Autor Wątek: Zdecydowałem się na NDS  (Przeczytany 35318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Katanka

• Gość
Zdecydowałem się na NDS
« dnia: Sierpień 08, 2008, 13:07:33 »
Miałem rok PSP i miałem wrażenie, że gram tylko na odgrzewanych kotletach. Szukam teraz czegoś nowego, innego, nowatorskiego. Idealny będzie NDS. Kupię go pod pretekstem prezentu dla żony.

Pytanie o gry. Co kupic na starcie, aby się zonie podobało? Przyznam, że na PSP katowałą PQ i LUM oraz SupB-A-M.

Czy sa dostępne NDS w jakiś fajnych kolorkach dla kobiety?

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
Odp: Zdecydowałem się na NDS
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2008, 14:04:56 »
Zonie kup Picrossa - moja grala w to dosc dlugo i byla zachwycona. bardzo jej sie podoba tez Brain Training - do tej pory rozwiazuje Sudoku stamtad. mozesz tez wyprobowac Meteos - ale mojej sie dosc szybko znudzil (w przeciwienstwie do mnie).
no i New Super Mario Bros!

a co do kolorkwo - czerwone, czarne, biale, rozowe, blekitne... jest tego troche ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2008, 14:09:35 »
Profesor Layton & Curious Village.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2008, 16:18:40 »
ale tutaj to znajomosc angielskiego w stopniu co najmniej dobrym jest absolutnie wymagana...

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2008, 17:35:36 »
Sam do niedawna byłem w pełni przekonany o wyższości PSP. Jednakże skostnienie gier na peespeku zmusiło mnie do zmiany zdania. Po wcześniejszej radzie użytkowników irca, również zakupiłem pod pretekstem prezentu dla żony. Obecnie nie mogę Jej oderwać od Brain Age (sudoku), Cooking Mama i oczywiście New Super Mario Bros. Choć to na razie kilka gier i może niespecjalnie wyszukanych - idealnie trafiły w Jej kobiece gusta.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2008, 17:38:40 wysłana przez gurafikku »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2008, 19:41:01 »
Ok, ponieważ zainteresowanych moim obecnym tv jest bardzo duzo (dostałem aż 7
maili z pytaniami szczegółowymi), odpowiadam tutaj:

1. Odbiór osobisty preferowany (okolice Wadowic/Oświęcimia/Żywca)
2. Wysyłka gratis (mam umowę z kurierem firmy DPD)
3. Jest to model Sony Bravia KDL46S2510
4. Fotka (real): http://www.katanka.vel.pl/gfx/eoj_obraz.jpg
5. Fotka (nie real):
http://katalog-monitorov.sk/img/sony-bravia-kdl-46s2510-1.jpg
6. TV kupiony 4 października 2007
7. Kupiony w łodzi w salonie SOL-POL przez Allegro
8. Karta gwarancyjna + paragon u mnie + pełna dokumentacja + orygianlne pudeło
do transportu wraz z zabezpieczeniami?
9. TV w stanie idealnym, zero bad pixeli, zero rysek na obudowie, ekranie.
Zawsze był wycierany specjalną szmatka oraz płynem
10. Jest mozliwość zmiany wielkości ekranu/zoomów podczas oglądania obrazu przez
hdmi
11. 3x HDMI, component, wejscie vga, euro, chinch.

Jeśli będa jakieś pytania, to juz na priv. Cena 2999zł. Mozliwy odbiór nawet
dziś :)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2008, 21:24:19 »
Katanka, koniecznie Meteos kup :).

Offline daro

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2008, 23:45:35 »
katanka dla siebie kup CONTACT bardzo dobra gra.polecam

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2008, 14:07:03 »
Katanka, koniecznie Meteos kup :).

Meteos jest IMO słabe. Przynajmniej w starciu z LUMINES.

Ja natomiast inaczej niż Katanka, miałem tylko DS'a przez ponad rok i zagrałem we wszystko w co chciałem i po prostu kompletnie nie było w co grać. W zapowiedziach również nie było nic sensownego. DS'a sprzedałem ok. 3-4 miesiące temu i przez ten czas nie ukazało sie absolutnie nic wartego zagrania, a i najbliższe zapowiedzi nie wskazują aby miało się to zmienić.

Z drugiej strony na PSP zostały mi jeszcze do ukończenia całe dwie gry i później również nie bęzdzie w co grać :)

Reasumując : najlepiej jest mieć obie konsole, lub też posiadać je przemiennie (jedną sprzedajemy, drugą kupujemy).

PS. 1. Osobiście gdy przesiedam się z PSP na DS'a to na widok grafiki na konsolce Nintendo mam odruch wymiotny. W odwrotną stronę nigdy. Po jakimś czasie to przechodzi ale fakt jest faktem.

PS. 2. A najlepsza gra na przenośne konsolki to Crisis Core Final Fantasy VII.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:16:26 »
Córcia jest zakochana w nowym NDS :) radzi sobie doskonale ze stylusem, ma jakąś gierkę w ktrórej jest sobie misiu, ma domek i się z nim bawi, ubiera go, myje, karmi, gra w rózne gry i zarabia serduszka, by je potem wydać w sklepie n aciuszki. do tego jest Photo Room :) No powiem Wam, że nie spodziewałem się, że ją tak ta mała kosnolka wciągnie. Ja się łapię na tym, że ciągle zerkam na ekranik i patrzę jak się bawi tym misiem :) to był genialny zakup !

Offline Kazz

• Kazz Krul Podcastu Rozgrywka
  • Stały bywalec
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:47:09 »
Sam spróbuj pograć. Jak dla mnie na konsolkę wyszło zdecydowanie więcej interesujących gier niż na psp, które też posiadam. Jako pierwszy dorosły tytuł polecam Hotel Dusk - bardzo fajna, klimatyczna i co najważniejsze poważna pod względem fabularnym przygodówka. No i też obecnie niedroga.

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2010, 23:13:02 »
Khm, khm... Jakby to powiedzieć... Nie uważasz, że odkopywanie tematu rozpoczętego 1.5 roku temu, w którym ostatni post został napisany prawie rok temu jest jakby takie, hmmmm, dziwne ?

EDIT: Już rozumiem. Odkopujesz co bądź i odpowiadasz :)

Offline Kazz

• Kazz Krul Podcastu Rozgrywka
  • Stały bywalec
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2010, 23:24:56 »
Faktycznie, nawet na daty nie spojrzałem, ale z drugiej strony warto i tak tę grę polecić ;)

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2010, 23:44:06 »
Faktycznie, nawet na daty nie spojrzałem, ale z drugiej strony warto i tak tę grę polecić ;)

;)

Nie powiem jednak nie - Hotel Dusk mnie cholernie pozytywnie zaskoczył. I w sumie niewiele później gier dorównało mu klimatem. Bo jednak Zelda czy inne Mariany są fajne, ale z założenia dużo mnie poważne.

Chomiczówka

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2010, 23:03:02 »
Uważam że nie powinienem zakładać "tematu ogólnego" dla NDSa, dlatego podpinam się do starszego.
Powiem Wam szczerze, że do tematu handheldów i sprzętów od Nintendo podchodziłem sceptycznie. Oczywiście aż do pewnego dnia, gdy ujrzałem białego DS Lite na allegro o wartości 200 zł. Szkoda było przepuścić podobną okazję, więc nacisnąłem "Kup teraz" i pozostało mi oczekiwanie na przedmiot.

Cóż teraz mogę powiedzieć- cholera jasna, jakim ja byłem ignorantem. Uważałem, że PSP jest naprawdę świetną konsolą przenośną i nie ma sobie równych. Oczywiście do czasu 8) Myślę, że warto jednak poświęcić choćby chwilę Dual Screenowi i sprawdzić go choć raz w akcji.

To co dzieje się w Zeldzie... nie, lepiej będzie jeśli nie będę spojlować ;) a cała radość grania wynika ze specyfikacji sprzętowej.

200 zł to chyba naprawdę niewiele za taki sprzęt. Niestety, dolny ekran jest lekko zjechany, ale wymiana pochłania koszta 30 zł co tak naprawdę nie jest jakimś poważnym problemem.
Przyznaję, mój post może być nieco bezsensowny, jednak po prostu nie mogę się nadziwić dlaczego część graczy w Polsce ignoruje tego handhelda na rzecz PSP. Cytując film Testosteron- "Toż to masakra jakaś".

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 23, 2010, 08:38:24 »
Aż zacząłem oglądać aukcje z DSami ;) Brać DS Lite czy fat też się nada? Bo zupełnie się nie wyznaję OCB z tymi konsolkami. Elite Beat Agent mi się marzy.
Gregys out.

Offline Nowaczek

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 23, 2010, 09:21:33 »
Aż zacząłem oglądać aukcje z DSami ;) Brać DS Lite czy fat też się nada? Bo zupełnie się nie wyznaję OCB z tymi konsolkami. Elite Beat Agent mi się marzy.

DS FAT różni się od DS LITE TYM:
- Lite jest 'chudszy' rozmiarowo
- Lite posiada 4 poziomy podświetlenia, Fat tylko 3
- W Lite bateria trzyma dłużej
- W sieci krążą plotki jakoby w Lite pękały zawiasy przy górnym ekraniku, co jest bzdurą, sam miałem DSa Lite rok, i średnio o niego dbałem, a i tak zawiasy były w idealnym stanie

I tu porównanie obu konsol

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 23, 2010, 09:29:06 »
[...]po prostu nie mogę się nadziwić dlaczego część graczy w Polsce ignoruje tego handhelda na rzecz PSP. Cytując film Testosteron- "Toż to masakra jakaś".

Zaraz po ukazaniu się DSa biblioteka tytułów była raczej słaba. Mario 64 (którego wielu graczy znało z N64), Zoo Keeper (czyli Bejeweled ze zwierzętami), demo Metroida Prime. Generalnie posucha. Jako pierwsze zaczęły wychodzić różne mini-popierdółki, które często miały na siłę dodaną obsługę rysikiem. Potem wyszły Nintendogs i cały rój Tamagotchi. DS wyrobił sobie reputację konsoli dla dzieciaków, gdzie dobrych gier jest jak na lekarstwo.

Na szczęście to się zmieniło - dzisiaj na DSa jest naprawdę masa prześwietnych tytułów. Grafika oczywiście nie umywa się do PSP, ale frajda z rozrywki jest totalna! Są świetne remake'i (Chrono Trigger, Disgaea, trzy pierwsze Phoenix Wrighty), jest cała masa RPGów (Dragon Sun IV, V, Shin Megami Tensei, dwie części Mario & Luigi, i tak dalej), turówek (Fire Emblem, dwie części Advance Wars, Cywilizacja). No i wspaniałe dziwactwa z Japonii: Elite Beat Agents, Layton, Trauma Center.

Jest tego więcej, ale tego, co wymieniłem, już jest na dobrych parę setek godzin grania.

@Gregys
- ja mam FATa i nie narzekam. Kupiłem go zaraz po premierze w Stanach i działa do dzisiaj, więc nie potrzebowałem go wymienić na nowszy model. Z tego co kojarzę, Lite ma lepszy wyświetlacz (podświetlenie), dodatkowo ma chyba kilka stopni podświetlenia (w FAT-cie jest tylko on/off). 
Jest jeszcze DSi - z aparatem/kamerą i (chyba) wbudowaną przeglądarką internetową. Tej przeglądarki nie jestem pewien, na pewno za to jest możliwość kupowania gier/aplikacji ze sklepu (DSi Store). DSi ma też odtwarzacz muzyki i slot na karty SD. Główna wada - nie ma slotu na gry z GBA. Przez co nie zagrasz na przykład w Guitar Hero na DS (bo kartridż z przyciskami wkłada się tam w slot GBA).
No i wreszcie jest też DSi XL - identyczny jak DSi, ale większy. Wszyscy, którzy go mają, chwalą ekran - oczywiście większy fizycznie, lepszy kontrast, lepsze kolorki, lepsza widoczność pod kątem.

Aha, na kilku forach widziałem, że ludziom w DS Lite psują się w miarę często przyciski L i R ("shoulder buttons"). Nie wiem, na ile to kiepskie materiały/wykonanie, a na ile kwestia niefrasobliwości użytkowników. Niektórym pomaga porządne przedmuchanie obudowy, więc może po prostu zbiera się tam syf i blokuje switche.

EDIT: kolega powyżej był szybszy :-P

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 23, 2010, 09:35:30 »

Bierz DS Lite.

A do gier wskazanych [przez Msbs dorzucam oczywiscie wszystkie czesci Professor Layton.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Nowaczek

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 23, 2010, 09:39:30 »
I wszystkie Castlevanie, przy tej serii spędziłem najwięcej godzin.

Chomiczówka

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2010, 11:10:36 »

Bierz DS Lite.

+1

Z tego co słyszałem w DS Classic za pomocą drobnej przeróbki można uzyskać cztery tryby podświetlenia, no ale zapewne nie każdemu chce się w to bawić. Ze swojej strony polecam Lite, konsolka prezentuje się naprawdę zacnie. Nie mam żadnego punktu odniesienia co do FAT'a gdyż moje oczy na żywo nie widziały starszej konsolki i lepiej będzie jeżeli nie będę nic do siebie porównywać ;)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2010, 12:00:19 »
Dzięki za wskazówki. Zobaczę jak się "kasowo" rozłożę bo wakacje się zbliżają i wydatki większe. Ale zdecydowany na zakup jestem.

PS. Na weekend będę w Londynie. Szukać tam konsolki czy lepiej kupić w Polsce? Zastanawiam się nad używanym sprzętem. Czy są jakieś "przeciw" co do zakupu w Anglii (zasilanie?)? Oglądałem ebaya i ds lite można kupić taniej niż u nas.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 12:37:59 wysłana przez Gregys »
Gregys out.

Chomiczówka

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2010, 19:38:03 »
Swojego DSa wyłapałem na allegro za 200 zł, więc można powiedzieć że to okazja. Niestety, był bez ładowarki i bez pudeł, no ale jeśli nie mam zamiaru go sprzedawać to zbędnych kartonów nie potrzebuję. Z tego co pamiętam najtańsze Lajty są najczęściej różowe. Wybór w sumie zależy od Twojego majątku :P
Co do zasilania- wystarczy transformatorek (allegro) i będziesz mógł grać ile dusza zapragnie.

Na start polecam Zeldę PH. Jeśli zobaczysz ją w Londyńskim sklepie, bierz bez wahania na moją rekomendację :D

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 24, 2010, 06:55:37 »
taki golas bez niczego? zawsze omijam takie aukcje, w obawie, że może być kradzione

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2010, 08:43:31 »
Na start polecam Zeldę PH. Jeśli zobaczysz ją w Londyńskim sklepie, bierz bez wahania na moją rekomendację :D
Zanotowane :)
Gregys out.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 24, 2010, 09:19:15 »
Ja wystawiłem swojego DSi na aukcje :) Oto link:

http://www.allegro.pl/item1086637139_mega_zestaw_nintendo_ds_dsi_nds_gry_akcesoria.html

Ps. Konsola jest jak z fabryki :) DSi ma niesamowita jakość wykonania.

Chomiczówka

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 25, 2010, 20:38:45 »
taki golas bez niczego? zawsze omijam takie aukcje, w obawie, że może być kradzione
konsolkę dostałem z dowodem zakupu, widocznie ktoś musiał ukraść ją z paragonem 8)

a na poważnie, mam nadzieję że nie była kradziona. Ale to już Bóg raczy wiedzieć

Offline Pafnucy

• Stały bywalec
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 26, 2010, 01:19:29 »
Mam na sprzedaż DSLite'a czarnego jakby ktoś był zainteresowany, stan idealny, folie na ekranikach itp. itd. Nie podpasował mi szczerze mówiąc, a szkoda żeby leżał i się kurzył, no i przydałaby się jakaś kaska na wakacje ;).

Chomiczówka

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 26, 2010, 02:41:01 »
No więc zapytam za kolegę- ile sobie życzysz? ;)

Offline Pafnucy

• Stały bywalec
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 26, 2010, 19:52:15 »
Za 300 zł + wysyłka bym opchnął, do konsolki dorzucam futerał, dodatkowe rysiki, pudło papiery itp., amerykańską ładowarkę i nieoryginalny zamiennik + bonus do "testowania" gier :x.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 26, 2010, 20:04:15 »
Wracam we wtorek. Jak się nie uda kupić w Lądku to zobaczymy ;)
Gregys out.

Offline Pips

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 30, 2010, 12:00:23 »
Moj kolega niedawno kupil NDSa Lite i mnie naszla ochota na NDSi bo slotu na gba nie potrzebuje, gdzies przeczytalem ze NDSi w carrefourze mozna wyrwac za 500, ja w pewnym sklepie growym widzialem za 550. Czy to prawda ze w carrefourze jest za 500? A jak ktos czesto odwiedza media markt to mam prosbe by zobaczyl ile w mm kosztuje NDSi.

Edit: Czy na ndsa jest gra N+? Na psp bardzo mi sie to podobalo. I jeszcze taka gra gdzie rysujesz rozne obiekty by pilka dotrzec do mety, to chyba gra z iphone'a ale gralem w to na pc.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2010, 12:08:14 wysłana przez Pips »

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 01, 2010, 09:29:11 »
No i zakupy w Lądku się nie udały ale już napisałem do Pafnucego ;)
Gregys out.

Chomiczówka

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 01, 2010, 11:29:07 »
W każdym razie- całkiem zacny zestaw ;)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 01, 2010, 14:05:57 »
Graliście w te wynalazki pod tytułem Guitar Hero czy inne Bandy? Widziałem używki po 4-6 funtów razem z tą nakładką do udawania gitary. Jak się to sprawuje na DS? Pytam tak z ciekawości bo dla mnie DS ma być totalną odskocznią od tego, co prezentuje sobą xklocek.
Gregys out.

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 01, 2010, 15:09:17 »
Graliście w te wynalazki pod tytułem Guitar Hero czy inne Bandy? Widziałem używki po 4-6 funtów razem z tą nakładką do udawania gitary. Jak się to sprawuje na DS? Pytam tak z ciekawości bo dla mnie DS ma być totalną odskocznią od tego, co prezentuje sobą xklocek.
Całkiem przyjemne to jest. A za 5 funtów to jak najbardziej warto.

Chomiczówka

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 01, 2010, 21:07:55 »
Z relacji brata mogę tylko powiedzieć, że najlepiej będzie jeśli zainwestujesz w GH/RB na kloca, na DSie gra nie bawi jak na dużych konsolach, co chyba jest oczywiste. Z drugiej strony za takie pieniądze... ja bym spróbował ;)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 08, 2010, 16:38:38 »
Pierwsze wrażenia z użytkowania DS na specjalne życzenie Don Simona.

Jest super. Szukałem gier innych niż mam na xklocku i dostałem czego chciałem. Spróbowałem do tej pory trzech gier - Zelda: PH, New Mario, Profesor Layton, Elite Beat Agents. Sterowanie na dotykowym super czułym ekranie jest świetne, patenty z dmuchaniem w mikrofon konsoli czy też krzyczeniem żeby przejść dalej są rewelacyjne. Czuję, że dostałem do ręki świetną zabawkę o zupełnie innej jakości niż duże konsole. Innej nie znaczy gorszej - wczoraj do północy kończyłem sprawę w Laytonie, przedwczoraj moja kobietka do północy kończyła 2 świat w Marianie. Przed Laytonem zaciąłem się w Zeldzie i nie wiem jak wykonać pewną czynność, Elite Beat Agents przerasta mnie w jednej piosence.

Gram W runes of Magic na PC i gdy nazbieram matsów i je przerabiam, to odpalam DS i gram w jakąś inną grę. Nie wiem jeszcze jak długo trzyma bateria ale konsola była w użytku około 4 godzin (po naładowaniu) i jak na razie nie daje znaku zmęczenia. Mój telefon po czterech godzinach gry nadaje się do ładowania ;) Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Fajnych gier brakowało mi zawsze na urlopie (te 15 minut dziennie ale żeby zagrać) i przede wszystkim na nudnych delegacjach gdy nieraz jadę cały dzień pociągiem na drugi koniec Polski. Lapek nie wytrzyma takiej podróży, a poza tym wygoda grania jest niewspółmierna. Do DSa podłączam słuchawki i nie interesuje mnie reszta przedziału.

Konsolkę kupiłem w ciemno - nie wiedziałem czy mi się to spodoba. Teraz jak mi się kobietka chwali, że przeszła kolejny etap to wiem, że to był dobry zakup. Ostatnio w co tak namiętnie grała to C&C Generals na PC i jakiś klon Diablo na komórce. Ja sam jestem zaskoczony, że aż tak mi się spodobało. Zaczynam rozumieć fenomen Wii, ludzie chcieli dostać to co na DS i wcześniejszych konsolach. Wii próbowałem u kumpla i była to porażka, na szczęście z DSem tak nie wyszło. Polecam i żałuję, że dopiero teraz dostałem to w swoje łapy.
Gregys out.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 08, 2010, 17:00:15 »
[...]Elite Beat Agents przerasta mnie w jednej piosence. [...]

"Canned heat" Jamiroquai? Nie martw się, ostatnie dwie są jeszcze bardziej przekichane.

Co do reszty - pełna zgoda, też zawsze zabieram DSa na służbowe wyjazdy. Pociąg, samolot, albo hotel - ta konsolka jest stworzona do krótkich sesji. A opcja trybu uśpienia przez zamknięcie ekranu to strzał w dziesiątkę - chyba każdą albo prawie każdą grę można tak zapauzować i później wznowić.

Możesz zerknąć w moje backloggery - jest tam trochę ciekawych tytułów.

http://backloggery.com/games.php?user=msbs&console=NDS

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 08, 2010, 17:07:06 »
Jest super. Szukałem gier innych niż mam na xklocku i dostałem czego chciałem. Spróbowałem do tej pory trzech gier - Zelda: PH, New Mario, Profesor Layton, Elite Beat Agents. Sterowanie na dotykowym super czułym ekranie jest świetne, patenty z dmuchaniem w mikrofon konsoli czy też krzyczeniem żeby przejść dalej są rewelacyjne. Czuję, że dostałem do ręki świetną zabawkę o zupełnie innej jakości niż duże konsole. Innej nie znaczy gorszej - wczoraj do północy kończyłem sprawę w Laytonie, przedwczoraj moja kobietka do północy kończyła 2 świat w Marianie. Przed Laytonem zaciąłem się w Zeldzie i nie wiem jak wykonać pewną czynność, Elite Beat Agents przerasta mnie w jednej piosence.

A nie mylisz Laytona z Phoenixem Wrightem? :)

I oczywiscie pelna zgoda w kwestii NDS - dla mnie to idealne dopelnienie konsoli stacjonarnej.