Autor Wątek: Anthem  (Przeczytany 62774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Anthem
« Odpowiedź #800 dnia: Kwiecień 03, 2019, 11:14:03 »
Znakomity tekst.
BiowEAre: "We don't believe articles that do that are making our industry and craft better."

Co za... pajace.

https://www.polygon.com/2019/4/2/18292304/bioware-press-response-anthem
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2019, 11:15:54 wysłana przez Simplex »

Offline raggnarok

• Super Badass
« Odpowiedź #801 dnia: Kwiecień 03, 2019, 11:18:06 »
@ragnarrok

Nie no wiadomo, mieli małe wsparcie, zabierali im ludzi którzy znali Frostbite itp. Ale oni grę zaczęli na serio robić po 6 latach pracy koncepcyjnej, na kilkanaście miesięcy przed premierą. Do samego końca nie wiedzieli co będzie w grze i jak ona będzie wyglądała. To jest problem zarządzania, braku spójnej wizji i decyzyjności, a nie Frostbite'a.

Nieumiejętność pracy z silnikiem, brak narzędzi (w tym porzucenie dotychczas opracowanych rozwiązań i rozpoczęcie prac z silnikiem od zera) zwiększyły problemy zwiazane z brakiem czasu w końcówce produkcji, ale sam brak czasu w końcówce produkcji wyniknął z dramatycznego i patologicznego zarządzania.

Prace koncepcyjne szły tak długo m.in. dlatego, że nie dało się robić sensownych prototypów na Frostbite, bo trzeba było wiele rzeczy wymyślać od początku etc. Naprawdę przeczytaj ten artykuł uważnie, przecież tam jak byk są cytowane wypowiedzi samych deweloperów, którzy mówią jasno - Frostbite to gówno jeśli robisz na nim coś innego niż strzelankę FPP.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #802 dnia: Kwiecień 03, 2019, 11:27:29 »
Ale przecież Frostbite od samego początku to kodersko-techniczna masakra, z która nawet jego twórcy sobie nie radzą.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #803 dnia: Kwiecień 03, 2019, 11:52:58 »
Decyzja o wykorzystaniu jednego autorskiego silnika w całej korporacji to w pełni racjonalna i uzasadniona decyzja.

Też uważam że to jest jak najbardziej racjonalna decyzja. Jeżeli EA jako korpo ma 5,1 mld $ przychodu za 2018 (oficjalne dane) i kupowaliby silnik od kogoś innego i płacili nawet 5% za możliwość pracy na np. Unrealu to już nam daje 255 mln $/rok kosztów. Absolutne szaleństwo...

Frostbite to gówno jeśli robisz na nim coś innego niż strzelankę FPP.

...Natomiast co do samego silnika, to jeżeli już wybór padł na Frostbite to taka firma jak EA powinna zadbać o to aby to narzędzie jak najlepiej odpowiadało potrzebom developerów, tutaj na pewno jest duży fuck up bo każdy na ten Frostbite narzeka i przykłady z artykułu jasno tłumaczą dlaczego.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #804 dnia: Kwiecień 03, 2019, 12:09:53 »
Ale przecież Frostbite od samego początku to kodersko-techniczna masakra, z która nawet jego twórcy sobie nie radzą.
[Citation needed]

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #805 dnia: Kwiecień 03, 2019, 12:13:08 »
Już kilka razy wklejałem - przecież to nie pierwsza taka dyskusja. Proponuje się cofnąć do płotka w Bad Company 2 (przypomnę - każda, nawet najmniejsza zmiana w kodzie mapy powodowało kompilacje całej mapy od samego początku, co trwało kilka dni) i prześledzić gry na Frostbajcie i plotki/opinie/newsy o nich - szczególnie te mówiące o silniku i tym jak ciężko się cokolwiek w nim rzeźbi.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #806 dnia: Kwiecień 03, 2019, 12:43:49 »
Odnośnie "sukcesu" Anthem wczoraj przy okazji odebrania monitora byłem w pobliskim sklepie z grami konsolowymi. I tak, używany God of War lata za 120 / 150 pln nawet. A obok półka i już 5 sztuk tego "hitu" chyba za 150 pln. Także tego.

Offline grzyboslav

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #807 dnia: Kwiecień 03, 2019, 13:20:41 »
"Developers still at the studio say that under Casey Hudson, rather than start from scratch yet again, the next Dragon Age will be built on Anthem?s codebase."

Przynajmniej wiemy, że nie ma żadnej nadziei dla nowego Dragon Age'a więc nie ma po co czekać :D

Trochę dziwne, że zamiast podstawy z Inkwizycji wezwą tą z Anthem, no raczej nie dadzą tam latających pancerzy i mechaniki strzelania.

Decyzja o wykorzystaniu jednego autorskiego silnika w całej korporacji to w pełni racjonalna i uzasadniona decyzja. Ot, implementacja trochę zawiodła, ale IMHO w dalszym ciągu to jest jedyna droga. W innym wypadku finansuje się swoją własną konkurencję.
Po sukcesie Apexa na Source engine może w EA zmieni się podejście do zewn. silników. Jak im dalej robienie gier na Frostbite będzie generować większe koszty niż te z licencjonowania silnika to może odejdą od wciskania go wszędzie. A od sierpnia nie ma już w EA Soderlunda który był jego głównym promotorem.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #808 dnia: Kwiecień 03, 2019, 13:31:28 »
Swoją drogą ciekawe czy gra SW od Respawn też będzie na Frostbajcie ???

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #809 dnia: Kwiecień 03, 2019, 13:31:41 »
o tym w sumie zapomniałem, czemu Apex nie jest na frostbite?!?!?! ;)

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #810 dnia: Kwiecień 03, 2019, 13:34:47 »
Swoją drogą ciekawe czy gra SW od Respawn też będzie na Frostbajcie ???

Nie chce mi się szukać teraz, ale jestem prawie pewien, że na UE 4.

Apex śmiga na Source z 2007, oczywiście modyfikowany przez Respawn.

Offline indeed

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #811 dnia: Kwiecień 03, 2019, 15:56:55 »
Z artykułu ogólnie wynika, że przy Anthem była powtórka z tego, co działo się przy Andromedzie, tylko na wiekszą nawet skalę. Swoją drogą zadziwia mnie upór EA w trwaniu przy Frostbite w grach BioWare, ile jeszcze tytułów musi się im zesrać zanim dojdą do wniosku, że ten silnik nie sprawdza sięw ich grach ;)

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #812 dnia: Kwiecień 03, 2019, 16:15:41 »
Obstawiam, że jakiś prezes lub ważniak w EA wymyślił, że po co wydawać kasę na robienie różnych silników do gier, jak można stworzyć jeden, najlepszy, do wszystkiego! Nawet jak już teraz widzi, że to był błąd to brnie w to dalej bo to jego pomysł i "szef nie popełnia błędów". Tak gdybam tylko. ;) To, że największym sukcesem EA od lat jest Apex, który chyba jako jedyny nie działa na Frostbite powinno dać im do myślenia.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #813 dnia: Kwiecień 03, 2019, 16:31:26 »
Mimo ze ubi robi w miarę podobne gry (ubigame) to i tak mają że 3 różne silniki.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #814 dnia: Kwiecień 03, 2019, 20:45:32 »
Obstawiam, że jakiś prezes lub ważniak w EA wymyślił, że po co wydawać kasę na robienie różnych silników do gier, jak można stworzyć jeden, najlepszy, do wszystkiego! Nawet jak już teraz widzi, że to był błąd to brnie w to dalej bo to jego pomysł i "szef nie popełnia błędów". Tak gdybam tylko. ;) To, że największym sukcesem EA od lat jest Apex, który chyba jako jedyny nie działa na Frostbite powinno dać im do myślenia.

Błąd to jest to że mają tylko jedną ekipę odpowiedzialną za wsparcie tego silnika zapewne w Szwecji. Przecież to jest taki debilizm, że głowa boli. I każde wewnętrzne studio musi walczyć o dostęp do niej... Co do Bioware to już od czasów DA2 pisałem, że oni jadą na magi nazwy i nic nowego nie potrafią zrobić....
Ale co mniej najbardziej bawi to wychodzi że EA zachowało się więcej niż dobrze w stosunku do tego potworka.
Całe to Anthem to jedna wielka wielka pomyłka i co jak co al Casey Hudson za to odpowiada. Na miejscu EA w 2016 kazałbym im przerobić to na grę w świecie Titanfall.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #815 dnia: Kwiecień 23, 2019, 11:03:26 »
Mijają kolejne tygodnie, kolejne fakapy (aż dziw, że nikt nie pisał o tym, jak im net strzelił w biurze i musieli odwołać istotny stream!), i proszę:

Our next game update (1.1.0) will be released tomorrow with the new Stronghold and various other game improvements and fixes. We will detail all of that out in our patch notes tomorrow, as well as give an update on the 90-Day calendar.

Jestem ciekaw, czy 1.1.0 spowoduje, że będę chciał to aktualizować i sprawdzić.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #816 dnia: Kwiecień 23, 2019, 11:15:53 »
Nikt nie pisał, bo prawdopodobnie jesteś ostatnią osobą, która jeszcze w to gra ;)

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #817 dnia: Kwiecień 23, 2019, 11:28:49 »
Nie gram. Monitoruje co się dzieje ;)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #818 dnia: Kwiecień 23, 2019, 11:36:49 »
Też odpuściłem. Mam w co grać, poczekam aż/jeśli ogłoszą jakąś nową zawartość i wtedy zainstaluję by sprawdzić czy coś się zmieniło, a jeśli tak to co.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #819 dnia: Kwiecień 23, 2019, 13:40:50 »
Obawiam się, że w tej chwili z początkowej bazy graczy Anthem została już taka garstka, że nie ważne jest jakiego faila zaliczy BioWare z nowymi update'ami (lub ich brakiem) to nikogo to nie zainteresuje.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #820 dnia: Kwiecień 23, 2019, 13:54:21 »
Patrząc po reddit to sporo osób gra, dochodzą z GSem do ~750, jestem pod wielkim wrażeniem, że im się chce, ciężko mi to racjonalnie wytłumaczyć. Większość jednak dla trollowania i zapewne z ciekawości, jak ja. Za ~8h będzie ich devstream, a przynajmniej jest zapowiedziany, może do tego czasu pojawi się też patch notes.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #821 dnia: Kwiecień 23, 2019, 18:03:54 »
Pojawił się patch, oprócz nowej twierdzy, najważniejsze to:

• Added the ability to select contracts from the start of expedition screen rather than going to the individual contract boards in Fort Tarsis or in the Launch Bay.
  • Added the ability to launch a new mission from the end of expedition screen without having to return to Fort Tarsis or the Launch Bay.
  • Added the ability to access the Forge during Missions, Strongholds and Freeplay. You can now change your gear without having to return to Fort Tarsis or the Launch Bay!

Reszta to bufy, nerfy, fixy, ale nic szczególnego. Nie ma żadnych wzmianek o lootcie. Duże meh.

Act 1 Calendar

While we have delivered many of the Act 1 features on time, we are not going to hit all the goals on our Act 1 Calendar.

We have been prioritizing things like bug fixes, stability and game flow over the new features of Act 1. We set aside time for this work, but the reality is there are more things to fix and improve than we planned for. While this is the best thing to do for the game, it means some items from the calendar will be delayed.

Features delayed:
    Mastery System
    Guilds
    Legendary Missions ? Phase II
    Weekly Stronghold Challenge
    Leaderboards
    Some Freeplay Events
    Cataclysm

We want to make sure everything we add to the game has a purpose and fits with our long term goals. When we have information to share on the items above, we will do so.

Cataclysm

The Cataclysm is an important addition to the game and it?s currently a big focus for the team. The Cataclysm will bring new challenges and rewards and pushes the story of Anthem forward. As our work continues, we will share more with you in May.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2019, 21:44:52 wysłana przez Acrid »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #822 dnia: Kwiecień 24, 2019, 19:34:22 »

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #823 dnia: Kwiecień 24, 2019, 19:49:26 »
A co ja wyżej napisałem? ;d

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #824 dnia: Kwiecień 24, 2019, 20:08:35 »
No daj spokój. Musiał nabić posta :P
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #825 dnia: Kwiecień 24, 2019, 20:28:29 »
Nie, po prostu nie zauważyłem. Za to doceniam z jaką finezją nabiłeś sobie posta postem powyżej

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #826 dnia: Kwiecień 24, 2019, 20:57:57 »
To ja również nabiję. Kupiłem premierowo, a nie gra, więc chociaż tyle.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #827 dnia: Kwiecień 28, 2019, 10:18:19 »
Anthem po patchu. Jest nowy Stronghold, więc wczoraj wskoczyłem by go sprawdzić. Okazuje się że zgodnie ze starą jak świat taktyką EA najlepszą zawartość została wrzucona w betę. Ten nowy jest nudny i powtarzalny. Na przemian walka na platformach i pływanie w rurach. A na koniec arena z mocniejszą wersją jednego z sub bossów.

Ale żeby wyprowadzić gracza z błędu, jeden ze "śmieszków" którzy świetnie się bawią pierdoląc głupoty na radiu w tle misji (ktoś tego w ogóle słucha?) mówi (a nawet krzyczy) ze to nie jest typowy przeciwnik. Naprawdę Bioware? Naprawdę zaprzeczanie oczywistym faktom jest waszym pomysłem na prezentację nowej zawartości?

A po Strongholdzie gra się zawiesiła i aby odebrać loot musiałem zrobić restart. I chyba nie ma potrzeby pisania więcej.

Szkoda. Anthem ma IMO potencjał i mogło coś fajnego z tego być. A mamy piękny przykład do czego prowadzą meetingi i unikanie odpowiedzialności. W magię przestałem wierzyć w wieku lat chyba pięciu. Ciekawe czy Bioware zdąży przestać zanim EA ich zamknie :D

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #829 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:44:51 »
Szkoda tych ludzi, którzy w tym utopili czas i pieniądze :-\
A których do końca mamiono mrzonkami.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #830 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:50:11 »
Ci ludzie to się chyba wczoraj urodzili i wierzą w EA. W ogóle ich nie szkoda ;).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2019, 14:52:38 wysłana przez Arcybibosz »

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #831 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:51:59 »
Ci ludzie to się chyba wczoraj urodzili i wieża w EA. W ogóle ich nie szkoda ;).
W EA jest jakaś wieża?
Gregys out.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #832 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:52:48 »
Ale wstyd...

Offline brazil-gornik

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #833 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:54:00 »
A za mną chodz ta gra i bym zagrał. Napewno nie w pełnej cenie, ale 100 za cyfrę bym wyłożył.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #834 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:54:11 »
Szkoda tych ludzi, którzy w tym utopili czas i pieniądze :-\
A których do końca mamiono mrzonkami.

W ogóle nie szkoda, bo na żadnej zapowiedzi nawet przez chwile nie sugerowano, że ta gra będzie czymś więcej niż jest. Dopiero po premierze mamiono ile to kontentu dodadzą ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #835 dnia: Czerwiec 03, 2019, 15:35:51 »
A za mną chodz ta gra i bym zagrał. Napewno nie w pełnej cenie, ale 100 za cyfrę bym wyłożył.
Gregys mówi: Na pewno.

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #836 dnia: Czerwiec 03, 2019, 15:41:01 »
A za mną chodz ta gra i bym zagrał. Na pewno nie w pełnej cenie, ale 100 za cyfrę bym wyłożył.
Ostatnio było pudełko w promocji za 70zł. Poczekasz chwilę to pewnie będzie powtórka.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #837 dnia: Czerwiec 03, 2019, 15:41:43 »
Zaraz będzie w EA Access ;)

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #838 dnia: Czerwiec 03, 2019, 15:45:05 »

w weekend chodizło na muve za 69 zł.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #839 dnia: Czerwiec 03, 2019, 16:05:06 »
Pewnie będzie lada chwila w ea access, a ten na ps4 podobno w lipcu więc jak nie ma ciśnienia to poczekać i ograć za free w 2 tygodniowym trialu.