Autor Wątek: Castlevania: Lord of Shadow 2  (Przeczytany 38357 razy)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
Odp: Castlevania: Lord of Shadow 2
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 22, 2014, 20:37:28 »
Ale ty jesteś męczący ::)

Nie pisałem o recenzji tylko o ocenie, a te znalazłem w przytoczonym poście. Sprawdziłem linka, i nie zauważyłem oceny, nawet tej oczekiwanej, nie zaglądam tam od dawna, a wszędzie mi się abonament wyświetla, więc uznałem, że za paywallem ukryli reckę.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 22, 2014, 20:45:18 »
Ty też  ::) Wymyśliłeś sobie że ocena jest za paywallem nie mając do tego żadnych podstaw. Skoro nie byles w stanie zweryfikowac tej oceny, to lepiej nie dezinformować.

No chyba że ta ocena Castlevanii faktycznie jest za jakimś mitycznym paywallem to z chęcią odszczekam, ale nie sądzę, bo paywall do recenzji wygląda tak: http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=8570&STR=2

Offline ReganRegnis

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 22, 2014, 20:45:48 »
Czytałeś recenzje z GI? Uważasz, że ocena ją odzwierciedla? Często pojawia się narzekanie na element skradankowy, który faktycznie pasuje do gameplayu gry, jak pięść do oka.

Element skradankowy to 2 sekcje, które trwają łącznie jakieś 20 minut. Z tego co słyszałem na podcascie videogamera.
Przyznali, że sekcje skradankowe są słabe ale według ich ocena GI jest grubo obniżona.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 22, 2014, 20:49:20 »
Mi setting nie przeszkadza, ba uważam to za coś świeżego, patrząc na serię całościowo. Od początku obawiałem się tego, jak sobie poradzą z przeniesieniem, jakby nie patrzeć serii z dwuwymiarowymi korzeniami w otwarty świat 3D. Poprzednie próby na N64 były dramatyczne (polecam przegląd serii AVGN cz. 3). Pierwsza część miała niesamowitą oprawę, ale po części dzięki zastosowaniu statycznej kamery, jak w GoW, gdzie brak swobody pozwala na podniesienie jakości oprawy. Teraz mamy pełne 3D i otwarty świat - grafika ucierpi na tym i nie wiem, czy był to potrzebny zabieg. Może wzorowali się na Serii Arkham? Ja jako fan sięgnąłbym po sequel nawet, gdyby faktycznie okazała się niewypałem. Dla samej fabuły, która jest mocną stroną LoS.

Ja im nie daję takiego kredytu zaufania niestety. Grałem w dużo dobrych Castlevanii, ale w tej chwili wstrzymam się z zakupem, bo już mam jeden taki niewypał w tej chwili na tapecie (Lightning Returns). Poczekam na więcej recenzji i opinie ludzi, którzy mają podobny gust do mnie.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 22, 2014, 20:59:38 »
Czytałeś recenzje z GI? Uważasz, że ocena ją odzwierciedla? Często pojawia się narzekanie na element skradankowy, który faktycznie pasuje do gameplayu gry, jak pięść do oka.

Element skradankowy to 2 sekcje, które trwają łącznie jakieś 20 minut. Z tego co słyszałem na podcascie videogamera.
Przyznali, że sekcje skradankowe są słabe ale według ich ocena GI jest grubo obniżona.

Bo faktycznie Drakula i skradanie, trochę się nie klei, chociaż w pierwszych 30 minutach była dobra okazja na taki motyw, ale się tam nie pojawia i nie widzę sensu wpychania tego później.

Może oczywiste, a może nie wiecie, dzisiaj się dowiedziałem z komentarza speedrunera komentującego swoje podejście do rekordu świata, podpatrując najkrótsza drogę w Mirrors of Fate. Dracula znaczy syn smoka, i stąd Gabriel mówi o sobie I'm the dragon. Alucard - draculA ;)

Ja im nie daję takiego kredytu zaufania niestety. Grałem w dużo dobrych Castlevanii, ale w tej chwili wstrzymam się z zakupem, bo już mam jeden taki niewypał w tej chwili na tapecie (Lightning Returns). Poczekam na więcej recenzji i opinie ludzi, którzy mają podobny gust do mnie.

A tu pełna zgoda gusta mamy często inne, a i pewnie FF: LR mi podejdzie ;) Luty-marzec to okres tak obfity, że jak ktoś nie ma konkretnego parcia i obawy, to faktycznie rozsądnie będzie spasować.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 23, 2014, 09:55:40 »
Oficjalny unboxing Tomb Edition: https://www.youtube.com/watch?v=MYsvAPBmPo0

Rozmiar i wieko grobowca robią wrażenie, ale pozostała zawartość wg mnie biedna. Artbook nie zawiera grafik koncepcyjnych, a prace siakiegoś artysty komiksowego.

Offline akumatomPL

• Stały bywalec
  • Chłop z Miasta
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 23, 2014, 11:05:47 »
Faktycznie nie robi większego wrażenia ta wersja.
Bardziej przykuły moją uwage plakaty na ścianie niż sam unboxing.

"To forum jest takie denne, ze moderator sie obrazil, a forumowicz roku nie lubi tu pisac, bo sie z nim kloca.
A wierni i aktywni nic nie dostaja i sa uciskani przez taboretowego grzyba..." Don Sim

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 24, 2014, 14:40:53 »
Opinia osoby, ktora ukonczyla gre:

Cytat: Ahasverus/NeoGAF
With a number? It would be the most sincere 8.5 I could ever give. Improved in most aspects compared to the first, and trading some for others. It's great, just a little, a little bit short of grandness (and with grandness I mean All time classic status. This is surely one of the finest actions games of this/past gen. Top 5.). The main culprits? Agreus, because it's cheap, and the last stealth section and the following.. thing, which are cheaper (You can go through the stealth puzzles -that's what they really are- in less than 2 minues, all of them if you know what to do, only the last one feels more about luck) and some of the locales which to be honest are dissapointing knowing the things MS pulled off in the first game AND this one. Luckily the game moves at a very fast pace so you don't really stay in one single place for long.
Combat mechanics are very good, the camera is polished to hell and back (It seems they reaally wanted to adress that) the metroidvania formula feels well implemented and the exploration rewarded, the bosses are amazing (except for Agreus, again) the platfforming much better than the first one, the powers make you feel like Dracula proper, fire balls and all, the story was good and, how can I say it.. suprising? You will come to appreciate it by the end. Only the ending, the very ending feels like it owes one or two more lines. Still, when the final music notes hit. you can't help but feel elevated.

Came in expecting the worst, came out more than satisfied. Dare I say it, more than excited.

Fuck you, Edge.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 24, 2014, 14:51:09 »
Mają jeszcze dwa dni zanim będzie "cancel" zatem zobaczymy co dalej :).
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 24, 2014, 15:43:12 »
Mają jeszcze dwa dni zanim będzie "cancel" zatem zobaczymy co dalej :).
?

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 24, 2014, 15:44:18 »
Emiel waha sie czy nie anulowac preordera ;)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 24, 2014, 15:53:29 »
Czekam tylko na ten negatywny napływ recenzji jak w przypadku Thiefa ;).

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 24, 2014, 17:55:54 »
Obejrzałem filmik z kolekcjonerką i jest beznadziejna. Wali tandetą na kilometr.

Offline jinofthelamp

• Super Badass
  • moczę nogi w musztardzie
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 25, 2014, 10:16:57 »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 25, 2014, 10:18:30 »

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 25, 2014, 11:11:52 »
Polygon ? 5/10
Edge ? 4/10
IGN ? 6.5/10
Strategy Informer - 7.5/10
Joystiq ? 4/5
Videogamer ? 6/10
GamesVillage ? 5/10
OXM - 8/10
Xbox-Schweiz ? 8 /10
NextGenGamingBlog ? 7/10
insidegames.ch ? 76/100
Expansive DLC - 6/10
DigitalSpy ? 3/5
PushSquare ? 7/10
Eurogamer ? 5/10
3rabgamer ? 8.5/10
Game Informer ? 6/10
CVG ? 8/10

Offline jinofthelamp

• Super Badass
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 25, 2014, 12:49:31 »
IMO tragedii nie ma.
Jak okazało się, że przy Binary Domain bawiłem się dużo lepiej niż przy, w tym samym czasie wydawanych, tytułach zbierających lepsze oceny, to dałem sobie spokój z budowaniem statystyki w głowie na podstawie rozkładu ocen z recenzji.
Tu jest o tyle dobrze, że gierka dostaje zarówno wysokie oceny jak i niskie. Znaczy, że adresowana jest do specyficznego odbiorcy, na pewno nie do każdego. Mam nadzieję, że dobrze zakładam, że będę jednym z zadowolonych klientów ;)

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 25, 2014, 13:18:54 »
Jest już analiza Digital Foundry.

W skrócie: gra na PS3/X360 chodzi w 1024x720 bez AA, między tymi platformami większych różnic nie ma, PC zamiata wszystko.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 25, 2014, 17:40:10 »
Nic mi to nie dało, podziękował za można...

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 27, 2014, 14:29:09 »
Mam nadzieję, że ta gra dostanie jakąś nagrodę za możliwosć wyłączenia QTE.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 27, 2014, 15:19:13 »
Hę? Można wyłączyć qte? IMO bez sensu, ale skoro to opcja to mnie to aż tak nie boli.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 27, 2014, 15:24:45 »
Podobaly mi sie QTE w CLoS1 i MoF poza jednym, ktory mnie zawsze zastanawia i z pierwszej czesci przeszedl tez do MoF. Mianowicie otwieranie drzwi z wciskaniem akcji 4-5 raz w rownych odstepach czasu. Po co? Tak samo wkurzalo mnie mashowanie w GoWach coby otworzyc przejscia. Ani to fajne, ani przyjemne.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 27, 2014, 15:30:05 »
Hę? Można wyłączyć qte? IMO bez sensu, ale skoro to opcja to mnie to aż tak nie boli.
I to jest słuszne podejscie, jesli mozna wylaczyc opcje ktora mnie nie przeszkadza, to nie przeszkadza mi ze mozna ja wylaczyc :)

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 27, 2014, 15:53:17 »
Na PC domyślnie QTE jest wyłączone ;D

Offline jinofthelamp

• Super Badass
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 27, 2014, 19:31:54 »
No, Muve dzisiaj raniutko wysłało, jutro będzie grane. W końcu coś na co mam zajawkę ;)
Już niemal zapomniałem jak to jest rajcować się nową giereczką :D

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 28, 2014, 15:10:10 »
Rybon wjechał na stół, odpalam streama...i trafiłem na samą końcówkę gry. No, kurwa... Któryś z forumowiczów będzie streamował? Chętnie bym obejrzał od początku, a skakanie po streamach jest takie sobie.

Offline jinofthelamp

• Super Badass
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 28, 2014, 18:04:37 »
Szybkie pierwsze wrażenia:
Pograłem w sumie jakieś półtorej godziny, czyli daleko nie zaszedłem. Odblokowałem niebieski mieczyk.
Grę odpaliłem optymistycznie na najwyższym dostępnym poziomie trudności, żeby się nią nacieszyć. I dla mnie ten poziom jest okej. Daje satysfakcję z walki. Ta nie wydaje się formalnością ale stanowi jakieś wyzwanie. O frustracji mowy nie ma.
Dobry timing i opanowanie systemu walki daje sporo frajdy zwłaszcza, jak zaczyna się czuć kiedy nacisnąć kontrę żeby weszła idealnie.
Urbanistyczne otoczenie mnie nie przeszkadza, tylko ciężko zachwycać się artystyczną częścią gry oglądając latarnię, śmietnik i taki sobie model samochodu, jak za chwilę łazimy po gotyckich katedrach.
W ogóle gra wygląda i chodzi bardzo dobrze. Zaznaczam, że gram wyłącznie na PS3 pozostając z pełną premedytacją ignorantem i nie wiem jak gry wyglądają na PC.

Piszę to asekuracyjne zdanie powyżej bo zaraz przyleci Simplex i będzie siał ferment, że "na konsolach kupa bo gra w 3 klatkach chodzi i aliasing, a w ogóle to fabuła>grafika hihi^^, a inni mogą mówić o grafice, a ja nie mogę o jejku jejku"

Mam taki problem ze sobą, że zawsze idę w przeciwną stronę do ścieżki sugerowanej przez kamerę. O ile w God of War to się zawsze opłacało, tak tutaj opłaca się tylko w jakimś procencie przypadków. Często jest tak, że widzę jakąś znajdźkę, ale nie mogę jej dosięgnąć bo nie mam jakieś umiejętności. Cóż szykuje się backtracking. Już powiedziałem sobie, że póki nie mam wielu umiejętności będę szedł po sznurku, jak quest prowadzi. Ale nie, za chwile o tym zapominam kluczę po korytarzach dochodząc do miejsca gdzie nic nie mogę zrobić mimo, iż zza krat szczuje mnie jakiś przedmiot do podniesienia. 

Podsumowując, szykuje się fajna zabawa na kilkanaście wieczorów ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Re: Castlevania: Lord of Shadow 2
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 28, 2014, 18:47:02 »
Zaraz sie wkurze jak pikacz za wciskanie mi w usta rzeczy ktorych nie powiedzialem. Kilkukrotnie podkreślałem ze gameplay > grafika.
Smiesznie mnie sparodiowales i nie boli mnie od tego dupa, nawet się uśmiechnąłem, ale niestety nie do konca zgodnie z rzeczywistością, a dobra parodia powinna byc oparta na rzeczywistość.
W ogole nie wiem po co mnie tu wywolywales bo ja nawet w jedynke nie gralem :-P
O aliasingu mozna poczytac w recenzji na poly (recenzenta schodkowanie klulo w oczy) a o fpsach na digital foundry (lepiej trzyma 30 fps niz jedynka kosztem rozdzielczości subHD i braku jakiegokolwiek antyalisingu).

Pozatym moze nikt nie zauwazyl, ale z obawy przed linczem staram sie nie pisac o grafice w wątku o grze i sam zakladam osobne tematy o wersji pc/technikaliach :-P
Dziękuję, dobranoc 8-)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 28, 2014, 18:48:22 »
Ja zauważyłem! Czuj się doceniony ;D

@jin - można grać na najwyższym poziomie od początku, czy jak w 1-ce trzeba raz ukończyć grę? Ma w sobie coś z klasycznych w sensie rozbudowania mapy, czy bliżej do Arkham City?
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2014, 18:51:10 wysłana przez Xian »

Offline jinofthelamp

• Super Badass
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 28, 2014, 19:20:36 »
Bez urazy Simplex, po prostu usprawiedliwiłem sobie swoją ignorancję twoim cyferkowaniem, bo jak czytam forum od dawna to wiele razy widziałem jak wyskakiwałeś z jakimiś pretensjami i walką o gaficzkę (duże uogólnienie) i zbudowałem sobie taki stereotypowy obrazek wojującego pececiarza, który stoi w opozycji do mojego pojęcia o graniu.
To tak celem sprostowania ;)

Xian - Są 4 poziomy trudności i na początku jeden jest zablokowany. Pewnie po ukończeniu się odblokuje.
Ja to Castlevanii nie znam w sumie. LoS1 mi się spodobało dlatego dwójeczkę brałem w ciemno. Jeśli chodzi o rozbudowanie mapy to obstawiam, że nie jest ona szczególnie zapleciona. Obstawiam model z Arkham City.

Offline Starh

• Badass
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 28, 2014, 19:30:57 »
Nie wiem skąd te wszystkie recki, gra jest dobra, bawię dużo lepiej niż w thiefie ; D (chociaż początek gry mnie trochę drażnił)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 01, 2014, 00:50:12 »
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=776423

Smutny, ale popularny problem, który trapi wielu mniejszych deweloperów gier AAA.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 01, 2014, 08:18:22 »
Przykro czyta się takie rzeczy. Ciekawe, jaki to będzie miało wpływ na przyszłe projekty studia, już nie związane z marką Castlevania.

ImYourFather

• Gość
« Odpowiedź #274 dnia: Marzec 02, 2014, 11:10:09 »
Ten artykuł rzuca światło na kiepską jakość ostatniej Castlevanii

http://www.pssite.com/news-31417-anonimowy_pracownik_mercury_steam_zdradza__dlaczego_castlevania__lords_of_shadow_2_jest_niewypalem.html

Smutne ale prawdziwe  :-\, ja sobie odpuszcze tę grę mimo iż poprzednia częśc była imho lepsza w wielu aspektach od GoW-a III , jestem zbyt zapracowany i mam zbyt mało czasu by grać w kiepskie tytuły.

Offline jinofthelamp

• Super Badass
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 02, 2014, 11:30:11 »
Weź poprawkę na fakt, że cytowany gość pisze z perspektywy bezradnego, sfrustrowanego pracownika. Zgodzę się, że gra jest nierówna i widać, że piskładana jest z miejscami niepasujących elementów. Nie znaczy to że sama w sobie jest zła. Gra się w nią dobrze. Zupełne jej pominięcie byłoby błędem. Jak jedynka komuś zrobiła to kolejna część zasługuje na danie jej szansy.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 02, 2014, 11:45:32 »
Nie, jeśli ktoś grał w jedynkę to POWINIEN zagrać w dwójkę bo to dokończenie historii jest, a gra na pewno nie jest zła. Grałem parę godzin i póki co dla mnie jest to bardzo dobry tytuł z nieco innym klimatem niż jedynka, ale wciąż fabuła, muzyka, rogrywka i klimat są ŚWIETNE. Fakt- skradankowych elementów mogłoby nie być, ale jest ich mało i nie są specjalnie upierdliwe. Niezależnie co twórcy mówią i jaki był proces developingu to wciąż jest super gra jak dla mnie, a to tylko dowodzi jaki ci ludzie mają talent.

Offline jinofthelamp

• Super Badass
« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 02, 2014, 12:01:50 »
Stach pomyśleć co by nam zaserwowali jakby pracowali w sielankowej atmosferze.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 02, 2014, 12:08:10 »
Stach pomyśleć co by nam zaserwowali jakby pracowali w sielankowej atmosferze.
Ano strach :)

Offline jinofthelamp

• Super Badass
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 13, 2014, 17:36:34 »
No i pękła Castlevania Lords of Shadow 2.
Ale to była dobra gra!
Media kłamią. Jak lubisz pociachać w God of War, jak podobało Ci się Dante's Inferno, jeśli ściągnąłeś z Plusa DmC i byłeś zaskoczony jak fajnie się z tą grą bawiłeś żałując, że nie kupiłeś na premierze, to czas zawiesić zaufanie do mediów i kupić nową Castlevanię.
Gra jest uczciwie długa, przy czym nie straszy wkurzająco-bezsensownym backtrackingiem. Owszem mijamy kilka razy te same miejscówki, ale wynika to ze sprytnego projektu poziomów, które tworzą pewien zamknięty labirynt. Przy czym idąc po ścieżce fabuły backtracking sprowadza się do ewentualnego mijania wcześniej odwiedzanych korytarzy, żeby ostatecznie trafić w zupełnie nowe miejsca.
System walki jest świetnie wyważony, daje dużo możliwości i idealnie jest rozłożony na padzie. Czysta przyjemność.
Po dłuższym czasie już nawet współczesne lokacje przestały mi przeszkadzać, bo okazuje się, że całkiem fajnie komponują się, uzupełniając gotyckie zamczyska. Co więcej w paru miejscach współczesne plenery wyglądają bardzo ładnie.
Kapitalne walki z bossami, z czym tu się nie walczy. Pomysłów na ich kreacje było multum.

Ta cała drama z anonimowym pracownikiem studia narzekającym na szefa, to o kant dupy, bo jeśli serio w studiu uważają, że wypuścili crapa to muszą być szalenie ambitni goście, bo ta gra spokojnie zasługuje na jakieś
8.5/10