Autor Wątek: Assassin's Creed Odyssey  (Przeczytany 98101 razy)

Offline indeed

• Aktywny forumowicz
Odp: Assassin's Creed Odyssey
« Odpowiedź #560 dnia: Październik 16, 2018, 16:27:12 »
A u mnie było nieco inaczej:

(kliknij)

U mnie właśnie to samo wyszło, a że niestety nie przysłuchiwałem się zakończeniu questa (kobiety za grosz wyczucia chwili nie mają ;) ) to
(kliknij)

Ten pierwszy dzik jest faktycznie mocno upierdliwy. Nastepne sa latwiejsze.

Ja dziada odpuściłem po paru próbach - mimo, że system walki mi sie podoba to w momencie, w którym knur do pomocy wzywa kolegów moja cierpliwość się kończy. Przegapiłem coś ważnego w zwiazku z powyższym? Mam nadzieję, że nie blokuje mi to możliwości polowań na kolejne legendardne bestie?
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 16:29:50 wysłana przez indeed »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #561 dnia: Październik 16, 2018, 16:30:34 »
Blokuje. Seks z kapłanką też  ;D Tzn. zwierzaki da się znaleźć i ubić (chyba), ale będzie tylko XP za dopierdolenie mitycznej megafaunie, a nie za to plus quest jako taki.

Ale tak, knur czituje i ciągle FARCI  :D
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 17:27:41 wysłana przez TurboGad »

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline indeed

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #562 dnia: Październik 16, 2018, 17:11:38 »
Blokuje. Seks z kapłanką też  ;D

Wtf, oni się pierwszym Wiedźminem inspirowali, że za ubicie przerośnietego dzika można się z kimś przespać?

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #563 dnia: Październik 16, 2018, 17:28:36 »
Nie. Dzik to dopiero gra wstępna, dopiero za następne futro/skórę jest nagroda, ale żeby było zlecenie na kolejne bestyje to najpierw trzeba dzika zgładzić.

Offline Lord Bart

• Junior
  • *
  • Sith But True
    • Bastion Polskich Fanów Star Wars
« Odpowiedź #564 dnia: Październik 16, 2018, 17:53:11 »
To takie życiowe... czasem jedno futro na seks nie wystarczy  :'(
Być w redakcji portalu Star Wars i nie oglądać filmów Star Wars... Okeeej ;)
Nie ma obowiązku znania każdego fanfilmu!

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #565 dnia: Październik 16, 2018, 23:21:55 »
Ale tak, knur czituje i ciągle FARCI  :D
To ten drugi, on walczyl z pierwszym. :)

Farciarza ;) przeszedlem ?cheatem? na niesmiertelnosc, ultem i leczeniem. Z dzida ?lock 25% health? nie do przejscia.

Wysłane sową z Hogwartu.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #566 dnia: Październik 16, 2018, 23:56:04 »
To takie życiowe... czasem jedno futro na seks nie wystarczy  :'(
a sie bawicie lordowie, u mnie na miesiac starczy ;D

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #567 dnia: Październik 17, 2018, 08:57:41 »
Dopiero zacząłem grać i pewnie ten temat był już poruszany, więc nie bijcie za to pytanie - czy questy i postacie skalują się do mojego obecnego levelu?

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #568 dnia: Październik 17, 2018, 09:02:40 »
Tak, ale troche inaczej niz u bethesdy. Niektore beda skalowac sie tylko do pewnego momentu i graty jakie dostaniesz beda na poziomie questa. Np. teraz mam 42 i jakis czas temu porzucilem glowny watek (o tym nizej) - zeskalowal mi sie tylko do 34 lvl.

Porzucilem, bo zaczelo robic sie to, o czym pisal Turbo. Nabralem side questow na potege, zajalem sie eksploracja no i czesc z nich zakonczyla sie zgonem/porwaniem/czyms niedobrym, bo zwlekalem.

Wysłane sową z Hogwartu.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #569 dnia: Październik 17, 2018, 09:35:07 »
Tak

Swoją drogą odpaliłem z ciekawości ten tryb eksploracji (no bo jak mi napisali, że tak była projektowana ta gra, to ja chcę zagrać tak, jak mi wymyślili) i powiem wam, że to mi się to podoba i może jeszcze odszczekam swoje słowa o braku mapy i wskazówkach w RDR2.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #570 dnia: Październik 17, 2018, 10:01:46 »
Tryb eksploracji to super partia.  Dobry, taki nie za szczegółowy  ;D

Offline JaWamDam

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #571 dnia: Październik 18, 2018, 07:53:20 »
A ta akcja z dzikiem, co wcześniej narzekałem to słyszałem, że bestia generalnie sprawia problemy i trzeba się do nie przygotować, a nie na żywioł jak to ja zrobiłem.
Na tego dzika jest prosta metoda.
(kliknij)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #572 dnia: Październik 18, 2018, 08:55:34 »
Wszystkich wysp jeszcze nie zwiedziłem, ale na razie moje top 1 to Eubea. W ogóle z tego trybu foto nie korzystam, a na tej jednej wyspie chyba z 5 fotek jebłem, takie to ładne było  ;D A i questy niezgorsze.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #573 dnia: Październik 18, 2018, 09:01:11 »
Po kilku godzinach stwierdzam, że chyba pierwszy raz od AC2 jeszcze nie mam w dupie fabuły, co jest dla mnie dużym plusem. W ogóle jestem lekko zdziwiony jak bardzo mi się ta gra podoba. No ale skoro to mix dwóch najlepszych AC ostatnich lat (Origins+Black Flag), no to chyba tak musiało być. Dawno tak nie miałem, ale czekam aż skończę robo, żeby wrócić na te greckie wysepki :)

pozdr
psn - Skrubolski

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #574 dnia: Październik 18, 2018, 09:21:11 »
Dzisiaj wbije 50 i koncze questy poboczne. Do zrobienia zostalo mi tylko Lesbos i jade glowny watek. Po przekroczeniu 45 lvl wszystko ladnie znow sie wyskalowalo pod moj poziom.

Zostaly mi jeszcze smieciowe questy z cyklu: trzeba zabic X dowodcow czy pozbierac rzeczy ze zwierzat. To porobie czekajac na dlc.

Podobnie jak Turbo, nie uzywam trybu foto w grach, a teraz codziennie zasrywam TT fotkami.
I wlasnie przy takim zwiedzaniu wychodzi ile recenzent przeszedl. Bo jak mi ktos uparcie twierdzi, ze Odyssey to praktycznie te same miejscowki co Origins to ja nie wiem.

Z niektorych miejsc specjalnie nic nie wrzucam, choc wiem ze i tak pewnie miejsce X zobaczy jakis promil graczy. Wczoraj na 15-20 minut zatrzymal mnie rytual przy kapliczce Afrodyty. Z modlitwami, tancem, spiewami i obowiazkowym zarznieciu zwierzaka. Krew i te sprawy.
Z kolei nad jednym miastem jest kaskada wodospadow, gdzie na samej gorze lokalna spolecznosc organizuje bojki na piesci.
Na innymzadupiu jest teatr, w ktorym okolo poludnia cwicza sztuki.

A ja chodze i paczam. :)

Wysłane sową z Hogwartu.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #575 dnia: Październik 18, 2018, 09:39:15 »
Dawno tak nie miałem, ale czekam aż skończę robo, żeby wrócić na te greckie wysepki :)

Nie, nie i nie. Kolejny debil pisze w tym wątku. /s

Nie czytałeś postów Simplexa (który w Odyssey nie grał), który wklejał pierdyliard linków, z nich jasno wynika że questy są nudne i chujowe, bez mikrotransakcji musisz pływać bezsensownie po morzu i zabijać rekiny, przejście z 15->17 lvl zajmuje 6h, ogólnie to grind, kiła i mogiła i jebać ubisoft?

I wlasnie przy takim zwiedzaniu wychodzi ile recenzent przeszedl. Bo jak mi ktos uparcie twierdzi, ze Odyssey to praktycznie te same miejscowki co Origins to ja nie wiem.

Też mam takie wrażenie, ale to Simplex wklejał link do opinii Daniela Vavry, który twierdził że lokacje wyglądają jakby były generowane losowo (lol).

Ja w tej grze odkrywam każdy punkt widokowy, bo uwielbiam na nie wchodzić i obserwować jak gra wygląda, a poziom wykonania i detali w lokacjach jest równie wysoki jak w Origins. Dodatkowo na każdej wysepce/regionie można znaleźć ciekawe i unikatowe lokacje.

« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 09:42:01 wysłana przez randydisher »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #576 dnia: Październik 18, 2018, 10:09:14 »
Dawno tak nie miałem, ale czekam aż skończę robo, żeby wrócić na te greckie wysepki :)

Nie, nie i nie. Kolejny debil pisze w tym wątku. /s

Nie czytałeś postów Simplexa (który w Odyssey nie grał), który wklejał pierdyliard linków, z nich jasno wynika że questy są nudne i chujowe, bez mikrotransakcji musisz pływać bezsensownie po morzu i zabijać rekiny, przejście z 15->17 lvl zajmuje 6h, ogólnie to grind, kiła i mogiła i jebać ubisoft?

Na szczęście nie czytałem (dopiero teraz zacząłem czytać ten wątek). Bezsensowne pływanie po morzu bardzo lubiłem już w Black Flag, więc no worries :)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #577 dnia: Październik 18, 2018, 10:16:18 »
Miałem nie wrzucać, bo wiedziałem że znowu będzie ból dupy że ktoś internecie ma inną opinię, ale specjalnie dla randyego: https://youtu.be/b0FXMB64g8w

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #578 dnia: Październik 18, 2018, 10:34:41 »
Aaa, tak - pojeb Joe. Rozumiem, że jak go kiedyś odwiedzi jakiś przedstawiciel CDPR to Józio na wizji klęknie do knagi przed swoim bożyszczem  ::)

Czemu on jeszcze ze Sterlingiem nie założył międzynarodówki grających: "Czerwoni i Wkurwienia"?  :D
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 10:36:38 wysłana przez TurboGad »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #579 dnia: Październik 18, 2018, 10:45:32 »
Ale kolegów zaprosił!

Offline dogeta

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #580 dnia: Październik 18, 2018, 10:50:42 »
Tu nie chodzi o różnicę w opiniach, a raczej o manipulowanie i zakłamywanie rzeczywistości. Na początku też wierzyłem opiniom krytykującym, a że grind, a że level z 16 na 17 cza robić 6 godzin !!!11. To są bzdury i kłamstwa. Mam 34 lv i 60000 pieniążków, robię w grze to na co mam ochotę, level mi wpada nawet nie wiem kiedy. Ostatnio ulepszyłem legendarke na 30 lv, a już mam 32... jedynie koszt ulepszania itemów jest z dupy, bo kosztuje mase surowców i się nie opłaca. No i jedna misja fabularna gdzie trzeba zapłacić z 17000 drahm i nie da się tego obejść jest słaba. Fabuła jest dobra i wciągająca.

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #581 dnia: Październik 18, 2018, 10:52:46 »
Bezsensowne pływanie po morzu bardzo lubiłem już w Black Flag, więc no worries :)
Tutaj to jest bardziej jako środek transportu z wyspy na wyspę. Osobiście bitwy omijam. Aha, na morzu są też legendarne skrzynie. (na coś te mapy się przydały jednak)

Ja w tej grze odkrywam każdy punkt widokowy, bo uwielbiam na nie wchodzić i obserwować jak gra wygląda, a poziom wykonania i detali w lokacjach jest równie wysoki jak w Origins. Dodatkowo na każdej wysepce/regionie można znaleźć ciekawe i unikatowe lokacje.
Fakt. Nawet na PS4 zasięg jest całkiem spoko - detale to już inna sprawa, ale jest OK.

Tak jeszcze wracając do recenzentów, to myślałem, że szału dostane słuchając ostatniej Rozgrywki. Perez grał z godzinę, ale twardo kłóci się z Cooldanem, który fabularnie był gdzieś w połowie gry.
Ostatnio tak właśnie kończą się moje przygody z podcastami z giereczkowa. Jak tylko słyszę: "Grałem trzy godziny (w sandboksa), więc się wypowiem" to od razu wyłączam, bo wiem, że nie dowiem się nic.

Angry Joe posłucham w domu, ale mam podobne zdanie co Turbo.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #582 dnia: Październik 18, 2018, 11:24:53 »
znowu będzie ból dupy że ktoś internecie ma inną opinię

Nie wiedziałem, że angryjoe robi jeszcze recki. Na pewno nie obejrzę całości, bo od dawna nie interesuje mnie jego content. Ostatnią AngryReview, którą oglądałem była ME:Andromeda :)

Obejrzałem tylko fragment i AJ powiedział, że w przypadku gier które recenzuje robi 2 podejścia: speedrun po głównym wątku (bez odkrywania mapy, synchronizacji, questów, obozów, aren etc) i drugie podejście z lizaniem ścian.

Wg niego gra mu nie pozwalała na przejście wyłącznie głównego wątku, bo miał za niski lvl.

Wg mnie w grze RPG konieczność robienia fabularnych questów pobocznych i odkrywanie świata to nie jest ułomność, a cecha tego typu gier, więc określanie tego mianem minusa to robienie kurwy z logiki i jest jednoznaczne z narzekaniem że w Diablo trzeba grindować żeby mieć najlepsze EQ, a nie wypada w questach głównych.

---

Tak jeszcze wracając do recenzentów, to myślałem, że szału dostane słuchając ostatniej Rozgrywki. Perez grał z godzinę, ale twardo kłóci się z Cooldanem, który fabularnie był gdzieś w połowie gry.

Podobnie było z Shadow of the Tomb Raider, z tym że tam to Perez się wkurzał na kogoś kto grał godzinkę i uznał, że gra jest chujowa ;)

Ja do podcastowych expertów podchodzę z ostrożnością, bo często brzmią jak hipotetyczny Tartaq recenzujący Fifę, ale faktycznie słuchając Pereza miałem wrażenie, że za bardzo w tą grę nie pograł.

Jak już jesteśmy przy Rozgrywce, to tylko mnie wkurza ten koleś co wszystkim się wtrynia do wypowiedzi z nieśmiesznymi żartami? Nie pamiętam jak się nazywa, ale bez niego ten podcast byłby bardziej strawny.

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #583 dnia: Październik 18, 2018, 11:34:08 »
Wg mnie w grze RPG konieczność robienia fabularnych questów pobocznych i odkrywanie świata to nie jest ułomność, a cecha tego typu gier, więc określanie tego mianem minusa to robienie kurwy z logiki i jest jednoznaczne z narzekaniem że w Diablo trzeba grindować żeby mieć najlepsze EQ, a nie wypada w questach głównych.
+gazyliard

Teraz byle gówno action-adventure jest nazywane cRPG, a z cRPG najczęściej nie za wiele ma wspólnego. A jak potem siadają do Pathfindera czy Divinity to jest płacz, bo w walce trzeba myśleć, dużo czytać, pamiętać rzeczy i gra się sama nie przechodzi. Buuhuu.

Siadłby jeden z drugim do Betrayal at Krondor, to by z pierwszej kopalni wyjść nie umiał. Że o zagadkach na skrzyniach nie wspomnę.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 11:36:07 wysłana przez Marcin Szymański_ »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #584 dnia: Październik 18, 2018, 11:34:14 »
Ostatnio tak właśnie kończą się moje przygody z podcastami z giereczkowa. Jak tylko słyszę: "Grałem trzy godziny (w sandboksa), więc się wypowiem" to od razu wyłączam, bo wiem, że nie dowiem się nic.

Ostatnio tak miałem z Tartakiem i Spidermanem, masakra co on tam gadał za kocopoły, jakby dziecku dać do prowadzenia rakietę i spytać później jak mu się podobało. "No coś tam poprzyduszałem, nic się nie wydarzyło, to wyszedłem, chujowe".

pozdr
psn - Skrubolski

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #585 dnia: Październik 18, 2018, 11:41:07 »
Teraz byle gówno action-adventure jest nazywane cRPG, a z cRPG najczęściej nie za wiele ma wspólnego.
To tak jak Asasyn. :D
Robią z niego na siłę grę RPG a to głównie gra action-adventure.

A co do Preza to przecież nic nowego, że typ nie umie dyskutować i się zaczyna pienić jak ktoś ma inne zdanie niż on. Nie umie dyskutować chociażby na temat CoDa, a jak na grupie rozgrywki ktoś miał pozytywną opinię o nowych SW to ten go mieszał z błotem wyzywając od debili bo ktoś lubi filmy, które mu zepsuły filmy z dzieciństwa. :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #586 dnia: Październik 18, 2018, 11:41:45 »
Przypomnę, że żaden wcześniejszy asasyn nie był RPG (I nawet Pikacz szydził jak usłyszał że twórcy twierdzą że to RPG), więc niektórych fanów serii mogą dziwić te rozwiązania.

@Spiderman - w którym odcinku?

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #587 dnia: Październik 18, 2018, 11:57:39 »

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #588 dnia: Październik 18, 2018, 12:09:25 »

Ostatnio tak miałem z Tartakiem i Spidermanem, masakra co on tam gadał za kocopoły, jakby dziecku dać do prowadzenia rakietę i spytać później jak mu się podobało. "No coś tam poprzyduszałem, nic się nie wydarzyło, to wyszedłem, chujowe".

pozdr

Tartak hejtuje sandboksy więc trzeba brać na to poprawkę ;).

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #589 dnia: Październik 18, 2018, 12:17:28 »
No to co? Zmuszał go ktoś?
Jak mi gówno nie smakuje, to nie jem. :)

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #590 dnia: Październik 18, 2018, 12:19:36 »
Ale facetów w rajtuzach lubi :).

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #591 dnia: Październik 18, 2018, 12:24:18 »
Teraz byle gówno action-adventure jest nazywane cRPG, a z cRPG najczęściej nie za wiele ma wspólnego. A jak potem siadają do Pathfindera czy Divinity to jest płacz, bo w walce trzeba myśleć, dużo czytać, pamiętać rzeczy i gra się sama nie przechodzi. Buuhuu.

Siadłby jeden z drugim do Betrayal at Krondor, to by z pierwszej kopalni wyjść nie umiał. Że o zagadkach na skrzyniach nie wspomnę.

Czyli Wiedźmin 3 to nie jest RPG? Bo ja pewnie nie potrafiłbym wyjść z kopalni z Betrayal at Krondor (niekoniecznie z braku umiejętności, co pewnie cierpliwości), a W3 jednak skończyłem.

Co by musiał mieć AC, żeby można było go nazwać grą RPG? Smoki? Serio pytam.

pozdr

Tartak hejtuje sandboksy więc trzeba brać na to poprawkę ;).

Ja bardzo lubię Tartaka i całą fg, ale tutaj pierwszy raz od dawna miałem poczucie, że tracę czas tego słuchając :|

pozdr
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 12:28:15 wysłana przez Screwball »
psn - Skrubolski

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #592 dnia: Październik 18, 2018, 12:33:29 »
Qbar we wcześniejszym odcinku natomiast wychwala ;).

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #593 dnia: Październik 18, 2018, 12:43:01 »
Spidermana? On na szczęście smrodek po wypowiedzi Tartaka rozwiewa zaraz po nim.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #594 dnia: Październik 18, 2018, 13:13:13 »
Prawda taka, ze jakby np Origins rozpisac na papierze, tzn wymienić cechy, to mamy rpg. Tylko, ze nienajlepsze, ale to inna kwestia. System walki to skrzyzowanie Diablo z Soulsami :) Diablo bo loot sprzet zmieniamy co 5 min, a Soulsy to wiadomo. Niezbyt to pasuje.

Grajac w Origins nie czułm tego co w Kingdome czy Wiedzminie. Nie byłem postacia, nie byłm Geraltem czy Synem Kowala.
Ale gre oceniam na 3+ czyli ok. Tutaj bohaterem był Egipt. Dlatego nie siegam po Odyseje bo swiat mi zbyt podobnie wyglada.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #595 dnia: Październik 18, 2018, 13:59:16 »
Wiedźmin był grą fabularnie lepszą pod każdym względem - to oczywiste. Ale czy to jest element, który odróżnia grę RPG od gry nie-RPG? Bo wydaje mi się, że jednak istnieją gry RPG o jeszcze słabszych fabułach niż AC i nikt nie ma problemu z określaniem ich tym mianem. Ponawiam więc pytanie - czego brakuje AC, żeby określić tę grę jako RPG?

pozdr
psn - Skrubolski

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #596 dnia: Październik 18, 2018, 14:02:48 »
Jak bede przy kompie to ci napisze. Cierpliwosci. Niektorzy poza forum maja zycie. ;)

Wysłane sową z Hogwartu.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #597 dnia: Październik 18, 2018, 14:09:32 »
Ale kłamiesz.

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #598 dnia: Październik 18, 2018, 14:51:54 »
Wszystko, co zaraz przeczytacie, jest moją prywatną opinią i nie reprezentuje żadnej grupy społecznej czy producentów gier.

System walki to skrzyzowanie Diablo z Soulsami :) Diablo bo loot sprzet zmieniamy co 5 min, a Soulsy to wiadomo.
Czyli walka w Odyssey jest wolna, metodyczna, polegająca na wyczekaniu lub wejściu w cios przeciwnika? Otóż nie, Marianie. :) Nawet rolka nie jest z Soulsów, bo nie ma klatek niesmiertelności. A to jedna z mechanik określająca gatunek Souls.
Wiesz jak na normalu czyszczę forty? Wbiegam przez główną bramę, na trash mobach wbijam staminę, sub bossów wycinam używając niesmiertelności i ataku specjalnego. Resztę zabijam z łuku. Dzięki, Puchacz, za pr0 tip - łuk tu wymiata praktycznie tak samo (o ile nie bardziej) niż w Origins. :)

@Screwball
Pamiętasz jak ludzie psioczyli, że w Alpha Protocol stoją obok dzidka i nie moga go trafić z pistoletu? To własnie mechanika związana z postacią jest IMO kwintesencją gier RPG/cRPG. Najważniejsza rzecz na każdej sesji papierowej? Karta Postaci, umiejętności, mechanika która łączy jedno z drugim. I fakt, że to jak rozwijamy postać ma wpływ na to jak rozmawiamy, walczymy czy robimy kupę.
W Odyssey generalnie nie musisz przywiązywać do tego uwagi, bo nie masz cech więc i nie masz mechaniki wpływającej bezpośrednio na postać. Dodanie kilku punktów życia i DPS co poziom, to nie jest rozwój postaci.
Skille też nie robią zbytnio. Włączysz easy i całą grę przejdziesz na dwóch skillach: leczeniu i nieśmiertelności z drzewka wojownika. Przez połowę gry na normalu nie używałem łuku, a właśnie tych dwóch skilli. Potem zaczałem kombinować w co by tu władowac punkty i zrobiło się jeszcze prościej.
Do tego podejście samej postaci jest jest kompletnie od czapy. Pograsz dalej to zrozumiesz. Albo i nie. :)

I co do Betrayal to właśnie chodziło mi o mechaniki związane z postaciami. Bo tam żeby rzucać czary mag musi poświęcić część swojego zdrowia. Trzy, cztery walki i gracz przyzwyczajony do samograjów może zlecić komuś z drużyny kopanie dołu dla maga. Albo nie będzie rzucał zaklęć.

Gry RPG potrafią skopać gracza. Ale nie poziomami trudności, pakowaniem zdrowia przeciwników (kochane gąbeczki z Odyssey), ale mechanikami związanymi z umiejętnościami. W takim D&D gdy pojawi się ekipa z magiem lub kapłanem, to już robi się ciepło. W Warhammerze Zabójca Trolli czy Tancerz Wojny potrafi zrobić masakrę w szeregach przeciwnika. Ale to wszystko bierze się cech, umiejętności i mechanik z nimi powiązanymi.

W Odyssey masz radosne napierdalanie jak w H&S, skille w sumie zbędne, a graty w kit. Mam 45 lvl (albo i więcej nawet) a nosze ciuchy z 29, bo fajnie wyglądają.

No, to spadam coś zjeśc i wbić 50. :)

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #599 dnia: Październik 18, 2018, 15:22:44 »
Wszystko, co zaraz przeczytacie, jest moją prywatną opinią inspirowaną wydarzeniami i postaciami historycznymi i został zaprojektowany, wyprodukowany przez multikulturowy zespół, złożony z osób o różnych przekonaniach religijnych, orientacjach seksualnych i tożsamości płciowej.

Fix'd.

Gry RPG potrafią skopać gracza.

Czyli np. Wiedźmin 3 to nie RPG?

Ja nie zgadzam z twoją definicją gier RPG. Zresztą ja nie lubię tego całego RNG w grach rpg. To służy tylko sztucznemu wydłużaniu gry, jak np. Divinity Original Sin 2 gdzie walki trwają w nieskończoność i grindu jest masa.