Autor Wątek: Alpha Protocol  (Przeczytany 70514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Alpha Protocol
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 26, 2012, 22:07:58 »
To znajomosc jakiegos Zeitsa jest podstawa to bycia uznanym za "swojego"?

Przykro sie to czyta.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 26, 2012, 22:38:48 »
No ja w tym momencie zaliczyłem lekkiego facepalma ;).

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 26, 2012, 22:48:32 »
Jakbyście grali w Maskę Zdrajcy to byście może zrozumieli. ;) Albo chociaż czytali rpg codex. ;) Po prostu gościu jest odpowiedzialny za jedną z najlepszych gier rpg, był celem zbiórki na Eternity na prośbę fanów Obsidianu, był to jeden z najpopularniejszych postulatów, uchodzi za następca Avellona itd.
http://en.wikipedia.org/wiki/George_Ziets
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2012, 22:55:04 wysłana przez Krusty »

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 26, 2012, 22:55:39 »
Maskę Zdrajcy mam na liście do sprawdzenia, ale czy widać jego geniusz w Dungeon Siege III? Niedawno kupiłem, a widzę że gość pełnił tam rolę creative lead, i nie wiem czy się w coś wpatrywać ;)
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 26, 2012, 22:56:25 »
A jak ktoś nie lubi fantasy to co? :P

NVN mi nie podeszło, baldury to samo. W tormenta i fallouty wsiąkłem, ale jednocześnie nigdy nie szukałem nazwisk twórców. Szanuję ich, ale mam jak idzie o istotność ich znania w moim życiu to spada na daleeeki plan.

Niektóre postaci świata gier się zna, bo po prostu jest ich sporo w "mediach". Ale sam jakbym miał do nich dochodzić to wiesz... więc ja tam wolę plakietkę " from the creator of ... ", dobra fajniej by było w tym przypadku akurat z adnotacją że idzie o scenarzystę. A to i tak nie przesądza sprawy - np. Psychonauts kocham, ale kolejne wytwory Tima mnie już jakoś nie przekonywały na tyle by je kupić.

Z resztą... ja imion znajomych z podstawówki nie pamiętam, a miałbym zapamiętywać i kojarzyć takich ludzi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2012, 22:59:06 wysłana przez BluePL »

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 26, 2012, 23:04:49 »
Maskę Zdrajcy mam na liście do sprawdzenia, ale czy widać jego geniusz w Dungeon Siege III? Niedawno kupiłem, a widzę że gość pełnił tam rolę creative lead, i nie wiem czy się w coś wpatrywać ;)
Był odpowiedzialny za cały świat gry, historię, fabułę, postacie, dialogi. Choć osobiście się przyznał, że o ile jest z tego zadowolony to z gry już mniej gdyż uważa, że popełnili błąd podczas powstawania gry i mogli się skupić aby zrobić pełnoprawnego rpg albo czystego hns. Gdyż próba pogodzenie jednego z drugim im nie wyszła. Gracze którzy zwracali uwagę na bogatą narracje krytykowali płytki gameplay a ci którzy chcieli wciskać przyciski zbyt mało akcji.

Z resztą... ja imion znajomych z podstawówki nie pamiętam, a miałbym zapamiętywać i kojarzyć takich ludzi.

Dla mnie te nazwiska są bardzo ważne i jeśli ktoś uważa się za fana gier rpg to powinien je znać i za czym one stoją. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2012, 23:07:55 wysłana przez Krusty »

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 26, 2012, 23:23:34 »
Jak sam fakt ich znania ma wpływać na odbiór danego tytułu, bo nie bardzo rozumiem? Są gry/filmy/książki etc., w których nie wyłapiemy pewnych wątków nie znając innych produktów, ale coś nie wydaje mi się, żeby Ci o taką sytuację tutaj chodziło.

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 26, 2012, 23:33:48 »
Mi znane nazwiska pomagają oddzielić ziarno od plew ;) Dlatego wiem, że z Project Eternity i Wasteland 2 mogą wyjść na prawdę dobre produkcje, a taką "reaktywację" Black Isle należy olać ciepłym już na starcie :)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 26, 2012, 23:35:48 »
To jak z filmami Tarantino czy Wesa Andersona. Każdy ma swój niepowtarzalny styl.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 27, 2012, 07:17:38 »
Przecież fabula w DS III to taki bełkot, że zęby bolą...

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 27, 2012, 12:00:15 »
Pelna zgoda z panem wyzej. Jesli ktos sie chlubi tym szrotem DS3 i jego obecnosc ma byc jakas gwarancja jakosci to ja dziekuje.

Glownie jednak chodzilo mi o pelne pogardy podejscie do innych fanow gier rpg - kazdy ma swoje spojrzenie i fakt, ze nie czyta rpgcodex, czy nie gral w Maske Zdrajcy (pierwsze slysze) nie znaczy, ze nie moze miec wartosciowych propozycji. Slabe to.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 27, 2012, 12:23:31 »
Pelna zgoda z panem wyzej. Jesli ktos sie chlubi tym szrotem DS3 i jego obecnosc ma byc jakas gwarancja jakosci to ja dziekuje.

Glownie jednak chodzilo mi o pelne pogardy podejscie do innych fanow gier rpg - kazdy ma swoje spojrzenie i fakt, ze nie czyta rpgcodex, czy nie gral w Maske Zdrajcy (pierwsze slysze) nie znaczy, ze nie moze miec wartosciowych propozycji. Slabe to.

Związki homoseksualne w drużynie to nie są wartościowe propozycje, tylko marnowanie czasu na totalnie zbędne rzeczy :) Proponować pełny dubbing przy takim budżecie to też trzeba być niespełna rozumu. Prośby o konsolowe porty można przemilczeć, bo szkoda komentować.

Osobiście dałbym do PE jeden romans, ale porządny (coś jak z Anną w Planescape), a gejowate elfy zostawił tam gdzie się czują najlepiej (gry BioWare 8)).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 12:29:10 wysłana przez tytacz »

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 27, 2012, 13:01:38 »
Przecież fabula w DS III to taki bełkot, że zęby bolą...
Veto ginie w mechanice, ale jest całkiem dobrze pomyślana, tylko że nie jest odpowiednia dla takiej gry.

Jakie słabe, słabe to jest proponowanie rzeczy które nijak mają się do tego za czym stoi Obsidian. Jak chcą żenujących romansów, dialogów i fan servicu to jest od tego Bioware. Nie ma to jak przyjść do Avellone z odpowiedzią na pytanie, że to co może zmienić naturę człowieka(*) to dużo biseksualnych romansów.

*nie pamiętam dokładanie polskiego tłumaczenie ale fani PST chyba wiedzą o co chodzi
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 13:24:48 wysłana przez Krusty »

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 27, 2012, 13:16:53 »
Mnie idzie o chełpienie się nazwiskami, tymi które akurat Ci pasują i negowanie reszty, bo jak ich nie znają, to nie są fanami RPG.

Gygax, Arneson - znasz - jako fan RPG, czy musisz zaglądać do googla?

Przyszedłby bardziej nakręcony i stwierdził, "nie gadaj z nimi, oni nawet nie znają życiorysów tych kolesi", ktoś inny wyleci z datami albo innymi debilizmami itd. dla mnie to bez sensu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 14:04:33 wysłana przez BluePL »

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 27, 2012, 13:39:16 »
To co mam gry traktować jako branże upośledzoną względem np. filmowej. Wszędzie indziej nazwiska się liczą nie idzieś na film zrobiony przez Trarantino bo miał ładny plakat a potem płaczesz, że był brutalny. Bo to jest jakaś paranoja jak gadam ze znajomymi o książkach to też używamy nazwisk, ostatnio zostałem skarcony za brak znajomości Grzędowicza, że co ja mogę wiedzieć o polskiej fantastyce skoro go nie czytałem. W sumie gościu miał racje. Teraz naprawiam błąd.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 27, 2012, 14:09:27 »
W książkach wymienia się autorów, w filmach reżyserów, a w grach firmy developerskie, mało kiedy nazwiska. Fakt, czasem się je promuje i często ma to sens - głównie przy małych projektach, gdzie ta osoba rzeczywiście ma mega duży wpływ na całość(Tim), albo kiedy trzeba twarzy marketingowej (Cliffy B).

Taka jest różnica, że pójdziesz na firm Tarantino, albo Burtona, a nie na film ze scenariuszem Caroline Thompson, czy Johna Logana. Mimo, że scenarzyści też się MEGA MOCNO liczą, to praktycznie nikt o nich nie mówi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2012, 14:12:57 wysłana przez BluePL »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 28, 2012, 23:54:52 »
Dlaczego ostatnia misja musi byc zawsze tak nedzna i debilnie zrobiona?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 29, 2012, 17:31:10 »
Udało się bossa pokonać, więc grę kontynuowałem - aż do dzisiejszego szczęśliwego końca.

Fabularnie bardzo dobrze (choć końcówka słaba i zepsuta), dialogi realistyczne, niektóre postacie bardzo ciekawe (Steven Heck FTW!).
Podobała mi się konstrukcja misji, rozwijająca się intryga, niektóre wybory i interakcje z postaciami. Głównie grałem jako niewidzialny ninja i choć tutaj jest o 2 klasy gorzej niż w Deus Ex i niestety czasem nie obyło się bez durnego pif-paf (słabo zrealizowanego) to skradanie i usypianie wrogów sprawiało mi dużą przyjemność. Dobre były mini gry.

Nie podobała mi się koślawa grafika i budżetowa jakość całości. System dialogowy czasem też szwankował, bo nie bardzo wiedziałem co wybrać albo miałem za mało czasu. System rozwoju postaci był ok, ale jak dla mnie to mogłoby być połowę opcji mniej - podobnie ekwipunek - niewiele się tym bawiłem (oprócz armora i ulepszeń do niego) - wlasciwie zmienilem pistolet raz.

Fatalni byli bossowie - karykaturalni, niepotrzebni, nierealistyczni - zupełnie nie pasujący do konwencji. Fatalna była ostatnia misja - zupełnie bezsensowna i niszcząca trochę fajne odczucia z poznawania intrygi i bawienia sie w agenta. Ale ogolnie i tak jest pozytywnie - nieoklepana konwencja, szpiegowski klimat...gdyby tylko troche wiecej budzetu i umiejetnosci to naprawde mogloby z tego byc cos wybitnego.

Ogolnie - zabraklo sporo umiejetnosci i szlifow, by sama mechanika i jakosc zabawy byly bardzo dobre. ALE mimo tych brakow gra broni sie i daje po prostu frajde. Na tyle duza, ze momentami nie moglem sie oderwac i gralem do nocy.

Grac! Przymknijcie oko na grafe i muze, ulepszajcie pistolety, walke wrecz i skradanie (zeby nie miec problemow z bossami) i starajcie sie skradac, a zabawa bedzie na pewno udana. 7.5/10 (glownie za bossow, koncowke i ogolna niepelnosprytnosc tworcow)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 29, 2012, 18:15:51 »
Fatalni byli bossowie - karykaturalni, niepotrzebni, nierealistyczni - zupełnie nie pasujący do konwencji. Fatalna była ostatnia misja - zupełnie bezsensowna i niszcząca trochę fajne odczucia z poznawania intrygi i bawienia sie w agenta.

Ooh yeah
Turn it up
Come on

I'm working hard, you're working too
We do it every day
For every minute I have to work
I need a minute of play

Day in, day out, all week long
Things go better with rock
The only time I turn it down
Is when I'm sleepin' it off

Turn up the radio
I need the music, gimme some more
Turn up the tape machine
I wanna feel it and you know what I mean
...
http://youtu.be/qtGK9Upt3J4
 ;D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 29, 2012, 22:10:25 »
Da sie w to grać (świętokradztwo!) padem?

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #260 dnia: Grudzień 29, 2012, 22:16:36 »
Da sie w to grać (świętokradztwo!) padem?

Tak i jest to zalecane ;)

Offline Lupus

• Badass
« Odpowiedź #261 dnia: Grudzień 29, 2012, 22:32:53 »
Zwłaszcza jeśli chcesz wygodnie robić minigierkę od hackowania. (Prosy i tak przechodzą ją na myszce 8) )

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #262 dnia: Grudzień 29, 2012, 23:04:02 »
Dzieki, jak nawet Don przeszedl, to mi wstyd i chyba tez bede musial ;)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #263 dnia: Grudzień 29, 2012, 23:15:06 »
Dzieki, jak nawet Don przeszedl, to mi wstyd i chyba tez bede musial ;)
Ostateczny argument. ;)

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwiec 21, 2018, 22:22:57 »
Za śmieszne pieniądze teraz na Steam, przeczytam w wolnym czasie cały wątek, ale krótko - warto? I dlaczego, jeśli chce wam się pisać. Raczej i tak kupię, ale jak mnie przekonacie to może nawet prędko odpalę  8)

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwiec 21, 2018, 22:35:05 »
Gameplay dość słaby i animacje koślawe, ale mnie się podobało przez masę różnych możliwości i wyborów oraz niezłe dialogi.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwiec 21, 2018, 22:44:53 »
Gameplay dość słaby i animacje koślawe, ale mnie się podobało przez masę różnych możliwości i wyborów oraz niezłe dialogi.
Gameplay jest fajny jak się wybierze odpowiednie umiejętności. ;)

Za śmieszne pieniądze teraz na Steam, przeczytam w wolnym czasie cały wątek, ale krótko - warto? I dlaczego, jeśli chce wam się pisać. Raczej i tak kupię, ale jak mnie przekonacie to może nawet prędko odpalę  8)

https://youtu.be/kF9A6Ua9r3g !!!

I jeszcze jedno kupując Alpha Protocol trzeba też kupić Binary Domain!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2018, 22:49:05 wysłana przez Krusty »

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwiec 21, 2018, 23:01:34 »
Jeśli ten filmik ma zachęcać to dla mnie ma efekt odwrotny - walki z bossami to zdecydowanie najgorszy element tej gry. A umiejętności wybierałem jak najbardziej skradankowe, nie wiem czy to dobrze czy źle.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwiec 22, 2018, 07:13:38 »
Świetny klimat i fabuła.
Trzeba pierwsze 2h przecipac i będzie dobrze.

Offline sir Łapencjo

• Badass
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 22, 2018, 08:09:09 »
Świetny klimat i fabuła.
Trzeba pierwsze 2h przecipac i będzie dobrze.

No i można grać jako zupełny psychopata z tego co pamiętam, obrażają i grożąc wszystkim.
Dałbym każde pieniądze za drugą część.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #270 dnia: Czerwiec 22, 2018, 08:28:25 »
Zwłaszcza jeśli chcesz wygodnie robić minigierkę od hackowania. (Prosy i tak przechodzą ją na myszce 8) )
Minigierka do hackowania była moim powodem rzucenia tej gry w kąt. Nie potrafię zobaczyć tych bloków.
Gregys out.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #271 dnia: Czerwiec 22, 2018, 09:06:21 »
No i można grać jako zupełny psychopata z tego co pamiętam, obrażają i grożąc wszystkim.

Tak było! System dialogowy był podzielony na trzy warianty (3xB) - styl Bonda (działało na kobiety i postaci z dystansem do siebie, ale wkurwiało profesjonalistów takich jak Marbourg), styl Bourne'a (profesjonalny, nudny, neutralny, do rzeczy - bardziej wyluzowani tego nie lubili), i właśnie styl Bauera (z mordą do wszystkich i groźby, często dawało krótkofalowe rezultaty, ale psuło długofalową relację, wyjątkiem była lubująca się w brutalności wszelakiej NRD-owska baba Sie). 

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline grzyboslav

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 19, 2019, 17:08:39 »
A na steamie:
Uwaga: Na prośbę wydawcy produkt Alpha Protocol nie jest już dostępny w sprzedaży na Steam.

Remaster szukują czy co?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwiec 19, 2019, 17:26:26 »

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwiec 19, 2019, 17:34:20 »
Ciekawe czy poprawią animację skradania. Wyglądała przekomicznie.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwiec 19, 2019, 18:02:33 »
Ukończyłem niedawno i to jedna z najlepszych historii w grach, ale tu nie ma co remasterować. Technicznie to leży i kwiczy ;D

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwiec 19, 2019, 18:14:12 »
Mogliby zrobić to od podstaw... lub pójść w reboot. Założenia były spoczko, ale wykonanie nie dowiozło.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #277 dnia: Czerwiec 19, 2019, 19:20:40 »
Ukończyłem niedawno i to jedna z najlepszych historii w grach, ale tu nie ma co remasterować. Technicznie to leży i kwiczy ;D

Dlatego remake!

Offline grzyboslav

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwiec 19, 2019, 19:51:02 »
A Sega spokesperson told Eurogamer the removal had to do with the expiry of Sega's publishing rights."Following the expiry of Sega's publishing rights for Alpha Protocol, the title has been removed from Steam and is no longer on sale."

With Sega's publishing deal expired, it seems Alpha Protocol is now fully in the hands of Obsidian, which is now owned by Microsoft and no doubt working on Project Scarlett titles. Perhaps the game will pop up on the Microsoft Store in due course, and, hopefully, return to Steam.

Czyli prawa do gry wracaja do Obsidianu naczy sie MS a nie żadne wycofanie z powodu nadchodzącego remastera. W sumie to pod MS jest jakaś szansa że coś zrobią pod tą marką inaczej niż w przypadku Segi.

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwiec 19, 2019, 19:59:14 »
Zrobią jakiś remaster na odpierdol i rzucą "Jak kupicie to zrobimy dwójkę!" Nie sprzeda się i stwierdzą, że to przez to, że fani zawiedli i ta seria nikogo, a nie bo remaster słaby.