Autor Wątek: Catherine  (Przeczytany 28958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tidus

• Mieszkaniec tego forum
Odp: Catherine
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 22, 2012, 17:27:59 »
Ja nadal czekam na swoją chociaż Zavvi wysłało już z 2 tyg temu :( Mam nadzieję, że poczta nie zajebała  :(

Online Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 07, 2012, 16:26:40 »
No to ja przeszedłem swoją Katarzynę, koło 11h to zajęło. Grałem na easy i było znośnie choć na wyzszych poziomach bym pewnie darł sobie włosy z głowy. Puzzle fajne, ale ja lubię gry logiczne. Fabuła zaskakująco fajna, sam pomysł na nią dość nieszablonowy - oswajanie się z lękami przed dorosłością i związanymi z tym wyzwaniami. Jestem bardzo zadowolony, no i achievementów dało nawet więcej niż max payne.

Bardzo fajnie wyważone proporcje między grą logiczną a fabułą, dużo filmików fabularnych, ładne Kaśki, klimat momentami faktycznie ciężkawy. Przyjemna pozycja, dobrze się bawiłem, zakończenie długie i IMHO satysfakcjonujące.

Zakończeń jest w sumie chyba 8 albo 9, ale maksowanie tej gry to ciężka orka (wg x360a trudność 10/10), więc zostanę przy tym ile osiągnąłem przy przechodzeniu.

Szczerze polecam, nawet jak ktoś średnio znosi japońszczyznę.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 07, 2012, 16:40:53 »
Bedziesz puszczal w rozsadnej cenie?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Online Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 07, 2012, 16:45:09 »
Planowałem, ale widzę, że na allegro tego nie ma praktycznie w ogóle, więc wystawię tam w zbójeckiej cenie. Może pójdzie.
edit: i wrzucone: http://allegro.pl/show_item.php?item=2546446173
jak jesteś desperat to łykaj (wysyłka oczywiście 0zł), ale na zavvi raczej taniej. Choć to co ja dałem to i tak prawie o połowę taniej niż to co jest na allegro ;f
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2012, 16:55:18 wysłana przez Alexej »

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 28, 2013, 13:53:33 »
W sumie to nie wiedziałem, czy pisać w "W co gracie" czy w "Co Cię dzisiaj wkurzyło", więc zamiast tego postanowiłem odkopać ten wątek :)
Grę dostałęm w plusie, bardzo się ucieszyłem, bo zawsze chciałem zagrać, demo bardzo mi podeszło. Śliczna animacja, bardzo fajne puzzle, które generalnie bardzo lubię, fajna fabuła - ogólnie materiał na super grę dla SimonX'a.
ALE...
wczoraj doszedłem chyba do ściany, której nie przeskoczę bez YT. Zginąłem wiele razy, i nadal nie wiem jak te klocki poprzestawiać, bo gra nie pozwala się zastanowić! Co za sadysta to wymyślił, żeby taką grę zrobić na czas i w dodatku dać tego czasu tak mało.

A ja nienawidzę gier na czas :/
Normalne poziomy są super, można się spokojnie zastanowić, pokombinować, a tu nagle goni cie boss, kilka sekund i po tobie...
tzn. po mnie :/
Dziwie sie, ze jeszcze nie ma pacza, gram na easy i nie jestem w stanie przejść planszy, dla nich easy chyba polega na wpierdzieleniu poduszki na początku levelu, która zwiększa ilość możliwości kliknięcia "powtórz". No genialny system: Dajmy skończoną liczbę powtórzeń planszy, ale żeby to nie powodowało, że gracz zaraz zobaczy game over, dajmy mu na początku planszy poduszkę, która licznik podnosi o 3... W ten sposób po kazdej smierci jestem o 2 creditsy do przodu, jaki to ma sens?

Taka fajna gra by to mogła być, wszystko mi się w niej podoba, i te rozmowy w barze i picie i przerywniki filmowe, i te różne techniki wspinaczki. Tylko wszystko idzie w kosz, jak staję przed nową ścianą, próbuję się zastanowić jak się wspiąć i za parę sekund oglądam swoją śmierć... I nie mam zamiaru patrzyć na YT i powtarzać dokładnie czyjeś rozwiązanie, bo wtedy przepada cały sens tej gry. Szkoda.

Online jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 28, 2013, 14:09:32 »
@SimonX  Ktory stage jestes?

Te czasowki to najwieksza wada gry. Nie wiem jak jest na easy (gralem na normal), ale na hard nie przeszedlem nawet pierwszego lewelu. Puzzle sa o wiele trudniejsze od normal.
Niestety kilka razy poratowalem sie YT, bez tego nie skonczyl bym gry.

Offline _Music

• Super Badass
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 28, 2013, 14:23:10 »
Wiesz- na tym polegają gry, na wyzwaniu.
W Katarzynie wystarczy pogłówkować trochę i wszystko się da, to była najbardziej imprezowa gra u mnie zresztą (może nie licząc Soul Calibur).

Próbuj innego podejścia do ściany- jeśli widzisz że blokujesz się w danym miejscu idąc od lewej strony, to zacznij następnym razem od prawej, czy od środka, staraj się zostawiać za sobą solidne fundamenty jak masz dużo bloków możliwych do przesunięcia, na wypadek gdybyś musiał zejść kilka pięter nagle, by utworzyć piramidkę gdzieś wyżej. Opanuj kilka podstawowych technik, że gdy widzisz charakterystyczne ułożenie klocków, to już wiesz jakiej użyjesz.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 28, 2013, 14:25:23 »
Chyba czwarty boss, na wszelki wypadek dam spoiler tag:
(kliknij)

Online jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 28, 2013, 14:29:55 »
Nie poddawaj sie, duzo chyba nie zostalo do konca. Pomietam, ze kilka ostanich leweli nie bylo juz takie trudne.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 28, 2013, 14:41:51 »
Ja się poddałem na dokładnie tym bossie, ta gra jest przegięta :)

Offline R4V37

• Mieszkaniec tego forum
Catherine
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 28, 2013, 14:43:01 »
Warto przesłuchiwać inne owce i wymieniać sie radami z nimi (jak to brzmi :D ) bo można się sporo nowych technik nauczyć. Mi sie udało przejść gre bez YT , zginąłem pewnie 100> razy ale sie nie poddałem. Najsmieszniejsze jest to że tak sie wczułem w gre że w nocy mi się klocki przysniły  :D

BTW jeszcze dużo gry przed tobą i łatwiej nie bedzie ;)

Tapatalk

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 28, 2013, 15:05:18 »
No takie "schematyczne" gry mają to do siebie. Puzzle Quest mi to samo zrobił, tzn. nie pamiętam czy mi się śnił, ale na pewno wyobrażałem sobie często w głowie układanie klocków :)

Offline Ariakan

• Stały bywalec
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 28, 2013, 23:34:42 »
Też właśnie gram w Catherine i poziom trudności mnie wkurzył na tyle,  że włączyłem tryb Very Easy :)
Jakby ktoś nie wiedział, to w menu głównym mając zaznaczony tryb fabularny należy przytrzymać select i pojawi się napis, że ten poziom trudności został włączony.
Na very easy co chwila nam wypadają napoje pozwalające skakać o 3 klocki, a mimo to i tak w niektórych miejscach się ginie co chwila :P
Włączyłem to na 5. bossie, bo już miałem ochotę padem rzucić...

Wolę jednak fabułę śledzić niż układać klocki. Z drugiej strony irytujące dla rozwoju fabuły jest to, że główny bohater
(kliknij)

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 28, 2013, 23:43:03 »
Norma w japońskich produkcjach.

Online SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 28, 2013, 23:44:59 »
Gdybym wiedział, że jest poziom Very Easy to bym dalej zaszedł, a tak gra poleciała z dysku. Za kilka dni mi się kończy 30 dni plusa, więc ponownie raczej nie ściągnę i "przejdę" na YT :)

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 29, 2013, 07:39:41 »
Kurde też nie wiedziałem, że jest sekretny poziom trudności, ehh, Może kiedyś pożyczę jeszcze raz żeby dokończyć.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 09, 2013, 10:20:34 »
Skonczylem! Bylo dluzsze niz sie spodziewalem - juz myslalem, ze sie zblizam do konca, a tutaj jeszcze 3h pekly i w sumie calosc zajela mi ok 12h.

Rewelacyjna gra. Dialogi, postacie, fabula, muzyka (oprocz lamiglowek), klimat, szalenstwo, pomysly, prezentacja - widac reke geniuszu. Ta oryginalnosc naprawde mnie zachwycila - mimo, ze koncowka nieco slabsza i niepotrzebnie odchodzaca od intymnej i "mniejszej" fabuly zwiazanej z Vincentem to i tak jest o klase lepsza od "pif-paf, zabij wszystkich".
Czuc reke tworcy z "niezachodniej" szkoly - i to nie tylko w zwiazku z oprawa graficzna (bardzo ladna swoja droga). W ogole sam pomysl na polaczenie "przygodowki" z tym wydziwem logicznym zasluguje na brawa.

Dalbym maxa gdyby nie dwie rzeczy. Po pierwsze wspomniana wyzej koncowka (wolalbym ciut mniej "epicka"), a po drugie jakosc i ilosc czesci logicznej. Gralem na Easy, ale i tak w niektorych miejscach bylo ciezko - w dwoch wypadkach troszke sobie pomoglem jutubem (o dziwo wcale nie pod koniec). Ponadto wolalbym nieco wiecej urozmaicenia - jakies uciekanie w dol albo w bok ekranu itp. No i i dla mnie to byl jednak przerywnik czesci "fabularnej" - wolalbym, zeby poziomow bylo mniej.

Podsumowujac - wyjatkowa, oryginalna pozycja. Bardzo bym chcial wiecej takich gier (nawet z fabuly i dialogow mozna wziac cos dla siebie i zastanowic sie nad swoimi wyborami i decyzjami), a mniej gimbusowych kolodjuti! Jak sie chce i sie pomysli to mozna zrobic cos dobrego...Dodatkowo jestem w podobnym wieku, co Vincent, wiec jeszcze latwiej bylo mi sie z nim identyfikowac :) 9/10
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 09, 2013, 11:39:37 »
Konkret rekomendacja :).
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline grzyboslav

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 10, 2019, 16:04:29 »
No i jest już na steamie:
https://store.steampowered.com/app/893180/Catherine_Classic/

Wersja Classic czyli pewnie bez dodatków z remastera na PS4 co ma wyjść niedługo, ciekawe czy je dorzucą jako DLC później.

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 10, 2019, 16:20:04 »
"juz"
to tylko 6 lat.