Autor Wątek: Castlevania: Lord of Shadow 2  (Przeczytany 40849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
Odp: Castlevania: Lord of Shadow 2
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 13, 2014, 17:51:29 »
Jak jest w porównaniu z pierwszym LoS? Trudniej/łatwiej? Dłużej/krócej? Są poważne zmiany w systemie walki? Czy po odblokowywaniu nowych mocy wracamy szukać ulepszeń do zaliczonych obszarów?

Offline jinofthelamp

• Super Badass
  • moczę nogi w musztardzie
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 13, 2014, 19:02:24 »
W obie grałem na wysokim poziomie trudności i mam wrażenie, że jedynka była odrobinę trudniejsza.
Btw. zfrajerowałem się na przedostatnim bossie i zmieniłem poziom trudności na odpowiednik normala bo już powoli frustracja mnie dopadała...
Obie gry są dość długie i mam wrażenie, że w LoS2 spędziłem nieco więcej czasu, ale nie ze względu na samą długość fabuły tylko na fakt, że z racji pewnej otwartości lokacji dłużej lizałem ściany.
Jeśli chodzi o zmiany w systemie walki to ciężko mi się wypowiedzieć bo już nie pamiętam jak wyglądało to w jedynce. Za dużo gier w międzyczasie przechodziłem. Zakładam, że są bo nie od razy poczułem się jak w domu.

Jeśli chodzi o powracanie celem szukania ulepszeń można z tym, że nie jest to konieczne. Ulepszenia kupuje się za walutę, która wypada z bossów, z przeciwników, z beczek, i którą dostaje się w pewnych miejscach jeśli się je znajdzie i uruchomi.
Znajduje się natomiast kryształki w 3 kolorach. Czerwone (życie), niebieskie (moc mieczyka - "void"), pomarańczowe (moc pięści - "chaos"). Są one zamknięte w lewitujących kostkach, usytuowanych w rożnych miejscach. Nieraz łatwo dostępnych, innym razem w miejscach, do których można wejść/dojść tylko kiedy zdobędzie się jakąś konkretną moc.  Zebranie chyba 5 kryształków z jednego koloru powiększa nam pasek odpowiednio życia, mieczyka lub pięści.

Po przejściu fabuły można grać dalej, chodząc po mieście celem wymaksowania wszystkiego. Można też zagrać w New Game plus na jeszcze wyższym poziomie trudności, który po przejściu się odblokowuje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2014, 19:30:00 wysłana przez jinofthelamp »

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 13, 2014, 20:54:46 »
Ja póki co doszedłem do teatru i jestem pod wrażeniem tego co się w nim działo, mam na myśli wszystko. Ta scena to majstersztyk, grafika, choreografia, muzyka i design są elementami które szczytują w tym momencie :) Na PC graficznie gra potrafi być BARDZO ładna momentami. Póki co jedyną znaczącą wadą dla mnie są te nieszczęsne skradanki, nie są długie i nie jest ich dużo, ale niesmak lekki pozostaje.