Autor Wątek: Ace Combat: Assault Horizon  (Przeczytany 5795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_999

• Gość
Ace Combat: Assault Horizon
« dnia: Maj 11, 2011, 14:35:00 »
Nowy Ace Combat na rynku zadebiutuje w październiku (14.10.2011). Premiera w Stanach będzie 3 dni wcześniej.

Platformy docelowe to X360 i PS3.

Będzie tryb single i multiplayer.

Podobno ma być bardzo realistyczna grafika (szczególnie samoloty i helikoptery) i miłe dla oka tereny nad którymi będzie się toczyć walka.

Nowością mają być śmigłowce, które po raz pierwszy pojawią się w Ace Combat.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107185,9577355,Ace_Combat__Assault_Horizon_wyladuje_w_pazdzierniku.html

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=59025

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
Odp: Ace Combat: Assault Horizon
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2011, 14:47:46 »
No na trailerach to wszystko było widać, gra zapowiada się soczyście :)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2011, 21:43:23 »

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2011, 21:57:22 »
Efektowne, owszem, ale mam wrażenie, że po przejściu w Dog Fight Mode do samolotów strzela się jak do kaczek. Szkoda, że nie ma czegoś w stylu Assistance Off z HAWX - walki powietrzne w tym trybie wyglądały przegenialnie.
PSN ID: czajuprime

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2011, 22:19:10 »
Ale najpierw im trzeba wejść na ogon, co powyżej normala w AC nie jest już takie proste, piloci osłaniają sobie dupę, a w AC0 walki z eskadrą ośmiu asów na najwyższym poziomie nie zapomnę nigdy. Nowego AC kupuję w ciemno.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2011, 22:27:44 »
Ja moze nie w ciemno (czekam na info jak dluga jest kampania i na ile satysfakcjonujace bedzie multi), ale tez sie mocno jaram. Wlasciwie to jaram sie od czasu jak go zapowiedzieli. Troche tylko szkoda, ze osadzili gre w prawdziwym swiecie. W takim Electrosphere podobalo mi sie latanie dziwactwami ktore nie powinny sie wzbic w powietrze, misja w przestrzeni kosmicznej i wszystkie te futurystyczne miasta + super OST. Mialo to swoj niepowtarzalny klimat. Z drugiej strony nie ma co przekreslac nowego AC - zawsze sa ta co najmniej dobre gry.

Offline sew360

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2011, 23:03:09 »
Zostane posądzony o hejterstwo, ale muszę powiedzieć biednie ta gra wygląda. Modele maszyn to dno, nawet w FoL były lepsze.

Byle nie wyszedł samograj.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2011, 23:37:25 »
Prototypy i zupełnie fikcyjne samoloty pewnie będą. A nawet jeśli nie to możliwość rozwałki prawdziwych stolic to wynagrodzi. W multi ma być tryb polegający właśnie na walkach o stolice. A z tym kosmosem to trochę ściema, bo zaczyna się na 100km a Amerykanie uznają inaczej bo było im wstyd więc u nich kosmos zaczyna się chyba na 30  ;D

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2011, 12:54:41 »
A da sie te gre jakos porownac do etapu latanego w Halo Reach?

Podczas 4-osobowego co-opa swietnie sie latalo i strzelalo i nie mialbym nic naprzeciwko pobawienia sie dluzej w ten sposob - oczywiscie tylko z kumplami.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 29, 2011, 15:18:29 »
Dowolny AC w którego grasz na dwóch analogach jest lepszy. No może oprócz tych z PS1 bo ta grafika dziś już chyba wypala oczy.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2011, 16:37:56 »
A da sie te gre jakos porownac do etapu latanego w Halo Reach?

Podczas 4-osobowego co-opa swietnie sie latalo i strzelalo i nie mialbym nic naprzeciwko pobawienia sie dluzej w ten sposob - oczywiscie tylko z kumplami.

Gralem w demko Reacha w ktorym byl fragment tego latania i musze powiedziec, ze jest dosc podobnie. W takim sensie, ze jesli orientowales i radziles sobie w Reachu to bez problemu bedziesz siekal w AC.

Dowolny AC w którego grasz na dwóch analogach jest lepszy. No może oprócz tych z PS1 bo ta grafika dziś już chyba wypala oczy.

Dupa tam. Nie dalej niz w grudniu konczylem AC3: Electrosphere na PS3 i bylo znosnie :P Szkoda, ze drugiej czesci nie ma na PS Store, bo bym chetnie kupil :P

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2011, 19:23:21 »
Gamescom'owy zwiastun Assault Horizon - Pożądana gra, pożądany soundtrack.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2011, 19:55:49 »
Nie wiem czy to jest jeden kawałek czy kilka wariacji, z tego i poprzednich trailerów, ale muszę to znaleźć bo kawałek jest ciekawy. A gra zapowiada się świetnie, ale to wiadomo, nic się nie zmieniło :)

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2011, 15:41:38 »
Namco Bandai udostępniło próbki ścieżki dźwiękowej z nowej części Ace Combat. Jest moc, fajnie będzie przy tym polatać ;D Part 1 / Part 2

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2011, 20:10:46 »
Jestem pozytywnie zaskoczony jakością tego soundtracku, nie spodziewałem się niczego specjalnego( w trailerach zawsze boskie kawałki są dawane :P) a wygląda że będzie bardzo dobry.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2011, 20:19:52 »
W AC muzyka zawsze stoi na bardzo wysokim poziomie, więc nie jestem zaskoczony  :)

Offline Kac309

• Badass
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 13, 2011, 13:24:31 »
Demo jest już do pobrania :)

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 13, 2011, 15:48:46 »
Na xboxie tylko na koncie USA :( Mam nadzieję że na EU też się pojawi, dziwi mnie taka selekcja.

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 14, 2011, 15:00:40 »
Na xboxie tylko na koncie USA :( Mam nadzieję że na EU też się pojawi, dziwi mnie taka selekcja.
W EU juz jest.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2011, 17:17:43 »
Dzięki za info, swoją drogą to jedno z najmniejszych dem jakie widziałem na xbl. Natomiast jak tam sama gra to się dzisiaj okaże :)

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 14, 2011, 19:29:46 »
No i jak dla mnie 9/10 i znaczek jakości :) Super mi się w to grało, helikopterem trochę gorzej niż myśliwcem, ale wiadomo że to raczej jest dodane w ramach urozmaicenia bo wszak wszystko się znudzić może. Jest efektownie, przyjemnie a muzyka pieści ucho me :)

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 14, 2011, 20:11:07 »
Moje wrażenia są wręcz przeciwne. Arcade pełną gębą, a oczekiwałem choć odrobiny symulacji.

- Dogfight Mode to strzelanka na szynach.
- Graficzna bieda: teren wygląda jak w AC z PS2 - z daleka ładnie, z bliska rozmyta kupa.
- Sterowanie dla noobów - nawet nie da się beczki zrobić.
- O śmigłowcu się nie wypowiem nawet, bo przy starusieńkim Gunship 2000 to jedyne słowa jakie mi przychodzą na myśl o AC to ?Chryste, co za gówno?.

Ocena dema (choć wątpię by w pełnej wersji było lepiej):

myśliwiec 0/10

śmigłowiec -1/10
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 14, 2011, 20:50:32 »
Musiałem zmienić sobie sterowanie w myśliwcu, bo domyślne praktycznie uniemożliwia latanie (nie mozna zrobić beczki!)

Potem było lepiej, ale jednak nie czuję tu epickości, powera i przytupu. A śmigłowiec nuuuuudny. I głos pilota w myśliwcu bez emocji kompletnie.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 25, 2011, 17:03:46 »
Ktoś wie czy gra ma jakiś online/offline pass? Z tego co wiem to nie, ale wolę się upewnić w związku z ostatnimi cyrkami z Batmanem :P

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 25, 2011, 21:29:37 »
Ktoś wie czy gra ma jakiś online/offline pass? Z tego co wiem to nie, ale wolę się upewnić w związku z ostatnimi cyrkami z Batmanem :P

Nie ma.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 13, 2012, 13:17:04 »
Odkopuje i pytam :D Jak do jasnej ciasnej wyrwac sie z wrogiego namierzenia? Z tego co zdazylem wykoncypowac to nalezy doprowadzic do stanu gdy czerwona i zielona strzaleczka sie schodza i wtedy mozna zastosowac unik albo kontre (RB+LB). Sek w tym, ze nawet jak mi sie te strzalki schodza to nie zawsze moge sie wyrwac :/ Help!

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 13, 2012, 15:23:58 »
Odkopuje i pytam :D Jak do jasnej ciasnej wyrwac sie z wrogiego namierzenia? Z tego co zdazylem wykoncypowac to nalezy doprowadzic do stanu gdy czerwona i zielona strzaleczka sie schodza i wtedy mozna zastosowac unik albo kontre (RB+LB). Sek w tym, ze nawet jak mi sie te strzalki schodza to nie zawsze moge sie wyrwac :/ Help!
Hmm nie przypominam sobie, żebym miał z tym jakikolwiek problem. Powinno działać tak jak napisałeś.

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 13, 2012, 16:10:42 »
Na wyższych poziomach trudności jest to trudniejsze. Można też po prostu wyrwać się z okręgu dzięki manewrom.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 13, 2012, 16:17:26 »
Gram na srednim. Czasem mi sie uda wyrwac z namierzenia i siasc na ogon przeciwnikowi, a czasami nie mam zadnej opcji na ucieczke. Pomecze sie jeszcze troche i moze zaskoczy mi ten system. Szkoda, ze tak dziwnie jest to pomyslane. Wolalem jednak klasyczne podejscie do Ace Combat :)

Offline ksztyrix

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 13, 2012, 18:25:59 »
Zmieniłeś sterowanie na klasyczne?

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 13, 2012, 23:16:43 »
Probowalem i tak i tak. Na razie gram na klasycznym.

Offline theigor666

• Mieszkaniec tego forum
  • I'd rather be broke than muf
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 14, 2012, 13:53:13 »
A pamiętasz że samolot musi być równo ustawiony żeby kontra działała? Ja zawsze trochę zwalniałem, wciskałem LB+RB żeby samolot się wyrównał, zielona strzałka łączyła się z tą drugą, wciskałem kierunek+LB+RB i za każdym razem działało. Dodatkowo to jaki kierunek wciśniesz przy kontrowaniu, wpływa na to jaki manewr uniku wykonasz.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 14, 2012, 14:46:55 »
A widzisz. Ten kierunek moze byc kluczowy. Chyba nie zawsze wychylalem gale podczas proby kontrowania. Dzisiaj sproboje to ogarnac.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2014, 23:26:31 »
Pograłem 4h. Drewno. Słaby gameplay, jakby jeszcze trochę go skroić, to dostalibyśmy celowniczek na szynach. W misjach, w których jesteśmy działonowym (???, tak się osiągnięcie nazywa) to już jest 100% celowniczek. Ta gra powinna na Wii wyjść. Grafika słaba, poza modelami samolotów wszystko składa się z kwadratów i ma tekstury a'la rok 1998. Nie wiem po co do gry wrzucono misje z helikopterem, strzelanie do ikonek na planszy jest bardzo emocjonujące. Mamy celowniczek w myśliwcu, celowniczek w helikopterze kiedy jesteśmy pilotem, celowniczek w AC-130 oraz celowniczek w helikopterze kiedy obsługujemy miniguna. Nie chce mi się już dalej grać, bo zaczynam przy tym tytule przysypiać. Liczę na to, że Tom Clancy's H.A.W.X będzie lepsze.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2014, 09:33:59 »
Ehh, a ja przy standardowych samolotówkach usypiam, ta gra była emocjonujące z efektownymi akcjami i genialną muzyką. Możesz spróbować jeszcze ostatniego Ace Combata free to play, gameplayowo zupełnie inny od Assault Horizon.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 21, 2014, 09:42:11 »
Mi się te "efektowne akcje" podobały przez pół godziny, potem gra zrobiła się bardzo powtarzalna. Biorę wroga na cel, lecę do niego, żeby mu siąść na ogonie, odpalam TWK (DFM w angielskiej wersji? nie pamiętam), strzelam rakietami albo z działka, powtarzam z kolejnym celem. W międzyczasie wykonuję kontrmanewry. Do tego dochodzą misje z helikopterem, w których latam nad budynkami, trzymam lewy trigger żeby wziąć na cel kolejnych przeciwników i strzelam. Powtórzyć aż punkciki znikną z mapy. Autentycznie sobie myślałem, że brakuje mi w tej chwili Wiilota w dłoni.

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 21, 2014, 10:56:15 »
Mi się te "efektowne akcje" podobały przez pół godziny, potem gra zrobiła się bardzo powtarzalna. Biorę wroga na cel, lecę do niego, żeby mu siąść na ogonie, odpalam TWK (DFM w angielskiej wersji? nie pamiętam), strzelam rakietami albo z działka, powtarzam z kolejnym celem. W międzyczasie wykonuję kontrmanewry. Do tego dochodzą misje z helikopterem, w których latam nad budynkami, trzymam lewy trigger żeby wziąć na cel kolejnych przeciwników i strzelam. Powtórzyć aż punkciki znikną z mapy. Autentycznie sobie myślałem, że brakuje mi w tej chwili Wiilota w dłoni.
Wiesz tak to można opisać absolutnie każdą grę, system z AH owszem jest dość prosty z założenia, ale umiejętności gracza też są w nim nagradzane. Nie wiem czy dało by się to dużo lepiej zrobić, osobiście nie mam na to pomysłu póki co.

Offline sew360

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 21, 2014, 17:00:58 »
Dobra samolotówka to właśnie taka której nie można nazwać - podlatuje i strzelam ;D

W AC:AH nawet nie trzeba podlecieć, z czym do ludzi  :P

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 21, 2014, 19:23:31 »
W tej grze można za to zrobić beczkę helikopterem aby ominąć lecącą na nas rakietę. ;)

/* Wysłane z Tapatalka */

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 22, 2014, 08:08:17 »
Dobra samolotówka to właśnie taka której nie można nazwać - podlatuje i strzelam ;D

Absolutnie każdą można tak nazwać, to się tyczy wszystkiego, jak ktoś chce uprościć to uprości.