Autor Wątek: Battlefield 4  (Przeczytany 880461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
Odp: Battlefield 4
« Odpowiedź #2920 dnia: Grudzień 10, 2013, 13:34:44 »
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Wieki całe temu pisałem że poszedłem w stabilność i bardzo to sobie chwaliłem na PS3. Na PS4 po patchu grałem za mało by móc się wypowiedzieć, sprawdzić czy coś się zmieniło itp.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #2921 dnia: Grudzień 10, 2013, 13:37:26 »
Jezeli pojde w stabilnosc kosztem celnosci to ok, nie bedzie mi lufa latala, ale co z tego, skoro kule i tak moga nie trafic, bo celnosc niska - tak to dziala?
Tak.

Jezeli pojde w celnosc kosztem stabilnsoci, to jak juz wyceluje to kule trafia, ale bedzie prolem z wycelowaniem ze wzgledu na latanie lufy.
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Lufa ci pójdzie do góry, ale to akurat można w pewnym zakresie kontrolować (w przeciwieństwie do celności) albo strzelając krótszymi seriami, albo (to już wyższa szkoła jazdy i coś czego nie potrafię) kontrolować odrzut przesuwając mychę/gałkę w dół.

Jeśli nastawiasz się tylko na walkę w zwarciu, to można sobie pomóc zakładając hamulec (+ stabilność), nie trzeba się wtedy bawić w kontrę odrzutu, ale nie ustrzelisz nic dalej, bo rozrzut (-celność) będzie zbyt duży.

Ja nie zakładam żadnych dodatków zmieniających celność na lufę (poza tłumikiem dźwięku i latarkami/laserami), tylko gripy, bo nie mają żadnych plusów ujemnych. Nawet heavy barrel, bo raz, że działa tylko kiedy nie ruszasz się strzelając, dwa, że odrzut jest jeszcze trudniejszy do skontrowania.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #2922 dnia: Grudzień 10, 2013, 13:39:25 »
Kurde ty grasz na PC to bym brał celność bo na myszce o wiele łatwiej zapanować nad odrzutem niż na konsolach.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2923 dnia: Grudzień 10, 2013, 13:45:25 »
Kurde ty grasz na PC to bym brał celność bo na myszce o wiele łatwiej zapanować nad odrzutem niż na konsolach.
Chyba tobie!

Ja jestem noob myszkowy, no ale sprobuje :)

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #2924 dnia: Grudzień 10, 2013, 13:53:41 »
Chyba tobie!

Ja jestem noob myszkowy, no ale sprobuje :)

Dasz rade bo dosyć łatwo się panuje nad tym ;) Powiem tak, do wszystkich ACE czy AK spokojnie można dać heavy barrel
No a do takiego ACW ziemniak będzie najlepszy
Symthic dużo w tej kwesti pomaga

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #2925 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:07:05 »
Lufa ci pójdzie do góry, ale to akurat można w pewnym zakresie kontrolować (w przeciwieństwie do celności) albo strzelając krótszymi seriami, albo (to już wyższa szkoła jazdy i coś czego nie potrafię) kontrolować odrzut przesuwając mychę/gałkę w dół.
Hmm.., wczoraj Matt miał coś innego jak grał. Nie pamiętam z czego strzelał tym reconem, ale przez jakiś czas pociski latały NAD cel. IMO to był jakiś bug, bo ewidentnie było widać jak pocisk wznosi się po opuszczeniu lufy (zostaje ta smuga po strzale) i musiał celować chyba w okolice pasa żeby heada walnąć.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #2926 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:13:56 »
Hmm.., no właśnie wczoraj Matt miał coś innego jak grał. Nie pamiętam z czego strzelał tym reconem, ale przez jakiś czas pociski latały NAD cel. IMO to był jakiś bug, bo ewidentnie było widać jak pocisk się wznosi się po opuszczeniu lufy (zostaje ta smuga po strzale) i musiał celować chyba w okolice pasa żeby heada walnąć.

Matt sobie popsuł zerowanie najprawdopodobniej. Snajperki można sobie wyzerować klikając górę chyba na dpadzie. Tzn. przełącza się wtedy odległość od celu i na tej odległości wyzerowany jest środek wizjera celownika. Znaczy, strzelając do celu na ustawionej odległości, pocisk uderzy dokładnie w miejsce gdzie jest środek wizjera. Nie trzeba kompensować opadu kuli wtedy.

Matt musiał mieć snajperkę wyzerowaną na odległość dalszą niż był jego cel.

I nie ma to kompletnie nic wspólnego z celnością broni automatycznych.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #2927 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:15:38 »
A to wiem, ale tak tylko wspomniałem - mogłem sobie odpuścić cytowanie.

Dzięki za wyjaśnienie. :)

Offline prezesstoczni

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2928 dnia: Grudzień 10, 2013, 15:00:05 »
Hmm.., no właśnie wczoraj Matt miał coś innego jak grał. Nie pamiętam z czego strzelał tym reconem, ale przez jakiś czas pociski latały NAD cel. IMO to był jakiś bug, bo ewidentnie było widać jak pocisk się wznosi się po opuszczeniu lufy (zostaje ta smuga po strzale) i musiał celować chyba w okolice pasa żeby heada walnąć.

Matt sobie popsuł zerowanie najprawdopodobniej. Snajperki można sobie wyzerować klikając górę chyba na dpadzie. Tzn. przełącza się wtedy odległość od celu i na tej odległości wyzerowany jest środek wizjera celownika. Znaczy, strzelając do celu na ustawionej odległości, pocisk uderzy dokładnie w miejsce gdzie jest środek wizjera. Nie trzeba kompensować opadu kuli wtedy.

Matt musiał mieć snajperkę wyzerowaną na odległość dalszą niż był jego cel.

A jest na wyposażeniu dalmierz (czy jak to się tam fachowo nazywa), aby zmierzyć odległość od celu?

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #2929 dnia: Grudzień 10, 2013, 15:04:13 »
A jest na wyposażeniu dalmierz (czy jak to się tam fachowo nazywa), aby zmierzyć odległość od celu?

Jest do wyboru jako gadżet recona i spełnia też funkcje noktowizora i laserowego namierzacza. PLD się to chyba po engliszmu nazywa.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2930 dnia: Grudzień 10, 2013, 15:33:55 »
Tylko niestety jak sie go wybierze to nie ma sie np kulek-detektorów. Pomocny w ocenianiu odleglosci moze okazac sie wskaznik odleglosci od flagi w conquescie.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #2931 dnia: Grudzień 10, 2013, 15:39:57 »
Tylko niestety jak sie go wybierze to nie ma sie np kulek-detektorów.

No dla kampiszona co hedszoty wali to chyba kulki niepotrzebne, a podczerwień w PLD zajebiście pomaga przy znajdowaniu celów i spotowaniu.

Offline prezesstoczni

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2932 dnia: Grudzień 10, 2013, 15:43:41 »
Spoko, w przypadku znacznika flagi dochodzi pewnie jeszcze możliwa różnica wysokości, którą należałoby komensować na oko (dalmierz laserowy mierzy rzeczywistą odległość). Zawsze to trochę inna opcja niż bieganie z jednym rodzajem celownika optycznego i zdobywanie doświadczenia w strzelaniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2933 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:01:23 »
Tylko niestety jak sie go wybierze to nie ma sie np kulek-detektorów.

No dla kampiszona co hedszoty wali to chyba kulki niepotrzebne, a podczerwień w PLD zajebiście pomaga przy znajdowaniu celów i spotowaniu.
Kulki są do pomagania kolegom z zespolu, a co do PLD to sie nie wypowiem, nawet nie wiedzialem ze tam jest podczerwien, reconem prawie nie gram.

Zauwazylem tylko, ze prawie nikt nie oznacza laserowo celów, zapewne jest to efekt tego ze zniknął CITV jako "darmowe" trzecie miejsce w czołgu.
Raz na 10 meczy ktos cos laserowo oznaczy na 2 sekundy, ze nawet nie zdaze sie zalockowac .

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #2934 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:05:04 »
Kulki są do pomagania kolegom z zespolu, a co do PLD to sie nie wypowiem, nawet nie wiedzialem ze tam jest podczerwien, reconem prawie nie gram.

Ale przecież nie rzucisz kulki 300 metrów dalej, a skoro kampiszon i potrzebuje dalmierza, to pewnie w takiej odległości od wroga siedzi...

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2935 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:07:59 »
Masz racje, ale kampienie na krawedzi mapy jest mi tak calkowicie obce, ze w ogole nie biore go pod uwage podczas rozwazan o sprzęcie dla recona. Wiadomo, ze w takim wypadku PLD bedzie lepsze. Tyllko ze zanim zdazysz odmierzyc odleglosc na PLD i przelaczyc sie na snajperke, wróg 10x ucieknie :)

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #2936 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:28:47 »
Panowie szybkie pytanie.
Jak to jest z tymi magicznymi 6 gigami w BF4.
Kampanie mam na 100%
Pobiera teraz multi.

Po przejściu pierwszej misji pojawia mi się komunikat

Jestem już trochę zdezorientowany i nie wiem czy coś znów się spieprzyło, czy tak ma być.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #2937 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:30:13 »
Jestem już trochę zdezorientowany i nie wiem czy coś znów się spieprzyło, czy tak ma być.

Tak ma być. Gra kłamie, że ma 100% kampanii i nie da się zagrać w nic poza pierwszą misją.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2938 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:30:57 »
Przełącz w standby i się módl.

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #2939 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:35:33 »
"So darlin', darlin' stand by me. Oh stand by me."

Ok 43% od 9 rano.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #2940 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:37:18 »
Z tego co widzę font też się do końca nie ściągnął.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #2941 dnia: Grudzień 10, 2013, 17:09:19 »
Nextgen!

Ale to już się nudne robi i emota nie będzie.

Hasełko, nie problemy.

Offline Punkstyler

• Super Badass
  • Best game ever? Counter-Strike 1.6
« Odpowiedź #2942 dnia: Grudzień 10, 2013, 22:57:49 »
Frame dropy i lagi na ps4 zabijają całą przyjemność z gry.... :/ Do czasu naprawy trzeba będzie grać w inne tryby niż CQ64.

password

• Gość
« Odpowiedź #2943 dnia: Grudzień 11, 2013, 07:47:05 »
http://battlelog.battlefield.com/bf4/forum/threadview/2955065670203355766/

We at DICE have a long tradition of supporting our games and our community well after the release of a title. While millions of players are enjoying Battlefield 4, we are aware that some players are experiencing issues with the game.

Wolne tłumaczenie:
My wielcy, zajebiście pazerni cwele z DICE jesteśmy znani z najdroższych gier w wersji beta, które naprawiamy przez następne pół roku. Kiedy miliony graczy obrzucają nas gównem, my wiemy że kilku z nich się świetnie bawi i na pewno zakupi premium.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2013, 07:52:12 wysłana przez pistak »

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #2944 dnia: Grudzień 11, 2013, 07:55:33 »
http://battlelog.battlefield.com/bf4/forum/threadview/2955065670203355766/

We at DICE have a long tradition of supporting our games and our community well after the release of a title. While millions of players are enjoying Battlefield 4, we are aware that some players are experiencing issues with the game.

Wolne tłumaczenie:
My wielcy, zajebiście pazerni cwele z DICE jesteśmy znani z najdroższych gier w wersji beta, które naprawiamy przez następne pół roku. Kiedy miliony graczy obrzucają nas gównem, my wiemy że kilku z nich się świetnie bawi i na pewno zakupi premium.

Hooah, kurwa!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2945 dnia: Grudzień 11, 2013, 07:56:18 »
Ja zakupie premium, jak stanieje do 100zł :P

A co do bugów, na premierze była absolutna tragedia, obecnie jest akceptowalnie - mnie wywala tylko między meczami :D

Hejt hejtem, ale niech mi ktos wskaże alternatywną grę do BF4 - w ktorej beda też ogromne mapy,  masa pojazdów, i zadnych bugów. Kupię taką grę i nawet dwa premiumy do tego!

Join queue disabled on consoles
Platform(s): All consoles
Status: Investigating
Japierdziu, to nadal nie działa?

"INVESTIGATING means we are aware of a specific issue and working to reproduce it. Often, getting a solid reproduction is what actually allows us to eliminate a bug in the end. "

Aha, czyli nie są w stanie zreprodukować problemu z niedziałajacą kolejką. To ja mam protip - niech jeden gamoń z dice wejdzie na serwer gdzie jest jedno wolne miejsce (zajmując je) a potem drugi gamoń z dice spróbuje do niego dołączyć. Nie uda mu się, bo nie dzialają kolejki. Proszę, problem zreprodukowany!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2013, 08:00:39 wysłana przez Simplex »

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #2946 dnia: Grudzień 11, 2013, 08:15:49 »
Hejt hejtem, ale niech mi ktos wskaże alternatywną grę do BF4 - w ktorej beda też ogromne mapy,  masa pojazdów, i zadnych bugów. Kupię taką grę i nawet dwa premiumy do tego!

Ja też, ale nie ma. Klasyczny przykład na negatywny aspekt monopolu.

Aha, czyli nie są w stanie zreprodukować problemu z niedziałajacą kolejką. To ja mam protip - niech jeden gamoń z dice wejdzie na serwer gdzie jest jedno wolne miejsce (zajmując je) a potem drugi gamoń z dice spróbuje do niego dołączyć. Nie uda mu się, bo nie dzialają kolejki. Proszę, problem zreprodukowany!

Chciałem coś napisać, ale oprócz tekstów noszących znamiona zniesławienia oraz zwykłych gróźb karalnych nic mi nie przyszło do glowy. Zatem napiszę: Rewelacja, brawo dice.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2013, 08:20:52 wysłana przez Vramin »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #2947 dnia: Grudzień 11, 2013, 08:27:55 »
Na PS4 będzie Planetside 2 więc może będzie alternatywa ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2948 dnia: Grudzień 11, 2013, 08:31:05 »
MMO science-fiction alternatywą dla BF4?

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #2949 dnia: Grudzień 11, 2013, 08:45:13 »
MMO science-fiction alternatywą dla BF4?

MMO tylko z nazwy. Normalny FPS z dużymi mapami i masą pojazdów. Dodali tylko jakieś mikropłatności 

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #2950 dnia: Grudzień 11, 2013, 08:54:04 »
MMO tylko z nazwy. Normalny FPS z dużymi mapami i masą pojazdów. Dodali tylko jakieś mikropłatności
PlanetSide 2 is a free-to-play Massively Multiplayer Online FPS - z oficjalnej strony. Po gameplayach też widzę MMO FPS.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2951 dnia: Grudzień 11, 2013, 09:01:11 »
No ja też tak to widzę, ale nie grałem. W sumie to można za friko przez steama sciagnac i sprawdzić.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #2952 dnia: Grudzień 11, 2013, 09:02:59 »
No ja też tak to widzę, ale nie grałem. W sumie to można za friko przez steama sciagnac i sprawdzić.

Skoro można, to czemu nie. A potem można też opisać wrażenia w odpowiednim wątku ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2953 dnia: Grudzień 11, 2013, 09:05:28 »
Mozna, ale musi się chcieć :) Ja już raz nawet sciagnalem, ale przez miesiac nie odpalilem, wiec usunałem. Jak gram, to w BF4, wiec jestem usprawiedliwiony :P

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #2954 dnia: Grudzień 11, 2013, 09:14:26 »
PlanetSide 2 is a free-to-play Massively Multiplayer Online FPS - z oficjalnej strony. Po gameplayach też widzę MMO FPS.

Pikacz tak ale na czym polega to MMO? Bo głównie odbywaja się tam bitwy między graczami o punkty ;) Czyli tak jak w BFie i masz masę unlocków etc tak jak w BFie i innych shooterach ;) MMO wciskają już do każdej gry w której masz mikropłatności

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2955 dnia: Grudzień 11, 2013, 09:16:22 »
 http://youtu.be/sYry8qFA3xc?t=3m55s
Chcialbym zobaczyc killcam i reakcje kolesia w heli :-D

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #2956 dnia: Grudzień 11, 2013, 10:29:18 »
Całkiem nieźle oddaje to rzeczywiste uczucia ;D

Offline wojtakus

• Mieszkaniec tego forum
  • I serve one master, and his name is gaming
    • Moja strona
« Odpowiedź #2957 dnia: Grudzień 11, 2013, 12:04:21 »
Panowie pytanie: za co jest przyznawana beretka "Snajper"? bo "strzelec wyborowy" jest za 250m w głowę, ale "snajper"??

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #2958 dnia: Grudzień 11, 2013, 12:14:16 »
Panowie pytanie: za co jest przyznawana beretka "Snajper"? bo "strzelec wyborowy" jest za 250m w głowę, ale "snajper"??

Za 6 killi snajperką?
A baretkę "Strzelec wyborowy", to nie każdy może wiedzieć, dostaje się za sumę marksman headshotów. Czyli można np. zdobyć tę baretkę 5 razy strzelając headshota z 50 metrów (to jest minimum chyba na marksmana). Nie trzeba kampić bardzo daleko.

Offline wojtakus

• Mieszkaniec tego forum
  • I serve one master, and his name is gaming
    • Moja strona
« Odpowiedź #2959 dnia: Grudzień 11, 2013, 12:31:51 »
Za 6 killi snajperką?
a to nie jest czasem "karabin snajperski"