Autor Wątek: Battlefield 1943  (Przeczytany 30989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
Battlefield 1943
« dnia: Lipiec 08, 2009, 15:29:38 »
Jest już na marketplace ( http://marketplace.xbox.com/games/media/66acd000-77fe-1000-9115-d8025841097e?cid=majornelson&partner=majornelson )za 1200 MSP, na PSN od jutra za 15$.

Ja właśnie pobieram triala, jak pogram to podzielę się wrażeniami ale przyznam, że jestem na grę całkiem najarany. Jak gameplay mi podejdzie to kupuję od razu - punkty już czekają.

A jak Polygamiści? Ktoś jeszcze się szykuje? Będzie z kim zagrać na Live! ?

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

krzychu_419

• Gość
Odp: Battlefield 1943
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2009, 15:50:30 »
Ja też strasznie podniecam się tą gierką, trial już leci na HDD, a punkty narazie czekają.

ps. ile waży full? tyle co trial?

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:08:44 »
Nie sprawdzałem, ale zawsze full waży tyle samo co trial.
Rozegrałem tutorial, zapowiada się super. ALE!
Nie mogę połączyć się z żadnym serwerem. Nie wiem czy to kwestia triala, czy też w europie serwery jeszcze nie zostały postawione, ale dopóki nie przetestuję jak się gra w multi to full nie odblokuję.

Offline RexNebular

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:17:41 »
Serwery działają w kratke, bo są lagi i coś tam przy nich kombinują.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:39:34 »
Zaczyna się powtórka z rozrywki...
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

prezii

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:50:43 »
Ściągnąłem full. Na razie chyba nie da się grać. Tylko raz udało mi się połączyć przez quick match ale były straszne lagi. Teraz wiara zaprasza mnie do stworzonych private match, czekamy na wszystkich graczy a gra i tak nie startuje. Poczekamy, zobaczymy, na razie nie ma jak tego ocenić. Wygląda przyzwoicie, pobiegałem trochę w tutorialu i jest ok. Powinno być dobrze, w końcu to battlefield.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:58:44 »
Dobra starczy. Przez dwie godziny nie udało mi się połączyć do żadnej gry. Mój zapał przeszedł kompletnie. Nic to, może jeszcze spróbuję wieczorem :/

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2009, 17:01:05 »
Ja kupię jutro, na PSS. Ciekawe, jaka będzie cena na polskim Store.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2009, 17:25:16 »
Ja kupuje odrazu jak się pokaże, battlefield to najlepszy fps imho, w Bad Company pocinałem prawie 300h. Myślę że cena na PSS PL pewnie to będzie 49 zł.

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2009, 17:27:23 »
jo jak bedzie dobrze dzialac po sieci to tez moze kupie / jak bedzie lagowac to dziekuje juz mam dosc po ostatnich sesjach w GOW2

http://support.xbox.com/support/en/us/xbox360/xboxstatus.aspx

status live cos mi sie wydaje ze problemy z lagami etc ostatnimi dniami sa spowodowane jakas awaria live od kilku dni widze ze jest ten alert niby jesli chodzi o grani jest ok ale mysle ze moze ma to jakis wplyw
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2009, 17:32:50 wysłana przez yanogore »

Offline RexNebular

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2009, 17:43:57 »
Panowie, spokojnie, przecież leci na pasku info, że dodają serwery i aktualnie mogą być problemy.

O, właśnie mi się udało połączyć  :)

Offline Kondzio

• Junior
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2009, 17:49:43 »
Ja właśnie się zastanawiam nad kupnem. Już miałem kupować bo strasznie napalony jestem na tą grę, ale widzę, że są problemy. Poczekam chwilkę z wydaniem kasy. Przypominają mi się czasy jak grałem na PC... To były piękne dni/noce ;]

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2009, 19:09:45 »
Ok wreszcie się połączyłem. Sama rozgrywka o dziwo bez lagów. A jak się gra?

SUPER
Tyle na razie mogę powiedzieć po wyczerpaniu 30 minutowego triala.

Właśnie kupuję pełną wersję i wracam na wyspy pacyfiku :)

Offline Kondzio

• Junior
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2009, 20:40:18 »
Przed chwilką dokonałem zakupu ;] Nie wytrzymałem... Mam nadzieje, że bez problemów się będę mógł łączyć. Na stronie http://www.battlefield1943.com/ są wyniki graczy oraz ilu zabito na każdej z platform. Na PS3 zginęło 13 ;] Trzeba się przyłączyć do zdobycia 43 mln fragów aby dostać mapę :D

prezii

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 08, 2009, 21:27:21 »
Zagrałem jedną rundę, niestety tylko 5 ubitych na 12 śmierci. Ale to dopiero początek:D Grało się super, bez lagów. Gra ma potencjał, chociaż trochę nierówno było, amerykanie dosłownie zmietli nas z ziemi a raczej wyspy. Zobaczymy co dalej bo ciężko się połączyć ale kiedy sytuacja się unormuje powinno być świetnie.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 08, 2009, 21:56:49 »
Probowalem ok 30 razy sie polaczyc w trialu, ale bez rezultatu.Smiechu warta ta gra...

Offline Matt_44

• Junior
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 08, 2009, 22:02:46 »
Przyznam, że narobiliście mi apetytu na Battlefield'a. Mam pytanie. Czy jest tu jakiś single player czy tylko multi?

Offline MoszeUsz

• Badass
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 08, 2009, 22:17:52 »
NIe spodziewali się, że będzie taka popularność gry i nie przygotowali aż tylu serwerów.

Ja chyba ściągnę triala, ale ut3 bardziej mi odpowiada niż battlefield. Chodź może ten będzie bardziej grywalny.

Offline Kondzio

• Junior
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 08, 2009, 22:59:25 »
Przyznam, że narobiliście mi apetytu na Battlefield'a. Mam pytanie. Czy jest tu jakiś single player czy tylko multi?

Tylko multi jest do wyboru. Generalnie to już z godzinę próbuję i nie mogę się połączyć ;/ Trochę mnie to denerwuje. Mam nadzieję, że to szybko naprawią.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 08, 2009, 23:18:53 »
Zagrałem jedną rundę, niestety tylko 5 ubitych na 12 śmierci.

Spójrz na to z drugiej strony, bierzesz czynny udział w odblokowywaniu 4 mapy ;D ktoś musi ginąć - 43 miliony zabitych dla tych co nie wiedzą i Coral Sea zostanie odblokowana.

Offline Kondzio

• Junior
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 09, 2009, 00:01:23 »
Ja bym się cieszył nawet z takiego wyniku. Mi nie udało się załapać na grę multi... Mam dość czekania, mam nadziej, że jutro będzie lepiej...

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 09, 2009, 00:48:00 »
Pogralem w trial'a i nawet mi sie spodobalo. Nie mialem zadnych problemow ze znalezieniem i dolaczeniem sie do gry. Udalo mi sie nawet raz byc pierwszym :) Moze sie skusze na pelna wersje jak wiecej znajomych bedzie gralo

prezii

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:20:28 »
Spójrz na to z drugiej strony, bierzesz czynny udział w odblokowywaniu 4 mapy Duży uśmiech ktoś musi ginąć - 43 miliony zabitych dla tych co nie wiedzą i Coral Sea zostanie odblokowana.

Tak też pomyślałem, jednak Coral Sea Challenge - czyli odblokowanie czwartej mapy po zabiciu 43mln zaczyna się dzisiaj. Jest to spowodowane póżniejszą premierą wersji na PS3. Mam nadzieję, że dzisiaj już wszystko będzie grało i walnie przyczynię się do odblokowania:)

Jak pisał @Konrad, na stronie http://battlefield1943.com/ są statystyki graczy a także licznik zabójstw dla ps3 i xbox360. W tej chwili liczniki są wyzerowane.

P.S. Ciekawe ile czasu zajmie odblokowanie czwartej mapki. Sprawdzałem wczoraj leaderboard i kolesie mieli po 300-400 zabójstw po 4 godzinach gry, więc chyba nie jest źle.

P.S.S. Dzisiaj startuje wersja PS3, ciekawe czy ma to wpływ na ilość serwerów dla poszczególnych platform. Oby nie okazało się, że dzisiaj także nie da się komfortowo grać, bo znowu masa ludzi rzuci się na serwery EA.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:24:37 »
Nie spodziewali się, że będzie taka popularność gry i nie przygotowali aż tylu serwerów.

Nigdy się nie spodziewają, patałachy jedne. >:( Nie pamiętam  premiery gry sieciowej, która obyłaby się bez problemów. Ciekawe po jakim czasie będzie można normalnie grać w Modern Warfare 2...
PSN ID: czajuprime

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:27:25 »
Jako fan Bad Company obowiązkowo zassałem triala i miałem małe deja vu; jak bym to znał :) Raz, że grałem w pierwszego BF na PC, a dwa, że feel jest zupełnie jak w Bad Company. Ten sam silnik?
Nie podoba mi się, że 15min zajęło mi znalezienie gry, a kiedy już do niej dołączyłem to zrespawnowałem się na lotniskowcu bez samolotów i musiałem płynąć 2minuty do brzegu, a potem biec kolejne 3 do miejsca akcji. Nie ma respawnów na członku drużyny jak w Bad Company?

Nie wiem czy zechcę płacić za gorszą wersję gry, która już mam  :-\

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:35:40 »
Jako fan Bad Company obowiązkowo zassałem triala i miałem małe deja vu; jak bym to znał :) Raz, że grałem w pierwszego BF na PC, a dwa, że feel jest zupełnie jak w Bad Company. Ten sam silnik?
Nie podoba mi się, że 15min zajęło mi znalezienie gry, a kiedy już do niej dołączyłem to zrespawnowałem się na lotniskowcu bez samolotów i musiałem płynąć 2minuty do brzegu, a potem biec kolejne 3 do miejsca akcji. Nie ma respawnów na członku drużyny jak w Bad Company?

Nie wiem czy zechcę płacić za gorszą wersję gry, która już mam  :-\

Jak Cie zabija i masz ten ekran podczas ktorego wybierasz postac/zolnierza to tam mozesz tez wybrac miejsce, w ktorym chcesz miec respawn.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 09, 2009, 09:07:54 »
Triala sciagnalem wczoraj, wyprobuje dzis przed snem.

Az tak wielkie zakorkowanie serwerow to chyba oznaka wielce solidnej, przerastajacej oczekiwania sprzedazy - fajnie, zapowiadali, ze jezeli pomysl wypali, beda wydawac inne "mniejsze" produkty via cyfrowa dystrybucja.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 09, 2009, 10:11:55 »

Czy mógłby ktoś sprawdzić, czy mając golda i niekupionego BFa, ma ktoś normalną cenę 1200msp?

Wczoraj wieczorem, bedac userem o statusie Gold, mialem normalna cene 1200 MSP.

Jak dla mnie to 90000 MSP to jakis chwilowy bug.

EDIT:

wlasnie sprawdzalem jak to wyglada u mnie obecnie na xbox.com:  Battlefield 1943: 1200 MSP

Hmmm...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 10:15:50 wysłana przez Kraven »

Offline dazzlerazzle

• Badass
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 09, 2009, 10:46:53 »
Nie spodziewali się, że będzie taka popularność gry i nie przygotowali aż tylu serwerów.

Nigdy się nie spodziewają, patałachy jedne. >:( Nie pamiętam  premiery gry sieciowej, która obyłaby się bez problemów. Ciekawe po jakim czasie będzie można normalnie grać w Modern Warfare 2...
Przeciez CoD4 poszedl gladko, jedynie mial maly problem miesiac pozniej po starcie ze wzgledu na Grudzien,.Niestety jest to moj pierwszy i ostatni zakup od EA, po prostu zenada ! Minal dzien dalej sie nie da grac, nic nie wspomne o zalogowaniu na konto EA... wymyslaja jakies przestawiania zegara w konsoli zasysanie demo Facebrakera z live ??? :-X ??? :-[ ??? :-[ Posiadacze PS3 niech lepiej sobie zajrza na forum EA, tylko juz nie wiem ktore UK czy US ale podobno gra calkiem niezle sie zacina :P

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 09, 2009, 10:51:36 »
Co za ludzie: "dla czego nie mogę zassać gry skoro nie mam GOLDA". No bo na cholerę ci gra do gry w multi skoro nie masz GOLDA? "Chce poćwiczyć pilotaż offline" - litości!
A zablokowane jest po to, żeby nikt nie przycwaniaczył i nie kupił taniej w US i nie grał z konta EU.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 09, 2009, 11:00:03 »
Co za ludzie: "dla czego nie mogę zassać gry skoro nie mam GOLDA". No bo na cholerę ci gra do gry w multi skoro nie masz GOLDA? "Chce poćwiczyć pilotaż offline" - litości!

W amerykanskich warunkach to rzeczywiscie bez sensu, ale w naszych rodzimych nie do konca- pamietaj, ze sporo osob w Polsce gra na trialach 48 h, a te z kolei wiaza sie niestety ze statusem Silver.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 09, 2009, 11:49:38 »
Miałem szczęście zagrać kilka razy. Wrażenia cudowne. Wspaniała rozwałka, dobry klimacik. Jest miejsce zarówno na szalone akcje, jak i wyrafinowany  co-op. Strzela się super, feeling broni o niebo lepszy niż w B:BC. Jeździ się świetnie, a lata wręcz wspaniale. Oczywiście altanie jest wymagające, celne zrzucenie bomb wymaga wielu godzin treningu.
świetny patent ze wsparciem bombowców - po wejściu do pomieszczenia z radarem sterujemy nadlatującym nad wyspę kluczem bombowców. W miejscu do którego zbliżają się bombowce zaczyna wyć syrena. Żołnierze zaczynają uciekać, pieszo jak i Jeep'ami. Inni chowają się do bunkra, kilku odważnych biegnie do działek przeciwlotniczych - które gęsto usiane na całym wybrzeżu skutecznie utrudniają życie pilotom.

Oglądasz to wszystko z góry. Działka AA pruszą wokół, wybuchy wstrząsają maszynami, sypią się elementy poszycia.
Po lewej pojawiają się wrogie myśliwce próbujące strącić bombowce. Robi się naprawdę gorąco - do celu zostało 20-30 sekund. Na szczęście pojawiają się też Twoje myśliwce, związują walką przeciwnika, widzisz jak jeden samolot płonąc spada na zabudowania w dole i wybucha niszcząc dom.

A Ty wciąż prowadzisz klucz bombowców. Zbliżasz się do celu, zmieniasz kamerę na Bombsight i w odpowiednim momencie zrzucasz bomby. Dobry zrzut potrafi każde miejsce zrównać z ziemią - wszystkie budynki, hangary. Bomby trafiają w zbiorniki paliwa na lotnisku, co wywołuje kolejne eksplozje. Buuum, buuum, kabooom!

To tylko niewielki fragment rozgrywki, związany z nalotami. Zabawy jest cała masa. I do cholery, to wsio kosztuje 1200 MSP. Warto. Tak warto, że bardziej warto to już nic nie warto ;)

Oczywiście jest na to wielgachna łycha dziegciu. Napisałem tego posta próbując się połączyć do servera. O, właśnie mnie połączyło na Iwo-Jime. W to jeszcze nie grałem. Także o problemach z połączeniem rozpiszę się w następnym poście. Teraz idę grać!

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 09, 2009, 11:51:56 »
W japońskim PSS jest do pobrania demo - zajmuje 565MB i jest chyba po angielsku... ustawiłem na ściąganie i... pomimo tego, że mam łącze 8 Mb/s będę czekał 210 min. Skandal.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 09, 2009, 12:01:55 »
No dobrze, zerwało połączenie. Dobry moment aby napisać o tym, co smuci.

Panowie z EA nie przewidzieli takiej popularności. Gdyby to byłą wersja pudełkowa, cały nakład rozszedłby się w kilka godzin.
Przygotowali zdecydowanie za mało serwerów. I to wnioskując z wypowiedzi devów na forum o jakieś kilka tysięcy fizycznych serwerów za mało. Sprawia to, że szukanie gry polega na ciągłym wciskaniu quick match, odczekaniu 20 sekund, obejrzenia komunikatów że nie można znaleźć żądnych gier itp. Tak średnio na dzisiaj trzeba poświecić jakieś 15 minut na znalezienie gry. Wczoraj było to jeszcze koło godziny. Widać więc postępy, jednak pamiętajmy że mamy środek tygodnia. W weekend znowu wszystko może szlag trafić.

Jak się połączymy to już lajcik, można grać nawet kilka godzin. Lagów nie zauważyłem. Na 5 sesji, rozłączyło mnie dwa razy. Pewnie ma to związek z komunikatem wyświetlającym się na dole ekranu (trwa dodawanie serwerów, może to powodować rozłączenia).

Jednak jak to naprawią, to prawdopodobnie gra będzie górą miodu bez skazy ;f

Offline massca

• Padawan
  • **
    • Zagraceni.pl
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 09, 2009, 12:13:30 »
Moje pierwsze wrażenia z gry na naszym blogu:

http://zagraceni.pl/battlefield-1943-skora-tanio-sprzedana

Ja akurat nie miałem problemów z połączeniem, za drugim czy trzecim razem wbiłem się na serwer i bez żadnych lagów pograłem jakieś 3 godziny.

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 09, 2009, 12:17:47 »
"dla czego nie mogę zassać gry skoro nie mam GOLDA".

Skoro używasz "" chciałbym się dowiedzieć, które zdanie cytujesz? Bo ja tego nie napisałem :] "Dlaczego" piszemy łącznie.

Drugą sprawą jest fakt, że właśnie zabłysłeś ciasnotą umysłową, bo może mam widzimisię patrzeć na menu początkowe BF1943 i słuchać muzyki.

ps. Wskakujesz za każdym razem kiedy coś napiszę kochanieńki, jeśli masz problem, to możemy go rozwiązać -> pw, irc, w realu. Zapraszam :)

Nie cytowałem Ciebie. Gdybym chciał tak zrobić to użył bym opcji "cytuj". Odnosiłem się do lamentów które się podniosły na czacie z majorem o których wspomniałeś.

I to właśnie ta druga kwestia, która poruszyłeś mnie najbardziej śmieszy. Słuchanie muzyki w menu? Nie mieści mi się w głowie, żeby ktoś chciał płacić 1200MP za taką możliwość i uważam, że ci którzy się burza na taką okazję robią to dla zasady.

Możesz być pewien, że moje komentarze nie są personalne. Komentował bym tą sprawę w ten sam sposób gdyby opisał ja ktoś inny. Wygląda na to że mamy odmienne zdanie w więcej niż tylko tej kwestii i będę wykorzystywał to forum do dyskusji z Tobą.

problem? chcę wyjaśnić? w realu? nie zrównujmy forum z poziomem komentarzy na głównej stronie, proszę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 12:20:34 wysłana przez Tartaq »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 09, 2009, 14:01:52 »
W japońskim PSS jest do pobrania demo - zajmuje 565MB i jest chyba po angielsku... ustawiłem na ściąganie i... pomimo tego, że mam łącze 8 Mb/s będę czekał 210 min. Skandal.

ja zaczalem sciagac 3 minuty temu i mam juz 11% ;-)
wiec albo masz cos z laczem, albo glupi (znaczy ja) ma szczescie :F

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 09, 2009, 14:08:27 »

ja zaczalem sciagac 3 minuty temu i mam juz 11% ;-)
wiec albo masz cos z laczem, albo glupi (znaczy ja) ma szczescie :F

U mnie przez pierwszą minutę też zapierdzielało jak mały samochodzik, po czym złapało zadyszki chyba... prawdopodobnie problem leży po stronie mojego ISP (Aster) i nie raz był poruszany na tym czy innych forach (np. ps3site). W tej chwili mam 40%, chyba prędzej doczekam się aktualizacji polskiego sklepiku...

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 09, 2009, 14:47:25 »
Tosz to gra dal totalnych casuali, którzy pierwszy raz graja na padzie w FPS;a. Dla kogos kto miał już styczność z tym gatunkiem to będzie porażka. Wszystko podane jak na dłoni; cele, przeciwnicy etc. Do tego 3 profesje do wybory, samolot, jeep i czołg...
Nieskończona amunicja i health regen. Może dam pograć żonie, żeby się przekonała do tego typu gier bo sam tego raczej nie tknę więcej.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 09, 2009, 15:15:29 »
Panowie, IMHO przesadzacie. CoD 4 jest aktualnie najlepszą sieciową strzelanką i jakoś nie przeszkadza w niej nikomu fakt, że życie się regeneruje, każdy zaczyna z taką ilością amunicji (a mając perka to już w ogóle), że kończy się tylko wtedy gdy ktoś pruje w kosmos kilka minut, ani że każdego przeciwnika widać na radarze.

Zachowujecie się, jakbyście spadli z nieba, żądacie żeby kot szczekał.
Zanim nie przesiadłem się na granie na konsolach całe życie grałem na piecach. Ponad rok zjadło mi latanie na wirtualnych frontach wojennych z ekipą z CMHQ PL w IL2 Sturmovik. Ale przecież nie mogę wymagać od Battlefielda takiego modelu lotu jak w tym symulatorze. Tak samo bawiłem się w multi OPF i nie wymagam od 1943, żebym musiał godzinę leżeć w krzakach, w środku nocy i nasłuchiwać szelestów w lesie. Tak samo mimo, że od premiery z pół roku poświęciłem na internetowe rzeźnie w Red Orchestra, to też nie wymagam aby w Battlefield niszczenie czołgów polegało na trafienie w pancerz pod odpowiednim kątem. Nie wymagam od Battlefield, abym musiał nauczyć się w którym miejscu danego modelu czołgu jest silnik, skład amunicji i zbiorniki z paliwem, tak samo nie wymagam abym musiał się uczyć, w którym miejscu skrzydło jest najmniej odporne na ostrzał, mimo że zjadłem zęby na graniu w takie gry, które tego wymagają. Bo 1943 nie polega na takiej zabawie. Co więcej, 1943 daje mi w duże mierze więcej, niż tego oczekiwałem po arcade za 1200 MSP.

Jednak oskarżenia o kompletną casualowatość są wyssane z palca. Headshot zabija z miejsca, 2-3 trafienia w inną część ciała także. W wypadku czołgów, bazook, granatów nasadkowych trzeba brać naprawdę dużą poprawkę na odległość. Trafienie w cel bombą wymaga zabiegów nie wiele różniących się od tego czego wymagał Ił2.

Owszem, DICE poszło na kompromisy, sprawiając, że da się w to grać w salonie korzystając z pada, ale wg mnie to dobrze. Bo do takiego grania służą konsole. Swego czasu dość długo grałem w CoD4 i nie uważam, żeby ta gra była mnie casulowa od B 1943.

I szczerze, Battlefield 2 to też nie była jakieś źródełko realizmu, choć chyba właśnie do tego pijecie.