebranie telefonu - ja mam Amazfit Bip i tego mi brakuje wlasciwie

Pozdr
Żaden z Amazfitów nie ma możliwości prowadzenia rozmów. Można odrzucić albo wyciszyć, jak w Bip. Do odbierania mam przycisk na słuchawce bluetooth. ;) Rozmawianie na głośnym mówieniu w miejscach gdzie mógłbym faktycznie chcieć wykorzystać taką funkcję i tak wydaje mi się bez sensu.

Kontrolowanie muzyki mam w Pace i nie używam, bo niestety zżera baterię podczas słuchania podcastów i audiobooków, gdzie ta funkcja jest średnio przydatna (to samo rozwiązuje przycisk na słuchawce/słuchawkach). Ewentualnie czasami uruchamiam, jak słucham przez głośnik telefonu, ale to raczej po to, by mieć pauzę, bo samo rozwiązanie jest średnio wygodne. Trzeba odblokować zegarek, wysunąć pasek powiadomień z widgetem odtwarzacza i dopiero zmienić/zatrzymać utwór. Nie ma to sensu moim zdaniem, gdy na słuchawkach to jedno naciśnięcie fizycznego przycisku.

W Bipie, z tego co wiem, funkcję pauzy dodaje ta dodatkowa aplikacja z Google Play - "Notyfy and fitness". ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2018, 11:11:53 wysłana przez arian »

Offline olas

• Super Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #68015 dnia: Październik 22, 2018, 11:28:16 »

Pozdr
Żaden z Amazfitów nie ma możliwości prowadzenia rozmów. Można odrzucić albo wyciszyć, jak w Bip. Do odbierania mam przycisk na słuchawce bluetooth. ;) Rozmawianie na głośnym mówieniu w miejscach gdzie mógłbym faktycznie chcieć wykorzystać taką funkcję i tak wydaje mi się bez sensu.

Kontrolowanie muzyki mam w Pace i nie używam, bo niestety zżera baterię podczas słuchania podcastów i audiobooków, gdzie ta funkcja jest średnio przydatna (to samo rozwiązuje przycisk na słuchawce/słuchawkach). Ewentualnie czasami uruchamiam, jak słucham przez głośnik telefonu, ale to raczej po to, by mieć pauzę, bo samo rozwiązanie jest średnio wygodne. Trzeba odblokować zegarek, wysunąć pasek powiadomień z widgetem odtwarzacza i dopiero zmienić/zatrzymać utwór. Nie ma to sensu moim zdaniem, gdy na słuchawkach to jedno naciśnięcie fizycznego przycisku.

W Bipie, z tego co wiem, funkcję pauzy dodaje ta dodatkowa aplikacja z Google Play - "Notyfy and fitness". ;)
Ja nie chcialem rozmowy na zegarku - tylko opcje odebrania rozmowy a laczy mi sie sluchawka: akutalnie mozna tylko odrzucic lub z ignorowac wiec odebranie jest mozliwe z tego co wiem

Pozdr

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #68016 dnia: Październik 22, 2018, 16:54:00 »
Ile warty jest ten cały pulsometr? Takie same dziadostwo jak w Apple Watchu - tj. rzeczywiście działa jak siedzisz przy biurku, ale jak zaczynasz uprawiać jakikolwiek sport to wyniki są już nic nie wart?

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #68017 dnia: Październik 22, 2018, 17:03:16 »
Bez opaski na klatke piersiowa to zawsze bedzie niewiele warte.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #68018 dnia: Październik 23, 2018, 00:43:37 »
Ile warty jest ten cały pulsometr? Takie same dziadostwo jak w Apple Watchu - tj. rzeczywiście działa jak siedzisz przy biurku, ale jak zaczynasz uprawiać jakikolwiek sport to wyniki są już nic nie wart?
Nie mam pojęcia, bo nie mam porównania. Czasem wydaje się ok, a czasem wyniki są zupełnie nierealne. Ale wynika to podobno z różnego sposobu krążenia krwi w kończynach w czasie różnych aktywności i nie da się tego zrobić dobrze bez pasa. Pas można podpiąć, ale mnie puls średnio interesuje. W sumie najistotniejsza funkcja to nagrywanie trasy, wysokościomierz (działa z dokładnością do kilku-kilkunastu metrów) i prowadzenie po śladzie GPS, szczególnie przydatne podczas łażenia po górach i lasach poza szlakami, bo na bieżąco można kontrolować wcześniej wgraną trasę.

A na co dzień powiadomienia. Dla mnie ogromną przewagą nad typowymi smartwatchami jest ciągle aktywny ekran przy 6-7 dniach pracy na baterii. Nie trzeba kręcić nadgarstkiem ani niczego naciskać, żeby sprawdzić godzinę i wygląda to na ręku lepiej niż czarny wygaszony ekran.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #68019 dnia: Październik 23, 2018, 10:09:43 »
Ja bym chętnie zegarek z einkiem kupił, ale po Pebble chyba się nie da?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #68020 dnia: Październik 23, 2018, 10:13:32 »
Są podobne rozwiązania.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #68021 dnia: Październik 23, 2018, 10:31:55 »
Jak taki zwykły, to Sony FES wydaje się być w miarę spoko.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #68022 dnia: Październik 23, 2018, 19:48:09 »
303 kunie, 445 Nm, świece,filtry, olej w DSG i inne takie, drogo ale dobrze - 5483 pln w VagTune

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #68023 dnia: Październik 23, 2018, 20:04:08 »
VagTune brzmi jak gabinet plastyki pochwy ;D

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #68024 dnia: Październik 23, 2018, 20:27:55 »

Hahahahaha, faktycznie :D

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #68025 dnia: Październik 23, 2018, 20:36:21 »
A to nie jest tak, że tuning czipami to profanacja? Chyba, że coś się zmieniło w moto światku, bo dawno nie zaglądałem. Co to w ogóle kosztowało 6 koła? Bo chyba jednak nie świece i filtry ;)

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #68026 dnia: Październik 23, 2018, 20:45:15 »
Naklejki jeszcze! ;)

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #68027 dnia: Październik 23, 2018, 20:46:23 »

A wiesz jak mówią na posiadaczy aut z grupy volkswagena?

(kliknij)

Biskup - usługa tyle kosztuje, narzędzia użyte do tego, soft, wiedza. :)

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #68028 dnia: Październik 23, 2018, 20:57:16 »
No np. sama dynamiczna zmiana oleju w DSG to jest 1100 netto...Świece 120 sztuka plus wymiana, filtr 270 jakoś. Oprogramowanie osobne dla ECU i DSG. Profanacji żadnej nie ma. Jeżeli jest, to podobną uprawiają sami producenci ograniczając moc silników, żeby w ofercie mieć auto z takim samym, ale mocniejszym.Nie jestem jakimś fanatykiem, jedynie fanem pojazdów wszelakich. Do PC tez fajnie mieć chłodzenie i żeby 300 fps wyciągał ;)
Akurat ci Vaginiarze (nie słyszałem tego wcześniej ale zajebiste) znają się na rzeczy.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #68029 dnia: Październik 23, 2018, 21:24:03 »
303 KM no no.

Przydaje sie. Ja mam 100 jedynie. Ostatnio mi sie zdarzył sytuacja: zaczynam wyprzedzac pojazd. Drugi pas to auto na horyzoncie. Niestety jechało z cholera jak nie dwa razy ponad limit i brakło mi mocy oj brakło. Ledwo sie schowałem. Koniki bardzo potrzebne. Do tego piatke ludzi w aucie to juz czuje znacznie.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #68030 dnia: Październik 23, 2018, 21:29:48 »
Jeszcze klima i ze stu się zrobiło pięćdziesiąt.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #68031 dnia: Październik 23, 2018, 21:40:52 »
statnio mi sie zdarzył sytuacja: zaczynam wyprzedzac pojazd. Drugi pas to auto na horyzoncie. Niestety jechało z cholera jak nie dwa razy ponad limit i brakło mi mocy oj brakło. Ledwo sie schowałem. Koniki bardzo potrzebne. Do tego piatke ludzi w aucie to juz czuje znacznie.

Gdybym miał musiał wybierać wolę moc niż 7 airbagów. Właśnie ze względu na takie sytuacje.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #68032 dnia: Październik 23, 2018, 21:50:07 »
Zawsze można nie wyprzedzać a jak ktoś w Ciebie wjedzie to km nie pomogą. ;)
Nie no żarty, trzeba mieć i to i to. ;) Ja mam 140 i wyprzedzanie jest w miarę dynamiczne, pewnie jakbym się przejechał czym 200+ to bym zobaczył dopiero, jakiego mam muła.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #68033 dnia: Październik 23, 2018, 22:04:42 »
moment obrotowy chyba wazniejszy od koni i to szczegolnie na obrotach miedzy biegami przy predkosci od 60-120, bo to on odpowiada za to jak auto sie zbiera przy wyprzedzaniu. Jak Furio ma max przy 2.5k to nawet nie musi sie bawic w redukcje biegu przy rozpoczeciu wyprzedzania tylko but i jedzie. Fajnie. Gratulacje :)
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2018, 22:09:52 wysłana przez dziki »
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline nier

• Stały bywalec
« Odpowiedź #68034 dnia: Październik 23, 2018, 22:18:15 »

Na premierę RDR2
Sony XF9005
4949,10 zł w Euro

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #68035 dnia: Październik 23, 2018, 22:24:21 »
moment obrotowy chyba wazniejszy od koni i to szczegolnie na obrotach miedzy biegami przy predkosci od 60-120, bo to on odpowiada za to jak auto sie zbiera przy wyprzedzaniu.

Oczywiście. Zamysłem było znaczne zwiększenie dynamiki między 60, a 180. Nie zależy mi na Vmax ani starcie spod świateł, choć te wartości także nie są złe.

Na premierę RDR2
Sony XF9005
4949,10 zł w Euro

Zazdroszczę sprzętu. W RDR2 będę musiał grać na PS4 nie pro i 11 letnim FHD :(

Offline amsnake

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #68036 dnia: Październik 23, 2018, 22:26:09 »
Nie no żarty, trzeba mieć i to i to. ;) Ja mam 140 i wyprzedzanie jest w miarę dynamiczne, pewnie jakbym się przejechał czym 200+ to bym zobaczył dopiero, jakiego mam muła.

U mnie 507, przy wyprzedzaniu trzeba uważać, bo potrafi nawet na czwórce zamielić kołami :D

Offline Pistak

• Super Badass
  • !
« Odpowiedź #68037 dnia: Październik 23, 2018, 22:29:04 »
@Canto
Dlaczego nie oled?
"W wyścigu szczurów zająłbym ostatnie miejsce."

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #68038 dnia: Październik 23, 2018, 22:41:01 »

U mnie 507, przy wyprzedzaniu trzeba uważać, bo potrafi nawet na czwórce zamielić kołami :D
8)

Ile to pali i co to?

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #68039 dnia: Październik 23, 2018, 22:42:49 »
Raczej dlaczego nie w lirkach tylko w złotówkach?