Autor Wątek: Battlefield 1943  (Przeczytany 26892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
Odp: Battlefield 1943
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 27, 2009, 10:47:25 »
Bronie są bardzo niecelne i nie ma co marzyć o fragu po jednym strzale(wyłączając snajperkę).

no patrz, jaki pech, ze wylaczyli auto-aima...
swoja droga, to polubilem pistolet od niedawna - strzal w glowe zawsze oznacza smierc przeciwnika, a pistolet sie bardzo szybko przeladowuje i celownik nie ucieka tak bardzo jak w karabinach.

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 27, 2009, 13:23:49 »
swoja droga, to polubilem pistolet od niedawna - strzal w glowe zawsze oznacza smierc przeciwnika, a pistolet sie bardzo szybko przeladowuje i celownik nie ucieka tak bardzo jak w karabinach.

Pistolet jest niezly do dobicia kogos po strzale ze snajperki, nawet z bardzo daleka :)

Offline jojok21

• Stały bywalec
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 27, 2009, 13:53:13 »
2100 MS pointsów powinno wkrótce u mnie pomyślnie wylądować.
99 % pewności, że kupię MK: SE, zostanie jeszcze 1300 punkcików.
Czyli jeszcze coś do kupienia za 1200. Grałem trochę w triala 1943, całkiem w porządku, ale nie jestem pewien czy na dłuższą metę. Może się szybko znudzić... Bardzo podoba mi się fizyka strzelania, fajna destrukcja otoczenia (nie grałem w Bad Company), ogólnie taki arcadowy feeling. Ale w końcu to tylko 4 mapki, 3 klasy, mało broni i ogólnie niewiele możliwości. Hmmm...

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 27, 2009, 16:19:27 »
Sialala@ No i co się stroszysz? Grałem,wiec chyba wiem, jaka ta gra jest.Nie chodzi mi o to,że nie mogę wycelować.Za pierwszym razem byłem najlepszy w swojej drużynie z 19 kill'ami.Wszyscy biegają tak bezsensownie,że wystarczy stać w miejscu i czekać aż sie ktoś nawinie.

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
  • You'll never walk alone
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 27, 2009, 16:31:03 »
@Jay,@guraffiku
Macie oczywiście rację.Po prostu myślałem,że starsze Battlefieldy są bardziej rozbudowane,że tak powiem poważniejsze(mniej arcadowe)i mniej przystępne.Stąd mój wniosek,jak widać błędny :-\w temacie nie jestem mocny,więc może już nic nie napiszę.

@jojok21
Gra mi się dalej świetnie(grę nabyłem w dniu premiery),nuda jeszcze nie ogarnia,ale fakt faktem więcej map jest wskazane.Mam nadzieje że wkrótce coś zapowiedzą.

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 27, 2009, 16:32:22 »
Sialala@ No i co się stroszysz? Grałem,wiec chyba wiem, jaka ta gra jest.Nie chodzi mi o to,że nie mogę wycelować.Za pierwszym razem byłem najlepszy w swojej drużynie z 19 kill'ami.Wszyscy biegają tak bezsensownie,że wystarczy stać w miejscu i czekać aż sie ktoś nawinie.
Zależy z kim grasz ;)

Offline jojok21

• Stały bywalec
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 29, 2009, 21:55:58 »
Kupiłem wczoraj. Na liczniku 5 godzin gry, wszystko już mam mniej więcej opanowane. :)
A więc tak: niesamowitą frajdę sprawia mi już sama destrukcja otoczenia. Nie grałem wcześniej w Bad Company, pewnie dlatego tak się tym teraz zachwycam. Jeszcze jak miałem triala przeszedłem piechotą całe Wake Island burząc wszystko po drodze  :D
Sama grafika już aż tak nie zachwyca, ale też nie razi - całkowicie akceptowalny poziom, tym bardziej jak na produkcję za 1200 MPS.
Chyba najlepszym patentem w grze jest natomiast wzywanie wsparcia z powietrza - banan się pojawia na twarzy kiedy bombardujesz okolicę zasianą "czerwonymi trójkącikami"  ;). Nie jest to na szczęście "overpowered" , gdy grasz przeciwko ogarniętemu teamowi musisz się liczyć z możliwością oberwania od innych samolotów (zanim zrzucisz bombki). Tak więc nie każda akcja się udaje.
Btw. latanie jest kwintesencją tej gry - banalnie proste, daje mnóstwo frajdy. Nie oznacza to niestety jednak, że dodany niedawno "gratisowo" tryb polegający na samych walkach powietrznych jest udany. Widać, że włożono w niego bardzo mało wysiłku.
Jeśli chodzi o walki piechoty, nie są one IMO zbyt emocjonujące, wypadają po prostu sztywno. Ludzie padają jak kukły (tak, powinni po oberwaniu kulką odlatywać parę metrów dalej w slow motion i uderzać efektownie łbem o glebę ;D). Nie czuć siły pocisków - nie mówię oczywiście o tych wybuchowych pukawkach ;).  No ale - tragicznie na pewno nie jest.
Reasumując - wydatku jak najbardziej nie żałuję, nie ukrywam jednak, że w rozgrywka ma swoje wady i szybko wkrada się w nią monotonia. W końcu to tylko 3 (4?) mapy, dwa, nieskomplikowane tryby i ogólnie mało możliwości.
Liczę na jeszcze jedną darmowa mapkę, ale to już chyba marzenie - przy takim zainteresowaniu tytułem sporo sobie na płatnym DLC zarobią. :)

Offline mulin

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 31, 2009, 23:20:33 »
Mam na liczniku prawie 24h w tą grę.
Jest świetna!
@Jay
Zmieniam zdanie,już się troszkę znam(możesz to łatwo sprawdzić ;D wiesz gdzie)
Nigdy onlinowe shootery mnie nie pociągały,ale swoją poważną inicjację zaliczyłem właśnie z z "1943"!
Do każdego "rookie":
Śmiało !!!
To jest czysty fun!
Bycie debeściakiem w zwycięskiej drużynie...bezcenne :D

Offline catalyst

• Stały bywalec
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 01, 2009, 11:05:27 »
Cytat: mulin link=topic=2362.msg44032#msg44032 date=1249075233
To jest czysty fun!
[/quote

Ja zacząłem więcej grywać w online od czasów dema battlefielda (tego co był przed BC). A sam battlefield bc to dla mnie kwintesencja funiasego strzelania online. Gra się cudnie. podobnie jest w 1943

C

Offline jojok21

• Stały bywalec
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 08, 2009, 22:14:02 »
Kolejne godziny gry za mną, przeczuwam że niedługo wpadnie achievement za 100 rozegranych, pełnych meczy.
Nie jestem pewien czy będę kontynuować po tym rozgrywkę, ale póki co wszystko wskazuje na to, że jak najbardziej tak :)*
Gra jest jednak świetna. A może inaczej: posiada świetny stosunek jakości do ceny.
Aha, sprawy techniczne- gra hula płynnie, nie ma ŻADNYCH lagów, serwery wyszukuje ekspresowo. Żeby takie było GoW 2...
Pyka się wybornie, owszem jest mało mapek, owszem całość nie jest jakoś mega rozbudowana, ale frajda jest olbrzymia.
Do tych co się jeszcze nie zdecydowali - NABYWAĆ. Jak nie grałeś w poprzednie Battlefieldy (jak ja) - tym bardziej. Fanom polecać bowiem nie trzeba ;)
*sporą motywacją są nadal nieodkryte znaczki (z 10 niezdobytych, reszta pozaliczana nawet i po kilkadziesiąt razy  :)) & jeszcze sporo rang do zdobycia (nie orientuję się w nazwach, ale mam 2 srebrne prostokąciki stojące pionowo :P)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2009, 22:35:46 wysłana przez jojok21 »

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 10, 2009, 10:12:29 »

Aha, sprawy techniczne- gra hula płynnie, nie ma ŻADNYCH lagów, serwery wyszukuje ekspresowo. Żeby takie było GoW 2...

Gra hula płynne bo ewidentnie ubijają serwery z Bad Company i przestawiają na BF1943, w piątek miałem straszne problemy żeby wejść z ekipą do BC, po kilku próbach się poddaliśmy i poszliśmy na BF1943, no i tam wszystko śmigało.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 19, 2011, 00:38:22 »
Kupiłem, bo mam silne postanowienie oswoić się z serią battlefield. Całkiem mi się po doba. grafika niezła, czuć klimat, szczególnie na planszy Iwo Jima.
Mam tylko jeden problem - nie mogę nikogo zabić. Na ok. 10 rozegranych meczy mój rekord to 3 zabicia. To raczej do mnie strzelają i najgorsze, że nigdy nie wiem skąd. Ni z gruchy ni z pietruchy po prostu padam. I jescze jedna rzecz. Co to ostatnio za moda z tymi wielkimi, pustymi mapami? Czy to taka radość szukać przeciwnika? Nie lepiej zmniejszyć mapy, żeby było więcej akcji?

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 19, 2011, 09:46:23 »
Nie.

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 19, 2011, 10:55:55 »
Nie.... to jest battlefield a nie "kol of djute" gdzie 12 osob spawnuje na mapie wielkosci przyczepy tira :D

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 19, 2011, 15:21:15 »
Olej szukanie przeciwnika i skup sie na celu, tzn. przejmowaniu flag. Podczas przejmowania nie bedziesz mogl sie opedzic od przeciwnikow.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 19, 2011, 20:59:57 »
Olej szukanie przeciwnika i skup sie na celu, tzn. przejmowaniu flag. Podczas przejmowania nie bedziesz mogl sie opedzic od przeciwnikow.

True

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 19, 2011, 23:44:41 »
Kupiłem, bo mam silne postanowienie oswoić się z serią battlefield. Całkiem mi się po doba. grafika niezła, czuć klimat, szczególnie na planszy Iwo Jima.
Mam tylko jeden problem - nie mogę nikogo zabić. Na ok. 10 rozegranych meczy mój rekord to 3 zabicia. To raczej do mnie strzelają i najgorsze, że nigdy nie wiem skąd. Ni z gruchy ni z pietruchy po prostu padam. I jescze jedna rzecz. Co to ostatnio za moda z tymi wielkimi, pustymi mapami? Czy to taka radość szukać przeciwnika? Nie lepiej zmniejszyć mapy, żeby było więcej akcji?

Jesteś dobrym przykładem na to jak te serie gier różnią się od siebie ;)

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 19, 2011, 23:59:10 »

Nie kumam. To znaczy co? Jeden Battlefield różni się od drugiego? I dlaczego ja jestem tego przykładem :)

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 20, 2011, 10:01:36 »
COD vs Battlefield. Chodzi mi o to, że jak ktoś jest graczem Coda to battlefield pomimo tego, że jest strzelanką bardzo różni się od rywala.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 20, 2011, 20:44:16 »

Nie kumam. To znaczy co? Jeden Battlefield różni się od drugiego? I dlaczego ja jestem tego przykładem :)

Tak różnią się. W sumie to każda jest inna

BFBC, BFBC2 i BF1943 w każdej multi jest trochę inne, gdzie BF1943 to taki wstęp do BC2. Dużo pomysłów które były w 1943 dali do BC2.

Warto kupić BF2 (do 20 zł nówka) z Patchami naprawdę jest dużo grania plus mody. No i teraz każdy komp to pociągnie, a gra dalej jest graficznie ładna :)

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 20, 2011, 22:37:24 »

BFBC, BFBC2 i BF1943 w każdej multi jest trochę inne, gdzie BF1943 to taki wstęp do BC2. Dużo pomysłów które były w 1943 dali do BC2.

Warto kupić BF2 (do 20 zł nówka) z Patchami naprawdę jest dużo grania plus mody. No i teraz każdy komp to pociągnie, a gra dalej jest graficznie ładna :)

No, z tą grafiką to już się trochę zagalopowałeś, widać ślad czasu. ;)

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 21, 2011, 00:51:03 »

No, z tą grafiką to już się trochę zagalopowałeś, widać ślad czasu. ;)

No widać widać, ale to tylko parę lat np animację postaci (BF4Free ma strasznie je skopane), cienie są na dobrym poziomie jak na tyle lat :) a Wake Island na Full z AA etc wygląda dalej ślicznie. Chodziło mi o to  że grafika nie odtrąca. Gra ma 6 lat, a jest parę nowszych tytułów które są mniej zjadliwie graficznie :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2011, 00:53:04 wysłana przez biomedic »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 22, 2011, 10:01:18 »
Ktoś gra jeszcze, czy wszyscy czekają już na bf3?
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 22, 2011, 10:10:23 »
COD vs Battlefield. Chodzi mi o to, że jak ktoś jest graczem Coda to battlefield pomimo tego, że jest strzelanką bardzo różni się od rywala.

No tu masz rację. Gry są zupełnie inne. Trochę się wkrsęciłem. Gram co wieczór po 3-4 godziny. Wczoraj wreszcie udało mi się być pierwszym w drużynie. Następne z serii planuję BC2 :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 22, 2011, 10:17:19 »
Kupiłem wczoraj tą grę i tak na szybko - rozumiem, że tutaj właściwie nie ma żadnego levelowania, poza nowymi rankami? Czy coś w związku z nimi się zmienia w samej rozgrywce? Zauważyłem, że od pewnego levelu pojawiają się czasem flagi w kółkach - co oznaczają?

pzdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 22, 2011, 19:49:46 »
Ktoś gra jeszcze, czy wszyscy czekają już na bf3?

Pytasz o BF2 czy BF1943? W obie gra jeszcze sporo ludzi ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 19:52:25 wysłana przez biomedic »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 25, 2011, 09:15:49 »
A czemu miałbym pytać o bf2? ;) Co do moich wcześniejszych pytań - już wszystko jasne. I faktycznie, cały czas full ludzi gra w tego 1943 :)

pzdr
psn - Skrubolski

Offline uHo

• Mieszkaniec tego forum
  • Peng jest zawsze!
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 25, 2011, 10:25:53 »
Tak czytam i chyba sobie odswieże Bfa43. Tylko pytanie czy na Xboxie grają jeszcze w to ludzie? Czy pustki?

Offline Fiołek

• Aktywny forumowicz
  • Nic tak nie cieszy jak seria z PePeSzy
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 25, 2011, 12:02:14 »
graja, graja

Offline uHo

• Mieszkaniec tego forum
  • Peng jest zawsze!
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 25, 2011, 13:46:59 »
Ooooo. To sobie dziś popykam na Iwo Jimie :) Jak ja kocham tą mapkę ;D

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 29, 2011, 09:47:03 »
Ooooo. To sobie dziś popykam na Iwo Jimie :) Jak ja kocham tą mapkę ;D

Zdecydowanie najlepsza wysepka :)
psn - Skrubolski

Offline uHo

• Mieszkaniec tego forum
  • Peng jest zawsze!
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 29, 2011, 10:12:13 »
Świetna w ogóle jest ta gra. Gram codziennie więc jakby się ktoś chciał przyłączyć to zapraszam.
p.s Ostatnio zrzuciłem bomby na zabijając 7 kolesi w tym czołg i samochód, co radocha ;D ;D ;D

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 28, 2011, 08:24:56 »
Pograłem wczoraj z 10 rozgrywek na X360 i kurcze, czuję się jakbym od nowa miał uczyć się grać :) Mialem około rok przerwy i zapomniałem większą część z map, ale co najgorsze to sterowanie tymi króciutkimi i opornymi gałkami. Za cholerę sobie nie mogę poradzić z precyzją. Dlatego zamiast moim ulubionym scoutem, to biegałem z karabinkiem i armatą. Muszę trochę ograć pada z Xa aby znowu nie być gdzieś na tyłach rozgrywki.

Zauważyłem też róznicę w wersjach. Głównie pod kątem oświetlenia. Na Ps3 nie było takich momentów, że świetało oslepiało tak, że nie mozna było przez chwilę się zorientować czy wróg biegnie na nas czy się schował w trawie. Na Xie jest cos takiego jak wyjeźdzamy z tunelu w GT5 i ośleppia nas nagle słońce. Tego na Ps3 nie było. Gra jest nieco bardziej naturalna przez to, ale tez denerwuje bo na chwilę dezorientuje podczas szybkiej akcji. No i tutaj mamy większa ilośc opcji pod kątem grup i wejśc do gry razem połaczonych z Live. Tego brakowało na PS3.

Ale co najwazniejsze. Zobaczcie jak stara to gra a cały czas serwery są pełne! I do tego nowicjuszy pełno. Nie jest tak, że grają sami wyjadacze.

Ps. Mówiłem, że uwielbiam BF1943? Nie? No to powiem :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2011, 08:30:24 wysłana przez Katanka »

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 28, 2011, 09:50:39 »
Ten efekt oslepienia nazywa sie hdr chyba.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 28, 2011, 10:09:46 »
Katanka wczoraj pytał i chciałem doprecyzować.
Jak się jest w grupie to przez headset gada się z grupą, a jak się samotnie dołączamy do jakiegoś teamu to wtedy jak gadamy w mikrofon to słyszą nas wszyscy w teamie ?? Dobrze pamiętam ??
(kliknij)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 28, 2011, 10:46:21 »
Katanka wczoraj pytał i chciałem doprecyzować.
Jak się jest w grupie to przez headset gada się z grupą, a jak się samotnie dołączamy do jakiegoś teamu to wtedy jak gadamy w mikrofon to słyszą nas wszyscy w teamie ?? Dobrze pamiętam ??

Tak.

Ale mozesz zawsze przelaczyc, czy chcesz gadac z grupa z Live, czy z grupa z gry (czyli w wypadku BC2 ze swoim teamem).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 28, 2011, 11:04:52 »
Swoja drogą Aziss, mam nadzieje ze nie jesteś zly ze zamiast biegać w teamie i osłaniać tyłu kompanów, to sobie łaziłem po mapie i grałem "single one" oraz że spawnowałem się w różnych miejscach? Nie wiem, ale jakos lubię tak grać jako singielek, bo moge robić wszystko jak chcę i co chcę :)

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 28, 2011, 11:18:25 »
Graliśmy we dwóch z jakimiś randomami do teamu. Ty obczajasz jak to się na tym padzie ze sztywnymi gałkami gra i jest ok. Dla mnie gra w teamie ma znaczenie w takim BC2 - tam się inaczej nie da. W 1943 jest luźno, dla frajdy, bo i tak ostry bałagan na mapie.
(kliknij)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 14, 2011, 08:36:40 »
Mam problem, który mi nie daje spać. Postanowiłem przez weekend wycalakować BF1943. Brakowało mi już tylko dwóch osiągnięć:

- rozegraj 100 meczy online
- na każdej mapie bądź w najlepszym squadzie

Na PS3 miałem 100% trofeów w BF1943 i pamiętam, że gdzieś tak około 50 rozerganego meczyku wpadło trofeum za najlepszy squad na wszystkich mapach. Trofea na PS3 i osiągnięcia z X360 są te same. W przypadku X360 takie osiągnięcie wpaść nie chce. Wczoraj rozegrałem około 20 meczy. Grało mi się wyśmienicie, mimo, że z randomami. Na każdej z map byłem dwa lub trzy razy w najlepszym squadzie. Mimo to osiągnięcie nie wpadło. Przypuszczam, że jest jakiś glitch i nie będzie mi dane zdobyć calaka w tej grze. Macie jakiś pomysł? Może ktoś miał podobny problem?

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 14, 2011, 10:28:36 »
Ten aczifmęt jest podobno zbugowany lub też jego opis jest niepełny. Niektórzy w necie twierdzą, że trzeba być w najlepszym składzie po trzy razy na każdej z trzech map (czyli 3*3). Tłumaczą to tak, że jest pocztówka za 3*3 do zdobycia w grze (ostatnia na dole):
http://planetbattlefield.gamespy.com/View.php?view=Gameinfo.Detail&id=308&game=11
Jeszcze inni radzą, żeby podczas gry od razu ładować się do jakiegoś składu (jest podobno opcja, że zacząć grę w open składzie i tej opcji trzeba unikać jeśli chce się zdobyć ten aczifmęt).