Autor Wątek: [E3#2017] Microsoft  (Przeczytany 4664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
Odp: [E3#2017] Microsoft
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 16, 2017, 08:40:27 »
No pewnie że sami :)
Sam masz konsole, w której przez ponad 3 lata wyszły może dwa dobre exy, więc i Ty jesteś fanbojem;)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 16, 2017, 08:42:33 »
biomedic na ratunek Xboxowi!!!!
Red Dead Redemption 2 ma zepsuty HDR!

Online SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 16, 2017, 08:46:54 »
jestem ciekawy tej generacji. jak skorpio wyjdzie pod koniec tego roku to już to będzie 4rok istnienia obecnych platform. nie za późno? sony wydało słabszy sprzęt ale równo w połowie trwania generacji (przyjmując, że będzie trwała tyle co poprzednia - 7lat - co już było dość długim okresem).
Sony na e3 pewnie zapowie obniżkę pro (raczej 349dol, 299 nie przewiduje) i za jakiś czas ps5? trochę ciężko w to uwierzyć biorąc pod uwagę fakt, że mają jeszcze trochę zapowiedzianych tytułów na obecną platformę no i rozjechałby się wtedy kalendarz premier nowych maszynek co mocno utrudniłoby życie producentom gier.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 16, 2017, 08:47:21 »
biomedic na ratunek Xboxowi!!!!

No teraz plusa pewnie zarobiłeś u Acrida, tak mi dosrałeś  ;D ::)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 16, 2017, 08:48:12 »
Plusy u Acrida wymieniam na czyste złoto!

Online Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 16, 2017, 08:53:45 »
Sam masz konsole, w której przez ponad 3 lata wyszły może dwa dobre exy, więc i Ty jesteś fanbojem;)
zapominasz, że jestem fanem japońszyczny, ja mam co x miesięcy dobre gry ;d ja mam w co grać. to, że #nikogo to już zdecydowanie Wasz problem.

Plus, mój post to nie był jakiś pstryczek, więc nie wiem skąd to oburzenie. Jak widać po ostatnich startach konsol, lineupy to już nie to samo co kiedyś. W przypadku NAJPOTĘŻNIEJSZEJ powinno być chyba inaczej?

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 16, 2017, 08:54:23 »
@biomedic: 599$ to nie jest 2 czy 2.5tys zł. Tylko ponad 3tys zł z vat.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 16, 2017, 08:57:45 »
zapominasz, że jestem fanem japońszyczny, ja mam co x miesięcy dobre gry ;d ja mam w co grać. to, że #nikogo to już zdecydowanie Wasz problem.

Plus, mój post to nie był jakiś pstryczek, więc nie wiem skąd to oburzenie. Jak widać po ostatnich startach konsol, lineupy to już nie to samo co kiedyś. W przypadku NAJPOTĘŻNIEJSZEJ powinno być chyba inaczej?

No właśnie sam sobie odpowiedziałeś dlaczego, ktoś kupuje Xboxa czy PS4 :) A jeśli chodzi o LineUp pewnie wkrótce się dowiemy co szykują :) Ja i tak nie skupiam się na exach, więc mi tak na tym nie zależy. Grać i tak będzie w co :) O to się nie martwię

Pats sądzę, że te 2500zł będzie kosztował Scorpio, czyli nie 600$
Kwestia bundli, wystarczy że wpakują parę akcesoriów gier i pewnie będzie 600$. Ale pewnie to będzie jedna z opcji do wyboru
Na tą chwile oficjalnie wszystko z XO ma pasowac pad etc Więc golasa można kupować :)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 09:02:35 wysłana przez biomedic »

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 16, 2017, 09:01:12 »
Panowie, to nie jest nowa odslona System wars, a temat konferencyjny, niestety poziom niektorych wypowiedzi jest zalosny. Prosba o pohamowanie jezyka.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 16, 2017, 09:13:04 »
@biomedic: Oby :) Bo sam bym chętnie kupił gdyby część plotek okazała się prawdą - ale tylko jeśli kosztował by między 2000 a 2500. Więcej nie dam za konsole.
Przy kwocie 499$ u nas powinno być 2499 zł.
No i ja nie mam xo, więc pad by się przydał ;)
(dałem za plejaka 3 i spaprała się ta konsola chwilę po gwarancji, więcej tego nie zrobię)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 09:14:54 wysłana przez Pats »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 16, 2017, 09:17:40 »
Ostatnio potwierdzono brak Jaguara - czyli duży plus

Plotki mówią AMD Ryze
Sporo prasy o tym pisze, więc może coś być na rzeczy
http://powerupgaming.co.uk/2017/01/07/xbox-project-scorpio-referenced-in-amds-ryzen-and-vega-booth-at-ces-2017/

Zobaczymy co oni tam wymyślą

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 16, 2017, 09:31:07 »
Wszystko omówione, jak widać :P Znamy cenę Bobra, wiemy jak będą chodziły gry i ile się sztuk sprzeda.

Wracając do konfy, bardzo bym sobie życzył żeby Microsoft zaprezentował więcej gier (#kurwagry). Strasznie mnie boli że całego X-a ciągną tylko trzy serie Halo, Gearsy i Forzy. A cała reszta "ich" gier mniej mnie interesuje. RARE to duże studio, może dłubią coś więcej niż to o piratach, to samo z Remedy - od kwietnia '16 mają wolne moce przerobowe - myślę że nawet teaser Alana 2 zrobiłby robotę. HALO 6 to jest "must have" na premierę Scorpio. FM7 tak samo. Zdecydowanie już jest czas na Cupheada i Below, jak teraz zabraknie konkretów to te gry mogą już nie wychodzić :P Cały czas jak głupi, liczę na nowe "porządne" IP, które pchnie X-a do przodu.

Samo Scorpio mnie nie interesuje... i tak kupię od razu ;D

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 16, 2017, 09:38:18 »
Tak naprawdę nikt by nie narzekał, jakby pokazali dużo nowego IP  ;) Spencer się chwali, że będą więc zobaczymy

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 16, 2017, 09:39:53 »
Pats sądzę, że te 2500zł będzie kosztował Scorpio, czyli nie 600$
Też tak sądze, cieszę sie, ze zgadzasz się ze mną, że uważasz że 600$ za scorpio to samobójstwo ;)

to samo z Remedy - od kwietnia '16 mają wolne moce przerobowe
Tylko że nie mają http://www.polygon.com/2016/7/27/12303804/crossfire-2-remedy-entertainment-smilegate

myślę że nawet teaser Alana 2 zrobiłby robotę.
Też bym chciał, ale chyba można porzucić nadzieję: Remedy working on two new, big games, neither of which is Alan Wake

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 16, 2017, 09:41:43 »
Simplex nie zgadzam się, że to samobójstwo ;) Spójrz na pada Elite

Jeśli zrobią kozaka i nie będą skąpic na marketing, pewnie będzie wersja za 600$ ;) Najwyżej będzie to opcja do wyboru ;)

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 16, 2017, 09:44:55 »
Ja bym chętnie kupił gdyby było w co grać. Lecz wszystko co mnie interere będę miał na pc, więc......

Online SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 16, 2017, 09:45:38 »
Tak naprawdę nikt by nie narzekał, jakby pokazali dużo nowego IP  ;)

ale microsoft na ostatnim e3 chwalony był za to, że pokazywał tytuły które mają wyjść w przeciągu 6 miesięcy. w przypadku pokazywania nowego ip sądzę, że zostaną skrytykowani za przyjęcie taktyki sony - dużo tytułów ale bez dat premier.
zresztą jakby mieli nowe ip to pewnie już wcześniej by się tym posiłkowali aby trochę podciągnąć słupki sprzedaży. chyba, że liczą na duże skoki sprzedaży w przypadku większych wydarzeń aniżeli powolne ale sukcesywne zwiększanie bazy klientów.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 16, 2017, 09:51:05 »
Simplex nie zgadzam się, że to samobójstwo ;) Spójrz na pada Elite
No spojrzałem i co to ma do rzeczy? Wiesz jaka była jego sprzedaż? Nikt tego nie wie, bo się MS nie pochwalił, bo pewnie była słaba, bo to niszowy produkt. No i kosztuje 4x mniej niż domniemany scorpio za 600$.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 16, 2017, 09:51:15 »
Tak naprawdę nikt by nie narzekał, jakby pokazali dużo nowego IP  ;)

ale microsoft na ostatnim e3 chwalony był za to, że pokazywał tytuły które mają wyjść w przeciągu 6 miesięcy. w przypadku pokazywania nowego ip sądzę, że zostaną skrytykowani za przyjęcie taktyki sony - dużo tytułów ale bez dat premier.
zresztą jakby mieli nowe ip to pewnie już wcześniej by się tym posiłkowali aby trochę podciągnąć słupki sprzedaży. chyba, że liczą na duże skoki sprzedaży w przypadku większych wydarzeń aniżeli powolne ale sukcesywne zwiększanie bazy klientów.

No wiadomo

Nie ma IP źle, jest IP też źle ;) Mogą czekać z tym na E3 i zrobić jeden dupny wysyp informacji. W końcu konsola już się robi, więc i pewnie coś tam na nią szykują.

Simplex sądząc po wpisach tu na forum spora grupka tego pada ma, a patrząc po moich znajomych, również dosyć spora część z nich go kupiła.

A pady kosztują w przedziale 150/200 zł, a ten kosztował prawie 600zł, więc dwa razy więcej i taki był kontekst tego zdania
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 09:54:41 wysłana przez biomedic »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 16, 2017, 10:28:09 »
Jak z nowa konsola wydadza gry, ktore beda miec powyzej 90% na MC, to wszyscy sie rzuca. Jak nie... Teraflopby sropy, co mi po nich jak gier nie bedzie?

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 16, 2017, 10:30:22 »
600$ jest do obronienia, tylko PR-owy muszą dawać jasny przekaz:
- najmocniejsza konsola
- zakup na lata
- pełna kompatybilność z X1 i X360 + nadzieje na exy w przyszłości
- po roku mogą zejść z ceny na 500$, w kolejnych latach sukcesywnie niżej
- gadać gdzie się da, że multiplatformy będą działały i wyglądały lepiej niż na ps4pro
- czynnik X, mam nadzieję że ta konsola będzie miała coś extra o czym nie wiemy (konstrukcja modularna? emulacja pierwszego Xboxa?)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 16, 2017, 10:36:08 »
Najmocniejsza, aż do zapowiedzi PS5, czyli przez jakiś rok, przecież Sony zrobi "kutasowy ruch" i zapowie następcę Pro przy najbliższej okazji. Zresztą, już teraz mamy informacje o mocy, ba, cały projekt zapowiedziany został teraflopami.  Kompatybilność z pierwszym Xboxem? A po co to komu? Teraflopy, aby grać w gierki z prehistorii? Modułowość masz aktualnie, PC się nazywa. Możesz moduły wymieniać w każdej chwili.

Tylko gry i cena może całość uratować, nic więcej.

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 16, 2017, 10:38:34 »
Najmocniejsza, aż do zapowiedzi PS5, czyli przez jakiś rok, przecież Sony zrobi "kutasowy ruch" i zapowie następcę Pro przy najbliższej okazji. Zresztą, już teraz mamy informacje o mocy, ba, cały projekt zapowiedziany został teraflopami.  Kompatybilność z pierwszym Xboxem? A po co to komu? Teraflopy, aby grać w gierki z prehistorii? Modułowość masz aktualnie, PC się nazywa. Możesz moduły wymieniać w każdej chwili.Tylko gry i cena może całość uratować, nic więcej.
ehhh szkoda strzępić...

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 16, 2017, 10:40:24 »
No szkoda, argument o pierwszym Xboxie najzabawniejszy ;)

Moc za wysoką cenę masz już teraz. PC. Scorpio musi mieć gry oraz być relatywnie tani. Nic więcej.

Przypomniało mi się, wydajna konsola o mitycznej mocy ze wsteczną kompatybilnością, czynnikiem x w postaci najtańszego odtwarzacza BD oraz wygórowaną ceną? Przecież to już było, PS3. Sony długo za ten błąd placiło.

Gier Sony też nie miało na premierę. Ten dzajant enemi krab!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 11:03:58 wysłana przez Rolek »

Offline Pan J

• Stały bywalec
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 16, 2017, 11:15:25 »
Jakie 599? MS Wam wmówił, że to będzie potwór, ale 6TF na święta 2017 to będzie mniej więcej tyle, co 4.2 na święta 2016, czyli coś między kartami xx60 i xx70 Nvidii. Sony obniży cenę prosiaka do 349, dorzuci może jakąś gierkę i kto kupi 40% mocniejszego bobra za prawie 2 razy więcej? Bardzo zdziwiłbym się, gdyby było więcej niż 399. Pewnie będzie jakaś odmiana z padem Elite i dużym dyskiem (może nawet hybrydowym) za 499, ale podstawa musi być tańsza.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 16, 2017, 11:20:54 »
o, to to. Jak by dali SSD to bym pierwszy ustawił się po to w sklepie. *o ile to ssd dawało realną przewagę nad HDD, a nie jak w przypadku ps4.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 16, 2017, 11:23:35 »
No dokladnie. MS zapowiada konsole "premium", więc jak dadzą do tego jakiegoś najtańszego talerzowego szrota 5400RPM wartego w hurcie 20$ to będzie pośmiewisko.
Albo niech chociaż dogonią sony i pozwolą wymienić wewntrzny dysk na SSD i zeby faktycznie konsola potrafiła tę szybkość SSD wykorzystać - czyli popierdalający UI i błyskawicznie ściągające i ładujące się gry, to jest wystarczający "czynnik X" jak dla mnie.

Jakie 599? MS Wam wmówił, że to będzie potwór, ale 6TF na święta 2017 to będzie mniej więcej tyle, co 4.2 na święta 2016, czyli coś między kartami xx60 i xx70 Nvidii. Sony obniży cenę prosiaka do 349, dorzuci może jakąś gierkę i kto kupi 40% mocniejszego bobra za prawie 2 razy więcej? Bardzo zdziwiłbym się, gdyby było więcej niż 399. Pewnie będzie jakaś odmiana z padem Elite i dużym dyskiem (może nawet hybrydowym) za 499, ale podstawa musi być tańsza.
No dokładnie, pod koniec roku te mityczne 6TFLOPS to już naprawdę nie będzie robiło takiego wrażenia - to jest mniej więcej tyle ile obecnie ma radeon 480 (realnie trochę więcej, bo mniejszy narzut API). Pytanie podchwytliwe - kto naprawdę uważa, że między One a PS4 jest jakaś olbrzymia przepaść wydajnościowa? Ktoś?
No bo pomiędzy pro a scorpio ta "przepaść" będzie najprawdopdoobniej bardzo zbliżona.

A cały ten wątek można wcielić do wątku o Bobrze ;)

Offline Pan J

• Stały bywalec
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 16, 2017, 11:24:10 »
o, to to. Jak by dali SSD to bym pierwszy ustawił się po to w sklepie. *o ile to ssd dawało realną przewagę nad HDD, a nie jak w przypadku ps4.

Na SSD nie ma szans, ale hybrydowy dawali w X1 Elite.

Online SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 16, 2017, 11:28:24 »
a może Xbox chce zapowiedzieć Xboxa Two ze wsteczną kompatybilnością dla Xbox'a One? to byłby mistrzowski ruch. pamiętajmy, że zapowiedzi mogą być postrzegane jako swoiste projekty, wizja - efekt końcowy może być zgoła odmienny.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 16, 2017, 11:38:47 »
Może, ale wtedy wyleje się na nich niagara hejtu za oszukiwanie, za mamienie graczy, że "no one gets left behind", za to że cała prezentacja scorpio na E3 2016 to była jedna wielka bujda na resorach. MS już chyba dość słusznych zarzutów o ciągłe zmienianie zdania i koncepcji (kinect, always online, gry tylko na Xa nie na PC).

Pod pewnym względami Scorpio będzie efektywnie następną generacją (4 lata od premiery poprzedniej konsoli, 5x większa moc). Ale z tego że wszystkie gry wydane na scorpio będa działac na One to nie moga się wycofać (tzn moga, ale to byłby strzał w stopę - jeżeli chcieli tak zrobić to trzeba było od razu o tym powiedzieć, albo nie mówić nic, przemilczec, żeby potem nikt nie mógł im wygrzebac cytatów).
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 11:41:19 wysłana przez Simplex »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 16, 2017, 11:47:27 »
Pamiętajcie, że gadamy o zamkniętej architekturze, więc trochę inne teraflopy. Jednak to nadal konsola, a nie PC

Wsteczna kompatybilność jak widać wyszła im na dobre :)

Offline Pan J

• Stały bywalec
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 16, 2017, 11:52:39 »
Pamiętajcie, że gadamy o zamkniętej architekturze, więc trochę inne teraflopy. Jednak to nadal konsola, a nie PC

PS4 Pro to też konsola.

Na pewno? Jasne, nerdom siedzących na forach i redditach się podoba, że mogą zagrać w stare gierki, które kiedyś kupili, ale czy przeciętnego klienta interesuje to, czy zagra w 5-10-letnie gry na nowym sprzęcie? Chyba nie, co potwierdzają wyniki sprzedaży obu konsol.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 16, 2017, 11:54:53 »
Wsteczna kompatybilność działa, ale czy ma realny wpływ na sprzedaż sprzętu? MS chwalił się statystykami z 360, więc jakoś masowego ruchu z tego powodu nie było na One.

Kto kupi Scorpio aby grać w gry z 360? Po co? Może za grosze mieć 360, One.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 11:56:24 wysłana przez Rolek »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 16, 2017, 12:00:01 »
Raczej wsteczna kompatybilność X360 na Scorpio ( o ile będzie) to miły dodatek

Najważniejsze jest informacja, że wszystko z XO będzie działać na Scorpio

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 16, 2017, 12:01:25 »
Panowie, sio do System Wars :P

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 16, 2017, 12:02:41 »
I że wszystko ze scorpio, będzie działało na one jak obiecywali :P

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 16, 2017, 12:13:57 »
Raczej wsteczna kompatybilność X360 na Scorpio ( o ile będzie) to miły dodatek

To w końcu miły dodatek czy dil brejker i gejm czendżer? Bo raz wymieniany jest jak poważny argument za zakupem, raz jako nic ważnego.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 16, 2017, 12:23:32 »

Jak widać po czym? Nadal gorszej sprzedaży w stosunku do PS4 której brak wstecznej nie przeszkadza dobrze się sprzedawać?

A co do architektury, to akurat ta klockowa jest najbliższa PC - tam jest windows 10, directx 12 i cpu i gpu zgodne z pecetowymi (x86).

Offline Kajtek_bez_Majtek

• Stały bywalec
  • 900p. and proud
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 16, 2017, 12:33:49 »
No no, za to w PS4 same custom czipy.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 16, 2017, 12:36:18 »
Wsteczna kompatybilność z x360 na Scorpio to tylko i wyłącznie znak, że Twoja biblioteka nie umiera wraz z nową konsolą.